czwartek, 2 czerwca 2016

Czwartkowe - 6 przesyłek/paczek firmowo urzędowe +wizyta Kuriera oraz SUPER GADŻETOWY DZIEŃ

Dziś mamy 2.06.2016r. (SUPER DZIEŃ GADŻETOWY) o rana w Siedlcach świeci słońce oraz muszę się Wam przyznać że ten czwartkowy dzień miałem/mam bardzo udany. Otrzymałem dziś 1 paczkę kurierską i 5 przesyłek od listonosza. Między czasie udało mi się dziś otrzymać aż 6 pozytywnych odpowiedzi na moją prośbę (1 urzędowy, 1 urzędowy/nagroda, 2 firmowe i 2 firmowe kurierskie SUPER) i muszę Wam powiedzieć że dziś tak duże maili nie wysłałem.

Cieszę się szczególnie z tego że wczoraj wieczorem mojemu Blogowi przybył kolejny przyjaciel a właściwie przyjaciółka Joanna. Nawiązałem też kontakt z jedną osobą która chciałaby mi powierzyć swoje PIN-y - ale o tym wkrótce, ponieważ sprawa jest w toku.
 
Dziś cały dzień mam zaganiany, wybaczcie że dzisiejszy wpis jest tak późno. Jest godzina 16:40 a ja dopiero siadłem na komputer. Nie będę dalej przedłużał i zaczynamy opisywanie dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 START...

PS: Wracając do domu autobusem mijał mnie dziś przejeżdżający konwój amerykańskich wojsk który jechali w kierunku krajów bałtyckich na ćwiczenia. Oczywiście nagrałem ten przejazd ale jadąc a właściwie stojąc w autobusie nie miałem dużego pola manewru do nagrywania.

Filmik jest dostępny pod LINKIEM - ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA !!!

Pierwsza paczka kurierska od firmy z branży motoryzacyjnej.
A w pierwszej paczce było:
- 3 katalogi samochodowe marki FORD: B-MAX, Fiesta i Kuga,
- folder reklamowy Nowego FORD-a S-MAX,
- skrobaczka do szyb,
- smyczka,
- długopis,


Druga przesyłka od Punktu Informacji Turystycznej Ciechanowiec.
Miasto Ciechanowiec - Miasto na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej, w województwie podlaskim, powiat wysokomazowiecki, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ciechanowiec. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa łomżyńskiego.

Do miasta Ciechanowice warto wstąpić i zobaczyć między innymi takie miejsca jak:
- Pałac w Ciechanowcu w odrestaurowanym obiekcie znajduje się Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka, wraz z bogatym skansenem, wystawą maszyn rolniczych, ogrodem botanicznym roślin leczniczych, pierwszym w Polsce muzeum pisanki oraz jedynym w Polsce i największym w Europie Muzeum Weterynarii,
- Skansen Mazowiecko-Podlaski na terenie skansenu znajdują się m.in. reprezentatywne dla regionu zagrody wiejskie, dworek z XIX wieku, spichlerze, młyn, a w lecie organizowane są plenery artystyczne, latem zaś także koncerty,
- Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w stylu barokowym, wzniesionym w latach 1731–1737 z fundacji Franciszka Maksymiliana Ossolińskiego. Można w nim obejrzeć epitafium nagrobne (1848) z marmurowym popiersiem ks. Krzysztofa Kluka,
- Zespół klasztorno-szpitalny z XVIII w. oraz wykonana w stylu neogotyckim XIX-wieczna statua św. Floriana, patrona straży ogniowej,
- Ruiny starej synagogi i mykwy,
- Cerkiew prawosławna Wniebowstąpienia Pańskiego. Wybudowana w 1864 na miejscu rozebranego kościoła unickiego. W czasie II wojny światowej była miejscem egzekucji ludności cywilnej, co upamiętnia obelisk ustawiony na placu cerkiewnym. Świątynia jest siedzibą miejscowej parafii,
- Układ przestrzenny średniowiecznego miasta w kształcie wrzeciona, rozciągniętego równolegle do rzeki Nurzec,
- Zespół cmentarzy przy ul. Sienkiewicza: cmentarz rzym.-kat, 1 poł. XIX w., ogrodzenie z bramą, 1842, kaplica grobowa rodziny Szczuków, 1859, cmentarz ewangelicki, nieczynny, 1 poł. XIX w., cmentarz prawosławny, poł. XIX w., pomnik z terenem d. cmentarza żydowskiego i cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej (żołnierzy Wojska Polskiego),

Jednym z walorów turystycznych Ciechanowca i jego okolic jest przepływająca przez miasto rzeka Nurzec, której dolny, ok. 8-kilometrowy odcinek znajduje się w granicach Obszaru Chronionego Krajobrazu Doliny Bugu i Nurca. Meandry i zakola wijące się wśród pól i lasów stanowią ostoję dla wielu gatunków zwierząt żyjących nad wodą, np. bobrów, wydr oraz różnych gatunków ptaków. Nurzec oraz zalew na Nurcu z ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym i plażą stanowi zaś atrakcję m.in. dla miłośników spływów kajakowych. Okolice Ciechanowca to tereny rolnicze z piaszczystą glebą niskiej jakości, lasy iglaste i mieszane oraz wioski – po części rekreacyjno-letniskowe, zwłaszcza nad Nurcem i Bugiem. Perspektywy rozwoju Ciechanowca wiążą się z gospodarką spożywczą i przetwórstwem, a także z agroturystyką.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej przesyłce była:
- przypinka (PIN) w etui "Moja Mała Ojczyzna" - kolejna 761 w kolekcji !!!


Trzecia koperta od Ośrodka Informacji Turystycznej w Toruniu.
Miasto Toruń - Miasto na prawach powiatu w województwie kujawsko-pomorskim. Prawobrzeżna część miasta leży na Pomorzu, lewobrzeżna część położona jest na Kujawach. Miasto leży nad Wisłą i Drwęcą. Siedziba marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, siedziba organów samorządu województwa, czyli Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Sejmiku Wojewódzkiego oraz jednostek wojewódzkich im podporządkowanych, a także siedziba starosty powiatu toruńskiego. Jest również jednym z miast centralnych Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Stolica diecezji toruńskiej.

Każdy kto przyjeżdża do Torunia nie omieszka odwiedzić Zespołu Staromiejskiego Torunia. Zachowany układ uliczek Starego Miasta z licznymi gotyckimi kamieniczkami przyciąga podziw każdego turysty. To dzięki zbliżonemu do oryginalnego układu ulic i zabytków w 1997 roku Zespół Staromiejski Torunia został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. A historia samego Torunia jest bardzo długa i zaczyna się już w roku 1233, co świadczy o tym, że Toruń jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Urokliwa toruńska starówka zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Wisły, składa się z trzech części. Są to Stare Miasto, Nowe Miasto oraz teren zburzonego Zamku Krzyżackiego.

W mieście Toruń na szlaku turystycznym po historii nie może zabraknąć takich zabytków jak:
- Ratusz Staromiejski,
- Dom Mikołaja Kopernika,
- Mury miejskie,
- Dwór Artusa,
- Krzywa Wieża,
- Bramy: Mostowa, Klasztorna, Żeglarska,
- Baszta Gołębnik,
- Baszta zwana "Monstrancją",
- Dwór Mieszczański,
- Ulica Szeroka,
- Katedra św.św. Janów (Bazylika katedralna św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty),
- Kościół pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła,
- Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
- Kościół św. Ducha,
- Łuk Cezara,
 -Kamienica pod Gwiazdą,
- Spichlerz przy ulicy Piekary,
- Pałac Dąmbskich,
- Gospoda "Pod Modrym Fartuchem",
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej kopercie było:
- 2 przypinki,
- przypinka (PIN) Miasta Toruń - kolejna 762 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka od Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo - Miasto w województwie wielkopolskim, powiat gnieźnieński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Czerniejewo. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa poznańskiego. Miasto znajduje się na Szlaku Pałaców i Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego. Położone jest na Równinie Wrzesińskiej, nad rzeką Wrześnicą.

Warto odwiedzić i zobaczyć między innymi takie miejsca jak:
- Pałac w Czerniejewie tzw. pałac Lipskich – znajduje się na północnym skraju miasta, połączony z nim długą aleją,
 - W centrum miasta przy rynku stoi kościół parafialny św. Jana Chrzciciela, zbudowany w stylu późnogotyckim w połowie XVI wieku. Dwunawowy, przebudowany w pierwszej połowie XVIII wieku, rozbudowany 1904-1908. Nawa główna kryta sklepieniem zwierciadlanym. Wyposażenie wnętrza przeważnie późnobarokowe z okresu przebudowy. Jedynym pierwotnym, późnogotyckim elementem są drzwi z prezbiterium do zakrystii z 1594. Obite są żelazną blachą, na których widnieje herb dawnych właścicieli miasta – Górków,
- Przed kościołem znajduje się pomnik (1876, rekonstrukcja z 1955) z medalionem portretowym ks. Onufrego Kopczyńskiego,
- Zabudowa rynku pochodzi przeważnie z przełomu XIX i XX wieku. Pod numerem 17-18 stoi dom późnoklasycystyczny przebudowany w 18,SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
 
Czerniejewo - dobre miejsce na biznes !
W czwartej przesyłce można było znaleźć:
- mały domek do złożenia,
- mały notes,
- ulotka,
- magnez na lodówkę,
- opaska odblaskowa,
- długopis,
- przypinka (PIN) kolejna 763 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Modliborzycach - Miasto w województwie lubelskim, powiat janowski, położone na Równinie Biłgorajskiej. Miejscowość ta od 1631 do 1869 roku posiadała prawa miejskie. W latach 1975–1998 administracyjnie należała do województwa tarnobrzeskiego. Od 1 stycznia 2014 ponownie jest miastem. Miejscowa ludność wyznania katolickiego przynależy do Parafii św. Stanisława w Modliborzycach. Miasto jest siedzibą miejsko-wiejskiej gminy Modliborzyce.

Ze względu na swoje położenie geograficzne, Modliborzyce to miejscowość o dużych walorach turystycznych. Lasy, oraz wspaniałe rozciągające się pola stanowią bardzo ważny element krajobrazu. Zdecydowanie najważniejszym zabytkiem w Modliborzycach jest kościół parafialny. Jego budowa trwała od 1644 do 1664 roku. W pobliżu niego znajduje się dzwonnica pochodząca z 1775 roku. Następnym zabytkiem jest synagoga wybudowana w okolicach 1760 roku. Obecnie pełni ona funkcję Gminnego Ośrodka Kultury (w skrócie GOK). Warto też odwiedzić Szlak Renesansu Lubelskiego.

Szlak Renesansu Lubelskiego – trasa turystyczna w Polsce, przebiegająca przez województwo lubelskie. Szlak stworzony przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną w maju 2013 r. w celu promocji dziedzictwa architektury regionu lubelskiego i renesansu lubelskiego. Szlak łączy 42 zabytkowe obiekty, głównie sakralne, posiadające wyraźne cechy charakterystyczne dla renesansu lubelskiego. Na trasie szlaku znajduje się 250 tablic drogowych w języku polskim i angielskim informujących o przebiegu szlaku.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej przesyłce było:
- informator turystyczny Powiatu Janowskiego,
- paszport turystyczny Ziemi Janowskiej,
- ulotka,
- 3 pocztówki,
- breloczek "Moja Mała Ojczyzna",
- przypinka (PIN) uszkodzona w czasie wysyłki ale klej, chwila czasu oraz chęci i PIN będzie jak nowy - kolejna 764 w kolekcji !!!


Szósta expresowa i ostatnia koperta na dziś od Urzędu Gminy Puławy - Gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat puławski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim. Siedziba gminy to Puławy.

A w Gminie Puławy warto zwiedzić i zobaczyć między innymi:
- Kościół parafialny pw. św. Floriana i św. Katarzyny w Gołębiu,
- "Domek Loretański" w Gołębiu,
- Kamienny posąg św. Jana Nepomucena w Gołębiu,
- Budynek dworca Kolei Nadwiślańskiej w Gołębiu,
- Cmentarz ewangelicki kolonistów niemieckich w Leokadiowie,
- Kościół parafialny pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

Pewnie spytacie dlaczego koperta expresowa ponieważ wczoraj 1.06 otrzymałem pozytywną odpowiedz na moją prośbę a dziś 2.06 mam już kopertę w ręku.

W szóstej i ostatniej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 765 w kolekcji !!!


I na koniec żeby podtrzymać tradycje informacja o tym ile dziś do mojej kolekcji przypinek (PIN) przybyło wpinek. Dziś było ich 5 i wyglądały one tak:


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!