poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Poniedziałkowe - 4 przesyłki, autografowe, urzędowa i firmowa

Dziś mamy 3.04.2017r. Witam Was Serdecznie w moim nowym wpisie numer 480 !!! Do 500-tnego wpisu brakuje mi łącznie 20 nowych postów na blogu, ale mam nadzieje że do maja lub góra do czerwca uda mi się ten cel osiągnąć. Pogoda przez weekend dość letnia i chyba grzechem przy takiej aurze byłoby siedzenie w domu. Ja jak Wam w piątek wspominałem sobotę spędziłem na wsi a w niedziele byłem nad naszym "siedlecki morzem" czyli Zalewem Siedlecki - kurcze fajnie tak spędzić kilka chwil na wodą 😎

Żeby nie przedłużać zapraszam Was dziś na mój nowy wpis...

NOWE ZDJĘCIA:
W dniu wczorajszym tak jak już wspominałem niedzielne popołudnie spędziłem nad Zalewem Siedleckim. Z tego też powodu udało mi się zrobić kilka a właściwie cztery nowe zdjęcia z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Życzę dobrego odbioru...


BOCIANIE GNIAZDO:
Czy ktoś z Was lubi zwierzęta a właściwie bociany ? Jeżeli tak to muszę Wam powiedzieć że w ostatnim czasie na stronie internetowej mojej lokalnej telewizji TV WSCHÓD pojawiła się bardzo fajna kamerka online. Dzięki której możemy obserwować bocianie gniazdo pt. „Siedleckie bociany”

Projekt obserwacji bocianiego gniazda pt. „Siedleckie bociany” jest inicjatywą partnerską
Grupy EkoLogicznej oraz przyjaciół z Firmy VOLANT i TV WSCHÓD.
Bociany są zwierzętami dzikimi - NIE INGERUJEMY W PRZEBIEG LĘGU !!! 


SZCZEGÓLNY AUTOGRAF:
Wczoraj w domu czegoś szukał i dość przypadkowo znalazłem czarno-białą pocztówkę z wizerunkiem Papieża Franciszka i jego podpisem. Podpis niestety nie jest oryginalny, jest to nadruk, ale i tak cieszę się z tak szczególnego autografu w mojej kolekcji autografów.


Jeżeli chodzi o ten poniedziałkowy gadżetowy dzień to jak zwykle coś tak dla Was mam nowego. Około godziny 12:25 odwiedził mnie mój znajomy listonosz, który jak zwykle w swojej dużej torbie coś tam dla mnie znalazł 😀😊😉 Fajnie się dziś złożyło, ponieważ gdy rano zacząłem wysyłać kilka nowych próśb tu i tak o gadżety to zaraz po wysłaniu 2-3 maili pojawił się nowy pozytyw firmowy (przedstawiciel tej firmy poinformował mnie że na małą paczuszkę od naszej firmy może Pan liczyć - DZIĘKUJE). Czekam dziś także na dwa rozwiązania konkurów w których kilka dni temu brałem udział - kto wie może coś się uda wygrać, trzymacie kciuki za mnie !!!

Praca czeka przede mną, więc może skończę to swoje przemówienie i od razu przejdę do prezentacji moich dzisiejszych 4 przesyłek z gadżetowymi skarbami 3,2,1 DO DZIEŁA...


Pierwsza koperta jest od klubu piłkarskiego Legia Warszawa.
Legia Warszawa - polski klub piłkarski z siedzibą w Warszawie, występujący w Ekstraklasie. Kontynuator tradycji – powołanej w marcu 1916 w Kostiuchnówce pod Maniewiczami na Wołyniu – piłkarskiej drużyny Legionowej, reaktywowanej 14 marca 1920 w Warszawie. Od lat 90. XX wieku zajmuje 1. miejsce w tabeli wszech czasów polskiej Ekstraklasy, będąc zarazem jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów piłkarskich na arenie międzynarodowej (m.in. półfinalista Pucharu Europy Mistrzów Krajowych 1969/1970 i Pucharu Europy Zdobywców Pucharów 1990/1991, a także ćwierćfinalista Ligi Mistrzów 1995/1996). Początkowo klub działał jako jedna z sekcji wielosekcyjnego CWKS Legia, a w niezależny podmiot (Autonomiczną Sekcję Piłki Nożnej) przekształcił się 25 kwietnia 1989. Od 12 lutego 1997 ma status Sportowej Spółki Akcyjnej (SSA), natomiast od 13 czerwca 2003 występował pod nazwą Klub Piłkarski Legia Warszawa. Od 11 lipca 2012 roku pełna nazwa klubu to: Legia Warszawa Spółka Akcyjna.

A w pierwszej kopercie były:
- 2 karty z autografami od: Michała Pazdana i Miroslava Radovicia,


!!! Dziękuje bardzo za dwie karty z autografami i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 4 miesiące i 4 dni,
Szczegóły: Oryginały,

Druga przesyłka jest również z klubu piłkarskiego Legii Warszawa (tylko że pierwszy pierwszy jest po wysłanym liście a drugi po wysłanej wiadomości mailowej).

W drugiej przesyłce było:
- 2 karty z autografami od: Michała Pazdana (jedna idzie na wymianę) i Artura Jędrzejczyka,


!!! Dziękuje bardzo za dwie karty z autografami i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginały,

Cieszę się bardzo z tych dwóch przesyłek, ponieważ nie dość, że w swojej kolekcji mam już autografy od większości piłkarzy Legii to jeszcze Kadra Reprezentacji Polski mi się kompletuje:

2x Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Łukasz Fabiański, Artur Jędrzejczyk, 2x Michał Pazdan i Łukasz Piszczek:


Autografy Jakuba Błaszczykowskiego i Michała Pazdana - mam na wymianę:


Trzecia przesyłka jest od Urzędu Miasta Tarnów - Miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, w województwie małopolskim, leżące nad rzekami Białą i Dunajcem, o wielowiekowej historii sięgającej początkami czasów piastowskich. Wraz z uzyskaniem praw miejskich w 1330 r. stał się ważnym ośrodkiem w regionie. W latach 1975–1998 miasto było stolicą województwa tarnowskiego. Tarnów jest obecnie członkiem Związku Miast Polskich i miastem centralnym aglomeracji tarnowskiej. W mieście działa konsulat honorowy Ukrainy. W granicach administracyjnych zajmuje powierzchnię 72,38 km², którą zamieszkuje 110 644 mieszkańców. Jest ważnym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym województwa małopolskiego. Położony w płd.-wsch. części kraju, przy trasie komunikacyjnej DK 94, A4 i linii kolejowej, jest ważnym węzłem w komunikacji drogowej i kolejowej. Jest także ważnym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym z wyspecjalizowanymi zakładami chemicznymi, maszynowymi, metalowymi, budowlanymi, szklarskimi i spożywczymi. W dzielnicy Mościce znajduje się siedziba Grupy Azoty, jednej z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej. W Tarnowie znajduje się również Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego, będące organizacją o znaczeniu światowym.

W Tarnowie ciekawymi miejscami do odwiedzenia są między innymi:
- Zabudowa rynku Starego Miasta (zachowany średniowieczny układ urbanistyczny, kamienice głównie XIX-wieczne, kilka renesansowych),
- Ratusz (poł. XIV w.),
- Dom Mikołajowski (1524 r., najstarsza kamienica w Tarnowie),
- Ruiny zamku Tarnowskich (XIV w.),
- Bima – pozostałość po starej synagodze,
- Młyn Szancera,
- Mykwa (łaźnia rytualna) w stylu mauretańskim z 1904 r. (pl. Więźniów KL Auschwitz – dawniej Bóżnic),
- Pozostałości murów miejskich z XIV-XVI w.,
- Półbaszta (I poł. XVI w.),
- Baszta „Książęca” (XVI w.)
- Zespół dawnego Klasztoru Bernardynów,
- Dom Florecki (II poł. XVI w.),
- Dworki podmiejskie (XVIII – I poł. XIX w.),
- Cmentarz żydowski – założony w 1583 r.,
- Stary Cmentarz (II poł. XVIII w.),
- Kapliczka św. Walentego (przełom XVIII/XIX w.),
- Pałac Sanguszków w Gumniskach,
- Dworzec kolejowy (1855 r., obecny wygląd od 2010 r.),
- Park Strzelecki (Miejski) (1866 r.),
- Pałac Ślubów (ok. 1880 r.),
- Mauzoleum generała Józefa Bema,
- Dom Chemika w dzielnicy Mościce,
- Pałacyk w Parku Strzeleckim,
- Bazylika katedralna Narodzenia NMP (XIV w., przebudowana w latach 1889–1900): renesansowe nagrobki rodu Tarnowskich, manierystyczne nagrobki rodu Ostrogskich, pomnik nagrobny Barbary z Tęczyńskich Tarnowskiej, uważany za najpiękniejszą w Europie renesansową rzeźbę przedstawiającą kobietę i krypty w podziemiach bazyliki,
- Drewniany kościół pw. św. Trójcy (II połowa XVI w.),
- Drewniany kościół pw. Najświętszej Marii Panny (XV w.),
- Klasztor i kościół ojców Bernardynów (1752–1776) r.,
- Kościół Księży Misjonarzy pw. Świętej Rodziny (1904–1906) r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

TARNÓW polski biegun ciepła
A w trzeciej przesyłce było:
- informator miejski,
- 2 ulotki,
- 10 bardzo ładnych pocztówek,
- 2 długopisy,
- 2 smyczki,
- 2 przypinki (PIN) jedna pójdzie na wymianę - kolejna 1564 w kolekcji !!!


Czwarta duża i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy z branży sanitarnej.
W czwartej dużej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- kalendarz potrójny na 2017r.,
- fajny kalendarz na biurko,
- etui na telefon,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz