środa, 31 stycznia 2018

Wtorkowo/Środowe - 4 przesyłki/paczki, na firmowo, na sportowo, urzędowo i zagranicznie - w tym wizyta Kuriera.

Dziś mamy 31 styczeń 2018r. Witajcie w to środowe popołudnie i za razem ostatnie w tym miesiącu - ale ten czas zasuwa (przecież wczoraj był jeszcze sylwester). 

Jeżeli chodzi o gadżety to przez te dwa dni (wtorek/środa) od listonosza otrzymałem łącznie 3 nowe przesyłki. Dziś także w godzinach przed popołudniowych odwiedził mnie niespodziewany kurier z duża paczką - takie odwiedziny to ja bardzo lubię 😎 Co do pozytywów to w tej kwestii jak na razie chwila odpoczynku, choć wczoraj pojawiła się miła odpowiedz na autograf 😊 Znaczki kupione, koperty zaadresowane - najwyższy czas zająć się wysyłką listów do gwiazd o autograf 😀

NOWE ZDJĘCIA:
Za oknami śniegu już praktycznie nie ma (rozpuścił się) aż się chce wyjść z domu 😉 Z tego też powodu chciałbym z Wami oficjalnie rozpocząć nowy sezon fotograficzny. W dalszym ciągu rozwijać swoją pasje fotograficzną i "pstrykać" dla Was nowe zdjęcia do albumu "Ciekaw miejsca w Siedlcach i nie tylko". Czy według Was to dobry BONUS do prezentacji nowych przesyłek/paczek na blogu czy nie ?Nie ma na co czekać, odpalamy machinę i rozpoczynamy prezentacje dzisiejszych przesyłek i paczek na blogu  3,2,1 DO BIEGU, GOTOWI, START...

PS: W dalszym ciągu zachęcam Was do aktywnego komentowania moich postów 😊


Pierwsza paczka kurierska jest od pewnej firmy.
A w pierwszej paczce było:
- 3 duże podkładki na biurko,
- 5 podkładek pod myszkę,
- czapka z daszkiem,
- notes,
- smyczka (od razu znalazła nowe właściciela i dlatego nie mam jej na zdjęciu),
- długopis,


Druga przesyłka jest od Polskiego Związku Narciarskiego.
Polski Związek Narciarskistowarzyszenie kultury fizycznej pełniące rolę polskiej federacji narodowej w biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie alpejskim oraz skokach narciarskich i narciarstwie dowolnym. Związek powstał w 1919 roku. Jest członkiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Do jego celów statutowych należy promowanie, organizowanie i rozwój narciarstwa w Polsce m.in. poprzez szkolenia zawodników i instruktorów i organizację zawodów. Obecnie prezesem związku jest Apoloniusz Tajner,


W drugiej przesyłce była:
- wspólna pocztówka z podpisami naszych skoczków narciarskich i nie tylko,
- przypinka (PIN) związku - kolejna 2127 w kolekcji !!!!!! Dziękuje bardzo za wspólną pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: długo,
Szczegóły: Oryginał,

Trzecia przesyłka jest od Urzędu Gminy Terespol - Gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat bialski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie bialskopodlaskim.
Siedziba gminy to Kobylany (do 31 grudnia 2013 Terespol).


W Gminie Terespol warto odwiedzić między innymi:
- Cerkiew Opieki Matki Bożej (Kobylany),
- Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Małaszewicze),
- Kościół św. Jerzego (Krzyczew),
- Altana Chińska (Neple),
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego (Neple),
- Kaplica grobowa Mierzejewskich (Neple),
- Dwór w Krzyczewie,
- Cmentarz tatarski (Zastawek),
- Dwór w Koroszczynie,
- Rezerwat Czapli Stóg (Neple),

TURYSTYKA GMINY TERESPOL:

Wędrówki ścieżkami przyrodniczymi cieszą się dużym, powodzeniem, zwłaszcza wśród młodzieży szkolnej. Park Krajobrazowy "Podlaski Przełom Bugu" utworzono w 1984 roku na obszarze nadbużańskich gmin: Terespol, Rokitno, Janów Podlaski, Konstantynów i Sarnaki o łącznej powierzchni 30 904 ha, a otulina 17 131 ha. Długość parku w linii prostej wynosi okoł 65 km, natomiast przeciętna szerokość części zachodniej, leżącej w granicach woj. Mazowieckiego wynosi 6 km, części wschodniej położonej w woj. Lubelskim i graniczącej z Białorusią od 3 do 5 km. Lasy zajmują 33.4% powierzchni parku, łąki i pastwiska 21.6%, a wody powierzchniowe 2.6%.

Głównym walorem parku jest rzeka Bug. Na terenie gminy Terespol w międzyrzeczu Bugu i Krzny położone są najbardziej urozmaicone krajobrazowo tereny Parku ujęte w ścisłym rezerwacie przyrody pn. „Szwajcaria Podlaska”. Charakterystyczne dla tej okolicy są pagóry i wąwozy uchodzące prostopadle ku dolinie Bugu, z fragmentami przyrody tylko w niewielkim stopniu zmienionej przez człowieka. Tu, nad Krzna i Bugiem, krzyżują się geograficzne zasięgi wielu gatunków ptaków i zwierząt, krzewów i roślin zielonych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- duża teczka,
- folder reklamowy,
- mapa gminy,
- 10 pocztówek,
- długopis,
- przypinka (PIN) która pójdzie na wymianę,


Czwarta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
W czwartej i ostatniej przesyłce było:
- długopis,
- list,
- przypinka (PIN) kolejne 2128 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀 
Na kolejny wpis z nowymi przesyłkami zapraszam już wkrótce...