środa, 27 kwietnia 2016

Środowa - 1 przesyłka urzędowa i I urodziny Bloga "Gadżety na dobry dzień"

Dziś mamy 27.04.2016 r. (I urodziny Bloga "Gadżety na dobry dzień") nie wiem jak to szybko minęło ale dziś o godzinie 13:32 mojemu Blogowi stuknie I roczek !!!  Cieszę się bardzo z tego powodu że jesteście z mną i wspieracie mnie w mojej karierze blogerowej - !!! DZIĘKUJE !!! 

Myślę że I rok istnienia Bloga nie będzie pierwszy i ostatni oraz że jeszcze wiele wiele razy Fanów, Czytelników i Przyjaciół pozytywnie zaskoczę 
(na obszerny urodzinowy wpis zapraszam w sobotę 30.04.)


Z racji I urodzin Bloga chciałbym sobie życzyć aby nie brakowało mi co raz nowych przesyłek i paczek oraz weny i pomysłu do tworzenia nowych wpisów na Blogu. A Fanów, Czytelników i Przyjaciół proszę o jak największą ilość komentarzy przy każdym moim wpisie na Blogu.

Wracając do gadżetów to muszę przyznać że dzisiejszy dzień pomimo małej awarii programu do wysyłania maili jest (bo się jeszcze nie skończył) bardzo udany. Dziś otrzymałem 3 pozytywy w tym jeden od firmy do której już dawno pisałem a jedna dostałem pozytywną odpowiedz. Po za dzisiejszymi pozytywami otrzymałem też informacje o tym że: firma oczekuje na zamówione gadżety i kiedy je otrzyma to mi je prześle, oraz informacja od pewnego urzędu że przypinki są zamówione i podobnie tak jak firma gdy urząd przypinki otrzyma wtedy do mnie prześlą - jak widać nie jest źle, nawet jest bardzo dobrze !!! 

Dziś na urodziny otrzymałem tylko jedną przesyłkę, która wygląda tak:

Pierwsza i ostatnia przesyłka urodzinowa na dziś od Urzędu Miasta Rawa Mazowiecka - Miasto w województwie łódzkim, powiat rawski, położone nad Rawką i jej dopływem Rylką. Była stolicą Ziemi Rawskiej, województwa rawskiego oraz miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego.

Rawa Mazowiecka to miasto zabytkowe, umiłowane szczególnie przez miłośników historii. Znajduje się tu wiele wartych odwiedzenia miejsc, które z pewnością zapadną w pamięć każdemu. Jednym z takich właśnie miejsc jest XIV-wieczny Zamek Książąt Mazowieckich. Wiąże się z nim legenda o księżniczce Ludmile, która podejrzewana przez męża Siemowita III o zdradę, została zamurowana w zamkowej wieży. Podobno po dziś dzień jej duch błąka się po ruinach. Mówi się, że historia zamczyska zainspirowała Williama Szekspira do napisania „Opowieści zimowej”. Warto zobaczyć także XIX-wieczny zjawiskowo piękny park w stylu angielskim nad rzeką Rawką. Piękny ogród różany, ogródek jordanowski oraz nowo wytyczone stylowe alejki parkowe zachęcają do spacerów nawet w najbardziej pochmurne i zimne dni.

Godne polecenia są również barokowe kościoły, m.in. Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny oraz Kościół oo. Pasjonistów. Niewątpliwą atrakcją Rawy Mazowieckiej jest Zalew Tatar. Ten ponad 50-hektarowy, otoczony lasem akwen wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek zarówno dla aktywnych, jak i dla tych bardziej biernych wczasowiczów. Przejażdżka rowerem wodnym, spływ kajakiem lub łódką to tylko kilka propozycji spędzenia tu wolnego czasu. Bardziej aktywnych wczasowiczów z pewnością zainteresują korty tenisowe, hala sportowa oraz nowoczesne Centrum Fit Rawa Aquarium, z krytą pływalnią, zespołem saun, świetnie wyposażoną siłownią oraz krytym lodowiskiem. Wszystkie obiekty położone są w sąsiedztwie zalewu Tatar. Zbiornik wykorzystywany jest też przez triathlonistów. Co roku odbywają się w Rawie zawody krajowe w tej dyscyplinie. Miasto ma bowiem doskonałe warunki do uprawiania pływania, biegów oraz jazdy na rowerze. Teren Rawy oraz malownicze okolice sprzyjają rowerowej rekreacji oraz zawodowemu ściganiu. Zapaleni cykliści biorą udział w corocznym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, a doświadczeni sportowcy w zawodach Mazovia MTB Marathon. Wiosną i latem królują w Rawie imprezy plenerowe: m.in. odbywa się wówczas Rawska Majówka, organizowana na terenie średniowiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Wtedy gra się w mieście na całego: muzycznie, sportowo oraz w gry planszowe, logiczne, zręcznościowe. Zachęca do tego plenerowe Topogranie – rawski Dzień Gier, stały element Majówki. W czasie wakacji ma miejsce znany dobrze wszystkim graczom RPG w Polsce – konwent Rawska Toporiada. Inną atrakcją Rawy jest zabytkowa Rogowska Kolej Wąskotorowa. Została ona wybudowana podczas I wojny światowej przez wojska niemieckie. Obecnie używa się jej już prawie wyłącznie na zamówienie zorganizowanych grup wycieczkowych. Trasa kolei ma 48 kilometrów i prowadzi przez malownicze zakątki województwa łódzkiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

Rawa Mazowiecka w to mi graj !
A w jedynej na dziś urodzinowej przesyłce było:
- mały notes,
- smyczka,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!


 A wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania !!!