poniedziałek, 30 maja 2016

Poniedziałkowe - 9 przesyłek autografowo, urzędowo, instytucyjnie, zagraniczno i firmowo

Dziś mamy 30.05.2016r. dzień słoneczny i ciepły w Siedlcach. Przez weekend i dziś z rana jak zwykle udało mi się wysłać kilkadziesiąt próśb do różnych tu i tam, co dało przez sobotę i niedziele aż 4 pozytywy (1 firma, 2 duże miasta i autograf) oraz dziś jeden pozytyw także z dużego miasta - myślę że te 3 pozytywy z dużych miast przełożą się na przesyłki z PIN-ami.

Jutro z rana wyjeżdżam do rodziny na wieś ale na wieczór wracam. Z powodu wyjazdu będę miał ograniczony dostęp do poczty mail-owe i pewnie nie uda mi się wysłać żadnej prośby w dniu jutrzejszym. 


Myślę że jak wrócę jutro wieczorem z jedno dniowego wypoczynku to w środę uda mi się wysłać więcej niż zwykle ilość próśb co przełoży się na wiele interesujących i ciekawych pozytywów z urzędów/firm itp.

PS: Gdy piszę ten wpis to za oknem cicho ale słychać jak grzmi. I kolejny dzień z rzędu cicho po grzmiało i popadało jakby ksiądz kropidłem poświęcił.

Wracając do tematu to piątkowych 13 przesyłkach od listonosza, dziś przyszła kolej na 9 przesyłek (autograf, 3 urzędowe, zagraniczna, 2 instytucje i 2 firmowe). Nie będę się dalej rozpisywał i zaczynam opisywanie dzisiejszych przesyłek...

Pierwsza koperta od Moniki Mazur.
Monika Mazur - Polska aktorka. Znana z serialu Na sygnale. Monikę po za serialem "Na sygnale" można było zobaczyć między innymi w: 2009: n1ckola jako Dominika, 2011: Sala samobójców jako dziewczyna w toalecie, 2014-(nadal): Na sygnale (serial telewizyjny 2014) jako Martyna Kubicka oraz gościnie w: 1999: Świat według Kiepskich jako dziewczyna, 2004: Pierwsza miłość jako Wera "Jedynka", 2005: Biuro kryminalne jako Martyna Rafalska, 2010: Licencja na wychowanie jako koleżanka Wiktorii, 2011: Galeria (serial telewizyjny) jako ekspedientka Agnieszka, 2011: Julia (serial telewizyjny) jako Pacjentka Jana i 2013: Ojciec Mateusz jako Anita Malinowska ( odc.131).

A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Moniki Mazur,


Monice dziękuje za autograf, życzę wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Druga przesyłka od Gminy Jemielnica - Gmina wiejska w województwie opolskim, powiat strzelecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie opolskim. W 2006 roku w gminie wprowadzono język niemiecki jako język pomocniczy. Siedziba gminy to Jemielnica.

Gmina Jemielnica jest położona przy wschodniej granicy województwa opolskiego. Jej siedzibą jest miejscowość o tej samej nazwie, zlokalizowana 15 km od autostrady A4. Okolice mają charakter nizinny, nie wznoszą się powyżej 220 m n. p. m. Jemielnica odznacza się bardzo wysokim odsetkiem pokrycia lasami i łąkami, co znacząco wpływa na jej walory turystyczne. Lasy tworzące zwarty kompleks leśny, położone w północnej części gminy są częścią obszaru chronionego krajobrazu Lasów Stobrawsko-Turawskich. Warunki te sprzyjąco oddziałują na rozwój turystyki pieszej i rowerowej. Turyści poza przyrodą mogą urozmaicić swój wypoczynek zwiedzaniem obiektów szlaku Cystersów, wchodzącego w skład europejskiej sieci klasztorów cysterskich. Jego najważniejszym punktem jest klasztor zakonników tego zgromadzenia, będący największą atrakcją turystyczną w tej okolicy, zaraz po Górze Św. Anny. 

Do miejsc wartych odwiedzenia należą: stanowiska archeologiczne, układ przestrzenny wsi, mogiła powstańców śląskich czy dawne stawy rybne z widokiem na zespół klasztorny. Również pasjonaci geologii znajdą tu coś dla siebie, gdyż na terenie Jemielnicy występuje wychodnia wapieni środkowego triasu, bogata w skamieniałości zielenic. Gmina jest także otwarta na turystów zza zachodniej granicy - od 2008 r. obowiązuje podwójne nazewnictwo polsko-niemieckie. Najbardziej znanym wydarzeniem gminy jest Jarmark Cysterski, odbywający się od 2011 r. Podczas jego trwania istnieje możliwość wybicia pamiątkowej monety z klasztorem na awersie oraz zapoznania się z codziennym życiem za czasów średniowiecza. Zarówno miejscowi, jak i licznie przybywający na to wydarzenie turyści mogą podziwiać walki rycerskie czy pokazy rzemiosła dawnego. Na terenie Jemielnicy istnieje kilka gospodarstw agroturystycznych, sprzyjających rozwojowi turystyki w gminie. Nie sposób ominąć tych okolic podczas zwiedzania zachodniej części Wyżyny Śląskiej!
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 751 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy Baligród - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat leski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim. Siedziba władz gminy to Baligród.

Do Gminy Baligród warto wstąpić i odwiedzić między innymi:
- Zamek Balów,
- Cerkiew św. Michała Archanioła w Roztokach Dolnych,
- Cerkiew Narodzenia Matki Boskiej w Bystrem,
- Cmentarz żydowski w Baligrodzie,
- Chata Huczwice,
- Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Baligrodzie,
- Pomnik Generała Karola Świerczewskiego Waltera,
- Cisy na Górze Jawor,
- Olsza kosa w Stężnicy,
- Rezerwaty przyrody: Woronikówka, Gołoborze,
- Szczyty: Wołosań (Patryja; 1071 m n.p.m.), Jawor (827 m n.p.m.), Jaworne (992 m n.p.m.), Walter (836 m n.p.m.), Durna (Smolaków Kamień; 979 m n.p.m.),
- Kościół Miłosierdzia Bożego w Baligrodzie,
- Cmentarz Wojenny Żołnierzy Polskich i Radzieckich,
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Michałowie,
- Kościół Matki Boskiej Królowej Polski,
- Cerkiew św. Bazylego,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej przesyłce znalazłem:
- informator,
- 2 pocztówki,
- przypinka,


Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy Kolbudy - Gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat gdański. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji gdańskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 15 sołectw: Babidół, Bąkowo, Bielkowo, Bielkówko, Buszkowy Górne, Czapielsk, Jankowo Gdańskie, Kolbudy, Kowale, Lisewiec, Lublewo Gdańskie, Łapino, Otomin, Ostróżki, Pręgowo. Siedziba gminy to Kolbudy.

Środowisko gminy Kolbudy kształtują bogactwo przyrody i przyjazny klimat. Atrakcyjna i spokojna lokalizacja oraz bliskość centrum metropolii sprawiają, że Kolbudy stają się już nie tylko miejscem turystycznych odwiedzin, ale celem migracji coraz większej liczby mieszkańców metropolii.

Gmina Obejmuje część malowniczego pojezierza kaszubskiego, a jej największym bogactwem są lasy, które decydują o atrakcjach turystycznych gminy. W kolbudzkich lasach znajdują się liczne rezerwaty, obszary chronionego krajobrazu, wiekowe drzewa i stanowiska lęgowe dzikiego ptactwa. Bardzo popularne są okoliczne ścieżki turystyczne. Do najważniejszych należy tzw. Wielka Pętla, która obejmuje obszar trzech gmin: Kolbud, Przywidza i Trąbek Wielkich. Trasa liczy długość 200 km i zapewnia wiele atrakcji. Oprócz dróg rowerowych i pieszych do dyspozycji są dukty konne, szlaki narciarskie oraz szlaki kajakowe. Herb Gminy wyraża historyczne związki Kolbud z Zakonem Kartuzów sięgające XIV wieku i nieco późniejsze XVI-wieczne z Gdańskiem. Godło herbu natomiast podkreśla wciąż żywe w tym regionie tradycje rzemieślnicze. Ciekawostką gminy jest również Muzeum Staroci w Pręgowie. To prywatne muzeum zawiera niezliczoną ilość wspomnianych staroci. Dawne moździerze, żelazka, młynki do kawy oraz narzędzia tworzą charakter zaadoptowanego na muzeum domu. Odwiedzając Gminę Kolbudy warto zobaczyć też zameczki wodne na rzece Raduni, ruiny cmentarzysk z wczesnej epoki żelaza i osiedle obronne Słowian Pomorskich z IX–X wieku, a także 600-letni kościół w Pręgowie. Interesującymi obiektami są elektrownie wodne w Łapinie, Kolbudach i Bielkowie. Dobrze rozwinięta infrastruktura ułatwia połączenia autobusowe i samochodowe zarówno z Pruszczem Gdańskim jak i z Gdańskiem w ramach usług Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku oraz PKS. Bliska odległość między Gdańskiem a Kolbudami sprawia, że staje się ona bazą noclegową dla mieszkańców metropolii.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W czwartej przesyłce znalazłem:
- pendrive,
- duży breloczek,
- smyczka,
- długopis,
- list,
- przypinka (PIN) kolejna 752 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka od pierwszej dzisiaj instytucji.
A w piątej przesyłce było:
- 2 informatory w tym jeden z mapą,
- bardzo ładny breloczek,
- przypinka (PIN) kolejna 753 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka od drugiej dziś instytucji.
W szóstej przesyłce znalazłem:
- informator,
- fajna tabliczka trójwymiarowa,
- 2 magnesy na lodówkę,
- 3 opaski na rękę różnokolorowe,


Siódma koperta od zagranicznego miasta.
A w siódmej przesyłce był:
- list,
- 3 przypinki (PIN) kolejne 754, 755 i 756 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka od firmy Cracow Truck Center Sp. z.o.o. http://www.ctckrakow.com.pl/ -
Firma "Cracow Truck Center" Sp. z o. o. powstała w ramach grupy kapitałowej „DBK", zapewniającej klientom realizację wszelkich potrzeb związanych z zakupem pojazdów, naczep, części zamiennych, obsługą serwisową i finansowaniem środków transportu.
Działalność firma rozpoczeła na przełomie 2005 i 2006 roku w Krakowie przy ul. Tynieckiej jako największe w Małopolsce centrum sprzedaży samochodów ciężarowych, naczep oraz maszyn budowlanych. W styczniu 2008 roku ruszyła budowa nowego obiektu serwisowego w Rudzie Śląskiej przy ulicy Radoszowskiej 1A. W maju 2010 r. firma została Autoryzowanym Serwisem DAF. Doskonała znajomość branży motoryzacyjnej, wieloletnie doświadczenie i ukierunkowanie na potrzeby klienta pozwalają na profesjonalną obsługę i satysfakcję kontrahentów.
 
Serdecznie zapraszam do współpracy z firmą Cracow Truck Center Sp. z.o.o.


W przesyłce było:
- breloczek,
- smyczka,
- 2 długopisy,
- list z życzeniami dalszych sukcesów i wytrwałości w dalszym prowadzeniu bloga - DZIĘKUJE


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka od firmy z branży paliwowej.
A w dziewiątej i ostatniej na dziś przesyłce było:
- koszulka XS,
- koszulka polo S,
- szalik sportowy MKS Sławków,
- wizytówka,

            
Koszulki mi się podobają ale szkoda że nie są to moje rozmiary

I na koniec tradycyjna już informacja o ile przez dzień dzisiejszy wzbogaciła się moja kolekcja przypinek (PIN). Dzisiejsze przesyłki przyniosły 6 nowych PIN-ów, które prezentują się tak:


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu!!!