środa, 7 września 2016

Środowe - 8 przesyłek/paczek, firmowa (wczorajsza), urzędowa, autografowa i formowa + wizyta Pocztexu i Kurier

Dziś mamy 7.09.2016r. pogoda dopisuje a ja właśnie zaczynam dla Was nowy wpis na blogu. Kto wiernie śledzi Fanpage Bloga wie o tym że wczoraj otrzymałem jedną przesyłkę, ale postanowiłem ją opublikować dopiero dzisiaj.

Jeżeli chodzi o przesyłki to dziś około godziny 12:50 był u mnie Pocztex z paczką a o 13:10 odwiedził mnie mój znajomy listonosz, który miał dla mnie 5 przesyłek. Łącznie środowy wynik to 6 przesyłek i paczek + 1 wczorajsza czyli 7. Cały czas czekam na kuriera który ma mi dziś dostarczyć paczkę pod koniec dnia - możecie być pewni że jeżeli kurier się pojawi to na pewno dopiszę ją do dzisiejszego wpisu. Jeżeli chodzi o pozytywy to w dniu wczorajszym  udało mi się otrzymać ich aż 5 (3 firmowe w tym 2 kurierskie oraz 2 na autografy) a dziś przyszła kolej na 2 (firmowe).

Zapraszam wszystkich do aktywnego komentowania oraz lajkowania moich wpisów czy to na blogu czy fanpage'u - DZIĘKUJE ;-)

Myślę że nie ma co się dalej rozpisywać i najwyższa pora zaprezentować Wam moje 7 zdobyczy gadżetowych 3,2,1 LECIMY...

Pierwsza przesyłka którą otrzymałem wczoraj jest od pewnej firmy.
A w pierwszej przesyłce było:
- 2 podkładki z materiału,
- ulotka,
- 5 kolorowych długopisów,
- czyścik do ekranu telefonu,
- przypinka (PIN) kolejna 1176 w kolekcji !!!


Druga paczka Pocztex jest od Urzędu Gminy Rzeczenica - Gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat człuchowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie słupskim. W skład gminy wchodzi 7 sołectw: Breńsk (obejmuje także miejscowości: Przyrzecze, Dzików, Łuszczyn, Gockowo, Zalesie), Brzezie (z miejscowościami Trzmielewo i Jeziernik), Gwieździn (z miejscowością Zbysławiec), Międzybórz (obejmuje także miejscowości: Przeręba, Sporysz, Cierniki, Iwie, Jelnia i Zadębie), Olszanowo (z miejscowościami Garsk i Grodzisko), Pieniężnica (z miejscowością Knieja), Rzeczenica (z miejscowościami Bagnica i Lestnica).
Jest to jedna z dwóch gmin województwa pomorskiego (obok wiejskiej gminy Słupsk), która nie posiada herbu. Siedziba gminy to Rzeczenica.

Zabytkami Gminy które warto odwiedzić są:
- Kościół w Brzeziu p.w. św. Wawrzyńca wzniesiony w 1812 roku,
- Kościół w Pieniężnicy p.w. św. Marcina wzniesiony został w latach 1814 – 1817
- Kościół w Międzyborzu p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego wzniesiony w 1897 roku,
- Kościół w Rzeczenicy p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa wzniesiony w latach 1873-76,
- Kościół w Gwieździnie p.w. św. Marcina został zbudowany w latach1688-1690,
- Kościół w Olszanowie p.w. św. Franciszka z Asyżu wzniesiony został około 1600 roku,
- Kompleks dworsko-parkowy w Gockowie:
Wspaniałym dowodem świetności Gockowa jest mieszczący się w miejscowości kompleks dworski z I połowy XIX wieku. W jego otoczeniu powstał park, który został zaprojektowany na przełomie XVIII/XIX wieku. Zapleczem gospodarczym pałacu był zespół folwarczny wybudowany na przełomie XIX/XX wieku. W jego skład wchodziły m.in. kuźnia, chlewnia, warchlarnia, obora, magazyn, garaże, kurnik z gołębnikiem, budynki gospodarcze. Dworek w Gockowie wraz z otoczeniem jest jednym z najciekawszych zabytków na terenie gminy Rzeczenica i jedynym niezwiązanym z architekturą sakralną.

Walory naturalne gminy z pewnością urzekną każdego. To niezwykle atrakcyjny obszar, cichy i spokojny o pięknych krajobrazach oraz czystym powietrzu. Wymarzone miejsce dla amatorów wypoczynku na łonie natury i miłośników przyrody: wędkarzy, grzybiarzy, kajakarzy i rowerzystów.
Na terenie Gminy Rzeczenica i w jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się kilka zbiorników wodnych. Do największych należą graniczące z terenem gminy jeziora: Bielsko, Szczytno (powierzchnia - 645,2 ha) oraz Krępsko (powierzchnia 377,3 ha). Na terenie gminy znajdują się także mniejsze zbiorniki wodne, do których należą: jezioro Olszanowskie Duże oraz jezioro Orzechowo. Pomniki przyrody w gminie Rzeczenica – to dwa pojedyncze drzewa: cis pospolity koło Leśnictwa Cisowo i dąb szypułkowy w Międzyborzu oraz dwa głazy narzutowe: w Grodzisku i Olszanowie. Rezerwaty przyrody, które zdecydowanie trzeba zobaczyć to „Bocheńskie Błoto”, „Międzybórz” oraz „Cisy w Czarnem”.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

Rzeczenica zawsze po drodze...
W paczce było:
- bardzo ładny kubek,
- notes,
- 2 pamiątkowe monety,
- przypinka (PIN) kolejna 1177 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka od Urzędu Gminy Iłów - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiat sochaczewski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie płockim. Siedziba gminy to Iłów.

Gmina Iłów posiada walory turystyczne: piękny krajobraz nadwiślański wraz z utworzonymi na kępach wiślanych rezerwatami przyrody i bogate gatunkowo duże kompleksy leśne z uroczyskami. Na odcinku Wisły przylegającym do Gminy Iłów znajdują się liczne wyspy. Są one miejscem gnieżdżenia się blisko 200 gatunków ptaków, w tym także zagrożonych wyginięciem, m.in. bielika, kormorana czarnego, sokoła wędrownego, pustułeczki. Bezpośrednio z rzeką graniczy atrakcyjny turystycznie Nadwiślański Obszar Chronionego Krajobrazu. Stanowi on otulinę Gostynińsko–Włocławskiego Parku Krajobrazowego, a także przedpole Puszczy Kampinoskiej. Duża część Gminy została ostatnio włączona do Europejskiej sieci Ekologicznej Natura 2000, mającej na celu ochronę dziko żyjącego ptactwa oraz siedlisk przyrodniczych dzikiej fauny i flory.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w przesyłce było:
- 4 pocztówki,
- list,


Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy Kazanów - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat zwoleński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Kazanów.

Do zabytków Gminy Kazanów zaliczamy:
- Zespół kościelny wybudowany w latach 1788 - 1790 w Kazanowie,
- Kapliczki przydrożne w Kowalkowie, Osuchowie, Dębicy, Kopcu, i Niedarczowie,
- Cmentarz grzebalny gminy żydowskiej użytkowany od połowy XVIII w. do 1942 roku,
- Cmentarz parafialny rzymsko-katolicki założony w 1807r.,
- Miejsca pamięci narodowej z okresu wojen szwedzkich, I i II wojny światowej: mogiły z okresu I i II wojny światowej, pomnik z czasów wojen szwedzkich w Niedarczowie, mogiły rozstrzelanych w 1942r., pomnik Ofiar Terroru z lat 1939-1945 w Kazanowie, pomnik Ku Czci Pomordowanych Mieszkańców Kazanowa i okolic, pomnik poległych w walce z okupantem hitlerowskim w Kazanowie,
- Figury zabytkowe: kaplica pod wezwaniem św. Małgorzaty Panny i Męczennicy, figura św Jana w Osuchowie - najstarszy zabytek wskazujący na miejsce dawnego dworu w Osuchowie, 
- Młyny wodne: Kroczów, Niedarczów, Ruda i Kowalków, 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W czwartej przesyłce było:
- 2 foldery reklamowe,


Piąta przesyłka od Urzędu Gminy Reszel - Gmina miejsko-wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat kętrzyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie olsztyńskim. Siedziba gminy to Reszel.

W Reszelu warto odwiedzić między innymi:
- Zamek biskupów warmińskich, 
- Kościół farny pw. św. Piotra i Pawła, 
- Cerkiew pw. Przemienienia Pańskiego z XVIII w., 
- Gotyckie mosty (murowane z cegły) nad Sajną: Rybacki XIV w. (przy nim była miejska Brama Rybacka), Niski oraz trzeci most z XIV w. (w znacznej części obsypany ziemią, który przechodził przez zasypaną fosę biegnącą niegdyś po zachodniej stronie starego miasta.Most ten chroniła Brama Wysoka) 
- Fragment murów obronnych z XIV w., 
- Spichlerz o konstrukcji ryglowej z XVIII w. 
- Kolegium pojezuickie, 
- Stara plebania - rezydencja archiprezbitera z XV w., 
- Klasycystyczny ratusz z XIX w., 
- Trakt pielgrzymkowy z Reszla do Świętej Lipki - Drogą z Reszla do Świętej Lipki, o długości ok. 6 km, już od XV w. szli pątnicy w „łosierach” do sanktuarium maryjnego. Po hołdzie pruskim trakt łączył katolicką Warmię z protestanckimi Mazurami. W czasach biskupa Krzysztofa Andrzeja Szembeka, w latach 1733–1735, zostały wybudowane po obu stronach traktu barokowe kapliczki różańcowe. Wzdłuż alei rosną lipy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej przesyłce znalazłem:
- ulotka,
- pocztówka,
- przypinka (PIN),


Szósta koperta jest od Magdaleny Mołek.
Magdalena Mołek - polska dziennikarka telewizyjna która od 2004 roku rozpoczęła pracę w telewizji TVN. Prowadziła program Moja krew oraz pierwszą edycję Tańca z gwiazdami (wspólnie z Hubertem Urbańskim). Od września 2005 jest jedną z prowadzących programu Dzień Dobry TVN – występowała najpierw w duecie z Oliwierem Janiakiem, następnie z Jolantą Pieńkowską, a w latach 2007–2012 z Andrzejem Sołtysikiem. Od 9 lutego 2013 współprowadzi poranny magazyn z Marcinem Mellerem. Prowadziła także galę Miss Polonia, koncerty Sopot Festival oraz cykle narodowych testów (inteligencji, prawa jazdy itd.). Od 2006 w TVN Style. Razem z Jolantą Kwaśniewską współprowadziła program Lekcja stylu, a z Dorotą Wellman magazyn Miasto kobiet. Od września 2009 w TVN Style jest gospodynią programu W roli głównej, gdzie przeprowadza wywiady ze znanymi ludźmi.

W szóstej kopercie było:
- zdjęcie z autografy Magdy Mołek,


Pani Magdzie życzę wszystkiego najlepszego oraz wiele sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Siódma przesyłka jest od firmy z branży motoryzacyjnej.
A w siódmej przesyłce było:
- czapka z daszkiem,
- super koszulka M z autografem Mistrza KSW Borysa Mańkowskiego,


Jest godzina 15:20 w końcu zawitał do mnie kurier z zapowiadaną paczką...

Ósma i ostatnia na dziś SUPER paczka kurierska jest od firmy TEXA Poland (ul.J.Watta 6, 41-200 Sosnowiec) jest to jeden z globalnych liderów w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji wielomarkowych urządzeń diagnostycznych, analizatorów spalin, stacji obsługi samochodowych układów klimatyzacji oraz urządzeń do telediagnostyki przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, budowlanych oraz sprzętu motorowodnego. Sprawne zaplecze logistyczne zapewnia szybkie i niezawodne dostawy gotowych produktów i części zamiennych. Naprawa i konserwacja sprzętu przeprowadzane są zarówno u klienta, poprzez struktury autoryzowanych dystrybutorów, jak i w siedzibie spółki w Sosnowcu. Więcej informacji o produktach firmy znajdziecie Państwa na stronie internetowej oraz fanpage'u firmy.

W ósmej i ostatniej paczce było:
- SUPER bluza M,
- czapka z daszkiem,
- torba z materiału,
- duży notes,
- gumowy breloczek,
- metalowy breloczek,
- 3 długopisy,
- smyczka,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!