piątek, 27 lipca 2018

Piątkowe - 6 przesyłek, tak miły prezent na rozpoczęcie weekendu - wpis numer 688

Dziś mamy 27 lipca 2018r. Witam Was w to upalne oraz muzyczne popołudnie (XXIII Festiwal w Ostródzie 2018r. 27-28 lipiec) 😉😎 Tak jak się pewnie domyślacie mam dla Was kolejną garść nowych przesyłek do zaprezentowania na blogu. Łącznie dziś od listonosza otrzymałem 4 nowe przesyłki + dwie zaległe ze środy i czwartku = 6. Nawet gdy spojrzę na statystyki to te wpisy z większą ilością przesyłek/paczek bardzie Wam się podobają 😀 Co do nowych pozytywów to jak na razie brak - sami wiecie okres urlopowy i inne sprawy 😉


DO KINA:
Tak ja już wspominałem na fanpage'u wczoraj nie było wpisu na blogu, ponieważ byłem w pewnym miejscu - mowa tu o kinie na filmie "Listy do M3".  Choć ta produkcja miała swoją premierę 10 listopada 2017 to jedno z kin obecne w Siedlcach (nie będę robił reklamy) ma taką opcję aby zapoznać się z polską sztuką filmową ponownie po swojej premierze.
 Na prawdę bardzo fajny film - polecam 😀 Opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonają się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek. Jest także kontynuacją poprzednich swoich części.

JUŻ DOSTĘPNY:
Miło mi ogłosić że od czwartku 24 lipca blog "Gadżety na dobry dzień" możecie także śledzić za pomocą serwisu społecznościowego jaki jest Instagram (link znajdziecie po kliknięciu w logo poniżej). Jest to kolejna platforma zaraz po: Google Plus, Facebook-u, YouTube i Twitter-ze - dzięki której mogę się z Wami lepiej kontaktować oraz prezentować Wam moje gadżetowe i nie tylko zdobycze 😀😉😊😎

https://www.instagram.com/lukasz.stanczuk/?hl=pl

ZAPROSZENIE:
Już w tą niedziele 29 lipca na terenie Galerii Siedlce odbędzie się po raz piąty spotkanie z żywą lekcją historii podczas Pikniku Historycznego pod tytułem: ”Polskie Drogi Do Niepodległości”. Podczas pikniku historyczno-edukacyjny przedstawione zostaną polskie organizacje młodzieżowe z okresu 1900-1918, biorące udział w walkach o niepodległość i kształt granic Polski. Niezwykle interesująco zapowiadają dwie rekonstrukcje wydarzeń (na odcinku ul. Wojskowej). O godz. 15.00 odbędzie się inscenizacja „Wycofywanie się oddziałów pruskich, Siedlce 1918”, a o godz. 16.00 „Walka o granice wschodnie, Przemyśl 1918”.


OK tyle na dziś moim informacji 😀 najwyższy czas przejść do głównego punktu bloga 
3,2,1 LECIMY...

PS: Pokażcie w nowych komentarzach oraz lajkach na fanpage'u jak podobają się Wam moje dzisiejsze przesyłki 😉


Pierwsza koperta pochodzi od Aleksandry Radwan.
Aleksandra Radwan - polska aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, radiowa i dubbingowa. Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie (2008). W czasach licealnych była aktorką w lubelskim Teatrze Panopticum. W roku 2014 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Reprezentowała Polskę na międzynarodowych festiwalach teatralnych: ITSelF Festival (Polska), Festival Bańska Bystrica (Słowacja), International Festival European Regions (Czechy). Jest także laureatką nagród takich jak: 2011–2013: Stypendium Rektora Akademii Teatralnej w Warszawie dla Najlepszych Studentów, 2013: stypendium Funduszu Stypendialnego „Na rzecz młodych talentów 2013”, 2013: nagroda „Młody Talent 2013” czy 2014: Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Aleksandry Radwan,
- miły list - DZIĘKUJE😊


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 3 miesiące i 18 dni,
Szczegóły: Oryginał,

Druga przesyłka jest od duetu projektantów mody Paprocki&Brzozowski.
Paprocki&Brzozowski - polscy projektanci mody, gdzie od 2000 roku tworzący swoją wspólną markę. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski są absolwentami Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Po kolekcji dyplomowej w 2002 roku zadebiutowali pierwszą autorską kolekcją w Warszawie w 2003 roku, dzięki której zostali uznani Projektantami Roku 2004 przez miesięcznik „Elle”. Projektanci mają też na swoim koncie m.in. nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce zdobyty podczas piątej edycji gali „Moda i Sztuka” we Wrocławiu. W 2008 roku duet otrzymał Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelniczki magazynu „Elle”. Również w 2008 roku projektanci podjęli współpracę z polską marką odzieżową Reserved, dla której zaprojektowali kolekcję wiosna/lato 2008. Następnie stworzyli kolekcję jesień/zima 2008 dla marki Ochnik. W 2012 roku stworzyli kostiumy do spektaklu tanecznego Windows Izadory Weiss z muzyką Leszka Możdżera w Operze Bałtyckiej. Od 2010 roku projektanci tworzą również linię basic – „Plants by Paprocki & Brzozowski”, dostępną w butiku online oraz w kilkunastu butikach partnerskich w Polsce. Obaj są jurorami konkursów poświęconych modzie, m.in. OFF Fashion w Kielcach, Mazda Design oraz Hush Selected. Prowadzą warsztaty na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, oraz w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. 8 września 2015 roku duet zaprezentował swoją kolekcję wiosna/lato 2016 w nowojorskim New Museum w Soho, podczas imprezy Polish-American Fashion Foundation. Kreacje duetu noszą osobowości medialne w Polsce, m.in.: Kinga Rusin, Joanna Krupa, Joanna Koroniewska, Natalia Kukulska, Reni Jusis, Edyta Zając, Maja Ostaszewska, Katarzyna Figura, Kora, Monika Olejnik, Edyta Herbuś, Paulina Krupińska oraz Maja Sablewska.


W drugiej przesyłce znalazłem:
- 3 pocztówki z autografami od duetu modowego Paprocki&Brzozowski,


!!! Dziękuje bardzo za trzy pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia przesyłka pochodzi od Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie - Luborzycy.
Kocmyrzów-Luborzyca - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat krakowski. Gminę Kocmyrzów-Luborzyca utworzono 1 stycznia 1973, z siedzibą gminnej rady narodowej w Kocmyrzowie. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie krakowskim. Obecnie siedzibą gminy jest miejscowość Luborzyca. Na terenie gminy od 1976 działa (pierwotnie jako Gminny Ośrodek Kultury) Centrum Kultury i Promocji w Baranówce. Centrum organizuje szereg imprez o charakterze kulturalnym, wśród nich m.in. organizowane cyklicznie (niektóre od kilkunastu lat) „Gminny Konkurs Potraw Regionalnych”, „Dożynki Gminne” oraz „Dni Gminy Kocmyrzów-Luborzyca”, i posiada filie w postaci Domu im. Batalionów Chłopskich w Marszowicach i Domu Ludowego w Zastowie.


Gmina ta zaprasza do odwiedzenia następujących miejsc:
- Dwór w Baranówce,
- Kościół św. Mikołaja w Czulicach,
- Zespół dworski w Czulicach,
- Kościół św. Wawrzyńca w Goszczy,
- Cmentarz parafialny i wojenny w Goszczy,
- Zespół dworski w Goszczy,
- Zespół dworski w Goszycach,
- Zespół dworsko parkowy w Goszycach,
- Zespół dworski w Kocmyrzowie,
- Zespół dworski w Krzysztoforzycach,
- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysiołku Luborzyckim,
- Zespół dworski w Łuczycach,
- Kaplica św. Otylii i św. Łucji w Wilkowie,
- Zespół dworski w Wilkowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- tomik z wierszami "Artyści Gminy Kocmyrzów-Luborzyca" Józefy Kalemby,
- 5 pocztówek,
- 2 ulotki,
- smyczka,
- długopis,


Czwarta przesyłka jest od pewnego norweskiego miasta.
W czwartej przesyłce było:
- historia miasta przedstawiona w liście (w języku norweskim),
- przypinka (PIN) kolejna 2242 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego nadawcy.
A w piątej przesyłce była:
- przypinka (PIN) kolejna 2243 w kolekcji !!!


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnego zagranicznego nadawcy.
W szóstej i ostatniej przesyłce znajdziemy:
- folder informacyjny,
- 4 balony,
- smyczka,
- przypinka (PIN) kolejna 2244 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...