piątek, 8 lipca 2016

Piątkowe - 5 przesyłek podwójnie autografowo, urzędowo, zagranicznie oraz przesyłka monterska

Dziś mamy 8.07.2016r. (początek Szczytu NATO w Polsce) wczoraj po opublikowaniu wpisu na Blogu miałem trochę pracy ponieważ doszedł mi nowy słupek meblowy z odkrytymi półkami. Cieszę się ponieważ będę mógł na nim wyeksponować moje gadżetowe zdobycze i nie tylko.

Dziś natomiast wysłałem kilkanaście próśb o gadżety co dało 1 pozytyw urzędowy, 2 proszę się przypomnieć w... i przypomniałem się jednemu nadawcy przesyłki który zadeklarował że dziś zrobi wysyłkę. Pozytywnie jestem zadowolony że mój Blog (odpukać) nie narzeka na nudę i cieszy się coraz nowszym wpisem, komentarzem oraz dużą liczą osób odwiedzających, na przykład dzisiaj w godzinach porannych licznik "Osób Online" na Blogu w jednym czasie skazywał 5 osób - SUPER


Zaraz po napisaniu tego wpis biorę się za zapowiadane porządki w mojej kolekcji przypinek (PIN). Wpinki mam pogrupowane więc przypięcie ich zajmie mi mam nadzieje mało czasu. A jutro lub w niedziele jak co 100 PIN-ów planuje dodać na Bloga wpis pokazujący moją kolekcję przypinek PIN-ów ułożoną na nowo - myślę że będzie się Wam podobać.

Dobrze mam pracę do zrobienia więc nie będę się dalej rozpisywał i zaczynam opisywanie dzisiejszych 5 przesyłek od Listonosza. Chęci są, przesyłki pogrupowane, coś do robienia zdjęć jest więc ZACZYNAMY...

Pierwsza przesyłka jest od Rafała Sonika.
Rafał Sonik - polski przedsiębiorca i kierowca rajdowy, startujący na wszędołazach (quadach) w rajdach terenowych, zwycięzca rajdu Dakar, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro (w klasie 2K – quady z napędem na tylną oś).

A w pierwszej przesyłce było:
- 2 duże zdjęcia z autografami Rafała Sonika,


Panu Rafałowi dziękuje za autograf i życzę wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym, zawodowym jak i coraz nowszych i większych osiągnięć sportowych.

Druga koperta od Urzędu Gminy w Suchym Dębie - Gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat gdański. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji gdańskiej. Gmina Suchy Dąb istniała w latach 1945-1974. Znikła przy okazji gierkowskiej reformy administracyjnej. W latach 1975-1998 teren gminy wchodził w skład gminy Pszczółki w województwie gdańskim. Reaktywacja gminy miała miejsce 2 kwietnia 1991 roku na mocy rozporządzenia Rady Ministrów, a pierwsze posiedzenie Rady Gminy - 21 maja 1991.

Na terenie gminy znajdują się liczne zabytki, takie jak domy podcieniowe z ozdobnymi drewnianymi gankami i werandami, ceglane i belkowo-ceglane kościoły, dwór obronny z XII w. wraz z kompleksem parkowym i pomnikami przyrody. Przez tereny gminy przebiegają trzy szlaki turystyczne: szlak motławski, szlak domów podcieniowych, szlak śladami menonitów po Żuławach Gdańskich.

 Zabytki które warto zobaczyć w Gminie Suchy Dąb są między innymi:
- Kompleks zamkowo-parkowy w miejscowości Grabiny-Zameczek,
- Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Różańcowej z 1353 r.,
- Spichlerz z XVIII w. w miejscowości Koźliny,
- Kościół parafialny pw. Znalezienia św. Krzyża z XIV w.,
- Dom podcieniowy z XIX w. w miejscowości Krzywe Koło,
- Kościół parafialny pw. św. Antoniego Padewskiego z XIV-XV w.,
- Dawna plebania w miejscowości Osice,
- Ruiny kościoła z XIV-XV w.,
- Dwa zachowane domy podcieniowe z XVIII w. w miejscowości Steblewo,
- Kościół parafialny pw. św. Anny i św. Joachima z XIV w.,
- Plebania z XVIII w. w miejscowości Suchy Dąb,
- Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP z 1593 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna 949 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka od Urzędu Miasta Łuków - Miasto w środkowowschodniej Polsce, w województwie lubelskim, powiat łukowski; siedziba starostwa. Węzeł kolejowy ze stacją węzłową. Przemysł obuwniczy, mięsny, spożywczy. Lokalny ośrodek usługowy rolnictwa. Największy ośrodek miejski między Lublinem, Siedlcami, Puławami a Białą Podlaską. Łuków był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego, w starostwie łukowskim w ziemi łukowskiej województwa lubelskiego.

Zabytkami miasta Łuków które warto odwiedzić są:
- Zespół klasztorny bernardynów z 2 poł. XVIII wieku, ul. Księdza Kardynała S. Wyszyńskiego 41-43. W skład zespołu wchodzą: kościół parafialny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w stylu barokowym z lat 1665–1770, dzwonnica z 1766 r., klasztor bernardynów (większość budynku służyła I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki),
- Cmentarz św. Rocha, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 50,
- Zespół klasztorny pijarów z XVIII i XIX wieku, ul. J. Piłsudskiego 14. W skład zespołu wchodzą: kolegiata pw. Przemienienia Pańskiego z lat 1733–1762 w stylu późnobarokowym, kolegium pijarów i zabudowania klasztorne (obecnie Powiatowy Urząd Pracy), ogrodzenie z bramą,
- Konwikt Szaniawskich w stylu barokowym z lat 1728–1733 z fundacji biskupa Konstantego Felicjana Szaniawskiego; obecnie w budynku mieści się Muzeum Regionalne, ul. Piłsudskiego 19;
- Kamienica przy ul. Piłsudskiego 28 (róg z Alejami Kościuszki) z 1924 roku,
- Dworzec kolejowy z końca XIX wieku, odbudowany po zniszczeniach I wojny światowej,
- Budynek dawnej Kasy Skarbowej z połowy XIX wieku, pl. Narutowicza 3,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

Prywatnie mogę powiedzieć że byłem parę razy w mieście Łuków i wspominam te odwiedziny pozytywnie.

A w trzeciej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- mapa miasta,
- bardzo ładna przypinka (PIN) kolejna 950 w kolekcji !!!Czwarta przesyłka okazała się być z zagranicy.
W czwartej zagranicznej przesyłce był:
- list,
- dobrze zabezpieczone 2 przypinki (PIN) kolejna 951 w kolekcji !!!


Piąta i ostatnia przesyłka na dziś od firmy IKEA.
A w piątej ostatniej przesyłce było:
- darmowe ograniczniki od IKEA które można zamówić ze strony ZAMÓW,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!