poniedziałek, 20 marca 2017

Poniedziałkowe - 4 przesyłki, autografowe i urzędowe

Dziś mamy 20.03.2017r. (WIOSNA tuż tuż...) Ta astronomiczna rozpoczęła się dziś o godzinie 11:29 a ta kalendarzowa swój debiut będzie miała w dniu jutrzejszym. Choć jak na razie pogoda za oknem tego nie pokazuje (gdzieś tam nawet dziś padał śnieg) to słyszałem w telewizji że aura i temperatura w ciągu kolejnych dni będzie zmieniać się na "plus" 😎 Tak czy tak mój parapet i kwiaty na oknie poczuły już wiosnę na dobre. Powoli pokazują się nowe kwiatki na storczyku (oto dowody):


NOWE OKAZY W MOJEJ KOLEKCJI:
Dziś moja najmłodsza kolekcja modeli motoryzacyjna została wzbogacona o dwa nowe okazy. Cieszę się ponieważ są to modele historyczne między innymi: NYSA 522 i Polonez Caro Plus w wersji policyjnej - taki jak kiedyś jeździły po naszych ulicach. Całą moją kolekcję możecie zobaczyć w specjalnej dedykowanej zakładce: KOLEKCJA MODELI MOTORYZACYJNYCH która znajduje się pod logiem bloga. A nowe okazy prezentują się tak:


Będzie mi bardzo miło gdy firmy i nie tylko (a szczególnie te z branży motoryzacyjnej) będą wzbogacać wspomnianą już moją kolekcje o nowe okazy 😊

Jeżeli chodzi o dzisiejszy gadżetowy dzień to w sumie otrzymałem 4 nowe przesyłki (1 wirtualną od blogerowego kolegi i 3 od listonosza). W ostatnim czasie zapomniałem Was wspomnieć że zamówiłem nowe zdjęcia do autografów oraz szykuje mi się na blogu nowa współpraca - więcej o tym już wkrótce 😀 Co do nowych pozytywów to po mimo wysłania nowej partii próśb jak na razie cisza (kurcze nie potrzebnie wspominałem na blogu o tej podwyżce na Poczcie od 1 lutego), choć w czasie pisania nowego wpisu pojawiła się jedna miła odpowiedz na autograf 😊😉😊 Trochę się martwię o moje listy z prośbami co wysłałem tu i tam o autografy (3 już wiem oficjalnie że zaginęły😡 ciekawie co mogło się z nimi stać...), ale na mojej liście zostało trochę jeszcze tych moich listów wysłanych na które oczekuje (najstarsze mam 3 z 28 grudnia) - trzymajcie kciuki za nie aby dotarły do mnie.

To co czas zakończyć te moje gadżetowe expose i od razu może przejdę do prezentacji moich dzisiejszych 4 przesyłek na blogu 3,2,1 JEDZIEMY Z TEMATEM...

PS: Jak zawsze mile widziane są Wasze nowe komentarze pod tym i innymi wpisami na blogu
POZDRAWIAM


Pierwsza przyjacielska przesyłka jest od mojego blogerowego kolegi.
Zofia Czerwińska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku-Oliwie. Po ukończeniu PWST w Krakowie pod koniec 1957 roku debiutowała na scenie. W latach 1957–1958 występowała w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, 1958–1960 w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 1960–1961 w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Stała się znana nie tylko z seriali telewizyjnych, w których grała zwykle role komediowe, ale także z estrady, filmu i teatru. Przez kilkanaście lat była aktorką estradową i filmową, od 1979 występowała w Teatrze Syrena w Warszawie. Zamieszkała na warszawskim Powiślu. Debiutowała rolą barmanki Loli w filmie Pokolenie. Dużą popularność zyskała rolą pani Balcerkowej z serialu Alternatywy 4 (1983). Zagrała między innymi w serialu Jerzego Gruzy Czterdziestolatek (1974), następnie Czterdziestolatek. 20 lat później (1993) jako Zofia Nowosielska i kierowniczka pizzerii "Angelo". Na dużym ekranie kreowała role w komediach Lekarstwo na miłość (1965) jako kelnerka w kawiarni CDT, Rejs (1970) jako uczestniczka rejsu, Poszukiwany, poszukiwana (1972) jako ex-gosposia Karpielów, Miś (1980) w roli Ireny, kandydatki na żonę Ochódzkiego, Och, Karol (1985) jako matka tytułowego bohatera czy Złoto dezerterów (1998) w roli garbuski w hoteliku. Obecnie gra w serialu Świat według Kiepskich, w którym to od 2008 wciela się w postać Malinowskiej, ekspedientki sklepu monopolowego U Stasia. Ma psa "Dżeka", który wraz z nią zostawił odcisk łapy w alei gwiazd w Międzyzdrojach i z którym wystąpiła w filmie Wojna żeńsko-męska w 2011.

A w pierwszej wirtualnej przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Zofii Czerwińskiej w wersji elektronicznej,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem w wersji elektronicznej i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: blogerowy kolega,
Ile czekałem: -,
Szczegóły: Wersja elektroniczna,

Druga zagraniczna koperta jest od - Joachim Gauck.
Joachim Gauck - niemiecki duchowny luterański, bezpartyjny działacz polityczny i publicysta. W latach 1990–2000 był prezesem Federalnego Urzędu ds. Akt Stasi. Od 18 marca 2012 do 18 marca 2017 prezydent Republiki Federalnej Niemiec.

W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem - Joachim Gauck,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: krótko,
Szczegóły: Oryginał,

Trzecia przesyłka jest od Urzędu Gminy Ochotnica Dolna - Gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat nowotarski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Ochotnica Dolna.

W Gminie Ochotnica Dolna warto odwiedzić między innymi:
- Kalwaria Tylmanowska - czyli droga krzyżowa na wzgórzu Basta. Kalwaria widoczna jest z daleka, a w nocy jej lokalizację podkreśla podświetlany krzyż. Turyści odwiedzają ją nader licznie, bo miejsce przyciąga walorami widokowymi i rekreacyjnymi, a przy tym nastraja refleksyjnie,
- W Paśmie Radziejowej niewielki szczyt - Suchy Groń zwany Błyszczem (945 m) - 16 sierpnia 1972 r. ks. kard. Karol Wojtyła odprawił w tym miejscu Mszę św. dla 700 osób z 25 oaz. Na pamiątkę wzniesiono tu kapliczkę, przy której corocznie odprawiane są Msze św.,

Gmina to też miejsca z turystyką przyrodniczą:

REZERWATY PRZYRODY:
- Kłodne nad Dunajcem (89.1 ha),
- Pusta Wielka (2.6 ha),
- Szczytowe partie południowych, gorczańskich zboczy Kiczory i Gorca należą do terenów Gorczańskiego Parku Narodowego.

SZLAKI TURYSTYCZNE NA TERENIE GMINY:
- Krościenko - Marszałek - Lubań - Przełęcz Knurowska - Kiczora i dalej na Turbacz,
- Kiczora - Gorc - Ochotnica Dolna - Lubań, 
- Lubań - Ochotnica Dolna - Młynne i dalej do Kamienicy,
- Ochotnica Górna - Jamne - Przehyba - Przysłop,
- Ochotnica Dolna - Rzeka - Makowica - Pasterski Wierch - Lubań,
 
Gorczański Szlak Papieski:
Poprowadzony ścieżkami, którymi wędrował Karol Wojtyła najpierw jako ksiądz, potem biskup i kardynał oraz które odwiedzał jako papież Jan Paweł II. Rozpoczyna się w Ludźmierzu na Podhalu i biegnie wzdłuż tradycyjnych szlaków turystycznych przez Nowy Targ, Kowaniec, Bukowinę Miejską na Halę Rusnakową - do kaplicy Matki Bożej Królowej Gorców i na Halę Turbacz - do Szałasowego Ołtarza. Z Turbacza prowadzi: wzdłuż szlaku żółtego do niebieskiego doliną Kamienicy obok „Papieżówki", dochodzi do Przełęczy Przysłop, gdzie łączy się z Papieskim Szlakiem Zagórzańsko-Limanowskim; od szlaku czerwonego wzdłuż niebieskiego łączy Krościenko - przez Lubań, Ochotnicę Dolną (kościół), Gore - z Przełęczą Przysłop; od szlaku czerwonego na Przełęczy Knurowskiej przez Ochotnicę Górną wiedzie na osiedle Skałka, skąd wzdłuż szlaku zielonego prowadzi na Turbacz.

ŚCIEŻKI EDUKACYJNE:
- Droga Knurowska - Gościniec Barabów,
- Ścieżka edukacyjna im. por. W. Beimbringa,
- Ścieżka edukacyjna wyznaczona przez GPN,
- Stała ekspozycja wystawiennicza w WOK w Ochotnicy Górnej pt. „Lotnicze ślady w Gorcach", „Etnografia wsi Ochotnica",
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej przesyłce było:
- folder " Dziennik Lokacyjny Ochotnicy",
- informator,
- mapa,


Czwarta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Wierzchosławice - Gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat tarnowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie tarnowskim. Siedziba gminy to Wierzchosławice.

Gmina Wierzchosławice to atrakcyjne miejsce dla turystyki zarówno weekendowej jak i sezonowej, które zdążyli poznać i polubić już nie tylko mieszkańcy gminy, ale również turyści z Tarnowa, okolic gminy oraz z całego kraju – odwiedzający gminę, bądź przyjeżdżający wypocząć do Wierzchosławic. Gmina jest bogata w tereny leśne sprzyjające spacerom, wycieczkom rowerowym, turystyce (np. konnej) i polowaniom – stan zwierzyny łownej obejmuje sarny, lisy, borsuki, kuny, tchórze, piżmaki, zające, bażanty, kuropatwy. Znajdują się tu również tereny wodne – kąpieliska, gdzie w okresie letnim wypoczywa tysiące turystów.

Bardzo popularnym miejscem spacerów oraz wypoczynku rowerowego jest Ścieżka Przyrodniczo – Leśna znajdująca się na terenach leśnych Wierzchosławic – Dwudniaków (Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska). Ścieżka liczy ok. 3 km długości, wiedzie przez las a pięknem otaczającej przyrody i leśnym spokojem sprawia, że nawet późną jesienią zapełniona jest zarówno spacerującymi jak i rowerzystami. W czasie spaceru można się zatrzymać i odpocząć w specjalnie przygotowanych do tego miejscach –przystankach – gdzie oprócz ławek znajdują się specjalne tablice informacyjne dotyczące zwierząt, owadów leśnych, ryb i ptaków związanych z ekosystemami wodnymi. Trasa ścieżki prowadzi również przez tereny wodne – stawy Wierzchosławickie, w których hoduje się najsmaczniejszego w regionie Karpia Wierzchosławickiego i gdzie turyści mogą podziwiać rewelacyjne krajobrazy – szczególnie w okresie letnim i jesiennym. Ścieżka rozpoczyna się charakterystyczną drewnianą wiatą – bramą, która pokryta jest trzcinową strzechą.

W Gminie Wierzchosławice warto również zobaczyć:
- Zabytkowy kościół pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach, 
- Cmentarzysko kultury przeworskiej w Łętowicach, klasycystyczny dwór w Łętowicach z początków XIX wieku, 
- Dom Ludowy im. Wincentego Witosa w Wierzchosławicach oraz cmentarze wojenne w Bobrownikach Małych i Gosławicach,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-) 

W czwartej i ostatniej przesyłce było:
- 2 foldery informacyjne: Powiatu Tarnowskiego i Gminy Wierzchosławice,
- 2 ulotki,
- pocztówka,
- list,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.