wtorek, 1 września 2015

Wtorkowe - 2+1 przesyłki

Dziś jest 1.09.2015r. dostałem 1 paczkę od kuriera i 2 od listonosza czyli 3, co było w ich zawartości to zapraszam na dzisiejszy wpis...

Pierwsza kurierska przesyłka od Volvo Car Polska http://www.volvocars.com/pl i https://www.facebook.com/VolvoCarPoland?fref=ts - Volvo należy do najbardziej znanych i cenionych producentów samochodów na świecie. Atrakcyjność produktów to efekt wyjątkowej atmosfery pracy. Firma odnosi sukcesy ze wspaniałymi tradycjami, zaangażowaniem i motywacją pracowników. Modele Volva takie jak: Nowe XC90, XC70, XC60, S80, S60, V70, V60, V60 Cross Country, V40 i V40 Cross Country są idealnymi samochodami jak i do pracy, dla rodziny, jak i na wypad za miasto czy do płynnej jazdy w terenie.

SERDECZNIE POLECAM firmę Volvo Car Polska ponieważ jest to firma której można zaufać, a oferta samochodowa jest na bardzo dużym poziomie.
W przesyłce było:
- czapka z daszkiem,
- torba papierowa,
- pendrive 4GB w gumowym breloku,
- breloczek,
- długopis,

Druga przesyłka od Urzędu Miasta Kamienna Góra - Miasto w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu kamiennogórskiego i gminy wiejskiej Kamienna Góra, wchodzi w skład aglomeracji wałbrzyskiej, w Kotlinie Kamiennogórskiej, u podnóża Gór Kruczych będących częścią Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych.

Najpiękniejszymi zabytkami w Kamiennej Górze są:
- miasto,
- kościół parafialny par. pw. św. Piotra i Pawła, z gotyckim prezbiterium z XVI w.,
- kościół pomocniczy pw. Bożego Ciała, ul. Katowicka, z 1560 r., 1884 r.,
- kościół pw. Matki Bożej Różańcowej - poewangelicki, obecnie rzymskokatolicki pw. Matki Bożej Różańcowej, pl. Kościelny, z lat 1709-1730 z XVIII w.; jeden z kościołów łaski zbudowanych przez protestantów na mocy układu w Altranstädt. Projektantem i budowniczym kościoła był śląski architekt Martin Frantz,
- plebania
- cmentarz żydowski, ul. Katowicka, zabytkowa nekropolia założona w I poł. XIX w.,
- zespół zamkowy, z XVI-XIX w.: park i Zamek w Kamiennej Górze - ruina zamku, renesansowego z XVI w., przebudowanego w XIX w.,
- mury miejskie, z XV w.,
- ratusz, pl. Wolności, z drugiej poł. XIX w. zbudowany w stylu neorenesansowym; zaprojektowany przez wrocławskich architektów (Richard Gaze i Alfred Böttcher); w 1905 r. zakończono jego budowę,
- zespół szpitalny im. dr J. Korczaka, ul. Korczaka 1, z pocz. XX w.: pawilon I i II, budynek I d(żłobek), willa i willa nr 1 i nr 2,
- domy: dom, ul. Miarki 17, z XVIII w., XX w., dom, ul. Miarki 27, z 1695 r., 1933 r., dom, ul. Miarki 30, z XVIII w., XIX w., dom, ul. Mickiewicza 2, z k. XIX w., dom, pl. Wolności 1 2 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 15 16 18 24 27 30 z XVII-XX w. i dom, ul. Żeromskiego 6, z drugiej poł. XVIII w., XIX w.,
- sąd, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 36, z 1880 r.,
- resursa, ul. Okrzei 14, z 1805 r.,
- budynek biurowy, ul. Waryńskiego 13, z l. 1882-1884
- rynek otoczony kamieniczkami w stylu barokowym z XVII – XVIII w.,
- zabytkowe podziemia i sztolnia – trasa turystyczna "Projekt Arado. Zaginione laboratorium Hitlera",
-mauzoleum ku czci zamordowanych więźniów i jeńców wojennych w filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen oraz w obozach jenieckich na Górze Kościelnej (Parkowej),
- kamienny obelisk ustawiony na wzgórzu po prawej stronie drogi biegnącej do osiedla Antonówka. Obelisk ustawiony został w 1880 r. na pamiątkę parady wojsk koalicji antynapoleońskiej, która miała miejsce 10 sierpnia 1813 r.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A koperta zawierała:
- mapę miejską,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Trzecia i ostatnia przesyłka na dziś od Powiatu Trzebnickiego - Powiat istniejący w latach 1946 - 1975 w Polsce (w północno-wschodniej części województwa wrocławskiego),na dawnych terenach Landkreis Trebnitz. Jego siedzibą jest miasto Trzebnica. Utworzony na nowo w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej w (w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego). Graniczy z powiatami : milickim, oleśnickim, średzkim, górowskim, wołowskim, wrocławskim, rawickim oraz z Wrocławiem (miasto na prawach powiatu). Jest to powiat bogaty w walory historyczne i przyrodnicze. Przez powiat biegną drogi krajowe nr "5" i nr "15".
 
W Powiecie Trzebnicki warto zobaczyć takie miejsca jak:
- Sanktuarium św. Jadwigi:
Zespół klasztorny wraz z bazyliką pod wezwaniem św. Jadwigi i św. Bartłomieja, będący co najmniej od początku XIV w. sanktuarium w związku z obecnością w bazylice grobu świętej Jadwigi.
- Zamek w Żmigrodzie:
Ruiny gotyckiej wieży mieszkalnej i barokowego pałacu, znajdujące się w woj. dolnośląskim, w powiecie trzebnickim, w gminie Żmigród, nad rzeką Barycz. Położony w parku, w którym znajduje się pomnik przyrody - dąb szypułkowy o obwodzie pnia 631 cm (w 2010).
- Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny:
Znajduje się w dekanacie trzebnickim w archidiecezji wrocławskiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Sadkiewicz SDS. Obsługiwana przez Salwatorianów. Erygowana w 1972.
- Ratusz w Trzebnicy:
Trzebnicki ratusz został wybudowany w 1868 r. w stylu eklektycznym. Mieści się przy rynku. W czasie II wojny światowej doznał zniszczeń. Po wojnie został odbudowany. Obecnie siedziba Urzędu Stanu Cywilnego.
- Kościół św. Jakuba Apostoła:
Rzymskokatolicka parafia pod wezwaniem św. Jakuba Większego Apostoła w Prusicach w powiecie trzebnickim w województwie dolnośląskim, należąca do dekanatu prusickiego w archidiecezji wrocławskiej.
- Kościół św. Michała Archanioła:
 Rzymskokatolicki kościół parafialny w podwrocławskim Urazie, gmina Oborniki Śląskie.
- Klasztor cysterek,
- Pałac Deckelmannów,
- Stary pałac,
- Zamek w Urazie,
 
Polecam bardzo serdecznie w regionie Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Dworek" - znajduje się w odległości 3 km od Obornik Śląskich, 30 km od Wrocławia, na północno - zachodnim krańcu Wzgórz Trzebnickich zwanych "Kocimi Górami". Czynne cały rok - posiada I kategorię. Figuruje w informatorze PTSM i Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych IYHF. Przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Po za  noclegiem i wyżywieniem schronisko proponuje aktywny wypoczynek poprzez: gry i zabawy w terenie, ognisko, wycieczki turystyczno - krajobrazowe w  bliższą i dalszą okolicę z wykorzystaniem szlaków pieszych i rowerowych oraz wypraw odkrywców.
Do zwiedzania zachęca dużo fajnych i pięknych miejsc.
Ciekawostką Powiatu jest taka że Ewelina Lisowska to mieszkanka Powiatu Trzebnickiego, stażystka Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Tak mówił o niej Kuba Wojewódzki, kiedy usłyszał jej głos: "Gdybyś zarabiała śpiewem na jedzenie, miałabyś w domu dużo jedzenia ". Powiat Trzebnicki zachęca wszystkich mieszkańców do głosowania na Ewelinę.
Wiemy jak śpiewa już nie długo zobaczymy jak tańczy w jednym z programów telewizyjnym.
 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce znalazłem:
- mapa powiatu,
- ulotka,
- 2 opaski odblaskowe,
- kalendarzyk,
- 2 naklejki,
- przypinka,
- przypinka (PIN) w ładnym etui kolejna do kolekcji !!!

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz