środa, 31 sierpnia 2016

Środowe - 2 przesyłki/paczki urzędowo, firmowa + wizyta Pocztexu

Dziś mamy 31.08.2016r. wszystko co dobre szybko się kończy i właśnie dziś mija nam ostatni dzień wakacji 2016r. Już jutro dzieci i młodzież wrócą do szkół. W lepszej sytuacji są studenci bo to oni zaczynają swój rok akademicki dopiero za miesiąc. Mam nadzieje że słoneczna pogoda utrzyma się jeszcze przez jakiś czas i jesienna aura nie dopadnie nas tak szybko.

Wczoraj wieczorem wprowadziłem kilka zmian na blogu, najważniejsza i chyba najbardziej widoczną zmianą (co nie da się ukryć) jest nowe logo - które mam nadzieje że przypadnie Wam do gustu. Miałem też taki pomysł aby do loga bloga dodać też tekst który znajduje się poniżej, lecz mam takie wrażenie jakby tekst zlewał się z tłem i był słabo widoczny a zresztą zobaczcie sami:


Udało mi się też wczoraj uporać ze wszystkim problemami które pojawiły się w związku moją krótką przygodą ze zmianą szablonu na blogu. Oczywiście logo to nie jedyna zmiana jaką chciałbym wprowadzić, cały czas przeglądam strony internetowe o tematyce blogerowej i jeżeli coś mi (gadżet, rozwiązanie itp.) przypadnie do gustu to oczywiście je wprowadzę na bloga jako nowość.

Jeżeli chodzi o gadżety to po wysłaniu jak zawsze kilku próśb dziś wyjątkowo spadła na mnie "lawina negatywów" choć uchował się jeden pozytyw oraz wygrana w konkursie. Dziś też przypomniałem się do kilku moich starszych czasowo pozytywów co po paru minutach otrzymałem informacje że: "moja przesyłka w tym tygodniu zostanie wysłana" i "z powodu wielu obowiązków wysyłka przesyłki może się trochę opóźnić" - to nic poczekamy. Dziś miałem odwiedziny Listonosza z jedną przesyłką i około godziny 13:50 Pocztexu z paczką.

Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i już czas najwyższy aby podzielić się z Wami moimi dwoma przesyłkami...


Pierwsza przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy w Chorzelach - Miasto w województwie mazowieckim, powiat przasnyski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Chorzele, nad Orzycem. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego. Były miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 57 Bartoszyce – Pułtusk oraz drogi wojewódzkie 614 do Myszyńca i 616 do Ciechanowa. 25 km na północ od miasta zlokalizowany jest międzynarodowy port lotniczy w Szymanach.

W mieście warto zobaczyć między innymi:
- Kościół Trójcy Przenajświętszej z 1878-1930,
- Niedziałający, drewniany wiatrak z XIX wieku,
- Pomnik Tadeusza Kościuszki,
- Cmentarz żydowski z XIX wieku, zdewastowany podczas okupacji niemieckiej,


Gmina ma i tereny górzyste, i nizinne, piaszczyste wyniesienia i rzeczne doliny pełne rzadkich gatunków ptaków. Z jednej strony czekają na przybyłych Góry Dębowe – najwyższe wzniesienia na Mazowszu właściwym, z kulminacją 236 m n.p.m. (Góra Dębowa). Z drugiej znajduje się tajemnicza, nieodkryta jeszcze przez turystów rzeka Omulew, uznawana za jedną z ostatnich dzikich rzek północnego Mazowsza. Wizyta w gminie Chorzele może być pouczającą lekcją historii, przede wszystkim historii pogranicza – tu bowiem przez 600 lat ciągnęła się granica między terenami pruskimi i mazowieckimi; do dziś znaleźć tu można ślady kultury szlacheckiej, kwitnącej tu jeszcze przed 70 laty... Z bliskimi terenami mazurskimi gmina Chorzele nie może się równać pod względem liczby atrakcji turystycznych. Każdy jednak, kto chce uciec od zgiełkliwych plaż nad jeziorami, wsłuchać się w dźwięk ciszy, przerywany szumem borów sosnowych i dąbrów, znaleźć chwilę wytchnienia z wędką w ręku nad brzegiem rzeki czy stawu, zwolnić tempo życia, choćby przez dwa dni weekendowe – znajdzie u nas to wszystko naraz. Do nas jest bliżej niż na Mazury, łatwo też tutaj dotrzeć: miasto Chorzele leży 130 km od Warszawy; łatwo tu dojechać trasą nr 57 (Pułtusk – Bartoszyce) lub trasą nr 7 do Płońska, i dalej do Ciechanowa (trasa nr 50), Gruduska i Chorzel (droga wojewódzka nr 616). Jeśli zatem ktoś potrzebuje chwili spokoju, gmina Chorzele stoi przed nim otworem. Walory turystyczne doceniło ok. 600 letników ze stolicy, którzy mają swoje działki rekreacyjne m.in. w Mącicach, Starej Wsi, Zdziwóju Starym czy Wólce Zdziwójskiej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- długopis,
- ołówek,
- smycz,
- przypinka,
- list,


Druga i ostatnia na dziś paczka Pocztex jest od pewnego hotelu.
W drugiej i ostatniej paczce było:
- torba z materiału,
- super parasolka, 
- pendrive 8 GB,
- kubek,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!

6 komentarzy:

  1. Gratuluję! Już drugi parasol w ostatnim czasie - będą jak znalazł na zbliżające się deszczowe dni :D

    OdpowiedzUsuń
  2. 1 października chyba nie zaczną bo to sobota :P Gratuluję paczek :)

    OdpowiedzUsuń