poniedziałek, 30 listopada 2015

Poniedziałkowe - 7 przesyłek

Dziś jest 30.11.2015r. po przyjściu do domu nie dało się zauważyć tego co dla mnie zostawił listonosz czyli 7 przesyłek i do tego duże, w najbliższym czasie spodziewam się 2 fajnych przesyłek ale to wkrótce. Biorę się za opisywanie bo robi się ciemno...

Pierwsza przesyłka okazała się nagrodą od Arriva RP Sp. z.o.o. udało mi się wygrać w konkursie.
W przesyłce było:
- mała koszulka "Zuch Kolejarz" (w sam raz dla dziecka mojej ciotki, będzie pasować),
- smyczka,
- ołówek,
- kalendarzyk,

Druga przesyłka od Posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Joanny Muchy - Polska ekonomistka, polityk, posłanka na Sejm VI, VII i VIII kadencji, od 2011 do 2013 minister sportu i turystyki.
W 2001 ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych. Od czasu ukończenia studiów pracowała jako nauczyciel akademicki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
Była działaczką Unii Wolności. W 2003 wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. Współtworzyła i koordynowała projekt „Akademia Janusza Palikota”. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskała mandat poselski z listy PO, otrzymując w okręgu lubelskim 21 028 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję (z wynikiem 45 568 głosów).
18 listopada 2011 prezydent Bronisław Komorowski powołał ją na urząd ministra sportu i turystyki w drugim rządzie Donalda Tuska. 27 listopada 2013 została odwołana z tego stanowiska. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 43 459 głosów.
W przesyłce było:
- opaska odblaskowa,
- duża przypinka,
- gnieciuch antystresowy w kształcie logo Platformy Obywatelskiej,

Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy Niedźwiedź - Gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat limanowski. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Jest to gmina letniskowa, o ogromnych walorach naturalnych. Na terenie gminy spotkać można salamandrę plamistą. Siedziba gminy to Niedźwiedź.

Miejscami w Gminie Niedźwiedź które są warte uwagi są:
- Orkanówka"- jest to Dom Władysława Orkana wybitnego pisarza, poety i publicysty regionu Zagórzan.  Władysław Orkan urodził się 27 XI 1875 r. w Porębie Wielkiej, w kurnej chacie pod wzniesieniem zwanym Pustką. Naprawdę nazywał się Franciszek Smaciarz, a w 1898 r. zmienił nazwisko na Smreczyński. Władysław Orkan to pseudonim literacki. Orkanówkę zbudował w latach 1903-1906 za pieniądze uzyskane z honorarium za powieść „W Roztokach”. Orkanówka jest to drewniana willa wzniesiona w stylu podhalańskim, kryta gontem. Posiada dwie werandy, pięterko z pokojami gościnnymi oraz ciekawy fronton. Całość zdobiona jest motywami podhalańskimi, rzeźbionymi w drewnie. Autorem wszystkich zdobień jest Jan Bulas z Poręby Wielkiej.

- Park dworski hr Wodzickich położony jest w miejscowości  Poręba Wielka (przy granicy z Niedźwiedziem), na południowych stokach i u podnóży góry Chabówki, przy wojewódzkiej drodze z  Mszany Dolnej do Koninek.
Od 1983 roku jest w zarządzie Gorczańskiego Parku Narodowego, stanowiąc enklawę o powierzchni ok. 19 ha, oddaloną o ok. 5 km od głównego kompleksu Gorczańskiego Parku Narodowego. Przy  północno - wschodniej granicy parku dworskiego znajduje się budynek Dyrekcji GPN.

Wartość przyrodnicza i kulturowa parku dworskiego została doceniona w 1934 roku, poprzez wpisanie go do rejestru zabytków Ministerstwa Kultury i Sztuki.  
W Parku dworski warto też zobaczyć: Wiąz chłosty, Wiąz Łokietka, Wiąz w bramie, Oficyna dworska oraz Lamus-wozownia - Drewniana, o konstrukcji zrębowej, dach kryty gontem. W wieżyczce-sygnaturce dawniej znajdował się dzwon. Wozownia stanęła w miejscu poprzedniego budynku, o którym wzmianki zachowały się w dokumentach dworskich. Do bocznej ściany lamusa przylega tzw. lodownia, kamienna piwniczka pełniąca rolę spiżarni dworskiej.
 
- Góra Potaczkowa, gdzie przy ładnej pogodzie roztaczają się wspaniałe widoki na Gorce, Tatry i pasmo Babiej Góry,
- Góra Tobołów ( wjazd wyciągiem krzesełkowym),
- „Koński Bonior" w Koninie - piękny wąwóz erozyjny z wodospadem (możliwość kąpieli),
- Polana - Jaworzyna Porębska z panoramą Beskidu Wyspowego,
- Przyrodnicza ścieżka zdrowia w Porębie Wielkiej,
- Stare Wierchy - legendarny szczyt Gorców ( prowadzi nań piękna trasa), na wierzchołku uroczo usytuowane schronisko,
- Turbacz – ze schroniskiem pod szczytem; na uwagę zasługują malownicze trasy turystyczne prowadzące na szczyt,
- Obserwatorium astronomiczne na Suchorze teren GPN - jest to najwyżej położony w Polsce tego typu obiekt (1000 m n.p.m.),
- Paralotniarstwo - polana Jaworzyna Porębska w Koninkach i szczyty Spyrkowa Góra oraz Witów w Podobinie są doskonałymi miejscami do uprawiania paralotniarstwa,
- Jazda konna - obok ośrodka zdrowia w Porębie Wielkiej jest możliwość skorzystania z hipoterapii i nauki jazdy konnej,
- Oberówka - miejsce biwakowe na terenie GPN przy leśniczówce w Koninkach,
- Kapliczki, krzyże przydrożne - na terenie znajduje się ok 100 kapliczek i krzyży. Najstarsze pochodzą z XVIII i XIX w.,
- Ścieżki edukacyjno - przyrodnicze,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- teczka,
- mapa gminy,
- pocztówka,

Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy Konopnica - Gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat wieluński. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie sieradzkim.
Siedziba gminy to Konopnica. W 2013 na terenie gminy powstało prywatne lądowisko Konopnica.

Gmina Konopnica zaprasza do zwiedzenia i obejrzenia:
- Zespół Kościoła Parafialnego w Konopnicy: kościół popauliński p.w. św. Rocha z łącznikiem do klasztoru, cmentarz przykościelny z pierścieniem drzew i ogrodzeniem i plebania,
- Zespół dworski w Konopnicy: dwór, dom, czworak ob.dom, stodoła, spichlerz i park,
- Młyn elektryczny w Konopnicy,
- Cmentarz parafialny i wojskowy w Konopnicy,
- Zespół kościoła filialnego w Rychłowicach: kościół p.w. Zwiastowania NMP, dzwonnica i cmentarz przykościelny z pierścieniem drzew i ogrodzeniem,
- Zespół dworsko-parkowo-folwarczny w Rychłowicach: dwór, czworak, obecny dom, stajnie, spichlerz, gorzelnia, dom gorzelanego i park,- Zespół cmentarza parafialnego w Rychłowicach: cmentarz i kaplica grobowa rodziny Trępków,
- Zespół kościoła parafialnego w Szynkielowie: kościół p.w. NMP, dzwonnica i plebania,
- Cmentarz parafialny w Szynkielowie,

 
W gminie znajduje się również wiele ciekawych obiektów dla miłośników historii, między innymi:
- Dziewiętnastowieczny pałac wg projektu Henryka Marconiego w stylu romantycznego gotyku. Obecnie mieści się nim Ośrodek Wypoczynkowy Politechniki Łódzkiej,
- Młyn o istnieniu którego wzmiankował już Jan Długosz, w obecnym kształcie został wybudowany przez ówczesnego dziedzica Konopnicy Tadeusza Kozarskiego, w pierwszej dekadzie XX wieku.,
 
Rejon Konopnicy a także Strobina i Rychłocic obfituje w liczne stanowiska archeologiczne, pochodzące z różnych okresów historycznych, wśród których na szczególną uwagę zasługują:
- Konopnica: - grodzisko średniowieczne (XIII-XV w.), kurhan kultury przeworskiej, okres rzymski (I-IV w. n.e.),
- Strobin Lesisko - cmentarzysko kultury łużyckiej, epoka brązu-okres halsztacki, cmentarzysko kultury łużyckiej, okres halsztacki,
- Strobin Mieścisko osada obronna kultury łużyckiej, okres halsztacki-okres lateński,
- Strobin - osada obronna kultury łużyckiej, okres halsztacki,
 
Z zabytkowych obiektów w Gminie najlepiej zachowały się obiekty sakralne, a zespoły rezydencjalne uległy znacznym przekształceniom. Niestety stan obiektów mieszkalnych pozostających w ewidencji WKZ jest zróżnicowany. Niektóre z nich są bardzo zniszczone i zaniedbane. Obiekty powyższe stanowią element środowiska kulturowego najbardziej narażony na zniszczenie. Wynika to z opuszczania starych domów i sukcesywnego zastępowanie ich nowymi, lub zupełnego ich opuszczania (co oznacza w praktyce narażenie na zniszczenie). W gminie widoczny jest jednak pozytywny proces polegający na przejmowaniu starych, głównie drewnianych domów mieszkalnych i ich adaptacji na cele letniskowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- 7 folderów,
- 5 ulotek,
- zakładka do książek,
 
Piąta przesyłka od firmy JUMI Sp.z.o.o. http://www.jumi.com.pl/ i https://www.facebook.com/jumiPL
(ul. Świętokszyska 13, 95-200 Pabianice) - JUMI jest liderem na polskim rynku wśród importerów i dostawców wszelkiego rodzaju ozdób bożonarodzeniowych i wielkanocnych oraz lamp solarnych. W naszej wzorcowni oferujemy klientom wybór produktów spośród około 20 tysięcy wzorów z najróżniejszego rodzaju materiałów. Znaczną część ekspozycji stanowią dekoracje elektryczne świecące lub podświetlane tradycyjnymi żarówkami, ryżem świetlnym lub diodami.
 
SERDECZNIE POLECAM JUMI Sp. z.o.o. ponieważ jest to najlepsze i najpiękniejsze miejsce aby w zbliżające się święta Bożego Narodzenia ale i też świąt Wielkanocnych ozdobić swoje mieszkanie, oraz ciekawe wzornictwo lamp solarnych. Firma posiada wzorcownie oferująca Klientom wybór produktów spośród około 20 tysięcy wzorów z najróżniejszego rodzaju materiałów. Będziesz mieć problem z wyborem bo wszystkie osoby pięknie się prezentują a lampy solarne idealne pasują do twojego ogrodu i tym podobnych miejsc. 
W przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- notes,
- 2 długopisy,
- wizytówka,
 
Szósta przesyłka od firmy Waryński S.A. Grupa Holdingowa (Al. Jana Pawła II 12, 00-124 Warszawa) http://warynski.pl/ i https://www.facebook.com/GrupaWarynski/ - GRUPA WARYŃSKI, jedna z pięciu firm tworzących segment MARS Real Estate, to nowoczesna i dynamiczna grupa kapitałowa z bogatą tradycją. Kluczowym obszarem działalności Grupy jest aktywność na rynku deweloperskim oraz intensywne budowanie pozycji marki na rynku nieruchomości.
Obecnie, Grupa Waryński będąca członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich prowadzi trzy inwestycje na warszawskiej Woli. W skład Holdingu wchodzą spółki powołane w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych i biurowych oraz kontynuująca tradycję marki w sektorze maszyn budowlanych, spółka Waryński Trade Sp. z o.o.

SERDECZNIE POLECAM Firmę Waryński S.A Grupa Holdingowa ponieważ jest to nowoczesna i dynamiczna grupa kapitałowa, koncentrująca swoją działalność na branży nieruchomości. Inwestycje mieszkaniowe jak i biurowe znajdują się w doskonałych lokalizacjach, o nowoczesnej architekturze oraz bogatej infrastrukturze. Każdy element projektu, od założeń ogólnych aż po jego najdrobniejszy szczegół jest dopięty przez firmę na ostatni guzik, dzięki czemu Klienci i przyszli najemcy mogą być spokojni o swoje mieszanie jak i lokale biurowe.
W przesyłce było:
- pendrive 8 GB w metalowym etui,
- 2 smyczki,

Siódma i ostatnia SUPER przesyłka na dziś od firmy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego DEFRO http://www.defro.pl/ i https://www.facebook.com/wwwDEFROpl/?fref=ts - Największy w Polsce producent kotłów na paliwa stałe i jeden z największych w Europie. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada: Kotły (zasypowe, z podajnikiem, serii MAX, z układem zamkniętym), Piecokuchnia, Nagrzewnice, Pompy Ciepła oraz Betoniarki.

DEFRO - Kotły z klasą
SERDECZNIE POLECAM Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEFRO ponieważ jest to największy w Polsce producent kotłów na paliwa stałe i jeden z największych w Europie. Każdy Klient może liczyć na dobry, w konkurencyjnej cenie produkt który będzie służył przez wiele wiele lat. Personel firmy z miłą chęcią odpowie na wszystkie pytania Klientów. Za swoje produkty firma otrzymała wiele prestiżowych nagród. Zmożony wysiłek i zadowolenie Klientów to coś dzięki czemu firma nie ustaje na laurach i dalej produkuje wyjątkowe produkty.
W super przesyłce było:
- duża tektura z klipsem,
- koszulka L,
- czapka z daszkiem,
- metrówka 5m.,
- 3 ołówki stolarskie,
- 4 zapalniczki,
- 18 balonów,
- 4 długopisy,
- 4 smyczki,
!!! SUPER PACZKA OBY WIĘCEJ TAKICH !!!
 

A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!


Apel o pomoc

Witajcie zostałem właśnie dziś poproszony o umieszczenie apelu o pomoc, a związku z tym że jestem osobą która lubi pomagać innym osobom postanowiłem apel zamieścić na moim blogu.

Treść apelu:
 Witajcie, Zwracam się do Was z ogromną prośbą! Pilnie potrzebna jest pomoc w postaci żywności oraz środków czystości. Wsparcia potrzebują ubogie rodziny z najbiedniejszych regionów Polski. Chcesz pomóc? Napisz do mnie !
Adres mailowy: m.pomocna@yahoo.pl