czwartek, 6 sierpnia 2015

Czwartkowa dwójka

Dziś 6.08.2015r. w kolejny upalny dzień (chciałbym aby wreszcie było trochę zimniej np. 26 - 28 C + wiaterek) przyszło do mnie 2 przesyłki, a co było w nich zapraszam do zapoznania się z moim wpisem...

Pierwsza przesyłka od Starostwa Powiatowego w Legionowie - Powiat w Polsce (województwo mazowieckie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Legionowo. Powiat legionowski położony jest w centralnej części Niziny Mazowieckiej.

Najważniejszą atrakcją Powiatu Legionowskiego jest:
Jezioro Zegrzyńskie to miejsce wypoczynku dla osób aktywnie spędzających wolny czas. Dla dorosłych i dla dzieci. Dla miłośników sportu i historii. Miejsce pełne energii. Przez cały rok. Zapraszamy nad jezioro.zegrzynskie.pl.
Jezioro Zegrzyńskie jest zbiornikiem retencyjnym, który powstał w 1963 roku w wyniku spiętrzenia dolnej Narwi zaporą w Dębem. Powierzchnia zbiornika wynosi 3030 ha, długość 41 km (na Narwi), szerokość do ok. 3,5 km, pojemność 94,3 mln m³ i głębokości sięgającej miejscami do 12 m. Połączenie z Warszawą zapewnia jezioru malowniczy, 19 kilometrowy Kanał Żerański. Stanowi ono dzięki temu ważny odcinek jednej z głównych arterii wodnych łączących Jeziora Mazurskie oraz dorzecze Narwii i Bugu z rzeką Wisłą. Dobrze rozwinięta sieć dróg dojazdowych wiąże leżące nad nim miejscowości bezpośrednio z Warszawą.
Jezioro Zegrzyńskie to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Sprzyjają temu jego czyste wody. Dzieje się tak dzięki wybudowaniu w ostatnich latach wielu oczyszczalni nad Narwią, Bugiem i ich dopływami. Po powstaniu jeziora, w jego bezpośrednim otoczeniu powstało wiele ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych. Od wiosny do jesieni, w każdy weekend przyjeżdża tu szukać odpoczynku i ochłody tysiące warszawiaków.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- torba z materiału,
- długopis,
- odblask w kształcę łódki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Druga i ostatnia przesyłka na dziś od Urzędu Gminy Cekcyn - Gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat tucholski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.
 
Na terenie gminy Cekcyn zostały w 2005 r. wyznaczone przez TMZC i oznakowane są trzy szlaki rowerowe:
1) Lokalny Leśny Szlak Rowerowy "Borowej Ciotki"
długość: 49,90 km (31,8 km drogi asfaltowe, 18,1 km drogi gruntowe)
- przebieg: Cekcyn ul.Szkolna - Iwiec - Wysoka - Wierzchlas Rezerwat Cisów Staropolskich - Lisiny - Suchom - Leśnictwo Jelenia Góra - Zdroje - Trzebciny - Małe Gacno - Wielkie Budziska - Krzywogoniec - Cekcyn ul.Szkolna
2)Lokalny Leśny Szlak Rowerowy "Gołąbkowy"
długość: 37,60 km (14,9 km drogi asfaltowe, 22,7 km drogi gruntowe)
- przebieg: Cekcyn ul.Szkolna - "Jelenia Wyspa" - Gołąbek - Woziwoda - Biała - Bielska Struga - Leśnictwo Okiersk - Zalesie - Cekcyn ul.Szkolna
3)Lokalny Leśny Szlak Rowerowy "Do Piekiełka nad Brdą"
długość: 25,0 km (3,0 km drogi asfaltowe, 22,0 km drogi gruntowe)
- przebieg: Cekcyn ul.Szkolna - Kruszka - Leśnictwo Świt - Uroczysko "Piekiełko" - Rezerwat przyrody "Dolina Rzeki Brdy" - Knieja - Cekcynek - Cekcyn ul.Szkolna

Zapraszam też nad Jezioro Cekcyńskie ze strzeżonym kąpieliskiem oraz wypożyczalnią sprzętu wodnego, placem zabaw i boiskiem do siatkówki. Alejką okalającą jezioro spacerkiem można dojść do amfiteatru gdzie w sezonie letnim odbywa się wiele ciekawych imprez.

Warto też zapoznać się i zwiedzić rezerwaty przyrody takie jak:
- "Cisy Staropolskie imieniem Leona Wyczółkowskiego" w Wierzchlesie,
- Rezerwat cisów Jelenia Góra imieniem Kazimierza Szlachetko,
- Rezerwat przyrody Bagna nad Stażką,
- Ogród dendrologiczny "Nad Stażką",
- Rezerwat przyrody "Dolina Rzeki Brdy",
- Rezerwat przyrody "Żródła Rzeki Stążki",
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w grubej przesyłce było:
- informator,
- 13 pocztówek,
- puzzle (zrobiły na mnie największą radość bo jak byłem dzieckiem to w układaniu byłem w tym dobry),
 
A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!