środa, 26 kwietnia 2017

Środowe - 3 przesyłki, autografowo, urzędowe - wpis 493

Dziś mamy 26.04.2017r. Swoją premierę na blogu ma dziś wpis numer 493 - czyli do 500-tnego już nie daleko !!! Także dziś w Siedlcach znów dominuje pochmurna pogoda i nie ma szansa nawet na chwilę ze słońcem. Mam nadzieje że na długi majowy weekend ta aura się poprawi 😇

II URODZINY BLOGA:
Czas leci nieubłaganie a już jutro będziemy mieć nowy powód do świętowania - mowa o II urodzinach bloga "Gadżety na dobry dzień". Równo 27 kwietnia 2015 roku, o godzinie 13:32 rozpoczęła się moja przygoda z blogowaniem 😊 Już dziś zapraszam Was na jutrzejszy specjalny urodzinowy wpis na blogu - mam nadzieje że będziecie obecni 😀 A oto mała zapowiedz specjalnego wpisu - więcej już jutro...


Jeżeli chodzi o dzisiejszy gadżetowy dzień to od listonosza dostałem łącznie 3 nowe przesyłki. Co do pozytywów to pojawił się jeden na autograf oraz nawiązałem dziś pewien kontakt telefoniczny z którego mam nadzieje że coś fajnego uda mi się otrzymać - więcej już wkrótce, trzymajcie kciuki 😇 Cały czas oczekuje także na moje wysłane list z prośbami o autograf/autografy - mam nadzieje że w tej kwestii pojawi się jeszcze coś nowego do końca tego tygodnia ZOBACZYMY 😉

Pewnie ciekawią Was te moje trzy przesyłki od listonosz - co nie 😁 Jeżeli tak to mi nie pozostaje nic innego jak zabrać się za prezentacje ich na blogu 3,2,1 JaZdA...


Pierwsza koperta jest od Krzysztofa Respondka.
Krzysztof Respondek - polski aktor i piosenkarz, obecnie występuje w kabarecie Rak. Pochodzi z Miasteczka Śląskiego. Jest absolwentem II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W 1992 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu (wydziały zamiejscowe krakowskiej PWST). W latach 1992–1999 był związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, gdzie występował na ogół w musicalach i miał możliwość współpracować m.in. z takimi reżyserami, jak Józef Szajna, Marcel Kochańczyk, Wojciech Kępczyński. 1 stycznia 1999 dołączył do artystów kabaretu Rak, w którym wygłasza monologi, śpiewa piosenki oraz bierze udział w skeczach.
Zwycięzca 3. edycji Jak oni śpiewają, z którego wszystkie nagrody przeznaczył na cele charytatywne. Wydał maxi singel z 2 utworami śpiewanymi w programie – „Szczęśliwej drogi, już czas” oraz „Spokojnie, Polsko!”. Jest również zwycięzcą 6. edycji Jak oni śpiewają, w której wygrał Perłowy mikrofon oraz lot prywatnym samolotem w wybrane miejsce na świecie. W latach 2007–2015 grał jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym Barwy szczęścia. Wiosną 2009 był gospodarzem programu Najśmieszniejsze momenty świata. Rok później zagrał główną rolę w opartym na faktach filmie Laura, opowiadającym o górniku, który podczas katastrofy górniczej w kopalni Halemba jesienią 2006 przetrwał pod ziemią 111 godzin. W 2011 aktor zdobył Złoty Samowar i 50 tysięcy złotych na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, za wykonanie utworu „Berega Rossii”. 15 kwietnia 2013 wydał swój debiutancki album studyjny Taki świat kupuję, który jest efektem jego współpracy z Aleksandrem Woźniakiem. Jesienią 2015 wziął udział w czwartej edycji programu rozrywkowego Twoja twarz brzmi znajomo.

A w pierwszej kopercie była:
- pocztówka z autografem Krzysztofa Respondka,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!! 

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginał,

Druga koperta jest od Anny Starmach.
Anna Starmach - jurorka polskich edycji MasterChef oraz MasterChef Junior emitowanych w TVN, autorka książek kucharskich i portalu kulinarnego. Jest córką Teresy i Andrzeja Starmachów, krakowskich historyków i kolekcjonerów sztuki, właścicieli Galerii Starmach. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła słynną paryską szkołę kucharską Le Cordon Bleu.
Odbyła staże w renomowanych restauracjach, m.in. we francuskiej Lameloise, posiadającej trzy gwiazdki w przewodniku Michelin, krakowskich Ancorze oraz restauracji w Hotelu Starym.
W 2010 wygrała konkurs „Gotuj o wszystko”, organizowany przez Dzień Dobry TVN. W TVN Style prowadzi swój własny program Pyszne 25, w którym w 25 minut przyrządza potrawę za 25 zł. Na podstawie tej serii powstały książki: Pyszne 25, Pyszne. Nowa porcja przepisów czy Pyszne na każdą okazję.

Publikacje:
- Pyszne 25 (Znak Literanova 2013),
- Pyszne 25. Nowa porcja przepisów (2014),
- Pyszne na każdą okazję (2014),
- Lekkość (2015),
- Pyszne na słodko (2015),
- Pyszności (2016),

W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem Ani Starmach,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: Oryginał,

Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Dobre - Gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat miński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie siedleckim. Siedzibą gminy jest Dobre.

Czyste, zdrowe powietrze i malownicze położenie wielu miejscowości w gminie Dobre przyciągają mieszkańców miast i są zachętą do spędzania urlopów w okolicach: Wólki Kobylańskiej, Rudy Pniewnik, Ryni, Rakówca, Makówca Małego, Makówca Dużego, Gęsiarki Borowej, Wólki Mlęckiej, Osęczyzny i wielu innych. Tereny te są zazwyczaj położone w okolicach lasów i pięknie płynących strumyków lub małych rzek. W centrum Dobrego, na rynku wznosi się zabytkowy Kościół Rzymsko-Katolicki p.w. św. Mikołaja, wybudowany w stylu gotyckim. Nieopodal stoi pomnik Józefa Piłsudskiego.

W Gminnym Ośrodku Kultury znajduje się Muzeum Konstantego Laszczki, jednego z najwybitniejszych synów tej ziemi, znanego nie tylko w Polsce, ale i na świecie, artysty-rzeźbiarza. Na 2006 rok przypadła 50 rocznica jego śmierci. W Muzeum znajduje się wiele cennych eksponatów tego twórcy. W Makówcu Dużym wzniesiono pomnik na cześć bohaterskich żołnierzy Powstania Listopadowego, którzy stoczyli tu bitwę pod Dobrem z wojskami rosyjskimi. Broniąc dostępu armii rosyjskiej do Warszawy, nie szczędzili krwi i życia. Co roku odbywają się tu uroczystości patriotyczne, organizowane przez władze samorządowe gminy i apele poległych.W oddalonej o 5 km od Dobrego miejscowości Ruda Pniewnik, znajduje się piękny, murowany dworek z przełomu XIX i XX w. oraz pozostałości parku krajobrazowego.
 
Równie piękny dworek posiada pobliskie Rudzienko, ale ten jest starszy, bo pamięta jeszcze czasy napoleońskie. W uroczym zakątku, wśród lasów i zieleni, w małej wiosce Gęsiarka Borowa, liczącej zaledwie kilka gospodarstw, jeden z miłośników koni prowadzi stajnię. Świadczy też usługi jeździeckie, przejażdżki konne i dorożką. Ciekawostką jest też tu hodowla perskich kotów, a ich właściciel i jego zwierzęta brały już udział w nagraniach wielu znanych filmów, jak: „Pan Tadeusz” czy „Boża podszewka”.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w trzeciej i ostatniej przesyłce było:
- przewodnik turystyczny "Wybieram Dobre !".
- mapa powiatu mińskiego,
- pocztówka,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.