poniedziałek, 27 czerwca 2016

Poniedziałkowe - 9 przesyłek/paczek poselska, autografowa, PIN-owa, instytucyjnia, urzędowo, wodna i firmowa - wpis 299

Dziś mamy 27.06.2016r. coś długo się nie widzieliśmy z powodu piątkowego braku przesyłek i paczek - tęskniliście za moim Blogiem ?. Nawet nie miałem okazji pogratulować dzieciom oraz młodzieży ukończenia roku szkolnego 2015/2016 i otrzymania promocji do następnej klasy. Pamiętam jak to było wczoraj jak ja chodziłem w białej koszuli na zakończenie roku.


Weekend w Siedlcach tak jak w całej Polsce zapisał się pod znakiem upałów (moja stacja pogody pokazywała nawet 38,5 stopni C). Tak sobie pomyślałem aby wyruszyć gdzieś na dwór w te upały ale nie dało rady żar lał się z nieba, wspomagałem się zimnymi napojami i jakoś udało mi się przetrwać te tropiki - dobrze że w niedziele około godziny 16:30 nad Siedlcami przeszła ulewa co ochłodziła trochę temperaturę. Oczywiście nie nudziłem się i między innymi wysłałem kilkadziesiąt maili z prośbami o gadżety. Do paru pozytywów pozwoliłem się przypomnieć co skutkowało paroma przeprosinami i informacją typu: "osoba zajmująca się wysyłką była na urlopie i w najbliższych dniach przesyłka zostanie do Pana wysłana". Przypomniałem się też do 3 nadawców, który obiecali mi przesyłkę ale z powodu oczekiwania na gadżety owej przesyłki nie mogli wysłać - 1 instytucja, 1 autograf i 1 firma w najbliższych dniach obiecała że coś prześle DZIĘKUJE !!! Dziś natomiast jeżeli chodzi o przesyłki to udało mi się otrzymać 2 pozytywy (instytucja i firma) na przesyłki z PIN-ami oraz informacje od firmy że oczekują na zamówione gadżety - jestem bardzo ciekawy tych pozytywów !!! 

Kolejny wpis na Blogu który mam nadzieje że pojawi się we wtorek lub w środę będzie wpisem wyjątkowym 300-tnym !!!
(coś tam dla Was przygotuje)

Co do mojej kolekcji przypinek (PIN) to mam nadzieje że w ciągu najbliższych dni uda mi się doprowadzić do końca i z pozytywnym skutkiem kolejną wymianę PIN-ową - życzcie mi powodzenia i trzymajcie kciuki !!! 

Zapomniałbym wspomnieć o sobotnim meczu Biało - Czerwonych na EURO, mecz POLSKA - SZWAJCARIA który zakończył się wynikiem 1:1 o awansie zatem decydowały żuty karne dla nas pozytywne 5:4 - teraz czeka nas bój o 1/4 finału z Portugalią i kto wie może i o półfinał oraz finał OBY !!!


Jeżeli chodzi o dzisiejsze przesyłki to z samego rana odwiedził mnie Pocztex z paczką a około godziny 13:45 odwiedził mnie mój znajomy listonosz, który miał dziś dla mnie aż 8 przesyłek (niektóre z nich zapowiadane). Oto jak wyglądają dzisiejsze przesyłko/paczki 3,2,1 START...

Pierwsza paczka Pocztex jest od pewnego Biura Poselskiego.
A w pierwszej paczce był:
- kubek z logo partii oraz imieniem i nazwiskiem Posła RP,


Serdecznie dziękuje Panu Posłowi, życzę mu wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym jak i zawodowym poselski oraz chciałbym podziękować i pozdrowić miłego Pana z którym miałem możliwość kontaktu.

Druga koperta jest od Natalii Lesz.
Natalia Lesz - polska piosenkarka i aktorka. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV, Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP) oraz Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). Honorowa obywatelka Gruzji. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Tisch School of the Arts na Uniwersytecie Nowojorskim.

W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Natalii Lesz,


Natalii dziękuje za zdjęcie z autografem i życzę dużo sukcesów scenicznych jak i aktorskich. 

Trzecia koperta od pewnego nadawcy Pawła który przesłał mi super przesyłkę.
A w tej trzeciej super kopercie było:
- 10 przypinek (PIN) na igle z Polskich miast w tym z moich Siedlec (SUPER) - kolejne do kolekcji od 864 do 873 w kolekcji !!!


Siedlecką przypinkę (PIN) próbowałem otrzymać na kilka sposobów i jak widać nie były skuteczne, dobrze że ten od Pawła udał się ;-)

Czwarta koperta jest od Duszpasterstwa Trzeźwości.
W czwartej kopercie znalazłem:
- małą książeczkę z modlitwą "Sługa Boży Mateusz Talbot - Apostoł Trzeźwości",
- obrazek Świętego Maksymiliana M. Kolbe z modlitwą na odwrocie,
- 2 naklejki,
- ciekawa przypinka (PIN) kolejna 874 w kolekcji !!!Piąta przesyłka od pewnej instytucji.
A w piątej przesyłce było:
- 4 przypinki (PIN) w dwóch kolorach białe i czerwone - kolejne od 875 do 878 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka od Urzędu Miejskiego w Jedwabne - Miasto w województwie podlaskim, powiat łomżyński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Jedwabne. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa łomżyńskiego. W miejscowości znajduje się kościół, który jest siedzibą parafii św. Jakuba Apostoła. W strukturze kościoła rzymskokatolickiego parafia należy do metropolii białostockiej, diecezji łomżyńskiej, dekanatu Jedwabne.


Największym atutem turystycznym Gminy Jedwabne, stwarzającym jej szansę rozwoju, jest lokalizacja Biebrzańskiego Parku Narodowego. Granicą parku i gminy jest rzeka Biebrza. W otulinie parku znajduje się pięć miejscowości: Pluty, Brzostowo, Mocarze, Szostaki i Burzyn. Bagna Biebrzańskie to największy w Europie Środkowej kompleks naturalnych bagien i torfowisk, które w innych rejonach znikły wskutek prac melioracyjnych. Zachowała się tutaj ginąca już w znacznym stopniu flora związana z naturalnymi ekosystemami bagiennymi i wodnymi. Dolina Biebrzy to również ostoja bogatego świata zwierzęcego na czele z „królem” bagien – łosiem, którego nietrudno zobaczyć z wysokiego brzegu doliny. Biebrza jest również najważniejszym w Polsce i Europie obszarem lęgowym dla wielu gatunków ptaków. Na terenie parku stwierdzono występowanie 246 gatunków, w tym 186 lęgowych. Spośród 54 gatunków zaliczanych w Europie za ginące lub zagrożone w swym istnieniu aż 21 gnieździ się nad Biebrzą. Całe rzesze miłośników ptaków przyjeżdża tutaj, aby obserwować wiosenne oraz jesienne przeloty. Szczególnie ulubionymi miejscami, które chętnie odwiedzają turyści, jest wieś Brzostowo oraz wieża widokowa w Burzynie. Rozciąga się stąd niezwykła panorama na całą dolinę Biebrzy. 

Piękny, malowniczy krajobraz oraz czyste powietrze i woda, sprawiają, że na terenach tych licznie powstają gospodarstwa agroturystyczne o wysokim standardzie usług, które przyciągają turystów życzliwością oraz wyśmienitą, regionalną kuchnią. Bliskość parku daje możliwość wycieczek pieszych i rowerowych po licznych bagiennych szlakach. Organizowane są również spływy kajakowe po nieustannie meandrującej Biebrzy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

 A w szóstej przesyłce była:
- mapa miasta i gminy Jedwabne,


Siódma przesyłka od Urzędu Gminy w Bobrowie - Gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat brodnicki. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa toruńskiego. Siedziba władz gminy jest Bobrowo.

W Gminie Bobrowo warto zobaczyć między innymi:
- Kościół parafii pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła z przełomu XIII/XIVw., wieża z 1755 roku w Bobrowie,
- Kościół parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła z XIV w. w Brudzawach,
- Kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1896 roku i cmentarz przykościelny w Grzybnie,
- Kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki filialny pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego z 1866-67 roku i cmentarz przykościelny, część południowa w Kawkach,
- Kościół parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa z pierwszej połowy XIV w. w Kruszynach,
- Drewniany młyn wodny z lat 1880-1890 w Lisam Młynie,
- Kościół parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z pierwszej połowy XIV w., przebudowany w 1609 roku w Nieżywięciu,
- Zespół dworski z drugiej połowy XIX w. w Nieżywięciu, obejmujący: dwór, 2 budynki gospodarcze, park,
- Zespół dworski w Słoszewach, obejmujący: ruina dworu z 1829; spichrz z 1860; stajnia z 1870; kuźnia z 1870; park z XVIII w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W siódmej przesyłce znalazłem:
- informator,
- mapa gminy,
- długopis,
- list,


Ósma przesyłka jest od jednego z Parku Wodnego.
A w ósmej przesyłce było:
- gra planszowa,
- 2 duże pocztówki,
- 2 magnesy,
- smyczka,


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od firmy z branży deweloperskiej.
W dziewiątej przesyłce było:
- ładna i solidna torba,
- tekturowy pojemniczek na popcorn,
- 4
 ołówki,
- długopis,
- mała karteczka z pozdrowieniami ;-)


I jak zwykle na zakończenie informacja o ile i o jakie PIN-y przez dzisiejszy poniedziałkowy dzień powiększyła się moja kolekcja przypinek (PIN). Kolekcja powiększyła się o 15 PIN-ów a prezentują się tak (w tym z Siedlecka z mojego miasta):


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!