poniedziałek, 13 czerwca 2016

Poniedziałkowe- 9 przesyłek/paczek autografowo, senatorsko, instytucjno, przyjacielsko, urzędowo i firmowo + wizyta Pocztexu - wpis 291

Dziś mamy 13.06.2016r. piękny słoneczny dzień w Siedlcach. Dla kto 13-sty jest pechowy - dla mnie chyba nie. Wczoraj nasza drużyna na Euro 2016 pokonała Irlandię Północną i po golu w 51 minucie Arka Milika prowadziliśmy 1:0 - oby tak dalej !!! 


W dniu dzisiejszym po dobrej pasie piątkowych 8 pozytywów udało mi się dziś otrzymać 4 pozytywy (2 urząd i 2 firma) oraz 2 informacje typu "jesteśmy na etapie zamawiania gadżetów, jak je otrzymamy oczywiście prześlemy coś do Pana". Mam nadzieje że moje 2 wpisy: sobotni PIN-owy i niedzielny imprezowy Wam się podobały.

Wracając do głównego tematu Bloga to dzisiejsze przesyłki/paczki mogę uznać za patriotyczne - dlaczego zobaczycie sami. Dziś natomiast około godziny 10:35 odwiedził mnie Pocztex z paczką-nagrodą, również dziś nie mogło zabraknąć mojego ulubionego Listonosza który miał dla mnie aż osiem przesyłek. Nie będę się dalej rozpisywał i zaczynamy opisywanie dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 START...

PS: Korzystając z okazji chciałbym złożyć życzenia wszystkiego najlepszego, wytrwałości w blogowaniu oraz wiele wiele nowy okazów w kolekcjonowaniu dla mojego blogerowego kolegi Andrzeja autora Bloga Kolekcja map współczesnych który dziś owy Blog świętuje swoje 5 urodziny. 
Chciałbym jeszcze pozdrowić moją blogerową koleżankę i przyjaciółkę Bloga Kasie.

Pierwsza paczka Pocztex okazała się być nagrodą od firmy OMEGA NMB Sp. z o.o. za wzięcie udziału w konkursie organizowanym na FB.
A w pierwszej paczce/nagrodzie był:
- piłkarski szalik POLSKA (idealny na każdego kibica na mecz POLSKA - NIEMCY już w czwartek),


!!! Firmie OMEGA NMB Sp.z o.o. dziękuje za super nagrodę !!!

Druga przesyłka jest od Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
W drugiej przesyłce było:
- zdjęcie Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy z autografem,
- list,


Trzecia przesyłka od Biura Senatorskiego Senatora RP Adama Bielana.
A w trzeciej przesyłce było:
- informator Senat Rzeczypospolitej Polskiej ze zdjęciami wszystkich Senatorów/ Wicemarszałków i Marszałka (szkoda że nie ma podobnego informatora z Sejmu),
- informator z historią Senatu RP,
- super podkładka pod myszkę z kalendarzem zdzieranym co miesiąc,
- długopis,
- przypinka (PIN) Laska Marszałkowska - kolejna 816 w kolekcji !!!


Panu Senatorowi RP Adamowi Bielanowi życzę wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym jaki i politycznym.

Czwarta super przesyłka jest od pewnej instytucji.
W czwartej super przesyłce było:
- 5 przypinek (PIN) między innymi 2 z dużych miast: Leszno, Szczecin (jedna z najbardziej oczekiwanych w kolekcji) oraz 3: Polska/Watykan, Polska/Wielka Brytania i Polska/Rosja - kolejne od 817 do 821 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka od Przyjaciółki Bloga Karoliny.
A w piątej i przyjacielskiej przesyłce było:
- 36 przypinek,
- 7 przypinek (PIN) w tym 5 na igle - kolejne od 822 do 828 w kolekcji !!!


Dziękuje bardzo Przyjaciółce Bloga Karolinie za wyjątkowe przypinki o tematyce religijnej.
 
Szósta koperta jest od Urzędu Gminy i Miasta w Stawiszynie - Gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, powiat kaliski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Stawiszyn.

W Stawiszynie warto odwiedzić: 
- Kościół św. Bartłomieja Apostoła,
- Ratusz,
- Kościół św. Marcina (Piątek Wielki),
- Kościół św. Urszuli (Zbiersk),
- Kaplica cmentarna (Zbiersk),
- Kościół Matki Bożej Różańcowej (Zbiersk-Cukrownia),
- Cmentarz żydowski w Starym Kiączynie,
- Pałac w Piątku Wielkim,
- Kościół ewangelicki,
- Cmentarz ewangelicki,
- Dom przy Kaliskiej 16,
- Kamienica przy Rynku 15,
- Pastorówka,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W szóstej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 829 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka od Urzędu Miejskiego w Bukownie - Miasto w województwie małopolskim, powiat olkuski. Wieś biskupstwa krakowskiego w powiecie proszowickim w województwie krakowskim w końcu XVI wieku. Do roku 1975 r. miasto administracyjnie należało do województwa krakowskiego, a w latach 1975-1998 do katowickiego. W latach 1973-1976 miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Bukowno. Bukowno administracyjnie położone jest w zachodniej części województwa małopolskiego, między Krakowem a Katowicami, w jednakowej odległości (około 40 km) od obu miast. Bukowno należy do Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. 

Ze względu na wyjątkowo urokliwe tereny zielone wokół miasta istnieją tu wyjątkowe dogodne warunki do wypoczynku i turystyki weekendowej. Dobre warunki wypoczynku i bazę noclegową gwarantuje Dom Turysty “Tramp”. Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduje się basen kąpielowy o wymiarach olimpijskich, ze skocznią, zjeżdżalnią i piaszczystą plażą (obecnie w trakcie generalnego remontu - planowany termin zakończenia inwestycji - 31 maja 2013r.), stadion piłkarski i boisko treningowe, hala sportowa, siłownia, sauna. W Zespole Szkół Nr 1 przez cały rok na amatorów pływania czeka wyjątkowo urokliwa kryta pływalnia.

W południowo-wschodniej części miasta znajduje się sztuczny zarybiony zalew, a okoliczne lasy to teren znakomity dla grzybiarzy. Malownicze, lesiste zakola rzeki Sztoły stanowią odpowiednie miejsce do rodzinnego wypoczynku. Przez teren Bukowna przebiegają ciekawe szlaki turystyczne. Żółty “Pustynny”, długości 22 km z Bukowna do Jaroszowca Olkuskiego, związany jest z położonymi tutaj Pustynią Błędowską i Starczynowską. Szlak zielony “Krajoznawczy” z Bukowna do Golczowic ukazuje piękno skał wapiennych Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.  Czarny szlak “Gwarków” ze Sławkowa do Olkusza, długości 21 km, związany jest z historyczną i obecną działalnością górniczą. Ponadto, po terenach rekultywowanych byłej Kopalni Piasku “Szczakowa” wiodą oznaczone ścieżki dydaktyczne, które ukazują ruchomą wydmę, źródliska z górską roślinnością. Wewnątrz Diablej Góry – najciekawszego w okolicy punktu widokowego znajduje się triasowa jaskinia, ze względów bezpieczeństwa niedostępna do zwiedzania. Bukowno i okolice można zwiedzić korzystając z czterech tras rowerowych zaproponowanych przez Zarząd Zespołu Jurajskich Parków Krajobrazowych.
Dla zmotoryzowanych Bukowno jest idealną bazą wypadową do niezwykle ciekawych miejsc w najbliższej okolicy. Szczególnie godne polecenia są ruiny zamku w Rabsztynie i Ogrodzieńcu, Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek “Lipowiec”, Zamek w Pieskowej Skale, Ojcowski Park Narodowy z Grotą Łokietka, Zabytkowy Klasztor Karmelitów Bosych w Czernej, Królewskie Miasto Kraków, Muzeum w Oświęcimiu, Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Walory turystyczne miasta dostrzeżono w 1998r, kiedy nasze miasto zostało uhonorowane tytułem “Złotej Miejscowością Wakacji 1998” w konkursie organizowanym przez Radio Katowice i Trybunę Śląską. Bukowno ma połączenia kolejowe z Katowicami, Kielcami, Jaworznem. Przez miasto przebiega LHS (Linia Hutniczo-Siarkowa, tzw. “szeroki tor”). Na północ od Bukowna przebiega międzynarodowa droga nr 4 (Zgorzelec – Przemyśl), a na południe od miasta przebiega autostrada A4 (Katowice – Kraków). Dogodne są połączenia autobusowe PKM z Olkuszem, Sławkowem, Dąbrową Górniczą.

A w przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 830 w kolekcji !!! 


Ósma przesyłka od firmy z branży producentów sprzętu audiowizualnego.
W ósmej przesyłce znalazłem:
- informator,
- katalog produktów,
- smyczka,
- list,


Dziewiąta i ostatnia przesyłka a właściwie nagroda jest od Drukarni Internetowej ViperPrint.


A w dziewiątej i ostatniej przesyłce/nagrodzie było:
- pakiet konkursowy z tematyką komiksów Zucha (duża teczka, kalendarz na biurko, podkładka pod myszkę, mały notes, naklejka i wizytówka),


!!! Dziękuje Drukarni ViperPrint za nagrodę !!!
 
I na koniec jak tradycja nakazuje informacja o kile przez dzisiejszy gadżetowy dzień została wzbogacona moja kolekcja przypinek (PIN). Dziś do kolekcji wpinek zostało włączone aż 15 nowych okazów, do upragnionego 1000-nego PIN-a brakuje 170 sztuk. Jak myślicie kiedy uda mi się te 170 PIN-ów uzbierać ? A dzisiejsze nowe okazy wyglądają tak: Na dziś koniec może jutro przyjdzie do mnie Listonosz lub Kurier z jakoś przesyłką lub paczką a może też udam mi się w dniu jutrzejszym otrzymać jeden lub kilka nowych pozytywów - czas pokaże !!!

A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!