piątek, 17 lipca 2015

Przypinkowa kolekcja

W ostatnim czasie moja kolekcja przypinek (PIN) znacznie się powiększyła, muszę pomyśleć o nowej tekturce na przypinki bo na tej obecnej już się nie mieszczą.
A dla wszystkich Gmin/Miast/Powiatów/Instytucji/Firmom za przychylenie się do mojej prośby chciałbym serdecznie podziękować :-)

Piątkowa garść paczek + fajne doręczenie jednej z nich

Dziś w Siedlcach świeci słońce, paczek listonosz przyniósł mi 8 i chciałbym wam napisać o jednej paczce która została mi doręczona w fajny sposób.
A więc zaczynamy...

Pierwsza paczka od Urzędu Miasta Skwierzyna - Miasto w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim - powiat międzyrzecki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Skwierzyna. Miasto jest położone na pograniczu Pojezierza Wielkopolskiego i Pradoliny Toruńsko-Eberswaldzkiej, przy ujściu rzeki Obry do Warty.
Turystów i nie tylko ich zapraszam do odwiedzenia pięknych, intersujących budowli oraz miejsc w mieście, aby poznać jakie uroki skrywa w sobie miasto Skwierzyna takich jak:
Ulica Marszałka Piłsudskiego (główna ulica miasta prowadząca bezpośrednio do Rynku), Cech rzemiosł, Budynek nadleśnictwa, Budynek Ośrodka pomocy społecznej, Budynek poczty, Willa - ul. 2 lutego, Dom nad rzeką - ul. Mostowa, Kościół Świętego Zbawiciela, Kościół Świętego Mikołaja, Obraz z Klewania (Obraz Najświętszej Marii Panny w Klewaniu), Muzeum Kultury Dawnej, Izba Pamięci Drogownictwa, Kirkut (Był miejscem pochówku dla wyznawców religii mojżeszowej), Cmentarz Żołnierzy Armii Radzieckiej, Cmentarze ewangelickie oraz Cmentarz katolicki.

Ale Skwierzyna to nie tylko zabytki, ale miejsca do uprawiania aktywnego wypoczynku takie jak:
Szlaki popularne ostatnio nordic walking (Obrzanka, Warcianka, Skwierzynianka i Różanka), Spływy kajakowe są jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania czasu w Gminie Skwierzyna (Kajakiem i nie tylko, po Obrze i Warcie), Dolina Warty na piechotę lub rowerem (Trasę spacerową lub rowerową możemy rozpocząć tuż za miastem przy składnicy drzewa a zakończyć aż na północnej granicy gminy, zwiedzając po drodze 3 sołectwa: Murzynowo, Gościnowo i Dobrojewo), Przygoda w Puszczy Noteckiej (Puszcza Notecka stwarza wspaniałe warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Oznakowane trasy – szlak czarny, żółty i zielony przecinają ten największy w Polsce kompleks leśny wzdłuż i wszerz. Turysta może poruszać się leśnymi traktami i spokojnymi asfaltowymi drogami), Sportowo... i ekstremalnie (miasto dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjno-sportową na czele z nowoczesną strefą rekreacji z boiskami ze sztucznej nawierzchni, skateparkiem i kortem tenisowym oraz skateparku), Dla rodzin i dzieci (Otwarta Strefa Rekreacji Dziecięcej znajduje się przy gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Skwierzynie, przy ul. Batorego 14. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą korzystać  z nowoczesnych boisk: do piłki ręcznej, piłki nożnej, tenisa, piłki siatkowej czy dwa boiska do koszykówki. Dodatkowo można korzystać z: bieżni okólnej o długości 1.205,85 m., rozbieżni do skoku w dal i zeskoczni.
SKWIERZYNA - Miasto otwarte !
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- 6 pocztówek,

Druga paczka od Gminy Opalenica - Gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim - powiat nowotomyski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedziba gminy to Opalenica.
Ja osobiście zapraszam do odwiedzenia i zobaczenia następujących miejsc: Tablica promująca produkowany w latach 1929 - 1932 motocykl LECH, Siedziba Kurowskiego Bractwa Strzeleckiego, Panorama Opalenicy, Krzyż na cmentarzu związany z legendą o nieszczęśliwej miłości, Centrum miasta, Kościół pod wezwaniem świętej Katarzyny w Dakowach Mokrych, Ratusz, Kaplica w Porażynie, Kaplica leśna, Kościół pod wezwaniem świętego Józefa, Pałac w Porażynie, Pałac w Rudnikach, "Dakowski Dwór" w Dakowy Mokre, ulica Wyzwolenia, Hotel Remes Sport&Spa i Stadion w Parku Miejskim.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W kopercie znalazłem:
- "Najładniejsze miejsca Opalenicy - zdjęcia w formie przewodniku,
- smyczka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Trzecia paczka od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Ursynów - Dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Od południa graniczy z gminami Piaseczno, Konstancin-Jeziorna i Lesznowola. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Obszar dzisiejszej dzielnicy Ursynów włączono do stolicy w 1951r.
Ważniejszymi miejscami w obrębie Ursynowa są:
Rezerwat przyrody Las Kabacki im. Stefana Starzyńskiego, Dąb Mieszko, Fort VIII ("Służew") – jeden z fortów Twierdzy Warszawa, Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk, Park Romana Kozłowskiego w Warszawie, Tor Wyścigów Konnych Służewiec, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii, Kościół św. Katarzyny, Pomnik Męczenników Terroru Komunistycznego 1944-1956r., Pałac "Ursynów", Gucin Gaj, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Arena Ursynów, Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, Centrum Operacji Powietrznych, Stacja Techniczno-Postojowa Kabaty, Park Kultury w Powsinie, Kościół św. Tomasza Apostoła w Warszawie i Jezioro Imielińskie.
Dzielnica Ursynów - zakochaj się w Warszawie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- plan Ursynowa,
- długopis,
- kredka,

- przypinka (PIN) w ładnym pudełku kolejna do kolekcji !!!

 
Czwarta przesyłka od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Targówek -
Dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy.
Ciekawymi miejscami w Dzielnicy Targówek są;
Cmentarz Bródnowski – jedna z największych nekropolii w Europie (135 ha, ponad milion pochowanych osób), drewniany kościół św. Wincentego à Paulo z XIX w., groby m.in. Mieczysława Fogga i Romana Dmowskiego, Cmentarz Żydowski, kirkut, założony w 1780 roku zniszczony w czasie II wojny światowej, pochowany tu był m.in. twórca pierwszego na świecie arytmometru wykonującego pięć działań Abraham Stern, kościół Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym, nagrobek Michała Walembergera z 1708 roku przy ul. Malborskiej – pozostałość po cmentarzu epidemicznym, Lasek Bródnowski, Gminny Klub Piłkarski "Targówek" Warszawa występujący w III-lidze łódzko-mazowieckiej, Teatr Rampa, drewniany budynek Paprockiego przy ul. Biruty 18, przykład typowej zabudowy przedwojennego Targówka i drewniana chałupa przy ul. Praskiej 1 na tyłach Ronda Żaba.
Dzielnica posiada też dwa parki (Park Bródnowski i Park im. Stefana Wiecheckiego "Wiecha") gdzie można odpocząć z rodziną i przyjaciółmi.
Dzielnica Targówek - tu zaczyna się Warszawa.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w paczce było:
- koszulka XL,
- smyczka,
- notesik,
- 2 długopisy,
- list,

- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!

 
Piąta przesyłka Urzędu Miasta Chełmek -  Miasto w województwie małopolskim - powiat oświęcimski, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Chełmek, nad Przemszą. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bielskiego. Chełmek należy do Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego.
Miejsca które w Chełmku warto odwiedzić to: Dom Pamięci Tomasza Baty, Galeria "Epicentrum" (od kilku lat ukazuje różne aspekty współczesnej plastyki, nie dokonując podziału na sztukę zawodową i amatorską), Młyńskie koła - relikty tradycji przemysłowej, Kościół Matki Bożej Królowej Polski (Kościół zbudowano w XX w. Ołtarze sprowadzane zostały ze Spytkowic oraz Chrzanowa i pochodzą z XIX w. Ciekawostką świątyni są barokowe odrestaurowane organy) oraz Wierzchem i saniami (Stadnina koni, której właścicielem jest pan Robert Babiuch, to atrakcja turystyczna Chełmka. istnieje od 2004 r. Obecnie liczy 12 koni i mieści się w pożydowskich budynkach dzierżawionych od gminy. Stadnina jest otwarta dla wszystkich chętnych. Nieodpłatnie konno pojeździć mogą także osoby, które pomagają przy utrzymaniu koni oraz obiektów stadniny. Na miejscu dla chętnych organizowane są wycieczki konne, a także kuligi).
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W paczce było:
- 2 informatory,
- ulotka,
- podstawka pod kubek,
- kubek :-)
- 2 długopisy,
- smyczka,
- breloczek,

Szósta paczka od Ambasady Szwajcarii w Polsce - Szwajcarska placówka dyplomatyczna mieszcząca się w Warszawie, Aleje Ujazdowskie 27.
Serdecznie zapraszam na wakacje letnie i zimowe, do odwiedzenia tego pięknego kraju jakim jest Szwajcaria.
Szwajcaria, Konfederacja Szwajcarska  – państwo federacyjne w Europie Zachodniej. Jest jednym z niewielu państw, w których obowiązują tak szeroko stosowane formy demokracji bezpośredniej. Szwajcaria od kongresu wiedeńskiego w 1815 roku jest państwem neutralnym. Do Organizacji Narodów Zjednoczonych przystąpiła dopiero 10 września 2002 po przegłosowaniu tej decyzji w referendum minimalną większością 52% głosów.
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w paczce było:
- 2 informatory,
- mapa,
- płyta DVD,
- pendrive 8 GB w ładnym pudełku z informacjami o Szwajcarii,
- długopis,
- smyczka,
- breloczek,
- obrusek/apaszka,
- 4 przypinki (PIN) kolejne do kolekcji !!!


Siódma paczka od Gminy Miejskiej Kościerzyna -  Miasto i gmina w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim. W latach 1975-1998r. miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego.
Najpiękniejszymi miejscami które polecam aby zobaczyć są:
Obraz Matki Bożej z IX wieku w Kościele Zmartwychwstańców, Kościół pod wezwaniem świętej Trójcy – zbudowany w latach 1914-1917 na planie krzyża greckiego w stylu neobarokowym. W kościele znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej Kościerskiej, który jest namalowaną w 1616 roku kopią dzieła z IX wieku, Pomnik Józefa Wybickiego, autorstwa Wawrzyńca Sampa, z 1975 r., Na ulicy 8 Marca był kiedyś cmentarz ewangelicki; obecnie to jest park osiedlowy, Kościół Zmartwychwstańców pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego zbudowany w latach 1892-1894, neogotycki, do 1945 ewangelicki, Rynek (układ ulic ze średniowiecza; kamienice, łącznie z ratuszem, są z XIX wieku), Gmach Sądu Rejonowego przy ul. Dworcowej, Budynek Byłego Browaru wraz z zabytkowym kominem przy ul. Miodowej (obecnie znajduję się tam Hotel, Pub, Pizzeria i Centrum Handlowe - Stary Browar Kościerzyna), Budynek Starostwa Powiatowego przy ul. 3 maja, Zakład Najświętszej Marii Panny Anielskiej (obecnie w części budynku znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1), Budynek Poczty przy ul. Dworcowej, Budynek Pierwszego Banku przy ul. Dworcowej, Pomnik Chrystusa Króla przy ul. Kaplicznej; stojący na cokole, który dawniej stanowił pomnik wdzięczności Kościerzakom poległym w armii pruskiej w wojnie z Francją w 1871r., Neogotycki Ratusz z XIX wieku przy Rynku, budynek dworca kolejowego przy ul. Dworcowej, ulica Dworcowa z pięknymi dworkami i kamieniczkami i Muzeum Kolejnictwa.
Kościerzyna - warto tu bywać !
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w paczce było:
- koszulka L,
- informator z mapą Powiatu Kościerskiego,
- mapa miasta Kościerzyna,
- 3 pocztówki (jedna z pozdrowieniami "od całego uśmiechniętego personelu Urzędu",
- 2 magnesy na lodówkę,
- smyczka,

Ósma ostatnia paczka od listonosza przesyła Gmina Białogard - Gmina położona jest w województwie zachodniopomorskim, w środkowej części powiatu białogardzkiego. Siedzibą gminy jest miasto Białogard, które nie wchodzi w skład gminy, jest osobną gminą miejską. Jest to jedyna gmina wiejska w powiecie.
Piękno Gminy można zobaczyć w urokliwych zabytkach jakie Gmina posiada takie jak:
- zespół pałacowy w Podwilczu,
- kościoły w Białogórzynie, Pomianowie, Żytelkowie, Łęcznie, Stanominie, Rarwinie, Podwilczu,
- parki dworski i pałacowe w Kamosowie, Laskach, Nasutowie, Nawinie, Rarwinie, Stanominie,
- cmentarz w Dargikowie,
W paczce było:
- książka "Borne Sulinowo 20 lat w cywilu",
- podkładka pod myszkę,
- breloczek,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Dziewiąta paczka którą dostałem osobiście od miłej Pani (Dziękuje i  Pozdrawiam) która pofatygowała się do mojego domu jest z firmy Pośrednictwa Finansowego KREDYTY - Chwilówki Sp. z o.o. http://kredyty-chwilowki.pl/ - firma ta udziela chwilówek, pożyczek i kredytów dla osób prywatnych i dla firm. Placówki firmy są łatwo dostępne w całej Polsce z miłym personelem.
KREDYTY CHWILÓWKI to firma z polskim kapitałem, która z powodzeniem funkcjonuje w sektorze usług finansowych związanych z działalnością pozabankową. Pośredniczy w udzielaniu krótko i długoterminowych pożyczek, a także współpracuje z bankami, które przyznają kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Pośrednictwo Finansowe „KREDYTY-Chwilówki” Sp. z o. o. jako jedna z nielicznych firm w tej branży posiada ponad 250 stacjonarnych placówek, zlokalizowanych na terenie całego kraju, we wszystkich województwach. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na zgromadzenie wiedzy praktycznej, która umożliwia nieustanny rozwój, przynosząc z roku na rok coraz większe zyski.
KREDYTY CHWILÓWKI - Oryginał jest tylko jeden,
SERDECZNIE POLECAM :-)
A w reklamówce którą dostałem było:
- kubek :-)
- zapalniczka,
- otwieracz do piwa,
- żeton do wózka,
- długopis,
- 2 smyczki,
- notes,
- zeszyt,
- 2 ulotki,
- łapka/kołatka (idealna do kibicowania),

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile mieliście paczek ? co fajnego w nich było ?