środa, 23 listopada 2016

Czwartkowe - 5 przesyłek, PIN-owo, urzędowa oraz autografowo i urzędowe + świętowanie 1400 przypinki (PIN) - wpis numer 397

Dziś mamy 23.11.2016r. kolejny dzień i kolejne przesyłki są 😀😁😀 Jak tam u Was czas płynie bo ja dziś nie narzekam na nudę. Z rana wysłałem parę próśb tu i tam, potem musiałem pojechać do rodziny na wieś. Przed wyjazdem pod moim blokiem zauważyłem samochód kurierski firmy ***. Nie myliłem się gdy po paru sekundach usłyszałem pukanie do moich drzwi. Paczka ta okazała się od jednej miłej firmy która podjęła ze mną chęć współpracy (więcej o tym w jutrzejszym wpisie) ZAPRASZAM 

Wiem wiem że dziś obiecałem Wam zaprezentować wczorajsze 2 przesyłki - tak też zrobimy. Żeby tego było mało to w godzinach popołudniowych odwiedził mnie listonosz który miał dla mnie 3 nowe przesyłki - czyli razem 5. Co do pozytywów to w końcu pojawiła się bardzo miła odpowiedz z pewnej firmy. W ostatnim czasie zastanawiałem się co zrobić z moją kolekcją długopisów a właściwie jak ją sensownie poukładać z podziałem na metalowe i plastikowe. W piwnicy znalazłem dwa podobne do siebie pudełka po butach i dzięki nich będę mógł zrobić z długopisami porządek.

Cieszę się dziś szczególnie ponieważ zaprezentuje Wam jedną szczególną przesyłkę PIN-ową 😊 dzięki której moja kolekcja przypinek (PIN) liczy 1417 wpinek. Czyli tradycyjnie Zapraszam Was na specjalny PIN-owy wpis w tą sobotę (26 listopada). Kolejną okazją do świętowania jest zbliżający się 400-tny wpis na blogu. Dziś mamy 397 jeżeli jutro zrobię wpis o dzisiejszej współpracy jutro to będzie miał numer 398 + wpis o jutrzejszych i piątkowych przesyłkach/paczkach 399. W sobotę zatem jak Wiecie planuje zrobić wpis o przypinkach (PIN) i będzie to 400 wpis - czyli okazja podwójna do świętowania !!!

Myślę że starczy tego mojego rozpisywania i od razu przechodzimy do moich nowych wczorajszych i dzisiejszych przesyłek 3,2,1 LECIMY...

Pierwsza SUPER przesyłka jest od pewnego kolekcjonera przypinek (PIN) który odsprzedał mi kilka swoich okazów 😀😊 Cieszę się bardzo z tej przesyłki ponieważ w końcu udało mi się uzyskać dużą liczbę wpinek których od pewnego czasu chciałem je mieć w swojej kolekcji, mowa na przykład o PIN-ach między innymi: Województwa Śląskiego, Legnicy, Szklarskiej Poręby, Busko Zdrój itp.

A w pierwszej SUPER przesyłce było:
- 54 przypinki (PIN) których 51 idzie do mojej kolekcji a 3 musiałem wymienić, ponieważ miałem je u siebie uszkodzone - kolejne od 1365 do 1415 w kolekcji !!!


 !!! Dziękuje bardzo temu kolekcjonerowi za odsprzedanie swoich okazów na rzecz mojej kolekcji !!!

I tym właśnie sposobem w mojej kolekcji przypinek (PIN) pojawiła się wpinka numer 1400.

Druga i kolejna SUPER przesyłka jest od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego (czyli przesyłka od mojego województwa) - Jednostka podziału administracyjnego Polski, największe pod względem powierzchni i ludności województwo, znajdujące się w środkowej i wschodniej części Polski. Obejmuje obszar o powierzchni 35 558,47 km². Według danych z 30 czerwca 2014 r. miało 5,32 mln mieszkańców. Siedzibą władz województwa jest Warszawa. Województwo zostało utworzone 1 stycznia 1999 roku.

Co warto zobaczyć w Województwie Mazowieckiem:
PARKI NARODOWE:
Kampinioski Park Narodowy powstał w 1959 roku na obszarze 38 544 hektarów. Swoim zasięgiem obejmuje część Puszczy Kampinoskiej w pradolinie Wisły. Szereg rozlewisk i bagien występujących na tym terenie stanowi siedlisko bobra i łosia (będącego symbolem parku). Drzewostan parku składa się głównie z lasu sosnowego z domieszką dębów. Znajdują się tu również wydmy śródlądowe, uważane za najlepiej zachowane w skali Europy. Miejsce to posiada długą historię związaną z walkami niepodległościowymi i okupacją hitlerowską o czym świadczy m.in. cmentarz-pomnik w Palmirach. Dyrekcja parku ma swoją siedzibę w miejscowości Izabelin.

PARKI KRAJOBRAZOWE:
Oprócz Kampinoskiego Parku Narodowego, ochronie przyrody służą następujące parki krajobrazowe: Brudzeński Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy, Kozienicki Park Krajobrazowy, Mazowiecki Park Krajobrazowy oraz Nadbużański Park Krajobrazowy.

UZDROWISKA:
Na terenie województwa znajduje się jedna miejscowość posiadająca status uzdrowiska. Jest nią Konstancin-Jeziorna (ośrodek specjalizujący się w leczeniu chorób układu krążenia, nerwowego, oddechowego i narządów ruchu)

ATRAKCJE TURYSTYCZNE:
Województwo mazowieckie odznacza się raczej przeciętnymi walorami przyrodniczymi i rekreacyjno-uzdrowiskowymi. Turystów przyciąga głównie Warszawa, ale warto odwiedzić również:
Ciechanów (ruiny zamku z XIV wieku, w czasach swojej świetności na początku XVI wieku stulecia zamek należał do królowej Bony i jego wnętrza nabrały renesansowego wyglądu, w ruinę popadł w czasie walk ze Szwedami, zachowały się wysokie mury obwodowe i dwie cylindryczne narożne wieże).
Czarnolas (miejsce urodzenia Jana Kochanowskiego, w dworku mieści się obecnie muzeum imienia poety, a w miejscy gdzie rosłą słynna lipa znajduję się park)
Płock (Collegen Haus; Dom Broniewskich; Dom pod Trąbami; Kanonia; katedra Płocka Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jedna z najstarszych budowli w Polsce; kolegiata Świętego Michała; kościół Świętego Bartłomieja; kościół Świętego Dominika; Mała Synagoga; Pałac Biskupi Dawny; Pałac Biskupi Nowy; Stary Rynek oraz Zamek Książąt Mazowieckich, którego historia sięga XI wieku, miejsce narodzin króla Bolesława Krzywoustego)
Żelazowa Wola(miejsce urodzin Fryderyka Chopina, w dworku mieści się muzeum imienia kompozytora, a w parku pomnik).
Najliczniej odwiedzanym przez turystów miastem jest Warszawa (Belweder; cerkiew Świętej Marii Magdaleny; cytadela; Grób Nieznanego Żołnierza; katedra Świętego Jana Chrzciciela; kościół Świętego Krzyża; Łazienki Królewskie; Muzeum Narodowe; Pałac Kultury i Nauki; rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Stare Miasto; Teatr Wielki; Zamek królewski; Uniwersytet Warszawski.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W drugiej przesyłce było:
- folder "Mazowsze turystyka weekendowa",
- mapy "Turystyka rowerowa - Odkryj Mazowsze na nowo",
- SUPER przypinka (PIN) mojego Województwa Mazowieckiego (cieszę się z niej bardzo) - kolejna 1416 w kolekcji !!!


Trzecia koperta jest od Jerzego Buzka.
Jerzy Buzek - polski polityk i profesor nauk technicznych. W latach 1997–2001 poseł na Sejm III kadencji oraz prezes Rady Ministrów, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, w latach 2009–2012 jego przewodniczący. Kawaler Orderu Orła Białego.

A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Jerzego Buzka,


!!! Dziękuje bardzo za otrzymany autograf oraz za powiększenie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka od Urzędu Gminy Rybczewice - Gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat świdnicki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim.
Siedziba gminy to Rybczewice (do 30 grudnia 1999 pod nazwą Rybczewice Drugie).

W Gminie Rybczewice warto zobaczyć:

Województwo mazowieckie jest największym polskim województwem. Na jego terenie znajduje się stolica Polski, Warszawa, powodując tym samym, że to tutaj toczy się większość życia politycznego kraju. Pod względem geograficznym województwo położone jest na obszarze Niziny Mazowieckiej, taki też jest krajobraz większości terenów – dominują w nim płaskie rozległe równiny i formy polodowcowe, które jednak w większości uległy już częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Charakterystycznym elementem są szerokie doliny rzeczne. Jedną z najpopularniejszych przyrodniczych atrakcji regionu są śródlądowe wydmy, które spotkać można w Puszczy Kampinoskiej. Występują w niej również bogate zbiorowiska roślinne, zbliżone wyglądem do tych najbardziej pierwotnych a także ciekawa fauna – na terenie puszczy spotkać można żyjące na wolności łosie. Puszcza jest terenem idealnie nadającym się do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej. Decydując się na spędzenie czasu na łonie natury, pamiętać należy jednak o tym, że w tych rejonach nie ma właściwie żadnych miejsc noclegowych. Amatorzy letniego wypoczynku nad wodą skorzystać mogą z ośrodków zlokalizowanych nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego, które utworzone zostało ponad 40 lat temu na brzegach dwóch rzek – Bugu i Narwi. Tych, którzy bardziej niż łono natury cenią sobie miejskie mury, z pewnością zainteresuje Warszawa ze swoją bogatą historią i niezwykłymi zabytkami. Mimo tego, że stolica uległa ogromnym zniszczeniom wojennym, dokonano jej rekonstrukcji, która przywróciła dawną świetność. Do najważniejszych obiektów, które warto zobaczyć należą przede wszystkim: Zamek Królewski, katedra imienia św. Jana Chrzciciela, miejska starówka z pomnikiem Syrenki, będącej symbolem miasta oraz Barbakan. Cały zespół architektoniczny Warszawy jest niezwykle cenny – z tego tez powodu wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mimo tego, że Warszawa jest najbardziej reprezentatywnym miastem województwa, na jego terenie znajduje się wiele mniejszych, równie ciekawych miejscowości. Jedną z nich jest Czarnolas, kojarzący się z osobą wybitnego poety, Jana Kochanowskiego, który tu mieszkał i pracował.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-mazowieckie
Copyright © Travelin.pl
Województwo mazowieckie jest największym polskim województwem. Na jego terenie znajduje się stolica Polski, Warszawa, powodując tym samym, że to tutaj toczy się większość życia politycznego kraju. Pod względem geograficznym województwo położone jest na obszarze Niziny Mazowieckiej, taki też jest krajobraz większości terenów – dominują w nim płaskie rozległe równiny i formy polodowcowe, które jednak w większości uległy już częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Charakterystycznym elementem są szerokie doliny rzeczne. Jedną z najpopularniejszych przyrodniczych atrakcji regionu są śródlądowe wydmy, które spotkać można w Puszczy Kampinoskiej. Występują w niej również bogate zbiorowiska roślinne, zbliżone wyglądem do tych najbardziej pierwotnych a także ciekawa fauna – na terenie puszczy spotkać można żyjące na wolności łosie. Puszcza jest terenem idealnie nadającym się do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej. Decydując się na spędzenie czasu na łonie natury, pamiętać należy jednak o tym, że w tych rejonach nie ma właściwie żadnych miejsc noclegowych. Amatorzy letniego wypoczynku nad wodą skorzystać mogą z ośrodków zlokalizowanych nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego, które utworzone zostało ponad 40 lat temu na brzegach dwóch rzek – Bugu i Narwi. Tych, którzy bardziej niż łono natury cenią sobie miejskie mury, z pewnością zainteresuje Warszawa ze swoją bogatą historią i niezwykłymi zabytkami. Mimo tego, że stolica uległa ogromnym zniszczeniom wojennym, dokonano jej rekonstrukcji, która przywróciła dawną świetność. Do najważniejszych obiektów, które warto zobaczyć należą przede wszystkim: Zamek Królewski, katedra imienia św. Jana Chrzciciela, miejska starówka z pomnikiem Syrenki, będącej symbolem miasta oraz Barbakan. Cały zespół architektoniczny Warszawy jest niezwykle cenny – z tego tez powodu wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mimo tego, że Warszawa jest najbardziej reprezentatywnym miastem województwa, na jego terenie znajduje się wiele mniejszych, równie ciekawych miejscowości. Jedną z nich jest Czarnolas, kojarzący się z osobą wybitnego poety, Jana Kochanowskiego, który tu mieszkał i pracował.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-mazowieckie
Copyright © Travelin.pl
Województwo mazowieckie jest największym polskim województwem. Na jego terenie znajduje się stolica Polski, Warszawa, powodując tym samym, że to tutaj toczy się większość życia politycznego kraju. Pod względem geograficznym województwo położone jest na obszarze Niziny Mazowieckiej, taki też jest krajobraz większości terenów – dominują w nim płaskie rozległe równiny i formy polodowcowe, które jednak w większości uległy już częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Charakterystycznym elementem są szerokie doliny rzeczne. Jedną z najpopularniejszych przyrodniczych atrakcji regionu są śródlądowe wydmy, które spotkać można w Puszczy Kampinoskiej. Występują w niej również bogate zbiorowiska roślinne, zbliżone wyglądem do tych najbardziej pierwotnych a także ciekawa fauna – na terenie puszczy spotkać można żyjące na wolności łosie. Puszcza jest terenem idealnie nadającym się do uprawiania turystyki pieszej oraz rowerowej. Decydując się na spędzenie czasu na łonie natury, pamiętać należy jednak o tym, że w tych rejonach nie ma właściwie żadnych miejsc noclegowych. Amatorzy letniego wypoczynku nad wodą skorzystać mogą z ośrodków zlokalizowanych nad brzegiem Jeziora Zegrzyńskiego, które utworzone zostało ponad 40 lat temu na brzegach dwóch rzek – Bugu i Narwi. Tych, którzy bardziej niż łono natury cenią sobie miejskie mury, z pewnością zainteresuje Warszawa ze swoją bogatą historią i niezwykłymi zabytkami. Mimo tego, że stolica uległa ogromnym zniszczeniom wojennym, dokonano jej rekonstrukcji, która przywróciła dawną świetność. Do najważniejszych obiektów, które warto zobaczyć należą przede wszystkim: Zamek Królewski, katedra imienia św. Jana Chrzciciela, miejska starówka z pomnikiem Syrenki, będącej symbolem miasta oraz Barbakan. Cały zespół architektoniczny Warszawy jest niezwykle cenny – z tego tez powodu wpisano go na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Mimo tego, że Warszawa jest najbardziej reprezentatywnym miastem województwa, na jego terenie znajduje się wiele mniejszych, równie ciekawych miejscowości. Jedną z nich jest Czarnolas, kojarzący się z osobą wybitnego poety, Jana Kochanowskiego, który tu mieszkał i pracował.

Więcej: http://www.travelin.pl/region/wojewodztwo-mazowieckie
Copyright © Travelin.pl
- Dwór w Wygnanowicach,
- Cmentarz wojenny w Izdebnie,
- Dwór w Stryjnie,
- Cmentarz wojenny w Rybczewicach,
- Pałac w Rybczewicach,
- Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (Częstoborowice),
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (Pilaszkowice Pierwsze),
- Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Wygnanowice),
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W czwartej przesyłce było:
- mapa Ekomuzeum "Giełczewskie Ogrody Sztuki",
- duża pocztówka,
- smyczka,


Piąta i ostatnia na dziś przesyłka od Urzędu Gminy Trzcianne - Gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat moniecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łomżyńskim, na obrzeżach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Siedziba gminy to Trzcianne.

W Gminie Trzciannem warto zobaczyć między innymi:
- Biebrzański Park Narodowy,
- Zabytkowy Kościół Parafialny p.w. św. Piotra i Pawła w Trzciannem,
- Zabytkowa dzwonnica w Trzciannem,
- Zabytkowy drewniany Kościół Parafialny p.w. Nawiedzenia NMP w Giełczynie,
- Folwark szlachecki we wsi Mroczki,
- Carski trakt,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w piątej i ostatniej przesyłce była:
- mapa gminy,


A Wy co dzisiaj dostaliście ? ile macie przesyłek i paczek ? pochwalcie się ? zapraszam do komentowania dzisiejszego wpisu !!!