wtorek, 23 sierpnia 2016

Wtorkowe - 16 przesyłek/paczek, autpogrowo, urzędowo, instytucyjno i firmowo + wizyta Kuriera

Dziś jest 23.08.2016r. Hej Witajcie co tam u Was ? Trochę się stęskniłem za dłuższymi wpisami na Blogu ale sami rozumiecie są gorsze i lepsze dni z przesyłami. Przez ostatnie parę dni  jestem bardzo zadowolony ponieważ szczęście mnie nie opuszcza i codziennie na mojej skrzynce mailowej pojawiają się nowe pozytywy. Łącznie od poniedziałku otrzymałem ich 5 (4 w poniedziałek i dziś jeden).

Pozytywy pozytywami ale cieszę się jeszcze z jednej rzeczy, od wielu nadawców przesyłek nie dostaje tylko informacji typu: "wyślemy Panu nasze gadżety" ale i do tego otrzymuje kilka miły słów za które jestem bardzo wdzięczny ;-)

Jeżeli chodzi o przesyłki i paczki to dziś o 9:40 odwiedził mnie kurier z zapowiadaną paczką. Około godziny 12:40 do moich drzwi zapukał listonosz który po kilku cichych dniach z przesyłkami miał dla mnie dziś MEGA 15 przesyłek (ładnie taka duża kupka wygląda).

Może teraz to co napiszę uznacie za reklamę ale ostatnio na upalne dni miałem okazje spróbować Lech-a Free piwa bezalkoholowego Limonka z Miętą które muszę przyznać że mi posmakowało:


Dobrze tak myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i trzeba zaczynać prezentacje dzisiejszych przesyłek i paczek 3,2,1 Lecimy...

Pierwsza paczka kurierska jest od firmy z branży motoryzacyjnej.
A w pierwszej paczce kurierskiej było:
- model Porsche 911 Carrera S Limited Edition Model w etui,
- katalog samochodów marki Porsche,
- folder "Nowe Porsche 911",


Druga koperta od Pani Haliny Frąckowiak.
Halina Frąckowiak - piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, jest Poznanianką urodzoną 10 kwietnia 1947 roku. Jako szesnastolatka dostała się do "Złotej Dziesiątki" II Festiwalu młodych talentów w Szczecinie, gdzie spotkała się m.in. z Czesławem Niemenem i Krzysztofem Klenczonem. Największymi utworami Pani Haliny Frąckowiak są między innymi: „Anna już tu nie mieszka", „Atlantydo, żyj wiecznie", „Bawimy się w życie", „Bądź gotowy dziś do drogi", „Dancing Queen", „Idę dalej", „Jak pięknie by mogło być", „Julio nie bądź zła", „Mały elf", „Na sianie", „Napisz, proszę", „Nie bój się żyć", „Panno pszeniczna", „Papierowy księżyc", „Serca gwiazd", „Sól na twarzy", „Tam, gdzie lekki wieje wiatr", „Tin Pan Alley", „Za mną nie oglądaj się".

W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem Pani Haliny Frąckowiak,


Pani Halinie dziękuje za autograf i przesyłam życzenia wszystkiego najlepszego.

Trzecia koperta od Michel Morana.
Michel Moran - mistrz kuchni, restaurator, juror polskiej edycji MasterChef i MasterChef Junior emitowanej w TVN. Z pochodzenia jest Andaluzyjczykiem. Studiował w szkole hotelarstwa Jean Drouant. Praktyki zawodowe odbywał m.in. w pięciogwiazdkowym hotelu Royal Monceau zlokalizowanym w samym sercu Paryża oraz w restauracji Le Jardin oznaczonej dwiema gwiazdkami w przewodniku Michelin. Od 2004 jest właścicielem i szefem kuchni restauracji Bistro de Paris mieszczącej się w budynku warszawskiej Opery Narodowej, która otrzymała rekomendacje od Michelina w 2012 roku. W 2013 roku wydał swoja książkę kucharską szeroko recenzowaną w portalach internetowych. W 2006 roku został wyróżniony francuskim odznaczeniem narodowym, Ordre du Mérite Agricole przyznanym przez ministra rolnictwa, Dominique'a Bussereau, za promowanie narodowych produktów rolnych oraz ryb i owoców morza.

A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka z autografem Michel Morana,


Dziękuje za autograf i życzę wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Czwarta koperta od Marcina Jędrycha.
Marcin Jędrych - polski dziennikarz radiowy, jeden z twórców radia RMF FM. W latach 1990-2003 i ponownie od 2007 pracuje w RMF FM. Był autorem i prowadzącym listy przebojów Hop Bęc oraz współprowadzącym audycji JW23, prowadził też wiele innych programów. Był DJ-em na Inwazjach Mocy. Od 2003 był dyrektorem muzycznym, programowym i zarządzającym Radia Eska Kraków. W 2005 odszedł do portalu Interia.pl, gdzie piastował funkcję dyrektora ds. Multimediów i Rozrywki Interaktywnej. Był odpowiedzialny m.in. za TV INTERIA.PL. 5 stycznia 2007 powrócił do RMF FM, był gospodarzem programu Karnawałowa Lista Przebojów. Obecnie w RMF FM prowadzi razem z Jackiem Tomkowiczem i Joanną Meus Imprezowy piątek, z Jackiem Tomkowiczem współprowadzi weekendowy program Dobrze zagrane. Jest też gospodarzem programu Dobra nocka. 12 czerwca 2009 razem z Agnieszką Szulim poprowadził koncert Debiuty na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W czwartej kopercie była:
- pocztówka z autografem Marcina Jędrycha,


Marcinowi dziękuje za autograf i życzę wielu wielu nowych słuchaczy jego audycji radiowych.

Piąta przesyłka drużyny siatkarskiej IMPEL Wrocław.
A w piątej przesyłce było:
- duży składany autograf trzech zawodniczek,
- grupowy autograf zawodniczek (musiałem go przyciąć trochę ponieważ rozerwała mi się koperta - przepraszam),
- pocztówka z autografem libero Lenki Dürr,
- pocztówka Mileny Radeckiej,
- magnez na lodówkę z autografem Mileny Radeckiej,


Szósta koperta od pewnego przedsiębiorstwa komunikacyjnego.
W szóstej kopercie było:
-  28 starych biletów przedsiębiorstwa komunikacyjnego,


Siódma przesyłka od Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat kozienicki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Garbatka-Letnisko.

W gminie Garbatka-Lenisko warto odwiedzić między innymi:
- Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Garbatka-Letnisko) - rzymskokatolicka parafia w Garbatce-Letnisko, należąca do dekanatu czarnoleskiego w diecezji radomskiej,
- Kościół Maksymiliana Marii Kolbego (Bogucin) - rzymskokatolicka parafia w Bogucinie, należąca do dekanat czarnoleskiego w diecezji radomskiej,

- Rezerwat Krępiec (Molendy) - rezerwat przyrody krajobrazowy, częściowy, o powierzchni 273, 65 ha, utworzony w 1994 roku. Położony jest we wschodniej części Puszczy Kozienickiej,
- wiele innych atrakcji których nie odkryjesz jak do tej gminy nie zawitasz,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w siódmej przesyłce było:
- mapa gminy,
- długopis,


Ósma koperta od Gminnego Centrum Informacji Mszczonów.
Miasto Mszczonów - Miasto w województwie mazowieckim, powiat żyrardowski, położone nad rzeką Okrzeszą, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mszczonów. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa skierniewickiego. Był miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego w starostwie mszczonowskim w ziemi sochaczewskiej województwa rawskiego w 1792 roku. Miasto leży na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S8 (część trasy europejskiej E67, niegdyś droga krajowa nr 8) z drogą krajową nr 50, ok. 18 km od autostrady A2.

Gmina Mszczonów obejmuje swym zasięgiem bardzo ciekawe tereny. Wystarczy tylko wspomnieć, iż znajduje się ona w najwyższym punkcie Niziny Mazowieckiej. Specyficzne położenie, piękna przyroda i wcale nie mała ilość zabytkowych obiektów sprawia, iż mszczonowianie naprawdę mają się czym pochwalić. Gmina wprawdzie nie należy do krajowej czołówki pod względem walorów turystycznych, ale na pewno jest w tej mierze jedną z ciekawszych na Mazowszu. Dwa XIX-wieczne kościoły w Mszczonowie i Osuchowie, XVIII–wieczna świątynia w otoczonej lasami Lutkówce, zabytkowy pałac rodu Platerów w Osuchowie i dworek zwany Kaflarnią usytuowany przy wyjeździe z miasta w kierunku Żyrardowa - to tylko niektóre z cennych zabytków Ziemi Mszczonowskiej. Poza tym wymienić  też należy skarb przyrody w postaci rezerwatu Grądy Osuchowskie, w którym z racji specyficznego położenia w najwyższym punkcie Mazowsza panuje klimat zbliżony do sudeckiego. W rezerwacie można też znaleźć kilka gatunków roślin typowych dla Sudetów. Gmina Mszczonów nie jest obszarowo duża i w zasadzie wystarczy jeden dzień, aby rowerem przejechać ją całą wzdłuż i wszerz. Krajoznawczą wyprawę możemy więc połączyć z kolarskim treningiem, który poprawi kondycję i doda sił do wytężonej pracy zawodowej, czy też nauki. Tym bardziej więc zapraszamy   do skorzystania z naszej oferty i poznania uroków Ziemi Mszczonowskiej. 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W ósmej kopercie było:
- 3 ulotki,
- przypinka (PIN) kolejna 1154 w kolekcji !!!


Dziewiąta koperta od Urzędu Miasta Chełmek -  Miasto w województwie małopolskim, powiat oświęcimski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Chełmek, nad Przemszą. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bielskiego. Chełmek należy do Jaworznicko-Chrzanowskiego Okręgu Przemysłowego. W chwili obecnej miasto Chełmek jest historyczną stolicą przemysłu obuwniczego, a na terenie byłych Południowych Zakładów Przemysłu Obuwniczego „Chełmek” utworzono Miejską Strefę Aktywności Gospodarczej. Strefa zajmuje łącznie powierzchnię 27 ha. Jej istnienie stanowi jeden z głównych atutów gminy w zakresie jej potencjału gospodarczego. Na obszarze Miejskiej Strefy i w jej bezpośrednim otoczeniu funkcjonuje ok. 150 podmiotów gospodarczych, w tym z kapitałem zagranicznym, związanych z branżą obuwniczą, budowlaną, motoryzacyjną, producenci opakowań, mebli, okien. Podmioty te zatrudniają łącznie ok. 2 tys. osób. Gmina Chełmek przystąpiła do działań mających na celu poszerzenie Miejskiej Strefy Aktywności Gospodarczej od strony północnej i zachodniej o obszar ok. 12 ha, celem pozyskania kolejnych inwestorów i powstawania nowych miejsc pracy.

W mieście Chełmek warto zobaczyć:
- Pomnik w Paprotniku,
- Pomnik Grunwaldzki na wzgórzu Skała,
- Zespół sakralny w Bobrku,
- Kamienie młyńskie,
- Spichlerz,
- Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Chełmku,
- Zespół Pałacowo-Parkowy w Bobrku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

A w dziewiątej kopercie było:
- 3 przypinki " I Love Chełmek",


Dziesiąta przesyłka od Urzędu Miasta Malbork - Miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim nad Nogatem. Siedziba powiatu malborskiego.

Miasto Malbork zaprasza turystów od odwiedzenia między innymi:
- Kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku, dawny Kościół św. Jerzego,
- Brama Mariacka,
- Brama Garncarska,
- Pozostałości średniowiecznych murów obronnych miasta,
- Ratusz Staromiejski, 
- Dawny Szpital Jerozolimski,
- Szkoła Łacińska, 
- Młyn Górny przy ul. Konopnickiej,
- Budynek dworca PKP wraz z peronem I, budynkiem ekspedycji towarowej i szaletem dworcowym,
- Kaplica Kościoła Chrześcijan Baptystów przy ul. Jagiellońskiej nr 105,
- Zespół budynków poczty przy ul. Poczty Gdańskiej i ul. 17 Marca,
- Wieża ciśnień przy Pl. Słowiańskim,
- Wodociągowa wieża ciśnień przy ul. Dworcowej, 
- Kościół św. Jana Chrzciciela,
- Dawne Gimnazjum miejskie przy ul. 17 Marca 4,
- Kompleks budynków koszar,  
- Wyposażenie ruchome Kościoła Parafialnego pw. Św. Józefa w Kałdowie,
- Urząd Miasta,
- Liceum im. Henryka Sienkiewicza,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

W dziesiątej przesyłce znalazłem:
- informator turystyczny miasta,
- 2 ołówki,
- wyczekiwana przypinka (PIN) miasta Malbork - kolejna 1155 w kolekcji !!!


Jedenasta przesyłka od Urzędu Miasta Starogard Gdański - Miasto w województwie pomorskim, siedziba powiatu starogardzkiego oraz gminy wiejskiej Starogard Gdański. Miasto leży nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim, jest stolicą i centrum nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie, a także jednym z najstarszych miast na Pomorzu.

Kociewie to region etniczno-kulturowy, stanowiący część Pojezierza Wschodniopomorskiego położonego w dorzeczu wpadających do Wisły Wierzycy i Czarnej Wody (Wdy). Obszar Kociewia zajmuje około 3000 km2. Stolicą Kociewia jest miasto Starogard Gdański. Na Kociewiu znajduje się ponad 200 jezior o różnej wielkości. Do największych należą: Kałębie, Wielkie Borzechowskie, Radodzierz, Czarne Północne i Czarne Południowe, Godziszewo. Wiele z nich to jeziora rybne, z których najciekawsze to: Sumińskie, Płaczewskie, Zduńskie, Szpęgawskie i Staroleskie. Przyciągają one amatorów wędkowania i sportów wodnych. Jednak podstawowym elementem malowniczego krajobrazu kociewskiego są lasy, zapewniające czyste i zdrowe powietrze, upragnioną ciszę i spokój, jednocześnie sprzyjając uprawianiu turystyki pieszej i organizacji wypadów, rajdów i wycieczek. Bogate w zwierzynę łowną i obfitujące w runo leśne lasy kociewskie są rajem dla myśliwych i grzybiarzy. Największy kompleks leśny to Bory Tucholskie. W kociewskich lasach spotykamy daniele, jelenie, sarny, dziki. Z ptaków przetrwały tu białe i czarne bociany, cietrzewie, głuszce, puchacze, czaple siwe i żurawie, łabędzie, kaczki, perkozy, kurki wodne i inne. Wypoczynek aktywny zapewnią: pięciokilometrowy odcinek Wierzycy w okolicach Żabna – jeden z najpiękniejszych fragmentów rzeki z olbrzymim zakolem pełnym uroczych meandrów i wąwozów, ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Zblewskiej i Biskupa Dominika, jak również Strzelnica – miejsce spotkań starogardzkiego bractwa kurkowego i jedno z ulubionych miejsc spacerowych starogardzian.

Zabytki, które warto zobaczyć:
- Starówka z fragmentami murów obronnych i ratuszem staromiejskim odbudowanym po pożarze z 1792 r.,
- Gotycki kościół farny Św. Mateusza z XIV w. z bogatym barokowym i rokokowym wyposażeniem oraz polichromią przedstawiającą Sąd Ostateczny,
- Poewangelicki kościół pw. św. Katarzyny z XVIII/XIX w. z częściowo zachowanym autentycznym wystrojem wnętrza,
- Bożnica – jedyna na Kociewiu żydowska synagoga z XIX w.,
- XIX-wieczny kompleks zabudowań dawnych młynów z pałacem Wiecherta,
- Stado Ogierów założone w 1897 r. ze zbiorem powozów i rzędów końskich,
- Kocborowo – szpital zbudowany w XIX w. z malowniczym parkiem,
- Modernistyczny kościół św. Wojciecha z I poł. XX w. o charakterystycznej bryle wzorowanej na Bazylice św. Piotra w Rzymie,
- Muzeum Ziemi Kociewskiej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w jedenastej przesyłce było:
- plan miasta,
- folder " ruszaj na Kociewie - niezbędnik turysty",
- ołówek,


Dwunasta przesyłka jest od pewnej instytucji.
W dwunastej przesyłce było:
- 3 torby z materiału,
- 3 balony,
- 2 długopisy,


Trzynasta przesyłka od kolejnej na dziś instytucji.
A w trzynastej przesyłce było:
- 4 informatory,
- etui na tableta,
- płyta DVD,
- pendrive 8 GB,
- notes,
- gra,
- 6 smyczek,
- 2 długopisy,
- pocztówka z gratulacjami ciekawej pasji oraz życzeniami wytrwałości - DZIĘKUJE ;-)


Czternasta przesyłka od firmy z branży budowlanej.
W czternastej przesyłce było:
- super mały bączek zabawka,
- smyczka,
- długopis,
- miły list - DZIĘKUJE ;-)


Piętnasta przesyłka od firmy z branży motoryzacyjnej.
A w piętnastej przesyłce było:
- 2 naklejki,
- breloczek,
- przypinka,


Szesnasta i ostatnia na dziś przesyłka od kolejnej na dziś firmy z branży motoryzacyjnej.
W szesnastej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- kalendarz na 2016r.,


I na koniec taka mała informacja o otrzymanych dziś przypinkach (PIN). Może nie było ich dzisiaj dużo bo tylko dwie ale szczególnie się z nich cieszę ponieważ są one z duży miast Polski a o takie trudno się postarać (fajnie byłoby otrzymać pinsa: Zielonej Góry, Opola, Reszowa):


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!