poniedziałek, 21 grudnia 2015

Poniedziałkowe - 8 przesyłek

Dziś mamy 21.12.2015r. ostatnia prosta przed świętami. Po trzech dniach (środa, czwartek, piątek) bez paczek nadszedł dzień dużej puli przesyłek. Około godziny 11:20 w moich drzwiach pojawił się Pocztex z super przesyłką od bardzo miłej firmy, tego samego dnia około 13:40 do moich drzwi zapukał reszcie listonosz !!!! miał dla mnie 7 przesyłek - muszę przyznać że niektóre są całkiem fajne. Co było w nich wewnątrz pewnie jesteście ciekawi ? dobrze nie będę już się rozpisywał i zaczynamy...

Pierwsza paczka Pocztex od bardzo miłej firmy - nie chcę ujawniać jaka to firma, by zaoszczędzić jej góry podobnych próśb.
W paczce był:
- kalendarz książkowy na 2016r.,
- bardzo ładna kartka świąteczne w kopercie,


Druga super przesyłka od przyjaciela mojego Bloga Michała - Dziękuje bardzo za przesyłkę i pozdrawiam :-)
W przesyłce było:
- 2 przypinki,
- 1 przypinka (PIN) jako magnes na lodówkę,
- 16 przypinek (PIN) super uzupełnienie mojej kolekcji !!!


Trzecia przesyłka od firmy ART-METAL http://www.art-metal.pl/ - Polski producent stylowych i współczesnych słupów, opraw oświetlenia zewnętrznego żyrandoli oraz elementów małej architektury. Siedziba zlokalizowana jest w przepięknej miejscowości Łapino Kartuskie koło Gdańska.
W grubej przesyłce był:
- pięknie wykonany katalog produktów ART-METAL,


Czwarta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Kłobucku - Miasto w województwie śląskim, siedziba powiatu kłobuckiego i gminy miejsko - wiejskiej Kłobuck. Kłobuck dawniej leżał na terenie Małopolski, w pobliżu jej historycznej granicy z Wielkopolską i Śląskiem. Kłobuck jest ośrodkiem administracyjnym, kulturalnym i gospodarczym o znaczeniu regionalnym w subregionie północnym województwa śląskiego. Położony jest w bliskim sąsiedztwie Częstochowy i jest miastem wspierającym rozwój aglomeracji częstochowskiej.

Atrakcjami miasta Kłobuck są:
Pierwszym jest zespół klasztorny kanoników regularnych ufundowany przez Jana Długosza wraz z pierwotnie XII-wiecznym kościołem pw. św. Marcina i Małgorzaty. Co roku przybywają tutaj rzesze mieszkańców województwa śląskiego oraz innych regionów Polski, dzięki bowiem cudownemu obrazowi Matki Boskiej Kłobuckiej, miasto jest znanym polskim sanktuarium maryjnym. Pielgrzymi przyjeżdżają więc do Kłobucka z jednej strony, by pomodlić się do nazywanej współcześnie „Naszej Matki Kłobuckiej Niepokalanej Ucieczki Grzeszników” (którego koronacja miała miejsce w 2004 r.), a z drugiej, by podziwiać piękno architektury zabytkowych zabudowań klasztornych. W skarbcu kościelnym przechowywane są podarowane przez Jana Długosza cenne eksponaty: ornat, kielich z herbem Wieniawa, relikwie, liczne kroniki oraz obraz Matki Boskiej Kłobuckiej. W zabytkowych pomieszczeniach klasztornych planowane jest utworzenie Muzeum Jana Długosza – pierwszego w Polsce muzeum dedykowanego temu najwybitniejszemu polskiemu kronikarzowi.

Drugą perełką Kłobucka jest reprezentujący styl neogotycki pałac w Zagórzu, wzniesiony w latach 1795–1800 dla pruskiego ministra Christiana von Haugwitza. Mieszkali tutaj m.in. Lemańscy i Henckel von Donnersmarck. Najsłynniejszym jednak jego mieszkańcem był książę Aleksander Michajłowicz z carskiej rodziny Romanowów, przyjaciel cara Mikołaja II, który w swoich wspomnieniach – „Byłem Wielkim Księciem” – przedstawił obraz ostatnich dramatycznych dziesięcioleci carskiej Rosji. Życie carskiego dworu, dynastyczne perypetie, żegluga na okrętach wojennych, egzotyczne podróże, tworzenie rosyjskiego lotnictwa wojskowego, polityczne intrygi, wreszcie wojna i rewolucja, zagłada dynastii i cudowne ocalenie z rąk bolszewików – stanowią treść niezwykłej książki, która została przełożona na wiele języków. Będąc w Kłobucku warto również zajrzeć na rynek o zachowanym średniowiecznym układzie urbanistycznym, którego oficjalne otwarcie po rewitalizacji miało miejsce podczas Dni Kłobucka w 2010 r. Ponadto unikalnym zabytkiem jest pochodząca z lat 30. XX w. łaźnia miejska, będąca obecnie siedzibą Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kłobucku.

Unikalną atrakcją na terenie obszaru atrakcyjnego kulturowo Kłobuck jest znajdujące się w Mokrej Muzeum Kultury Przeworskiej i Izba Pamięci Bitwy pod Mokrą. Otwarta w 2010 r. ekspozycja dotyczy bitwy z września 1939 r. i składa się z mundurów, uzbrojenia i fotografii. Można również obejrzeć multimedialną rekonstrukcję bitwy. Część poświęcona kulturze przeworskiej jest nadal w trakcie organizacji. Znajdą się tam przedmioty sprzed 1,5 tys. lat, stanowiące dorobek ponad 10-letniej pracy archeologa – dr Marcina Biborskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który badał cmentarzysko Germanów i grodzisko w okolicach Mokrej.
Obszar atrakcyjny kulturowo Kłobuck to gratka nie tylko dla historyków – z uwagi na Jana Długosza (z którym związane są nie tylko same zabytki i historia miasta, ale również jedyne w Polsce Dni Długoszowskie) i przedstawiciela carskiego rodu Romanowów, ale także dla tancerzy. Tutaj bowiem od 1992 r. odbywa się Jurajski Festiwal Tańca Freestyle. W mieście znajdą coś dla siebie również osoby zakochane w bluesie, przede wszystkim podczas festiwalu Blues nad Okszą.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
Gmina Kłobuck - miejsce które łączy...
A w przesyłce było:
- 2 foldery reklamowe,
- 3 pocztówki,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


Piąta przesyłka od Starostwa Powiatowego Bielsko-Biała - Powiat w Polsce (województwo śląskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bielsko-Biała.
Położony jest w południowo-wschodniej części województwa śląskiego. W skład powiatu wchodzą:
gminy miejskie: Szczyrk, gminy miejsko-wiejskie: Czechowice-Dziedzice, Wilamowice, gminy wiejskie: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Wilkowice i miasta: Szczyrk, Czechowice-Dziedzice, Wilamowice.

Powiat Bielski zaprasza turystów do obejrzenia:
- Zabytkowy Kościół i Cmentarz w Starej Wsi,
- Sanktuarium św. Jakuba Apostoła Starszego,
- Sanktuarium na Górce w Szczyrku,
- Kościół pw. Józefa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach,
- Kapliczka u Panienki w Kozach,
- Dwór w Kobiernicach,
- Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Wilkowicach,
- Zamek w Grodźcu,
- Glorieta w Jaworzu,
- Zamek na Wołku,
- Pałac Kotulińskich w Czechowicach-Dziedzicach,
- Pałac Habsburgów w Bestwinie,
- Skarby architektury sakralnej w Buczkowicach,
- Szlaki turystyczne,
- Oraz wiele ciekawostek który każdy turysta musi odkryć sam,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
Powiat Bielski - beskidzka przyroda,
A w przesyłce znalazłem:
- 5 folderów informacyjnych,
- mapa,
- 3 ulotki,
- 7 pocztówek w tym 6 z Janem Pawłem II,
- święcący breloczek,
- podstawka pod napoje,
- opaska odblaskowa,
- smyczka,
- długopis,


Szósta przesyłka od Białowieskiego Parku Narodowego http://www.bpn.com.pl/ - Położony jest w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim. Zajmuje centralną część Puszczy Białowieskiej. Za początki jego istnienia przyjmuje się rok 1921, kiedy na części obecnego obszaru Parku utworzono leśnictwo „Rezerwat”. W roku 1932 leśnictwo „Rezerwat” zostało przekształcone w „Park Narodowy w Białowieży”. W 1947 roku jednostkę tę restytuowano jako Białowieski Park Narodowy, pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.
 Białowieski Park Narodowy chroni najlepiej zachowany fragment Puszczy Białowieskiej – ostatni na niżu Europy las naturalny, o charakterze pierwotnym, jaki przed wiekami rozciągał się w strefie lasów liściastych i mieszanych. Charakteryzuje się dużą różnorodnością biologiczną. W Parku występuje m.in. 809 gatunków roślin naczyniowych, ponad 3 tys. gatunków roślin zarodnikowych i grzybów, prawie 200 gatunków mchów i 283 gatunki porostów. Stwierdzono ponad 8 tys. gatunków bezkręgowców, ok. 120 gatunków ptaków lęgowych oraz 52 gatunki ssaków. Stare, pierwotne drzewostany Białowieskiego Parku Narodowego wyróżniają się obfitością martwego drewna w różnych stadiach rozkładu i obecnością gatunków typowych dla lasów naturalnych. Spośród ptaków spotykamy tu np.: sóweczkę, dzięcioła trójpalczastego i białogrzbietego; z chrząszczy – żerdziankę Urussowa, pachnicę dębową, rozmiazga kolweńskiego; z motyli – lotnicę zyskę, szlaczkonia torfowca. Wiele z nich występuje na nielicznych obszarach poza Puszczą Białowieską.
Obszar Parku podzielony jest na dwa obręby ochronne:
Obręb Ochronny Rezerwat (pow. 10242,71 ha), z czego: 6059,27 ha podlega ochronie ścisłej, 4104,63 ha ochronie czynnej oraz 77,45 ha ochronie krajobrazowej. Obręb podzielony jest na sześć obwodów ochronnych: Dziedzinka (pow. 2769,97 ha), Sierganowo (pow. 2303,24 ha), Cupryki (pow. 1243,17 ha), Gruszki (pow. 1426,52 ha), Masiewo (pow. 1120,29 ha), Zamosze (pow. 1379,52 ha).
Obręb Ochronny Ośrodek Hodowli Żubrów (pow. 274,56 ha). Całość obszaru hodowli zamkniętej podlega ochronie krajobrazowej. W jego skład wchodzą: hodowla zamknięta (rezerwatowa) - dwa rezerwaty hodowlane i Rezerwat Pokazowy Żubrów wraz z zapleczem oraz hodowla wolna. Pracownicy Obrębu Ochronnego Ośrodek Hodowli Żubrów zajmują się hodowlą restytucyjną żubrów bytujących na obszarze całej polskiej części Puszczy Białowieskiej (około 130 tys. ha).
Symbolem Parku jest żubr – największy ssak lądowy Europy. Puszcza Białowieska okazała się dla żubra nizinnego ostatnią ostoją.Tu także rozpoczęto proces jego restytucji, czyli przywracania go naturze. Obecnie w Puszczy Białowieskiej żyje najliczniejsza populacja wolnościowa żubra na świecie. W polskiej jej części liczy ona ok. 500 osobników.
Białowieski Park Narodowy jest jedynym polskim obiektem przyrodniczym, wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Stanowi też najważniejszą – centralną strefę Rezerwatu Biosfery Białowieża.
Obszar Parku interesujący jest również pod względem historycznym i kulturowym. Jednym z obiektów Parku jest Park Pałacowy o powierzchni ok. 50 ha. Został on założony na przełomie XIX i XX wieku w otoczeniu wznoszonego w latach 1889 – 1894 pałacu carskiego. Park w stylu angielskim, nazywanym też krajobrazowym, zaprojektował znany polski projektant – Walery Kronenberg. Na jego terenie mieści się m.in. najstarszy budynek w Białowieży  – drewniany dworek
z 1845 r. oraz najstarszy zabytek w Białowieży – obelisk z piaskowca, upamiętniający polowanie Augusta III Sasa w 1752 r. Park Pałacowy wpisany jest do rejestru zabytków województwa podlaskiego. Podlega ochronie jako zabytkowe założenie parkowe o randze krajowej. W Parku Pałacowym znajduje się zespół zabytkowych budynków historycznych.
        
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- 3 gazetki informacyjne,
- 3 ulotki,


Siódma przesyłka od Golden Floor http://www.warszawa.goldenfloor.pl/ -
Golden Floor jest firmą świadczącą usługi konferencyjne w Warszawie od 2007 roku. Profesjonalnie zajmujemy się wynajmem sal konferencyjnych i szkoleniowych w największych miastach w Polsce.
Centra konferencyjne mieszczą się w budynkach najwyższej klasy. Nowocześnie urządzone sale są klimatyzowane z dostępem do światła dziennego. Zostały one wyposażone w niezbędny sprzęt potrzebny do przeprowadzenia konferencji i szkoleń.

SERDECZNIE POLECAM Golden Floor ponieważ jest to profesjonalna firma zajmująca się wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych w największych miastach Polski. Wszystkie sale konferencyjne znajdują się w najlepszych lokalizacjach miejskich. Firma posiada wszelkie udogodnienia i rozwiązania jakimi cechują się nowoczesne centra konferencyjne o najwyższym standardzie w tym szybki Internet oraz nowoczesne zaplecze techniczne.
Jeżeli Ty lub twoja Firma planuje wynająć salę konferencyjną i szkoleniową to tylko z GOLDEN FLOOR !!!

W przesyłce było:
- teczka,
- notes,
- długopis,

Ósma i ostatnia przesyłka na dziś od firmy DOMINO Sp. j. http://www.domino.pl/ - Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo handlowe z ponad 30-letnią tradycją. Jako spółka jawna firma działa od 2002 r. i od tego czasu jestes wiodącym producentem i dystrybutorem klamek, okuć stolarki otworowej oraz akcesoriów meblowych na polskim rynku. W ofercie firma posiadane są: stylowe klamki, wizjery, zawiasy, zamki, gałki, odbojniki i inne elementy okuć drzwiowych, podłóg z drewna egzotycznego i podłóg laminowanych, materiałów wykończeniowych, listew podłogowych i przypodłogowych oraz urządzeń do malowania agregatów natryskowych - budowlanych i drogowych.  Wyroby tworzące ofertę firmy posiadają certyfikaty zgodności z Polską Normą, co oznacza, że są dopuszczone do powszechnego stosowania w budownictwie.

SERDECZNIE POLECAM Firmę DOMINO ponieważ jest to bardzo dobry partner i producent W ofercie firma posiadane są: stylowe klamki, wizjery, zawiasy, zamki, gałki, odbojniki i inne elementy okuć drzwiowych, podłóg z drewna egzotycznego i podłóg laminowanych, materiałów wykończeniowych, listew podłogowych i przypodłogowych oraz urządzeń do malowania agregatów natryskowych - budowlanych i drogowych. . Od samego początku działalności firma stawia na pierwszym miejscu potrzebę zaspokojenia potrzeb Klientów hurtowych oraz detalicznych. DOMINO to sprawdzona firma której możesz zaufać i cieszyć się przez długi czas z produktów tej marki. Liczne wyróżnienia świadczą o tym że DOMINO jest jedną z najlepszych firm tego typu w Polsce.
W przesyłce było:
- kalendarz potrójny,
- torba papierowa,
- torba z materiału,
- bardzo ładna kartka świąteczna,
- miły bądź krótki z życzeniami świątecznymi list,
- mała metróweczki,
- 2 małe latareczki,
- 3 długopisy,


A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!