czwartek, 21 lipca 2016

Czwartkowe - 5 przesyłki urzędowo, zagranicznie i firmowo

Dziś jest 21.07.2016r. za oknem słońce świeci, moja stacja pogody pokazuje w Siedlcach 27,7 C nie ma co siedzieć w domu. Pozytywów udało mi się dziś otrzymać tylko jeden i nie obraziłbym się jakby tych pozytywnych odpowiedzi było trochę więcej !!! Dziś z rana wysłałem kilka maili w parę ciekawych miejsc i coś czuje że będzie dobrze. Cały czas oczekuje na przesyłkę od Przyjaciółki Bloga która mam nadzieje że pojawi się jutro.

Jeżeli chodzi o przesyłki to około godziny 13:00 odwiedził mnie listonosz który jak zawsze miał coś dla mnie, dziś było to 5 przesyłek (jedna koperta była rozerwana ale została zabezpieczona folią z napisem "przesyłka nadeszła z zagranicy w stanie uszkodzonym").

Nie będę się rozpisywał ponieważ nie mam dużo czasu i czeka mnie mała robótka w domu którą muszę dziś zrobić. To co zaczynamy opisywanie dzisiejszych gadżetowych skarbów...

Pierwsza przesyłka od Starostwa Powiatowego w Białobrzegach - Powiat w Polsce (południowo-zachodniej części województwa mazowieckiego), reaktywowany w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Białobrzegi. Jest powiatem o najmniejszym budżecie w województwie (dochody i wydatki w 2013 r.). Powiat białobrzeski graniczy z czterema powiatami województwa mazowieckiego: grójeckim, kozienickim, radomskim i przysuskim. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Białobrzegi i Wyśmierzyce, gminy wiejskie: Promna, Radzanów, Stara Błotnica i Stromiec i miasta: Białobrzegi i Wyśmierzyce.

Region charakteryzuje się dużymi walorami turystycznymi, do których należy zaliczyć nieskażoną przyrodę, czyste powietrze, wody i lasy z cennymi drzewostanami. Te najcenniejsze chronione są w rezerwatach przyrody: „Majdan”, „Starodrzew Dobieszyński” oraz „Sokół”. Niewątpliwy urok ziemi białobrzeskiej wynika z zachowanego niemal w niezmienionym kształcie krajobrazu nieuregulowanej rzeki Pilicy. W lipcu 2003 roku został otwarta obwodnica Białobrzegów. Na zawansowanym etapie jest projektowanie budowy dodatkowej nitki drogi krajowej nr 7 na odcinkach Grójec – Białobrzegi – Radom. Na skutek tej inwestycji trasa nr 7 na odcinku Warszawa – Białobrzegi stanie się drogą ekspresową. Odwiedzając powiat białobrzeski warto zobaczyć zabytki architektury takie jak: Sanktuarium Matki Boskiej w Starej Błotnicy z cudownym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkim, drewniane XVII – wieczne kościółki w Jasionnej, Bukównie i Kaszowie. Niedaleko Białobrzegów w Suchej znajduje się zabytkowy park na który składają się dwa pałace i okazały starodrzew. Warto również zobaczyć żelbetonowy most na rzece Pilicy, który jest wizytówką miasta.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w pierwszej przesyłce było:
- długopis,
- breloczek "Moja Mała Ojczyzna",
- przypinka (PIN) kolejna 1031 w kolekcji !!!


Druga przesyłka od Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach - Miasto w południowo-zachodniej Polsce, w województwie śląskim, siedziba powiatu tarnogórskiego, na północnym krańcu Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP), historycznie na Górnym Śląsku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa katowickiego.

W mieście warto wybrać się na spacer i zwiedzić następujące miejsca:
- Sztolnia Czarnego Pstrąga,
- Zabytkowa Kopalnia Srebra,
- Dzwonnica Gwarków,
- Kościoły: Kościół Zbawiciela, Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, Kościół św. Anny,
- Zespół klasztorny oo. Kamilianów: Kościół NMP Uzdrowienia Chorych, Klasztor, Szpital, Park klasztorny z początku XIX w.,
- Kolumna upamiętniająca synagogę, spaloną we wrześniu 1939,
- Ratusz miejski,
- Dom Cochlera (najstarsza w mieście apteka „Pod Aniołem”),
- Kamienice podcieniowe na Rynku,
- Dom Sedlaczka (wraz z winiarnią i restauracją „Sedlaczek” oraz Muzeum Miejskim),
- Zabytkowe kamienice staromiejskie przy ulicach: Krakowskiej, Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza, Powstańców Śląskich, Karola Miarki, Piastowskiej, Legionów, Bytomskiej, Jana Styczyńskiego, Strzeleckiej,
- Dworek Goethego,
- Budynki użyteczności publicznej: Budynek Urzędu Miejskiego, dawna landratura przy ul. Sienkiewicza 2, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, Gimnazjum nr 1 im. Jana III Sobieskiego, Dworzec Kolejowy, Budynek Poczty, Gmach Sądu Rejonowego, Budynek spółki brackiej przy ul. Bytomskiej; obecnie Bank Spółdzielczy i komenda powiatowa policji, Przedszkole nr 4 – dawna willa – ul. Henryka Sienkiewicza, Zarząd dróg i mostów – ul. Piastowska, Szkoła Gastronomiczna – ul. Karola Miarki, Liceum Chemiczne – ul. Opolska, dawne Gimnazjum Ewangelickie – ul. Henryka Sienkiewicza 6,
- Zabudowa willowa ulicy Bytomskiej, Miarki i Legionów,
- Willa Leschnitzera,
- Pałac na Karłuszowcu,
- Koszary Ułańskie – ul. Opolska,
- Park Miejski z 1903 – ul. kard. Stefana Wyszyńskiego,
- Stary kościół św. Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach,
- Zamek w Starych Tarnowicach,
- Pałac w Rybnej,
- Kościół Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich z oryginalną kopułą,
- Parowóz Tp1 oraz lokomotywa spalinowa SM15 wystawione przy Zespole Szkół Techniczno-Usługowych,
- Parowóz Ty45-217 – pomnik przed zakładem taboru,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W drugiej przesyłce było:
- książka "Portrety Miasta",
- model Ratusza Neogotyckiego z 1898 r. z Tarnowskich Gór do sklejania,
- malowanka,
- folder reklamowy,
- 2 mapy miejskie,
- 3 ulotki,
- długopis,
- 2 przypinki (PIN) kolejne 1032 i 1033 w kolekcji !!!
Trzecia przesyłka jest od zagranicznej instytucji.
A w trzeciej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 1034 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka od zagranicznego regionu.
W czwartej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- 2 zgniecione przypinki (PIN) uszkodzone w czasie wysyłki,


Piąta i ostatnia przesyłka na dziś od firmy z branży spożywczej.
A w przesyłce było:
- 2 notesy z magnesem na lodówkę,
- 3 długopisy,
- smyczka,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!