piątek, 11 września 2015

Piątkowe - 4 paczuszki i powód do świętowania

Dziś mamy 11.09.2015r. pochmurny dzień w którym dostałem 4 przesyłki. Dziś też mam powód do świętowania oto dziś chciałbym wam przedstawić przypinkę (PIN) w mojej kolekcji numer 200 (ale to potem) zapraszam na dzisiejszy wpis...

Pierwsza przesyłka od Urzędu Gminy Dębica - Gmina wiejska, leżąca obok miasta Dębica, w województwie podkarpackim, powiat dębicki. Przed 1945 rokiem teren obecnej gminy należał do województwa krakowskiego, po zakończeniu II wojny światowej weszła w skład nowo utworzonego województwa rzeszowskiego. Największa Gmina w województwie podkarpackim pod względem ludności, bo aż 25 tysięcy mieszkańców.

Do najpiękniejszych zabytkowych perełek i miejsc które warto w Gminie zobaczyć należą:
BRACIEJOWA:
- Wzgórze "Zamczysko", Góra Okop, Aleja Dębowa do folwarku "Berdech", Kapliczka murowana (domkowa) z figurą N.M.P. Niepokalanego Poczęcia, Pomnik upamiętniający poległych partyzantów Armii Krajowej - Polana "Kałużowka",
BRZEŻNICA:
- Cmentarzysko kurhanowe "Borek", Kościół parafialny pw. Św. Jana Chrzciciela, Cmentarz wraz z kaplicą cmentarną, Kolejowy most stalowy nad Wielopolką, Kapliczka przydrożna (domkowa),
GŁOBIKOWA:
- Park dworski "Górzyzna", dwie Kapliczki murowane (domkowe), Kapliczka murowana (słupowa), Krzyż przydrożny,
GUMNISKA:
- Kościelisko, Kapliczka Podworska murowana (słupowa), Kapliczka murowana (słupowa), Kaplica mszalna,
KĘDZIERZ - KOZŁÓW:
- Krzyż przydrożny w Kędzierzu, Krzyż przydrożny w Kozłowie,
LATOSZYN:
- Latoszyn Zdrój, dwie Kapliczki murowane (domkowe), Kapliczka murowana (słupowa), Krzyż przydrożny,
NAGAWCZYNA:
- Zespół dworsko - parkowy,
PASZCZYNA:
- Kapliczka, Kapliczka murowana (domkowa), Cmentarz "Góra Śmierci", Ekspozycja Historyczno - Dydaktyczna,
PODGRODZIE:
- Park dworski, Spichlerz dworski, Kaplica drewniana,
PUSTKÓW:
- Kapliczka murowana z figurą Św. Jana Nepomucena, Obelisk murowany, Kaplica przydrożna, Szkoła - obecnie Zakład Pielegnacyjno - Opiekuńczy,
PUSTKÓW - OSIEDLE:
- Kościół pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, Zespół willi, Zespół Ringów, Europejskie Centrum Pamięci i Pojednania,
PUSTYNIA:
- Kościół pw. Świętego Stanisława, Murowany dwór, Stawy dworskie,
STASIÓWKA:
- Kapliczka murowana (domkowa), Kapliczka murowana z pustaków, Dawna szkoła, Krzyż przydrożny,
STOBIERNIA:
- dwie Kapliczki murowane (domkowe), Kapliczka drewniana (domkowa), Osada Słowiańska,
ZAWADA:
- Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, Zespół pałacowo - parkowy, Karczma przydrożna, Kaplica przydrożna,

Poza wielu licznymi zabytkami, na południu Gminy w Stobiernej, znajduje się Kompleks Turystyczno - Rekreacyjno - Edukacyjny Stobierna. Obejrzeć tam możemy Osadę Słowiańską, Stok narciarski - na którym w okresie letnim organizowane są zjazdy na hulajnogach górskich i Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Park Owadów. Z kolei w Głobikowej warto zobaczyć dinozaury. Stoją obok schroniska "Rozdzielnia Wiatrów". Turyści mają do dyspozycji 30 miejsc noclegowych, wiatę grillową, wieżę widokową, z której przy sprzyjającej pogodzie widać Tatry Słowackie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- 2 informatory,
- 3 ulotki,
- list,
- przypinka (PIN) w etui - kolejna do kolekcji !!!
 
PRZYPINKA (PIN) Z GMINY DĘBICA ZOSTAŁA MOIM 200-tnym OKAZEM W MOJEJ
!!! KOLEKCJI - DZIĘKUJE BARDZO !!!
 
 
Druga przesyłka od Urzędu Gminy Gniewkowo - Gmina miejsko - wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat inowrocławski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedzibą gminy jest Gniewkowo.
 
Najpiękniejszymi zabytkami Gminy Gniewkowo są:

- Kościół parafii pod wezwaniem św. Mikołaja i Konstancji z XIV w. w Gniewkowie,
- Cmentarz rzymsko-katolicki parafii św. Mikołaja z 1891 roku w Gniewkowie,
- Ratusz z 1908 roku przy ul. Dworcowej 17 w Gniewkowie,
- Hotel, obecnie dom z oficyną z 1897 roku przy ul. Dworcowej 1 w Gniewkowie,
- Dom z 1767 roku przy ul. Rynek 14 w Gniewkowie,
- Zespół dworski w Kaczkowie, obejmujący: dwór z początku XIX w.; park z końca XIX w.; magazyn zbożowy z 1891,
- Zespół pałacowy w Kawęczynie, obejmujący: pałac, ob. Dom Pomocy Społecznej z drugiej połowy XIX w.; magazyn zbożowy z 1910; gorzelnię z 1886; park z początku XIX w.,
- Zespół dworski w miejscowości Lipie, obejmujący: wieżę (pozostałość dworu) z połowy XIX w.; park z drugiej połowy XIX w.; zabudowania gospodarcze; dom zarządcy i dom ogrodnika z przełomu XIX/XX w.,
- Zespół dworski w Markowo, obejmujący: dwór z ok. 1880; park z aleją lipową; cmentarz rodowy w parku; budynki gospodarcze z przełomu XIX/XX w.,
- Kościół parafii pod wezwaniem św. Bartłomieja z lat 1890-91 w Szadłowicach,
- Zespół dworski z drugiej połowy XIX w. w Warzynie, obejmujący: dwór; park; ogrodzenie z bramą,
- Zespół pałacowy z drugiej połowy XIX w. w Wierzbiczanach, obejmujący: pałac z 1845-1846; park,
- Zespół dworski w Wierzchosławicach, obejmujący: dwór; park,
- Zespół dworski w Więcławicach, obejmujący: dwór; park,
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
A w kopercie była:
- przypinka (PIN) wyjątkowa bo nigdy jeszcze z takim zapięciem nie miałem - kolejna do kolekcji !!!
 
 

Trzecia przesyłka od Starostwa Powiatowego w Łęcznej - Powiat w Polsce (województwo lubelskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Łęczna. Na jego terytorium znaczna część Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego z pięknymi jeziorami, m.in.: Piaseczno, Rogóźno.W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Łęczna, gminy wiejskie: Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów, Spiczyn i miasta: Łęczna.

Co warto zobaczyć w Powiecie Łęczyński ? biegnę z pomocą:
- Ratusz w Łęcznej:
Budynek wybudowany według planu opracowanego 15 stycznia 1888 roku przez inżyniera architekta powiatu lubartowskiego, Lenkowskiego, z przeznaczeniem na odwach. Funkcję taką pełnił do I wojny światowej. Jest to budynek klasycystyczny, murowany z cegły, na planie prostokąta, otynkowany, parterowy, dwutraktowy. Naroża boniowane. Ścianę frontową zdobi czterokolumnowy portyk z trójkątnym szczytem. Dach czterospadowy, kryty blachą. Po 1920 roku władze miasta przebudowały go na biura magistratu i kasę miejską i odtąd nosi nazwę ratusza. Dobudowano wówczas od zachodu oficyny na areszt i mieszkanie stróża. Zniszczony w czasie II wojny światowej. Odbudowany w latach 1961-1963 i zrekonstruowany. Zachodnią oficynę rozebrano. Od 1971 roku siedziba Urzędu Stanu Cywilnego.
- Cerkiew św. Mikołaja:
Prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Lublin diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
- Duża Synagoga:
Synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 19. Jest obecnie jedną z najlepiej zachowanych synagog w województwie lubelskim.
- Kościół Wniebowzięcia NMP:
Parafia rzymskokatolicka w Milejowie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Łęczna. Została erygowana w 1858. Mieści się pod numerem 118a. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
- Mała Synagoga:
Synagoga znajdująca się w Łęcznej, przy ulicy Bożniczej 21, została zbudowana na początku XIX wieku. W 1848 roku synagoga spłonęła podczas pożaru i dopiero w 1859 roku została gruntownie wyremontowana. W 1881 roku budynek ponownie spłonął i został wkrótce odbudowany.
- Kościół Opieki św. Józefa:
Katolicki kościół w Cycowie, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.
Prawosławna cerkiew w Cycowie funkcjonowała już przed rokiem 1473. W XVI w. nosiła wezwanie Podwyższenia Krzyża Pańskiego. Parafia ta z czasem przyjęła unię. W latach 1860-1870 z państwowego funduszu na budowę świątyń unickich w Imperium Rosyjskim wzniesiony został nowy obiekt sakralny na potrzeby parafii tego wyznania.
- Jezioro Dratów:
Jezioro na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej, położone w gminie Łęczna, w powiecie łęczyńskim, w woj. lubelskim. Nad jeziorem położona jest wieś Dratów.
- Dwór w Ciechankach.
- Dwór w Kaniwoli,
- Pałac w Zawieprzycach,

Ale Powiat Łęczyński to nie tylko zabytki ale także co dla aktywnie spędzającego czas turysty między innymi: sportowy wodne, trasy rowerowe, park linowy, wędkarstwo, sporty powietrzne, jazdy konne, spływy rzeką Wieprz, Paintball, Poleski Park Narodowy, Gród Słowiański w Wólce Bieleckiej, "Majątek Rutka" (agroturystyka), Ruiny zamku w Zawieprzycach, Rezerwat Biosfery „Polesie Zachodnie” i trzy jeziora: Piaseczno, Łukcze i Rogóżno.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Czwarta i ostatnia przesyłka na dziś od firmy Fart - Produkt http://www.fartprodukt.pl/ i https://www.facebook.com/Fart-Produkt-Bramy-Rolety-Żaluzje-230376233670568/timeline/ - Firma z 20- letnim doświadczeniem na rynku i z polskim kapitałem, zajmująca się produkcją bram i rolet oraz innych nowoczesnych systemów osłonowych. Produkcja i montaż dla klientów detalicznych i hurtowych. Wykonywane są też produkty według autorskich projektów:uniwersalne rolety zewnętrzne. chroniące dom przed niepożądanymi gośćmi, izolują akustycznie i cieplnie oraz ograniczają dostęp światła zewnętrznego, moskitiery drzwiowe i okienne chroniące niezawodnie przez owadami i upałami.
Po za roletami, moskitierami firma zajmuje się też produkcją eleganckich markiz,
osłony wewnętrze – roletki materiałowe, dachowe, maty bambusowe, zasłony rzymskie i austriackie, systemy zasłon panelowych, żaluzje pionowe, żaluzje poziome drewniane, aluminiowe i plisowane.
Jeżeli chodzi o bramy to firma FART - PRODUKT - też robi atrakcyjne np.: różnorodne rozwiązanie dostosowane w zakresie bram rolowanych, segmentowe oraz uchylne, które stanowią skuteczne zabezpieczenie auta przed niepowołanymi osobami. Ponadto firma zapewnia wzmacniane bramy przemysłowe, kraty rolowane, ogrodzenia oraz rolety stalowe.

SERDECZNIE POLECAM Firmę Fart - Produkt bo to dobra marka, dbająca o wysoką jakość produktu, atrakcyjną cenę, korzystne warunki współpracy oraz o fachowe doradztwo. Wyszkolona kadra i profesjonalne wykonanie powierzonego zadania to największe PLUSY firmy.
A w przesyłce było:
- notes,
- 2 opaski odblaskowe,
- breloczek,
- 3 długopisy,

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!