poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Poniedziałkowe - 2 przesyłki, urzędowe

Dziś mamy 7 sierpnia 2017r. Witajcie na progu nowego tygodnia sierpnia i wakacji 😉😊😀 Do zaprezentowania dziś szykują się dwie nowe przesyłki od listonosza. Co do pozytywów to w tej kwestii robi się coraz ciekawiej. Mianowicie w sobotę pojawił się jeden pozytyw urzędowy, dziś na pewną przesyłkę (ale o tym więcej już wkrótce) a w okolicach południa pojawiła się taka oto miła firma wiadomość typu: Dzień dobry.
Wysyłam dzisiaj do Pana kilka gadżetów. Pozdrawiam
😊

A tak prezentował się wczoraj Zalew Siedlecki 
(uwaga film dla osób bez choroby morskiej):


COŚ NA WEEKEND-ową WYCIECZKĘ:
Po odwiedzeniu głównego obiektu sakralnego w moim mieście jakim jest Katedra Siedlecka, dziś chciałbym Was zaprosić na kilka chwil i zdjęć kolejnej perełki Siedlec jaki jest Ratusz Miejski/ul. J. Piłsudskiego 1.

Ratusz Miejski w Siedlcach - położonego jest w centrum miasta, wzniesiony w latach 1763-1766, prawdopodobnie według projektu Jana Zygmunta Deybla. Obecny ratusz wybudowano na miejscu poprzednio istniejących kilku drewnianych ratuszy, zniszczonych przez pożary. Zbudowany na planie krzyża, jest typowym przykładem ratusza handlowego. Obszerne skrzydła były przeznaczone na sklepy, a pomieszczenia o charakterze administracyjnym znajdowały się w części wieżowej, usytuowanej centralnie. Ratusz nie jest jednorodny stylowo. Dolne partie budowli mają cechy architektury późnobarokowej, wieża nosi znamiona rokoka, a jej górna kondygnacja i zwieńczenie cechują spokojniejsze formy klasycystyczne. Na wieży znajduje się figura Atlasa - Jacka dźwigającego kulę ziemską. Wg legendy do rzeźby pozował koniuszy księżnej Aleksandry, który miał na imię Jacek. Na ratuszowej wieży umieszczony został zegar z kurantami wygrywającymi poloneza "Pożegnanie Ojczyzny" Kleofasa Ogińskiego. Obecnie ratusz jest siedzibą Muzeum Regionalnego.

Oto kilka moich zdjęć Ratusza po zmroku i nie tylko:


A oto fontanna przy Ratuszu Miejskim upamiętniająca współpracę Siedlec z włoskim miastem Pescantina po zmroku:


Wiem, wiem, jak zawsze się rozpisałem a Wy pewnie nie możecie się doczekać na prezentacie dzisiejszych gadżetowych skarbów 3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Mała prośba 😀 Jesteś na blogu, zostaw ślad po sobie w postaci komentarza i łapki w górę na fanpage'u bloga
😉 Z GÓRY DZIĘKUJE 😉


Pierwsza koperta jest od Urzędu Miejskiego w Bieruniu - Miasto w województwie śląskim, siedziba władz powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Leży w południowej części Polski, przy granicy województwa śląskiego i małopolskiego, którą stanowi Wisła. Miasto oddalone jest w linii prostej: 20 km od centrum Katowic, 6 km od centrum Tychów, 10 km od centrum Oświęcimia, 61 km od centrum Krakowa oraz 273 km od centrum Warszawy. Bieruń graniczy z miastami: Tychy i Lędziny, oraz z gminami: Chełm Śląski, Chełmek, Bojszowy i Oświęcim. Teren miasta położony jest na pograniczu Pagórów Jaworznickich, Doliny Górnej Wisły i Równiny Pszczyńskiej. Historycznie Bieruń leży na Górnym Śląsku.


W mieście Bieruń warto odwiedzić między innymi:
- Sanktuarium św. Walentego z XVII w., 
- Kościół św. Bartłomieja Apostoła z lat 1770–1776, 
- Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1909 r.,
- Miasto w ramach historycznego założenia,
- Kopiec z 1295 r.,
- Grobla z lat 1530–1540, 
- Cmentarz żydowski,

Przez miasto przebiegają także szlaki turystyczne takie jak: 
SZLAKI PIESZE:
* Szlak Południowy: Bieruń – Tychy – Kobiór – Studzienice – Pszczyna – Wisła Mała – Strumień,
* Szlak im. ks. Jana Kudery: Mysłowice – Imielin – Chełm Śląski – Lędziny – Bieruń,
SZLAKI ROWEROWE:
* Trasa czerwona nr 151: Lędziny – Bieruń – Bojszowy – Jedlina,
* Trasa niebieska nr 152: Bieruń – Chełm Mały – Imielin – Mysłowice,
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

A w pierwszej kopercie było:
- 2 pocztówki (w tym jedna z pozdrowieniami) - DZIĘKUJE 😊
- przypinka (PIN) kolejna 1669 w kolekcji !!!


Takie szczególne gadżety lubię najbardziej 😀


Druga i ostatnia na dziś przesyłka jest od Centrum Informacji Turystycznej w Cisnej.
Gmina Cisna - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat leski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim. Gmina Cisna jest najmniej ludną gminą wiejską w Polsce. Siedziba gminy to Cisna.


Gmina Cisna jest jednym z najpiękniejszych zakątków Polski. Prawie w całości porośnięta pięknymi lasami, pełnymi dzikiej zwierzyny, w całości leży w górach. I to w jakich górach! Te góry to Bieszczady - według niektórych najbardziej urokliwe góry w Polsce. I choć Bieszczady w gminie Cisna zachowały swój dziki charakter każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Noclegi o zróżnicowanym standardzie, pyszne regionalne jedzenie i wiele atrakcyjnych sposobów na spędzenie czasu. Część obszaru gminy wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a reszta znajduje się w granicach Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Gwarantuje to, że jeszcze przez długi czas będziemy mogli znaleźć tutaj nieskażoną przyrodę, dzikie zwierzęta czy urocze potoki, z których bez obaw można napić się wody. Każda z miejscowości w gminie Cisna stanowi znakomity punkt wypadowy na szlaki turystyczne. Szlaki bardzo zróżnicowane pod względem trudności, czy czasów przejścia. Można znaleźć lekkie trasy spacerowe, można też wybrać się w wyższe partie Bieszczadów. Każdy turysta znajdzie więc coś dla siebie A jeśli nie zechcesz chodzić po górach, gmina oferuje szereg innych atrakcji. Jazda konna, kolejka leśna czy wyciągi narciarskie to tylko niektóre możliwości spędzenia czasu. 
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)

GMINA CISNA - usłysz siebie
W drugiej i ostatniej przesyłce na dziś znalazłem:
- folder "Podkarpackie favourite places",
- folder "Gmina Cisna - usłysz siebie",
- mapa,
- ulotka,
- 4 pocztówki,
- przypinka,


Nadawcom dzisiejszych przesyłek i paczkę Dziękuje Bardzo 😊 Serdecznie zapraszam do komentowania moich wpisów oraz do polubienia fanpage bloga „Gadżety na dobry dzień”.
 A Wy co dzisiaj dostaliście ? Życzę wypchanych skrzynek pocztowych.