piątek, 23 marca 2018

Czwartkowo/Piątkowe - 6 przesyłek/paczek, nowości gadżetowe i nie tylko, wycieczka nad Zalew + wizyta Kuriera

Dziś mamy 23 marzec 2018r. W to piątkowe popołudnie chciałbym Wam zaprosić na mój nowy 638 gadżetowy wpis na blogu - mam nadzieje że przypadnie Wam jak zwykle do gustu 😎

Jeżeli chodzi o gadżety to przez te dwa dni (czwartek i piątek) w sumie otrzymałem sześć nowych przesyłek i paczek (5 od Listonosza i 1 od Kuriera). Także przez te ostatnie dni uśmiechnęło się do mnie aż 4 nowych pozytywów (2 od urzędów, 1 na autograf i 1 od firmy - od tego ostatniego  właśnie dziś otrzymałem paczkę). Tak planuje sobie w następnym tygodniu zamówić nowe zdjęcia na autografy a po świętach wysłać kilka nowych kopert tu i tam - co Wy na to...

NOWE ZDJĘCIA:
Wczoraj zaś udało mi się wyskoczyć na chwilę i wykonać kilka nowych fotek z mojego cyklu "Ciekawe miejsca w Siedlcach i nie tylko". Zdjęcia te kolejno przedstawiają zachód słońca nad jeszcze zamarźniętym Siedleckim Zalewem + kaczą rodzinę, która już nie może doczekać się wiosny 😁 Dajcie znać jak Wam podobają się takie nastrojowe fotki i czy chcecie ich więcej...


Jak widzicie trochę pracy dziś przed mną 😎 więc może ja od razu zacznę prezentacje dzisiejszych przesyłek i paczek na blogu 
3,2,1 GO...

PS: Komentowanie i lajkowanie na blogu i fanpage'u jak zawsze jest mile wskazane od Was😀😏


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Wineo.
Wineo - to główna marka podłóg w ofercie Windmöller GmbH. Firma z ponad 35-letnim doświadczeniem. Produkuje między innymi podłogi: ekologiczne PURLINE, winylowe, laminowane oraz posiada także szeroki asortyment akcesoriów. Na rynku jest dostępna w ponad 70-ciu krajów na całym świecie. Główną dewizą firmy Wineo jest: nowoczesna podłoga wysokiej jakości – w centrum życia. Lub: Stage of life. WINEO to wspólne działanie! WINEO symbolizuje współpracę, otwartość i wspólny postęp. WINEO to jakość made in Germany! Więcej informacji o marce i o jej produktach dostępnych jest na stronie internetowej oraz fanpage'u.

A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- drewniana metrówka,
- pendrive 8 GB,
- smyczka,
- okulary,
- list z życzeniami wielu sukcesów i wytrwałości w realizowaniu swojej pasji - DZIĘKUJE 😊


Druga koperta jest od Magdaleny Kumorek.
Magdalena Kumorek - polska aktorka filmowa i teatralna, także wokalistka. Większości widzów kojarzy się z postacią Agnieszki, głównej bohaterki serialu "Samo życie". Twarz aktorki pojawiła się na naszych ulicach w związku z kampanią reklamową nowego serialu Polsatu. Mało kto wie o jej muzycznych osiągnięciach. Kumorek zdobyła I nagrodę na Konkursie Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w 2000 r., II nagrodę na XXVII Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" Olsztyn 2000, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie w październiku tegoż roku oraz II nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu rok później. Śpiewała również na ścieżce dźwiękowej filmu "Kameleon". Debiut fabularny, w "Poranku Kojota" Olafa Lubaszenki, pozwolił jej wypłynąć na szersze wody. Chociaż film został zmiażdżony przez krytykę, to postać Dominiki wydaje się bardzo interesująca. Bohaterka grana przez Magdalenę Kumorek została zepchnięta na margines wydarzeń, a mimo to jako jedyna pozostaje w pamięci. Tworząc tło dla swych znanych kolegów (Maćka Stuhra, Tadeusza Huka, Janusza Józefowicza) sprawiła, że stali się tłem dla niej samej.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Magdaleny Kumorek,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta pochodzi od Krzysztofa Pieczyńskiego.
Krzysztof Pieczyński - polski aktor, poeta i pisarz; działacz społeczny.tudiował na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, którą ukończył w 1980. Dzięki występowi w dwuosobowej sztuce Athola Fugarda Wyspa otrzymał angaż w Teatrze Powszechnym w Warszawie, którego aktorem pozostawał w latach 1980–1986. Po raz pierwszy pojawił się na małym ekranie w serialu Jana Łomnickiego Dom (1980) jako Bronek Talar, brat Andrzeja, a w serialu Grzegorza Warchoła Życie Kamila Kuranta (1982) zagrał człowieka umierającego, pogodzonego ze świadomością śmierci. Na dużym ekranie zadebiutował rolą cynicznego działacza w filmie Jerzego Domaradzkiego Wielki bieg (1981). W dramacie Barbary Sass Krzyk (1982) stworzył sugestywną postać Marka, chłopaka z marginesu, a w filmie Feliksa Falka Idol (1984) zagrał młodego pisarza mierzącego się z mitem artysty zbuntowanego. Za rolę w filmie „Wielki bieg” oraz kreację w Jeziorze Bodeńskim (1985) dostał nagrodę za najlepsze pierwszoplanowe role męskie na 11. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym samym roku wyjechał do USA, gdzie grał w teatrach, oraz hollywoodzkich produkcjach, między innymi w filmie Andrew Davisa Reakcja łańcuchowa (Chain Reaction) u boku Keanu Reevesa i Morgana Freemana i w filmie Rolanda Joffe Projekt Manhattan (Fat Man and Little Boy). W Goodman Theatre w Chicago grał w spektaklach reżyserowanych przez Roberta False, Davida Petrarka i Mary Zimerman. Do Polski wrócił w 1995 i występował w filmach, teatrze TV oraz w serialach. Za drugoplanową rolę Jodły, granatowego policjanta, w wojennym dramacie Jana Jakuba Kolskiego Daleko od okna (2000) otrzymał nagrodę Orła oraz nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską na 25. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Rola mężczyzny w filmie Jutro będzie niebo (2001) została uhonorowana nagrodą za najlepszą rolę męską na 26. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W kolejnych latach między innymi zagrał w biograficznym dramacie wojennym Romana Polańskiego Pianista (2002) oraz thrillerze Poza zasięgiem (Out of Reach, 2004) u boku Stevena Seagala. W 2003 Krzysztof Pieczyński zadebiutował w roli dramaturga sztuką Lekcja angielskiego, zrealizowaną przez Jarosława Marszewskiego dla Teatru Telewizji, w której zagrał rolę Jerzego. W 2007 wyreżyserował dwa filmy dokumentalne według własnych scenariuszy: Brakujące Słowo oraz Spotkanie. Od 1997 Krzysztof Pieczyński publikuje wiersze oraz prozę. W 2016 Pieczyński założył w Warszawie Stowarzyszenie Polska Laicka; aktor propaguje państwo świeckie i krytykuje Kościół katolicki, głównie podczas prelekcji organizowanych przez różne instytucje nieklerykalne. Deklaruje się jako ateista i krytyk religii w ogólności, która według niego pozbawia człowieka wolności.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Krzysztofa Pieczyńskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 11 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Czwarta przesyłka jest od Katarzyny Bondy.
Katarzyna Bonda - polska dziennikarka i scenarzystka białoruskiego pochodzenia, pisarka, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych. Urodziła się w Białymstoku, wychowała w Hajnówce, w rodzinie o korzeniach białoruskich. W Hajnówce ukończyła szkołę podstawową oraz Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. W czasie nauki w szkole średniej zainteresowała się dziennikarstwem i w następnych latach pisała do lokalnych czasopism. Od 5. roku życia do końca liceum uczyła się gry na fortepianie. W latach 1998–2004 studiowała dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła też studia na kierunku scenopisarstwo w PWSFTviT. Następnie przez 12 lat pracowała jako dziennikarka w redakcjach, m.in.: „Super Expressu”, „Newsweeka”, „Wprost”, TVP S.A., „Miesięcznika Zdrowie”, „Naj”, „Expressu Wieczornego” i „Kuriera Podlaskiego”. Wykłada w szkole kreatywnego pisania w Warszawie, a także utworzyła własną szkołę i portal o pisaniu. W 2007 zadebiutowała powieścią kryminalną Sprawa Niny Frank, która zdobyła uznanie i została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, a przez wydawnictwo Media Express została wyróżniona nagrodą Debiut Roku. Okularnik zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura polska. Do polskiej powieści kryminalnej autorka wprowadziła nowy typ detektywa, którym jest psycholog policyjny Hubert Meyer. Postać ta występuje w powieściach: Sprawa Niny Frank (2007), Tylko martwi nie kłamią (2010) i Florystce (2012) oraz epizodycznie w Okularniku (2015). Napisała także dokumenty kryminalne Polskie morderczynie (2008) i Zbrodnia niedoskonała (2009, z Bogdanem Lachem). Była związana z fotografem Piotrem Sadurskim, z którym ma córkę Ninę, a następnie z literaturoznawcą i pisarzem Mariuszem Czubajem.


W czwartej przesyłce znalazłem:
- książkę "Czerwony Pająk - wszystko ma swój koniec" z autografem,
- duża pocztówka z podpisem Katarzyny Bondy,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę i książkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: krótko,
Szczegóły: Oryginały,

Piąta koperta pochodzi od Starostwa Powiatowego w Żninie - powiat w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą jego władz jest Żnin. Na terenie powiatu znajduje się m.in. stanowisko archeologiczne Biskupin, cementownia Lafarge oraz pałac w Lubostroniu. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin, gminy wiejskie: Gąsawa, Rogowo i miasta: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn, Żnin.


Ziemia Żnińska znana jest z licznych zabytków i atrakcji turystycznych. Bogata oferta sprawia, że w promieniu 15 km od Żnina, coś dla siebie znajdą zarówno rodziny z dziećmi, turyści indywidualni jak i grupy zorganizowane. Odwiedzając ten region warto zobaczyć Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji z pobliskimi ruinami zamku, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, Pałac Lubostroń, kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie, miasteczko western Silverado City w Bożejewiczkach czy też Park Dinozaurów Zaurolandia w Rogowie. Na turystów czeka również trasa turystyczna kolejki wąskotorowej.

Powiat Żniński zapraszam do odwiedzenia między innymi:
* Muzeum Archeologiczne w Biskupinie - najbardziej znany rezerwat archeologiczny w Europie Środkowej. Znajdują się tutaj rekonstrukcje osady łużyckiej i wioski wczesnopiastowskiej. Miejsce to stanowi naturalną scenerię dla imprez spośród których olbrzymią popularność zyskał wrześniowy Festyn Archeologiczny. Rezerwat to centrum archeologii doświadczalnej, edukacji, ale przede wszystkim zabawy,
* Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji - skansen parowozów, wagonów oraz pojazdów trakcyjnych na tor o szerokości 600 mm prezentowany w formie „dużego dworca małej kolejki”. Można tutaj zobaczyć m.in. 17 zabytkowych parowozów, z których najstarszy pochodzi z 1899 r. Znajdują się tutaj też rogatki z domkiem dróżnika, obrotnica z 1908 r., żuraw wodny, zwrotnice, itp. W sezonie turystycznym, w wybrane soboty, muzeum zwiedzać można po zapadnięciu zmroku,
* Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie - muzeum regionalne z kolekcją eksponatów, pamiątek i dokumentów świadczących o bogatej historii Żnina i Pałuk. W wieży ratuszowej z XV w. odtworzono skarbiec oraz salę narad rajców miejskich. W „Magistracie” prezentowane są wystawy poświęcone historii żnińskiego drukarstwa, etnografii Pałuk oraz wystawy czasowe,
* Żnińska Kolej Powiatowa - kolej wąskotorowa z historią Pałuk związana jest od blisko 120 lat. Niegdyś stanowiła podstawowy środek transportu zarówno towarowego jak i pasażerskiego. Obecnie przejazd składem Żnińskiej Kolei Powiatowej jest atrakcją nie tylko dla dzieci. Dźwięk stukoczących kół, charakterystyczne dla pociągu kołysanie i możliwość podziwiania z okien pałuckich krajobrazów sprawia, że kolejka jest najpopularniejszym środkiem lokomocji łączącym ciekawe turystycznie miejscowości – Żnin, Wenecję, Biskupin i Gąsawę (12 km),


* Zespół pałacowo – parkowy w Lubostroniu - pałac Lubostroń uznawany jest za perłę polskiego klasycyzmu. To dzieło Stanisława Zawadzkiego wzorowane na Villi Rotondo Andre Paladio w pobliżu Vicenzy oraz pałacu Merliniego w Królikarni. Pałac i zabudowania dworskie otacza ponad 40 ha park. Dobra lubostrońskie przez lata stanowiły ostoję myśli patriotycznej. Obecnie to centrum działań kulturalnych, artystycznych i naukowych. Malowniczy krajobraz i niepowtarzalny wystrój wnętrz tworzą doskonałą scenerię dla odbywających się tu koncertów i imprez,
* Kościół pw. św. Mikołaja w Gąsawie - modrzewiowa świątynia z XVII w. kryta łupkiem jest najstarszym zabytkiem Gąsawy. Pod koniec XX w. (w latach 1998-1999), podczas remontu dachu i ścian zewnętrznych, odkryto unikatowy gotycki układ belek szkieletu oraz cenny zespół malowideł ściennych. Przez 150 lat zakrywała je tynkowana trzcina. Obecnie, za sprawą zespołu barokowych malowideł, kościół uznawany jest za perłę sztuki sakralnej,
* Miasteczko western Silverado City w Bożejewiczkach Silverado City to otoczony polami park rozrywki, w którym można przeżyć niezapomniane chwile rodem z Dzikiego Zachodu… Obiekt dysponuje ofertą dla turystów indywidualnych i dla grup. Przybyłym gościom proponuje wycieczki z przewodnikiem, western show, pokazy kaskaderów i rewolwerowców, koncerty zespołu country, wspólne grillowanie, lekcje jazdy konnej, przejażdżki bryczką, strzelanie do celu, tańce country, karaoke, zabawy zręcznościowe i manualne. Na terenie miasteczka jest też mini zoo i plac zabaw,
* "Zaurolandia" Rodzinny Park Rozrywki w Rogowie - wzdłuż dwukilometrowej ścieżki, 
biegnącej wśród drzew, ustawiono naturalnej wielkości dinozaury i tablice informacyjne. Na terenie parku znajduje się również ekspozycja na której prezentowane są m.in. skamieniałości pochodzące z różnych epok geologicznych. Na gości czeka też szereg atrakcji – m.in. basen z łódkami, gokarty, quady, kolejka elektryczna, park linowy. Miejsce to może być dopełnieniem wiedzy zdobytej w szkole, ale również atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu zarówno przez małych jak i dużych turystów,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀 

A w piątej kopercie był:
- list,
- przypinka (PIN) kolejna 2171 w kolekcji !!!


Szósta i ostatnia na dziś koperta pochodzi od Urzędu Miasta Wojkowice - miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, powiat będziński. Wojkowice Komorne były wsią biskupstwa krakowskiego w księstwie siewierskim w końcu XVI wieku.


W mieście Wojkowice zapraszam do odwiedzenia między innymi:
* Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - od początku swego istnienia Żychcice należały do bytomskiej parafii św. Małgorzaty. Dopiero w roku 1277 wieś została włączona do parafii św. Piotra i Pawła w Kamieńcu. W 1820 roku Żychcice zostały włączone do parafii Siemionia. W 1860 roku powstał projekt odłączenia się od parafii i stworzenia nowej, wraz z wybudowaniem świątyni. Plany te udało zrealizować się dopiero w roku 1901, kiedy rozpoczęła się budowa kaplicy. Ostatecznie parafia została erygowana 4 maja 1909 roku dekretem administratora Diecezji Kieleckiej ks. prałata Franciszka Brudzyńskiego. Pierwszy kościół tej parafii (liczącej jedynie 800 mieszkańców) został wybudowany pomiędzy rokiem 1901 a 1904. W późniejszych latach, z inicjatywy ks. Jana Pilca, stary kościół został rozebrany, a następnie wzniesiono nową świątynię pw. Wniebowzięcia NMP. W latach 2005 -2009 dokonano gruntownej rearanżacji wnętrza w oparciu o projekt Romualda Maliny. Na szczególną uwagę w świątyni zasługuje wyposażenie, na które składają się m.in. architektoniczne marmurowe ołtarze poświęcone Najświętszej Maryi Panny, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Częstochowskiej,
* Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego - w XIX wieku nastąpił duży przypływ ludności na tereny dzisiejszej parafii św. Antoniego Padewskiego. W tamtym okresie otwarto dwa duże zakłady pracy w tym rejonie: Towarzystwo Górniczo-Przemysłowe „Saturn” oraz kopalnię węgla kamiennego „Jowisz”. 1910 roku, z inicjatywy biskupa kieleckiego Augustyna Łosińskiego powstaje ośrodek duszpasterski. Funkcje świątyni początkowo pełniła kaplica (wpierw drewniana, później murowana) pw. św. Jana Nepomucena. Po wybudowaniu cementowni oraz uruchomieniu kopalni, kapliczka okazała się jednak zbyt mała. Aby pomieścić wszystkich wiernych, postanowiono wybudować nowa, murowaną świątynię. Budowę kościoła rozpoczęto 8 października 1929 roku. Projekt Stefana Szyllera i Wiesława Kononowicza silnie nawiązywał do tradycji budownictwa neobarokowego. Po poświęceniu kamienia węgielnego 5 września 1937 r. patronem kościoła został św. Antoni z Padwy, a parafii św. Jan Nepomucen,
* Kapliczka przy ulicy Głowackiego - zlokalizowana została w posesji Antoniego Mitasa, wybudowana w 1900r. z cegły i kamienia wg. projektu ks. Grudzińskiego - proboszcza parafii Bobrowniki, a poświęcona przez ówczesnego wikariusza parafii czeladzkiej ks.Bolesława Pieńkowskaiego. Przy kapliczce tej w latach przedwojennych odbywały się modlitwy i „majówki” organizowane przez mieszkańców ulicy, a także pobliskiej „Krzyżówki”,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej i ostatniej kopercie znalazłem:
- 2 pocztówki,


To wszystko na dziś 😀 

Na kolejny wpis z nowymi przesyłkami/paczkami zapraszam już wkrótce...