wtorek, 15 maja 2018

Wtorkowe - 5 przesyłek, w sam raz na szkolną 5-tkę + relacja ze spotkania autorskiego - wpis numer 660

Dziś jest 15 maja 2018r. No i kolejny raz gdzie nowy gadżetowy tydzień zaczynamy od wtorku 😀 Pewnie zapytacie się mnie co dziś dla Was nowego mam ? Jak zwykle 😉 nową garść przesyłek wprost od mojego listonosza - w sumie było ich 5. W sprawie pozytywów to jak na tą chwilę pojawiła się tylko jedna miła odpowiedz na autograf. Może jeszcze coś miłego znajdę na mojej skrzynce mailowej, muszę tylko zrobię na niej porządek...

SPOTKANIE AUTORSKIE PO RAZ DRUGI:
W dniu wczorajszym 14 maja o godzinie 18:00 w Siedleckim Muzeum Regionalnym odbył się kolejny już wieczór autorski w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Tym razem na spotkaniu gościli między innymi: Adam Ferency - aktor oraz Maja Jaszewska - dziennikarka i autorka książki "Nie i Tak, Adam Ferency w rozmowie z Mają Jaszewską"

Rozmowa, którą przeprowadziła Maja Jaszewska, jest absolutnie niestandardowa. Próżno szukać tu anegdot teatralnych, plotek z prywatnego życia aktorów czy reżyserów. Rozmowy dotyczą literatury, przyjaźni, kuchni, wolności, kontaktów z bezpieką i... słów zakłamujących rzeczywistość. Adam Ferency opowiada także o swoich najważniejszych rolach, o nastawieniu do nich i do życia, o lękach, zachwytach i rozczarowaniach. Ta książka daje do myślenia i pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość. Nie tylko tę teatralną czy filmową.

Adam Ferency - polski aktor filmowy i teatralny oraz reżyser teatralny. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie (1976). W 1976 zadebiutował przed kamerami rolą milicjanta w pierwszym odcinku serialu 07 zgłoś się. Przez wiele lat występował na deskach warszawskich teatrów na Woli i Współczesnego. Od 1994 jest aktorem Teatru Dramatycznego. W 1993 roku wystawił w Teatrze Współczesnym sztukę Hollywood, Hollywood Davida Mameta. Był to jego debiut reżyserski.

Maja Jaszewska - dziennikarka, publicystka. Autorka wielu artykułów i wywiadów publikowanych w prasie i czasopismach (tj. „Tygodnik Powszechny”, „W drodze”, „Więź”, „Zwierciadło”, „Sens”, „Twój Styl”, „Elle”, „Wysokie Obcasy”, „Polityka). Wydała dwie książki będące realizacją jej autorskich pomysłów – W co wierzę? (Homini 2007) i Psychologia mitów greckich (Eneteia 2013).


!!! A oto moja foto relacja ze wczorajszego spotkania - ZAPRASZAM !!!Po miłym, interesującym z nutą humoru spotkaniu każda chętna osoba mogła otrzymać od Pani Mai i Pana Adama autograf - jak widać poniżej ja z tej możliwości skorzystałem:


No to co 😀 nowe przesyłki są, dobre chęci są więc najwyższy czas rozpocząć nowy gadżetowy wpis na blogu 
3,2,1 START...

PS: Jak zawsze mile widziane są Wasze nowe komentarze na blogu i łapki w górę na fanpage'u bloga - z góry dziękuje i pozdrawiam 😉


Pierwsza przesyłka okazała się być NAGRODĄ od serialu "Za marzenia".
Za marzenia - to serial obyczajowo-komediowy, emitowany w TVP 2, oparty na książce pod tytułem „Zaczaruj mnie”. Opowiada o wzlotach i upadkach trójki dwudziestosześciolatków mieszkających razem od czasów studiów. Kiedy ich poznajemy są na etapie przechodzenia ze studenckiego życia w dorosłość. Głównymi bohaterami serialu są: Maja Bohosiewicz - Zosia Morawiec, Anna Karczmarczyk - Anka Wolańska i Piotr Nerlewski - Bartek Sokół.


A w pierwszej nagrodowej przesyłce znalazłem:
- duże zdjęcie z autografami bohaterów serialu taki jak: Maja Bohosiewicz, Anna Karczmarczyk, Piotr Nerlewski, Piotr Ligienza, Maciej Radel i Marek Perchuć,
- kijki do selfie (już wiem kto się z niego ucieszy bardziej niż ja),


!!! Dziękuje bardzo za nagrodę oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: konkurs,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Druga koperta to kolejna NAGRODA tym razem od Oficjalnego Fan Clubu Mateusza Banasiuka na Facebooku.
Mateusz Banasiuk - polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.Jest synem aktora Stanisława Banasiuka. W 2009 roku ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie. Następnie ukończył Akademię Teatralną w Warszawie (2011). Telewidzom znany jest głównie jako Radek z serialu obyczajowego Polsatu Pierwsza miłość. W opartym na faktach filmie Cisza zagrał jednego z tragicznie zmarłych podczas lawiny w 2003 roku licealistów. Ważnym momentem w jego karierze była główna rola geja Kuby w głośnym filmie Płynące wieżowce. Od 5 września do 31 października 2014 brał udział w drugiej emitowanej przez telewizję Polsat edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Hanna Żudziewicz. Para odpadła w odcinku ćwierćfinałowym, zajmując ostatecznie czwarte miejsce. W 2015, wraz z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Bilguunem Ariunbaatarem założył zespół rockowy Lavina, w którym gra na perkusji. Od 3 września do 19 listopada 2016 brał udział w szóstej edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Zajął ostatnie, ósme miejsce. Za wygraną czwartego odcinka otrzymał czek w wysokości 10 tys. złotych, który przeznaczył na rzecz fundacji „Warszawskie Hospicjum dla Dzieci”. Banasiuk nigdy nie dostał 10 punktów od żadnego z jurorów. Aktor interesuje się także pływaniem. Wielokrotnie zajmował pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski Aktorów w Pływaniu. Umiejętności te wykorzystał także w filmie Płynące wieżowce.


W drugiej nagrodowej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Mateusza Banasiuka,


!!! Dziękuje bardzo za nagrodę oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: konkurs,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Trzecia koperta pochodzi od Jakuba Wesołowskiego.
Jakub Wesołowski - polski aktor filmowy, prezenter telewizyjny i dziennikarz. Ukończył XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz magisterskie studia dziennikarskie w Collegium Civitas w Warszawie. Zaproponowano mu współpracę z telewizją TVN, po czym po tygodniu wysłano go na pierwszy casting, który udało mu się wygrać. W 2003 wcielił się w postać Igora Nowaka w serialu Na Wspólnej. W latach 2008–2014 kreował także postać Michała Konarskiego w serialu o Cichociemnych pt. Czas honoru, zaś w latach 2012–2013 grał główną rolę komisarza Marka Bromskiego w serialu Komisarz Alex. W 2005 został uczestnikiem drugiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Tańczył w parze z Edytą Herbuś. Odpadł w odcinku półfinałowym, zajmując trzecie miejsce. W 2013 wziął udział w 6. edycji Wielkiego testu z historii. Wiosną 2016 został opiekunem jednej z drużyn drugiej edycji programu Mali Giganci, z którą zajął piąte miejsce. W lutym 2013 otrzymał nominację do nagrody Wiktora w kategorii Aktor telewizyjny. Rok później został nominowany do plebiscytu Viva! Najpiękniejsi w kategorii Najpiękniejszy Polak. Przez pięć lat grał w klubie KS Drukarz. Wystąpił w teledysku pt. Od A do Z dziewczęcej grupy Queens.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Jakuba Wesołowskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 4 miesiące i 11 dni,
Szczegóły: oryginały,

Czwarta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Chełmnie - powiat w Polsce (województwo kujawsko-pomorskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Chełmno. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Chełmno, gminy wiejskie: Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno, Unisław i miasta: Chełmno.


W Powiecie Chełmińskim turyście na pewno powinni zatrzymać się nad miejscami:
KOŚCIOŁY:
farny w Chełmnie, pofranciszkański w Chełmnie, podominikański, Ducha Świętego,
w Starogrodzie, w Wielkich Łunawach,w Kijewie Królewskim z przełomu XIII i XIV w.,w Trzebczu Szlacheckim (XIII/XIV w.), w miejscowości Wielkie Czyste, w Sarnowie z końca XIII w., w Wabczu, w Unisławiu, w Grzybnie, w Lisewie, w Papowie Biskupim (XIII/XIV w.)

- Ratusz w Chełmnie,
- Kaplica Matki Bożej Bolesnej Chełmińskiej,
- Mury obronne, bramy wjazdowe i baszty,
- Brama Grudziądzka,
- Zespół klasztorny,
- Nowe Planty,
- Zabytkowy cmentarz parafialny,
- Góra św. Wawrzyńca w Kałdusie
- Jezioro Starogrodzkie,
- Rezerwat „Zbocza Płutowskie”,
- Lądowisko w Watorowie,
- Zespół pałacowo - parkowy w Grubnie,
- Klasycystyczny zbór ewangelicki w Kokocku z 1829 r.,
- Stok narciarski z wyciągiem w Unisławiu,
- Ruiny zamku w Lipienku,
- Ruiny zamku w Papowie Biskupim,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce było:
- informator "Powiat Chełmiński",
- mapa turystyczna,
- mały notes,
- 2 pocztówki,
- opaska odblaskowa,
- długopis,
- list,


Czwarta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy w Sztumie - miasto w północnej Polsce, województwo pomorskie. Siedziba powiatu sztumskiego oraz gminy miejsko-wiejskiej Sztum. Położone nad jeziorami: Zajezierskim i Barlewickim (dawniej tworzyły jedno Jezioro Białe), przy drodze krajowej nr 55 (Kwidzyn–Malbork). Sztum jest podzielony na osiedla: Osiedle na Wzgórzu, Osiedle Nad Jeziorem, Osiedle Różane, Osiedle Sierakowskich, Osiedle Parkowe, Osiedle Witosa, Osiedle Zacisze, Osiedle Piastowskie, Osiedle Reja i Plac Wolności.


W Sztumie warto odwiedzić między innymi: 
- Częściowo zachowany zamek krzyżacki, gotycki, zbudowany po 1331, przebudowany w 1414, z ruinami ośmiobocznej wieży w narożu północno-wschodnim. Dawna letnia rezydencja Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego. Na terenie zamku odbywają się turnieje oraz pokazy walk rycerskich. Dziedziniec zamkowy to również miejsce plenerów malarskich, 
- Kościół parafialny św. Anny – główny element w krajobrazie staromiejskiej części Sztumu. Zbudowany po wojnie trzynastoletniej, obecny kształt uzyskał na przełomie lat 1900–1901. Wnętrze utrzymano w stylu neogotyckim z elementami wystroju barokowego. Na stoku opadającym ku jeziorze XVII-wieczny cmentarz parafialny z licznymi zabytkowymi nagrobkami, 
- Kościół poewangelicki – na miejscu dawnego ratusza, w centralnej części rynku. Powstał w latach 1816–1818 w stylu neoklasycystycznym. Obecnie mieści się tam Muzeum Alyem, 
- Fragmenty odrestaurowanych i iluminowanych murów miejskich (116 m) wraz z fosą, 
- Wieża ciśnień ze stacją pomp, zbudowana w 1911 na planie koła, a na wysokości piątej kondygnacji z cylindrycznej przechodzi w ośmioboczną. Usytuowana jest na wzniesieniu przy rozwidleniu ulic Kochanowskiego, Nowowiejskiego oraz Słowackiego,
- Cmentarz wraz z kaplicą cmentarną przy ulicy Kochanowskiego, powstały na przełomie XVII i XVIII wieku. Jest to najstarszy zachowany cmentarz w mieście. Do 1945 pełnił funkcje cmentarza miejskiego, co upamiętniają dwie tablice pamiątkowe, poświęcone pochowanym tu katolikom oraz ewangelikom,
- Cmentarz katolicki przy rozwidleniu ulic Domańskiego i Pieniężnego, powstały na początku XX wieku, 
- Więzienie powstałe na początku XX wieku,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w czwartej przesyłce znalazłem:
- duży i mały folder "Wędrówki Rowerowym Szlakiem Zamków Gotyckich na Powiślu",
- mapa,
- list,
- przypinka (PIN) zasili wpinki na wymianę,


Piąta ekspresowa i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Kadzidło - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat ostrołęcki. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim. Siedziba gminy to Kadzidło.


Kadzidło jest jednym z najbardziej znanych ośrodków sztuki kurpiowskiej zachowanej w zdobnictwie, wycinankarstwie, hafciarstwie, koronkarstwie, budownictwie, strojach i obróbce bursztynu. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji organizuje rokrocznie spotkanie z artystami i twórcami ludowymi "Śladami Kurpiów". Największa popularnością cieszy się "Wesele Kurpiowskie", które organizowane jest w trzecią niedzielę czerwca. Uczestnicy imprezy stają się gośćmi weselnymi biorą udział w weselnej mszy w kościele. Przy GOKSiR działają Klub Seniora "Kurpiowski Serce", kapela ludowa, zespół dziecięcy "Kurpik" i zespół folklorystyczny "Kurpianka".
Na terenie Kadzidła znajduje się zespół muzealny "Zagroda Kurpiowska" gdzie można obejrzeć 3 chałupy, stodołę, drwalnię, maneż i świronek. Budynki te wyposażone są w eksponaty prezentujące życie codzienne dawnych Kurpiów. W Zagrodzie organizowane są na zamówienie warsztaty i lekcje muzealne z udziałem twórców ludowych. W prywatnej "Izbie Pamięci Czesławy Konopkówny" można poznać życie i twórczość najpopularniejszej ambasador kurpiowskiej sztuki ludowej. Warto obejrzeć zabytkowe obiekty sakralne: ponad stuletni neobarokowy kościół w Kadzidle i drewniany kościół w Czarni.

W Gminie Kadzidło warto zobaczyć:
- Neobarokowy kościół pod wezwaniem Ducha Świętego w Kadzidle z 1883r., wewnątrz renesansowy ołtarz i oryginalne kropielnice z muszli morskich,
- Plebania z 1889r.,
- Drewniany kościół pw. Michała Archanioła w Czarni (Kadzidlańskiej) z 1921r.,
- Zagroda Kurpiowska w Kadzidle,
- Izba Pamięci Czesławy Konopkówny,
- Ścieżka przyrodniczo-leśna Kadzidło-Tatary-Długi Kąt-Brzozówka-Kadzidło,
- Tereny torfowiska Karaska,
- Widowisko "Śladami Kurpiów",
- Inscenizacja "Wesela Kurpiowskiego"
- "Niedziela Kadzidlańska" i Turniej Wsi,
- Muzeum Kurpiowskie w Wachu,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej i ostatniej na dziś przesyłce było:
- długopis,
- 2 przypinki (PIN) jedna zasili moją kolekcję a druga pójdzie na wymianę - kolejna 2198 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...