niedziela, 3 września 2017

Relacja z Dni Siedlec 2017 i XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym - część I


Dziś mamy 2 wrzesień 2017r. Witajcie na progu nowego miesiąca blogowania 😀 Przez dwa dni (sobota i poniedziałek) będę miał dla Was dwa wyjątkowe wpisy na blogu - spytacie dlaczego ? Ponieważ w tych dwóch postach chciałbym Wam przedstawić moją foto i video relację z Dni Siedlec 2017 i XXIV Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym 😎 Bez zbędnego rozpisywania się zaczynamy...

1 wrzesień - PIĄTEK


Koncert rozpoczął się o godz. 18:00 od występu zespołu Orkiestry Dni Naszych na Placu gen. Sikorskiego. Od 1991 roku, nieprzerwanie do dziś przemierza szlaki koncertowe w Polsce i Europie. Od tego czasu zespół zagrał ponad dwa tysiące koncertów i wydał 21 płyt! ODN posiada bardzo szeroki i bogaty repertuar, dlatego też ich koncerty należy podzielić na trzy grupy. Najbardziej charakterystyczne, znane i lubiane są koncerty folkowe, których ODN jest po części prekursorem i klasykiem gatunku w Polsce. Fani od lat znają folkową twórczość grupy, dlatego też wspólne śpiewanie z publicznością to koncertowa norma. Druga grupa to koncerty balladowe z Krainy Łagodności, od których zaczęła się cała przygoda z muzyką. Ostatnią grupą są specjalne, autorskie koncerty dla dzieci, zawsze na żywo, interaktywnie, wesoło i mądrze. ODN grała wielokrotnie na Przystanku Woodstock oraz na niemal wszystkich najważniejszych polskich scenach. Grupa współpracowała także z Jurkiem Owsiakiem w jego programach telewizyjnych "Kręcioła" (TVP 2). "Orkiestra Dni Naszych" zaznacza także swoją obecność w kinowym filmie pt. "Najgłośniejszy Film Polski" o Przystanku Woodstock, dostępnym na DVD. Zespół w swojej autorskiej twórczości łączy elementy folkloru podlaskiego, kaszubskiego, podhalańskiego, irlandzkiego, szanty a także elementy muzyki klasycznej oraz ekspresje ostrego rocka. Najkrótszym określeniem  stylu niech będzie jednak "folk&roll". Skład: Iwona Kobylińska – śpiew, Mariusz Andraszek – śpiew, bas, Paweł Chojnacki – perkusja, Michał Jelonek – skrzypce/ wymiennie z Janem Mazurem – skrzypce, Jerzy Kobyliński – gitara, śpiew, autor większości repertuaru. Gościnnie: Paweł Sulej – akordeon, Łukasz Potera – obój.
W przerwie koncertów odbyła się prezentacja zespołu koszykarek PGE MKK Siedlce


Kolejnym zespołem, który wystąpi tego wieczoru był Golec uOrkiestra - polski zespół muzyczny założony w 1998 roku przez braci bliźniaków, Pawła i Łukasza Golców. Jego nazwa nawiązuje do pisowni gwarowej („u” przed wyrazem „orkiestra”). Grupa łączy tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock'n'rolla, rhythm and bluesa oraz muzyki jazzowej.
Zespół wylansował przeboje, takie jak m.in. „Szarpany”, „Lornetka”, „Crazy Is My Life”, „Słodycze”, „Pędzą konie”, „Nie ma nic”, „Kto się ceni”, „Bo lato rozpala”, „Młody maj”, a także „Ściernisco”. Specjalnie dla papieża Jana Pawła II grupa skomponowała i wykonała, podczas spotkania z nim, utwór „Leć muzyczko”, który stał się hymnem kilku polskich szkół. Podczas swojej kilkunastoletniej działalności muzycy zagrali ponad tysiąc pięćset koncertów w Polsce i za granicą, odwiedzając m.in.: Stany Zjednoczone, Węgry, Grecję, Wielką Brytanię, Watykan, Kanadę, Austrię, Belgię, Hiszpanię, Czechy, Niemcy, Ukrainę, Litwę oraz Serbię. (zdjęcie pochodzi z fanpage'a zespołu Golec uOrkiestra)


Łatwo można było też zdobyć autograf od Golec uOrkiestra - jak widać ja z takiej okazji skorzystałem 😊


2 września - SOBOTA


Kolejne dwa dni (sobota i niedziela) to XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym - to największa impreza wystawienniczo-handlowa w rejonie wschodniego Mazowsza, południowego Podlasia i północnej Lubelszczyzny organizowana w Siedlcach, dnia 2-3 września. Organizatorem jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Siedlce. Rokrocznie uczestniczy w niej ponad 500 firm, a ekspozycję zwiedza ponad 100 tys. osób. W tym roku prezentowana będzie pod hasłem „Z TRADYCJĄ DO NOWOCZESNOŚCI”.


To wszystko na dziś 😉 Już jutro zapraszam Was na drugi wyjątkowy wpis z okazji Dni Siedlec i Targów Rolniczych 😀 Będzie relacja z koncertów, nowa garść zdjęć z targów i fotka zdobyczy jakie udało mi się otrzymać w czasie dwóch imprez.

POZDRAWIAM I DO JUTRA