sobota, 4 lipca 2015

Dzień dobry !
Dziś chciałbym wam przedstawić paczki które dostałem wczoraj 3.07.2015r. (piątek) - przepraszam że dopiero dziś ale wczoraj nie miałem czasu a jak znalazłem chwilę to dopadły mnie problemy techniczne z komputerem - już jest OK :-)
Pierwsza paczka od Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka - Zapraszam do odwiedzenia miasta i zapoznania się z atrakcjami turystycznymi, bo Wieliczka to nie tylko Kopalnia Soli ale i też piękne miejsca między innymi: Muzeum Żup Krakowskich, Zamek Żupny, Kościół świętego Klemensa, Kościół i klasztor oo. Franciszkanów (tzw. Reformatów), Zabytkowy kościółek świętego Sebastiana z XVI wieku, Pałac Konopków, Pałac Przychockich, Sztygarówka, Aleja Jana Pawła II, Ogród Żupny czy Szyb Regis.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- Album "Brat Alojzy Kosiba Czciciel Księżnej Wieliczki",
- Śpiewnik Pieśni Górniczych,
- Powiat Wielicki - przewodnik turystyczny (pieszo/rowerem/samochodem),
- 2 ołówki,
- długopis,
 
 
Druga paczka od Starostwa Powiatowego w Górze - Zapraszam serdecznie do odwiedzenia Ziemi Górowskiej gdzie można spędzić fantastyczne chwile w kontakcie z przyrodą 1/3 powierzchni powiatu objęta jest różnymi formami ochrony przyrodniczej w tym Obszar Natura 2000 czy Obszar Krajobrazu Chronionego Dolina Barszczy. Barszcz, Odra czy Orlą to główne rzeki powiatu gdzie organizowane są spływy kajakowe. Tereny Powiatu to raj dla wędkarzy, myśliwych, ornitologów, miłośników jazdy konnej, szlaków rowerowych i pieszych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
Paczka zawierała:
- informator,
- książka "Przeszłość w legendach zaklęta",
- długopis,
- żeton do wózka,
- miły list :-)
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 

 
Trzecia paczka od Urzędu Miasta i Gminy Ruciane - Nida - Zapraszam do malowniczych terenów Gminy z cała pewnością przypadną wszystkim do gustu, a dzięki położeniu w granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego istnieje możliwość oglądania dzikich zwierząt praktycznie nie wychodząc z samochodu.
SERDECZNIE POLECAM :-)
W kopercie znalazłem:
- list,


- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Czwarta paczka od Urzędu Miasta w Ciechocinku - Zapraszam do odwiedzenia miasta i do zwiedzania co skrywa pięknego Ciechocinek ? bo ma piękne miejsca takie jak: Dywan kwiatowy, Dworek Prezydenta RP, Fontanny (Jaś i Małgosia, Grzybek, Partery Hellwiga, Żabka), Grota Solankowa, Kościół parafialny, Łazienki nr 2,3,4, Muszla koncertowa, Pałacyk dyrekcji PUC S.A., Parki (Tężniowy i Zdrojowy), Partery Hellwiga, Pijalnia wód mineralnych, Polowa cerkiew prawosławna, Skwer przy Teatrze, Teatr Letni, Tężnie, Warzelnia Soli i Zegar kwiatowy.
Ciechocinek to też miasto gdzie można wypocząć i poreperować swoje zdrowie w SANATORIACH.
Istniej też możliwość wynajęcia pokoju w hotelu czy też Campingu.
SERDECZNIE POLECAM :-)
W paczce było:
- 2 ulotki,
- mapka,
- 2 pocztówki,
- 18 naklejek,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

Piątka paczka przyszła od Urzędu Miasta w Trzebnicy - Co warto zobaczyć w Trzebnicy ???
Oczywiście warto odwiedzić: Rynek w Trzebnicy, Międzynarodowe Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, Kościół św. Piotra i Pawła, Rotunda Pięciu Stołów, Kapliczka Św. Jadwigi Śląskiej, Kościółek Leśny, Duża Ścieżka Świętej Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, Okolice Lasu Bukowego (Droga Krzyżowa w Lesie Bukowym) i Wzgórza trzebnickie.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce znalazłem:
- 7 ulotek,
- mapka,
- 2 pocztówki
- długopis,
- smyczka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Szósta paczka przywędrowała od Gminy Boleszkowice - Piękna Gminy gdzie każdy znajdzie coś dla siebie np. osoby które lubią zwiedzać Zapraszam do odwiedzenia: Izby Pamięci Narodowej, Kościoła, stary kirkut (cmentarz) żydowski, gotycki kościółek (wieś Wysoka), kaplica templariuszy (wieś Chwarszczany), dawne pole bitwy sarbinowskiej, neogotycki kościół z przełomu XIX i XX wieku i zbudowana na rzece Myśla (Grudzisz), elektrownia wodna powstała w II połowie XIX wieku (Reczyce) i jest jeszcze neogotycki kościółek (Namyślin).
Gmina Boleszkowice położona jest na pograniczu Pojezierza Myśliborskiego i Kotliny Gorzowskiej. Przy głównym szlaku kolejowym magistrali północ - południe.
 atrakcyjności gminy stanowią:
- ukształtowanie terenu,
- zachowanie w dużym stopniu krajobrazu naturalnego
- oraz występowanie dolin dwóch rzek : Odry i jej prawego dopływu - Myśli, która ze względów geograficzno-topograficznych nadaje się do spływów kajakowych.

Gmina posiada też dużo szlaków turystycznych takich jak:
- „Szlak Historii Zabytków"
- „Szlak Templariuszy"- Szlak rowerowy „ Z biegiem Myśli"
- Szlak rowerowy „Zielona Odra"
- spływ kajakowy na rzece Myśli (szlak nr 220)
SERDECZNIE POZDRAWIAM :-)
A w paczce było:
- 2 pocztówki (nie ma na zdjęciu bo się spodobały mojej siostrze),
- smyczka,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
 
A co wy dzisiaj dostaliście pochwalcie się i oczywiście zapraszam do komentowania moich wpisów !!!