piątek, 4 sierpnia 2017

Czwartkowo/Piątkowe - 2 przesyłki, autografowa i instytucyjna

Dziś mamy 4 sierpnia 2017r. Piątek, Piąteczek, Piątunio 😊😉 A u mnie po dwu dniowej przerwie meldują się dwie nowe przesyłki od listonosza + jeden pozytyw urzędowy 😀 Nie będę Wam ukrywał że dziś nie mam za wiele wolnego czasu na blogowanie więc od razu przejdę do konkretów...

COŚ NA WEEKEND-ową WYCIECZKĘ:
Z racji tego że pogoda za oknem dopisuje i rozpoczyna nam się długo wyczekiwany weekend chciałbym Was przedstawić miejsce jakie warto odwiedzić w Siedlcach. Mowa o głównym obiekcie sakralnym w mieście - Katedra Siedlecka/ul. J. Kochanowskiego 11.

Katedra pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP - kościół murowany w stylu neogotyckim o planie krzyża łacińskiego według projektu architekta gubernialnego Zygmunta Zdańskiego. Obecnie katedra znajduje się przy ulicy Bp. I. Świrskiego 55 (podst. 19/52 m, wys. wież 75 m, wys. nawy głównej 16,5 m). Wybudowany w latach 1906-1912, staraniem ks. Józefa Scipio del Campo na placu ofiarowanym przez Ludwika Górskiego w imieniu Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego. Konsekrowany 21 września 1913 przez Franciszka Jaczewskiego, bpa lubelskiego. Katedra od 25 stycznia 1924 na mocy bulli Stolicy Apostolskiej. Ostatecznie wykończony w 1928 staraniem ks. Juliana Rystera z ofiar duchownych i wiernych z okazji rocznicy 10-lecia wskrzeszenia diecezji. W roku 1928 Dominik Biernacki ukończył budowę organów, którą rozpoczął w roku 1914. Podczas II wojny światowej zostały zniszczone witraże, później odrestaurowane. Kościół przeszedł gruntowny remont w l. 1997-1998 (przed pielgrzymką papieża Jana Pawła II w 1999, podczas której odwiedził Siedlce), kiedy odrestaurowano prezbiterium (wymiana posadzki, przeniesienie tabernakulum) i wykonano nowy witraż w centralnym oknie frontonu. Obecnie funkcję proboszcza pełni Ksiądz Kanonik Grzegorz Suchodolski.


Oto kilka moich zdjęć Katedry po zmroku:


A tak wygląda Katedra wewnątrz:

(mam nadzieje że strona Mazovia Warsaw Film Commission nie ma nic przeciwko temu że wykorzystałem jedno z ich zdjęcie) 
 
To co, lecimy z nowymi przesyłkami 3,2,1 START...


Pierwsza koperta jest od Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Trzaskowskiego.
Rafał Trzaskowski - polski politolog, specjalista w zakresie spraw europejskich, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Od 2013 do 2014 Minister Administracji i Cyfryzacji, od 2014 do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poseł na Sejm VIII kadencji.


A w pierwszej kopercie było:
- ulotka wyborcza z autografem,
- list z życzeniami powodzenia w dalszym kolekcjonowaniu autografów - DZIĘKUJE 😊


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: Oryginał,

Druga i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej instytucji.
W drugiej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 10 bardzo fajnych podkładek po napoje,
- 2 odblaskowe smyczki (nie ma ich na zdjęciu),
- 2 długopisy,
- 2 breloczki,
- 2 przypinki,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz