wtorek, 8 września 2015

Wtorkowe przesyłki - 1 kurier, 8 od listonosz w tym 3 do odebrania na poczcie

Dziś jest 8.09.2015r. dzień taki sobie trochę deszczu trochę słońca, ale za to dziś dostałem 1 przesyłkę od kuriera, 8 od listonosza w tym 3 awizo do odebrania na poczcie bo listonosz nie zastał nikogo w domu.
Co było w przesyłkach ZAPRASZAM na dzisiejszy wpis...
Trzy brakujące pojawią się do dziś do wieczora jak je odbiorę :-)
Pierwsza przesyłka kurierska od firmy SMS 365.pl https://sms365.pl/ i https://www.facebook.com/SMS365pl - Firma która umożliwia w wieku od 20 do 75 lat udzielić pożyczki w wysokości od 200 PLN do 3000 PLN na okres 15 lub 30 dni, z możliwością przedłużenia okresu spłaty. Pożyczka jest udzielana w krótkim terminie, na odległość, i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Dzięki suwakom na stronie https://sms365.pl/ można ustawić sobie: ile potrzebujesz pieniędzy ? i na jaki okres czasu ?

SERDECZNIE POLECAM Firmę SMS 365.pl ponieważ jest to szybka i łatwa pożyczka na wybrany TWÓJ cel, Bezpieczna i solidna firma, która umie zadbać o swoich klientów.
SMS 365.pl - BŁYSKAWICZNA POŻYCZKA
A w paczce było:
- torba z materiału,
- kubek,
- 3 długopisy,
- smyczka,
- 2 ulotki,
 
Druga przesyłka od Mercedes - Benz Mirosław Wróbel Sp. z.o.o. - http://www.wrobel.mercedes-benz.pl/ i https://www.facebook.com/MercedesBenzWrobel - Grupa Wróbel to obecnie osiem oddziałów w czterech województwach: dolnośląskim, opolskim, lubuskim i śląskim. Każdego dnia firma rozwija się i zmienia, by jak najlepiej dopasować swoją ofertę dla Klientów. Między innymi w salonie marki Mercedes - Benz (ul. Klecińska 155, Wrocław) jako jedyny w południowo - zachodniej części Polski firma posiada sprzedaż i serwis wszystkich typów samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych. Oprócz salonów firma posiada też najnowocześniejsze Centrum Blacharsko - Lakiernicze, które od 2012 r. działa w Pietrzykowicach pod Wrocławiem.
 
SERDECZNIE POLECAM Salony samochodowe Grupy Wróbel ponieważ są tam dobre samochody, miła obsługa czeka na Klientów, a samochody czekają na nowych nabywców.
O tym że Grupa Wróbel to dobra marka świadczą liczne tytuły, które Grupa w prestiżowych konkursach otrzymuje między innymi tytuł:„Najlepsza duża sieć dealerska” 2013 r., a Michał Łuczak - prezes spółki - otrzymał zaszczytny tytuł Człowieka Roku miesięcznika Dealer.
A w przesyłce było:
- 2 smyczki,
- 2 breloczki,

Trzecia przesyłka od Urzędu Miasta w Redzie - Miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, powiat wejherowski, położona w Pradolinie Redy-Łeby nad rzeką Redą. Stanowi jedno z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego oraz jest częścią aglomeracji Trójmiasta. W latach 1975 - 1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego, obszar bezpośrednio przylegający do niego tworzy gminę wiejską. Jako jedna z gmin wchodzi w skład Komunalnego Związku Gmin "Dolina Redy i Chylonki".

O tym że w Redzie jest pięknie świadczą też piękne zabytki jakie są:
- Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w stylu neogotyckim, wybudowany w latach 1901 - 1903,
- Zespół dworca i osiedla kolejowego z 1875 roku, składający się z dworca kolejowego, budynku dawnej poczty i telegrafu, domów mieszkalnych pracowników kolejowych, budynków technicznych i gospodarczych,
- Budynki mieszkalne przy ul. Ogrodowej liczące ponad 200 lat,
- Budynek dawnej oberży Kożyczkowskich sprzed 150 lat,
- Spichlerz i dom mieszkalny - pozostałość po zakładzie produkcyjnym, założonym jeszcze w 1340 roku,
- Budynki mieszkalne przy ul. ks. Józefa Poniatowskiego z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku,
- Zespół dworsko-parkowy przy ul. Parkowej i Gajowej, składający się z dworu i parku z pierwszej połowy XIX wieku,
- Zespół dworsko-parkowy przy ul. Rzecznej z końca XIX wieku,
- Cmentarzysko grobów skrzynkowych (badane obecnie przez archeologów).

Turystów zapraszam też do:
- Punkt widokowy o wysokości ok. 70 m n.p.m. (ul. Jara) z widokiem na Zatokę Pucką i Mierzeję Helską na który prowadzą 204 stopnie,
- Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Hieronima Derdowskiego ze stałą ekspozycją rzeźb ludowych Izajasza Rzepy (drewno, polichromia), obrazów olejnych i wyszywanych oraz utworów poetyckich,
- Miejski Dom Kultury w Redzie (ul. Łąkowa 59 A),
- Galeria street artu w dwóch tunelach (pod ul. Gdańską - tunel prowadzący do dworca PKP oraz ul. Gniewowska - tunel pod torami prowadzący na Osiedle Buczka) oraz na rondzie autobusowym na końcu ul. 12 Marca (dzielnica - Nowe Betlejem),
- Rzeźba w drzewie "Zespołu folklorystycznego Redzan" (skrzyżowanie ul. Wiejskiej i ul. Wiśniowej), a także rzeźby w drewnie "Kaszuba i Kaszubki" w Rodzinnym Parku Miejskim nad rzeką Redą (ul. Łąkowa),
- Park Miejski nad rzeką Redą, przy ul. Łąkowej,
 
Miasto jest też bogate w Szlaki Turystyczne między innymi w: piesze, rowerowe, motoryzacyjne jak i wodne.
 

SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie było:
- 2 pocztówki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!! 
Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy Latowicz - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat miński. Gmina została utworzona 31 maja 1870 r. w miejsce istniejącego od 1526 starostwa latowickiego. W latach 1870-1954 obejmowała dwie miejscowości: Latowicz i Dąbrówkę, w latach 1955-1972 – utworzono Gromadzką Radę Narodową w Latowiczu. Od 1 stycznia 1973 r. gmina istnieje w obecnym kształcie.
 
Wybierając się na spacer po Gminie Latowicz warto wstąpić, odwiedzić:
1)Kopiec Kościuszki - kopiec z krzyżem i tablicą upamiętniającą bojowników o wolność 1905 - 1918.
2)Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej,
3) Rynek Latowicki,
4)Kościół Parafialny pw. św. Walentego i Trójcy Świętej,
5)Kapliczka w Rynku,
6)Dawna Apteka - gdzie kiedyś mieściła się siedziba urzędów gmin Łukówiec i Wielgolas,
7)Urząd Gminy,
8)Ulica Antoniego Kuźniańskiego,
9)Ostatni drewniany wiatrak,
10)Biblioteka Publiczna im Antoniego Kuźniańskiego,
11)Tablica na gmachu szkoły - poświęcona łącznikowi AK Janku Paruzela w Budach Wielgoleskich,
12)Ulica Senatorska,
13)Stary Cmentarz,
14)Most Staromiejski,
15)Góra Królowej Bony,
16)Ulica Św. Ducha,
17)Młyn Motorowy
18)Polski Chleb - warto wstąpić do domu prawdziwy Polski Chleb wypiekany wg. dawnych, tradycyjnych receptur przez Piekarnie GS Latowicz - gmina Latowicz to kraina chleba,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce znalazłem:
- ulotka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
 
Piątka z kolei przesyłka od Gminy Kościerzyna - Gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat kościerski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Przez gminę przebiegają: droga krajowa nr 20 (ze Stargardu Szczecińskiego do Gdyni), droga wojewódzka nr 214 (z Łeby do Warlubia) i droga wojewódzka nr 221 (z Gdańska do Kościerzyny) oraz linie kolejowe: 201 (Nowa Wieś Wielka – Gdynia), 211 (do Chojnic) a w przeszłości 233 (do Pszczółek).
 
Ze względu na swoje położenie Gmina uznawana jest za jeden z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Malowniczo przeplatają się tu lasy, pola, łąki, jeziora i rzeki. Przez gminę przebiegają trzy szlaki regionalne: Kaszubski, Kamiennych Kręgów i Wdzydzki. Część terenu gminy zajmuje Wdzydzki Park Krajobrazowy z zespołem jezior rynnowych, spośród których największym jest jezioro Wdzydze ze swoimi ramionami (Radolne, Jeleń i Gołuń) o powierzchni 1430 ha nazywane przez wieki „Kaszubskim Morzem”.
Kajakarze znajdą  tu  jeziora połączone ze sobą wijącymi się wśród łąk, pól i lasów rzekami tworząc malownicze szlaki kajakowe rzeki Wdy, Pilicy, Wierzycy, Trzebiochy. Miłośników przyrody oraz amatorów pieszych i rowerowych wędrówek zapraszamy na szlaki turystyczne: ”Kaszubski”, „Kamiennych Kręgów” przebiegające przez teren gminy, a także liczne ścieżki piesze i rowerowe prowadzące przez naszą malowniczą krainę. Przepiękne lasy są rajem dla grzybiarzy. Zajmują one prawie połowę obszaru gminy.Największą atrakcją turystyczną gminy jest  Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich  we Wdzydzach. Jest to muzeum na wolnym powietrzu powstałe w 1906 rok, prezentujące dorobek dawnej wsi kaszubskiej, kociewskiej i borowiackiej.Tradycja i kultura kaszubska zachwyca swą odrębnością. Kaszubskie tradycje kultywuje znany w Polsce i za granicą Zespół Folklorystyczny ”Kaszubskie Nuty”, działający przy Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu. W gminie corocznie organizowanych jest wiele imprez jak: Regaty Żeglarskie, Zawody Jeździeckie, Jarmark Wdzydzki oraz festyny integrujące lokalną społeczność i odwiedzających nasze tereny turystów.
Niewątpliwie jednak największym skarbem Gminy jest środowisko naturalne, które przyciąga turystów z całej Polski i z zagrany. Amatorów aktywnego wypoczynku czeka moc atrakcji w postaci przejażdżek konnych, wędkowania, żeglowania, jazdy rowerem, czy spływów kajakowych wśród bajecznych krajobrazów.
 
Zapraszam też do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach które znajduje się w rejonie Gminy Kościerzyna. Oczywiście Gminy dla swoich turystów ma bogatą bazę szlaków turystycznych/gastronomicznych/spotową.
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
W przesyłce znalazłem:
- smyczka,
- miły list od Pani Marioli,
- 2 przypinki (PIN) stara w pudełku i nowa (jak dla mnie to stara jest ładniejsza) kolejne do kolekcji !!!
 

Szósta przesyłka od Starostwa Powiatowego w Łańcucie - Powiat w Polsce (województwo podkarpackie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Łańcut. Powiat ten wchodzi w skład obszaru metropolitarnego miasta Rzeszowa Podstawową gałęzią gospodarki powiatu jest przemysł spożywczy.
 
Łańcut jest znaczącą atrakcją turystyczną w skali Europy, dzięki zespołowi pałacowo-parkowemu, jednemu z najpiękniejszych w kraju. Co roku miasto Łańcut odwiedzane jest przez licznych turystów (tak zorganizowane grupy, jak i turystów indywidualnych). Na ponad 30-hektarowej powierzchni znajdują się: rezydencja magnacka z autentycznymi wnętrzami, unikatowa kolekcja powozów, Stajnie Cugowe, w których umiejscowiono izbę pamięci 10 Pułku Strzelców Konnych, Oranżeria, Zameczek Romantyczny oraz jedyna w Polsce (nieliczna w Europie) Storczykarnia, nawiązująca do tradycji hodowli tych egzotycznych kwiatów przez rodzinę Potockich. W posiadaniu łańcuckiego muzeum znajduje się również duży zbiór ikon z XV – XX w.
 
Zapraszam do obejrzenia też:
- Kościół farny św. Stanisława,
- Pałacyk myśliwski Potockich w Julinie - Pałac myśliwski zbudowany został przez II ordynata łańcuckiego – Alfreda Potockiego. Budowę zespołu ukończono w 1880 r., w 1923 r. założono wodociągi, a w 1925 r. zbudowano elektrownię. W skład zespołu wchodzą: pałacyk myśliwski, służbówka zwana „dyrektorówką” lub „adiunktówką”, budynek kuchni i lodownia. Od 1996 r. zespół pozostaje w użytkowaniu Muzeum-Zamku w Łańcucie.
- Kościół św. Doroty - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Łańcut I. Erygowana w 1391. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 1429,
- Kościół filialny,
- Kościół św. Jakuba Starszego - w dotychczasowej literaturze przyjmuje się, że świątynia ta zbudowana została w latach 1750-1754, po pożarze wcześniejszego kościoła, wzniesionego w 1492 r. Prawdopodobnie jednak była to jedynie przebudowa i rozbudowa gotyckiego obiektu wymuszona przez pożar, polegająca na wymianie spalonych belek, przekształceniu wnętrza (wydzieleniu trzech naw w korpusie), poszerzeniu zakrystii, dodaniu kruchty północnej i przedsionka zachodniego.
Obok kościoła ok. 1750 r. wzniesiono dzwonnicę. Zespół remontowano w 1827 r. (m.in. wykonano obecne ogrodzenie i zbudowano kostnicę). W latach 90. XX w. przeprowadzono prace zabezpieczające,
- Kościół św. Sebastiana,
- Synagoga w Łańcucie – synagoga znajdująca się w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego 16, w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich. Zbudowana w typie wschodnim bożnica jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce,
- Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła - parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Żołynia. Erygowana w 1998. Jest prowadzona przez księży archidiecezjalnych. Mieści się pod numerem 350,
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego,
 
Turystów zapraszam też do tego pięknego miejsca jakim jest Powiat Łańcucki, czekają na was: Zwiedzanie Zabytków Architektury Miasta z przejazdami wynajętym pojazdem typu "Melex", Stadiony Koni, Kąpieliska i Zbiorniki Wodne, Wyciągi Narciarskie, Korty Tenisowe, Trasy Rowerowe oraz Szlaki Turystyczne.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce znalazłem:
- pocztówka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


17:35 - wróciłem z poczty i mam te 3 paczuszki zaraz moi drodzy fani wam je zaprezentuje...

Siódma przesyłka od ESBANK Banku Spółdzielczego (ul. Tysiąclecia 4 Radomsko) http://www.esbank.pl/ i  https://www.facebook.com/ESBANK.Radomsko/timeline - Bank o polskich korzeniach z wyłącznie polskim kapitałem.  W chwili obecnej jest jednym z największych banków spółdzielczych w Polsce – posiada 33 placówki, zatrudnia ponad 200 osób oraz osiądą stabilne wyniki finansowe.

ESBANK Bank Spółdzielczy swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych, firmowych i rolników, oferując wygodne dla ciebie rachunki bankowe, lokaty, bezpieczne kredyty, karty płatnicze i kredytowe a także ubezpieczenia oraz leasing.

Bank wychodzi też z ofertą dla twojej firmy (obecnie prowadzi ponad 4000 rachunków firmowych) oferująca rachunki dla różnych rodzaju firm: mikro, małych, dla aktywnych, rachunek do obsługi przez Internet oraz dla dużych firm oraz jednostek samorządu terytorialnego.

SERDECZNIE POLECAM ESBANK Bank Spółdzielczy (ul. Tysiąclecia 4 Radomsko) ponieważ jest to firma lokalna która stara się wyciągnąć rękę dla Klientów, zgodnie z hasłem „Jesteśmy najbliżej”:
Jesteśmy najbliżej - bo Zarząd Banku, ludzie którzy podejmują ważne decyzje, żyją i pracują wśród nas, są na co dzień do dyspozycji Klientów i pracowników. 
Jesteśmy najbliżej - bo wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów na terenie naszej działalności posiadamy dużą liczbę placówek i bankomatów. I wciąż się rozwijamy. 
Jesteśmy najbliżej - bo znamy naszych Klientów i mamy do nich indywidualne podejście. Na pierwszym miejscu stawiamy ich satysfakcję i zadowolenie. 
Jesteśmy najbliżej - bo angażujemy się w inicjatywy podejmowane przez lokalną społeczność.
A w przesyłce było:
- informator Bankowy,
- plan lekcji,
- opaska na rękę biegacza z miejscem na telefon :-)
- 2 długopisy,
- smyczka,
- balon,

Ósma przesyłka od MT Targi Polska S.A. (ul. Makowska 95, 04-307 Warszawa) http://www.mttargi.pl/ - Firma jedyna z wiodących w Polsce i największych na rynku warszawskim organizator imprez targowych z 20-letnim doświadczeniem w branży wystawienniczej.

Specjalizuje się w wydarzeniach dla takich branż jak:turystyka, hotelarstwo, gastronomia, rynek laboratoryjny, budownictwo drogowe, kolejowe i zarządzanie ruchem. W naszym kalendarium znajdują się: Międzynarodowe Targi Gastronomiczne EuroGastro, Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab, Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, Targi Turystyki i Wypoczynku LATO, Miedzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego i Zarządzania Ruchem Infrastruktura, Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Ochrony, Wyposażenia Archiwów, Muzeów i Bibliotek DZIEDZICTWO. Wszystkie organizujemy we współpracy i pod patronatami autorytetów, a także ważnych instytucji państwowych oraz branżowych.

Imprezy wystawiennicze rokrocznie odwiedza 80 000 zwiedzających, w tym kilkuset dziennikarzy, a swoją ofertę prezentuje na nich ponad 2000 wystawców z całego świata. Do dyspozycji zwiedzających i wystawców jest 10 000m² powierzchni wystawienniczej, 1200m² powierzchni konferencyjno-biurowej, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny, 4 000m² terenu zewnętrznego z możliwością zaaranżowania tymczasowych hal wystawienniczych oraz 1500 miejsc parkingowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAM na imprezy targowe organizowane przez MT TARGI POLSKA S.A ponieważ każda impreza targowa jest na wysokim poziomie i dopięta na ostatni guzik.
Targi odbywają się w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c, który jest wielofunkcyjnym i jednym z najbardziej nowoczesnych tego typu obiektów w Polsce.
Ja sam osobiście byłem na dwóch imprezach targowych w MT TARGI POLSKA (Euro Gastro - branża gastronomiczna, Expo Sweet - branża cukierniczo/lodziarska) i nie mogę złego słowa powiedzieć, po raz pierwszy w życiu byłem na takich targach i zastanawiam się czy znów nie zawitać na podobną imprezę bo wrażenia z takich targów ma na długo, dużo można zobaczyć, spróbować, zobaczyć sławne osoby z branży oraz młodych kucharzy w akcji.
 
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć z Targów Euro Sweet które odbyły się w MT TARGI POLSKA i do stwierdzenia czy nie warto być na takich targach przynajmniej raz w życiu ?!?! PS: Najlepsze zdjęcie - Stadion Narodowy z czekolady :-)
A w przesyłce było:
- 6 grubych podkładek pod napoje,
- 6 smyczek,
- 2 zaproszenia na targi: Targi Dziedzictwo 7-9.10.2015r. i 8.Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych 13-15.10.2015r. ZAPRASZMA,
- list,

Dziewiąta i ostatnia przesyłka z branży samochodowej od Porsche Centrum Sopot (Al. Niepodległości 956,81-861 Sopot) http://www.sopot.porsche.pl/ i https://www.facebook.com/pages/Porsche-Centrum-Sopot/345424222211294?fref=ts - Salon Porsche „Porsche Centrum Sopot” to od 2 listopada 2010 kolejny obiekt Porsche w Grupie Lellek.
Jedna z najprężniejsza rozwijająca się sieć salonów i serwisów samochodów w Polsce. Od ponad 60 lat wiązani z motoryzacją a od 17 lat firma reprezentuje grupę Volkswagena jak Autoryzowani Dealerzy Porsche, Audi, VW i Skoda. warancja sukcesów jest dla firmy profesjonalizmem w każdym działaniu, dlatego w żadnym z obszarów którymi obecnie firma się zajmuje nie ma miejsca na przypadkowość.

SERDECZNIE POLECAM Porsche Centrum Sopot (Al. Niepodległości 956,81-861 Sopot) ponieważ począwszy od kontaktów z Klientem, poprzez doradztwo techniczne i finansowe, po stałą opiekę serwisową Klient styka się z perfekcyjnym działaniem pracowników salonu.
Profesjonalizm i kompleksowa obsługa to najważniejsze cechy firmy, które przekładają się na zadowolenie Klienta i na poczucie że w Porsche Centrum Sopot to klient jest najważniejszą osobą.
A w grubej przesyłce znalazłem:
- książka "Porsche Exclusive 911 Ultimate personalisation",
- książka "Porsche The 911 Porsche identity",
- książka "Porsche 911 GTS models All that matters",
- książka w etui o projektowaniu samochodów Porsche,

 A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!