wtorek, 21 sierpnia 2018

Wtorkowe - 5 kopert/przesyłek, na dobre rozpoczęcie gadżetowego tygodnia + prezentacja nowego sprzętu - wpis numer 697

Dziś jest 21 sierpnia 2018r. Hej, Witajcie - miło mi że jesteście kolejny raz ze mną 😊 Od początku mojego bloga upłynęło łącznie już trzy lata. I właśnie teraz zbliża nam się "nowa setka". Nie chodzi mi o przypinki (PIN) tylko o wpisy na blogu - obecnie jest to już 697 (z dzisiejszym). Blog nie istniałby gdyby nie było nowych przesyłek. Łącznie dziś od mojego listonosza otrzymałem 5 kopert (tych dużych i tych małych). Miła i pozytywna jedna wiadomość pojawiła się także na mojej skrzynce mailowej - szczegóły już wkrótce...

NOWY SPRZĘT:
Jak pewnie wiecie podpisane zobowiązania mają to do siebie że lubią się kiedyś kończyć. Tak też było w moim przypadku 😀 Dzięki przedłużonej umowie z moją siecią komórkowa (nie będę robił reklamy) wczoraj w godzinach popołudniowych odwiedził mnie kurier z pewną paczką - mowa tu o nowym smartfonie 😉😊 Z dotychczasowej Xperii XA przesiadam się na Samsunga Galaxy J6 (2018). A tak właśnie się prezentuje (sorki że zdjęcie z internetu):


Mogę chyba śmiało przyznać (bo miałem już kilka telefonów) że "Samsungowa rodzina smartfonów" bardziej przypada mi do gustu niż ta Xperii. Prezentowany przez mnie model posiada: 5,6-calowy ekran Infinity Display Super AMOLED 1480 na 720 pikseli, procesor Exynos 7870, Mali T830, 3-4 GB pamięci RAM, 32-64 GB przestrzeni na dane oraz czytnik kart microSD, aparat główny 13 Mpix f/1.9, aparat frontowy 8 Mpix f/1.9, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, NFC, LTE, Dual SIM ,czytnik linii papilarnych, bateria o pojemności 3000 mAh czy też Android 8.0 Oreo. W pudełko po za telefonem, gwaracji/instrukcji od producenta znalazłem także: słuchawki oraz kabel USB z wtyczką do kontaktu jako ładowarka.


Bez zbędnego gadania przechodzimy do głównego punktu dzisiejszego wpisu czyli prezentacji nowych kopert/przesyłek na blogu
3,2,1 ODJAZD...

PS: Zasypcie mnie górą Waszych nowych komentarzy oraz lajków na fanpage'u - pozdrawiam 😉😊


Pierwsza koperta pochodzi od Mariana Opani.
Marian Opania - polski aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. A.J. ks. Czartoryskiego w Puławach (1960), a następnie PWST w Warszawie (1964). Debiutował w noweli Warszawa w filmie Miłość dwudziestolatków (L’amour a vingt ans) Andrzeja Wajdy w 1962 r. W teatrze debiutował na scenie Teatru Klasycznego w Warszawie (10 października 1964 r.). Znany z wykonań piosenki aktorskiej, z występów w kabaretach i ról komediowych. Współpracował m.in.: z Teatrem Scena Prezentacje w Warszawie. Od 1993 roku związany z Teatrem Ateneum. Obecnie na Scenie 61 gra monodram „W progu, czyli tajemnica zaniechanych spodni” w reżyserii Bartka Konopki. Premiera odbyła się 12 czerwca 2013.


A w pierwszej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Mariana Opani,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 1 miesiąc i 3 dni,
Szczegóły: oryginał,

Druga przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Grudziądzu - powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Grudziądz. Największym miastem w powiecie jest Łasin.
W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Łasin, Radzyń Chełmiński, gminy wiejskie: Gruta, Rogóźno, Świecie nad Osą, Gmina Grudziądz i miasta: Łasin, Radzyń Chełmiński.


Powiat Grudziądzki i jego walory turystyczno/przyrodnicze:
W Grudziądzu rozpoczyna swój bieg pięć znakowanych szlaków turystycznych, które przebiegają przez najciekawsze fragmenty powiatu. Szlak czerwony wiedzie przez Nową Wieś, Wielki Wełcz, rezerwat "Jamy" do Gardei. Jego druga odnoga prowadzi z Grudziądza przez Radzyń Chełmiński do Ryńska. Szlak żółty prowadzi przez Rogóźno-Zamek, do jeziora Kudznia, kolejny zielony łączy Świecie nad Osą, Mełno i Radzyń Chełmiński. Ostatnia trasa oznaczona kolorem niebieskim prowadzi skrajem Wysoczyzny Chełmińskiej przez Mnirelk, Goplin i Klamry. Jedną z największych atrakcji turystycznych powiatu są pozostałości średniowiecznych zamków krzyżackich w Radzyniu Chełmińskim, Rogóźnie i Pokrzywnie. Najsławniejsza z warowni w Radzyniu Chełmińskim posiada klasę międzynarodową w skali oszacowania wartości zabytków. Do naszych czasów zachowało się południowe skrzydło zamku z kaplicą i dwoma narożnymi kwadratowymi wieżami, część przyziemia a także przedzamcze w formie trapezu. Z udostępnionych do zwiedzania wież zamkowych turyści mogą podziwiać panoramę rozciągająca się na miasteczko i okolice. Z położonego na wyniosłym wzgórzu zamku w Rogóźnie pozostało czworoboczna wieża z bramą wjazdową, resztki murów, fragmenty przedzamcza oraz budynki gospodarcze z przełomu XVIII i XIX wieku. W Pokrzywnie obejrzeć można część zamkowych murów oraz trój kondygnacyjny spichlerz na przedzamczu.

Teren powiatu grudziądzkiego oferuje wiele atrakcji turystom również dzięki bogactwu form morfologicznych i osobliwościom przyrody. Spragnieni wypoczynku nad wodą, mogą zażywać kąpieli w licznych jeziorach, spośród których najlepiej zagospodarowane są: j. Łasińskie, j. Kuchnia, j. Nogat. Pasjonaci żeglarstwa i sportów wodnych znajdą dogodne warunki nad j. Łasińskim. Jeziora i rzeki powiatu są ponadto znakomitymi miejscami do wędkowania. Amatorzy wycieczek pieszych i rowerowych mogą podziwiać nieskażoną przyrodę na terenach rezerwatów przyrody: "Jamy", "Dolina Osy" i "Rogóźno Zamek". Największym jest rezerwat "Dolina Osy" zajmujący 665,11 ha. Utworzony został w 1994 r. dla ochrony unikatowego krajobrazu wijącej się między stromymi zboczami rzeki. Rezerwat leśny "Jamy" o powierzchni 106,11 ha (utworzony w 1967 r.) chroni fragmenty buczyny pomorskiej oraz zbiorowiska grądowe.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce było:
- duża rozkładana mapa powiatu,
- mała mapka,
- kalendarzyk,
- smyczka,
- list
- przypinka (PIN) z herbem,


Trzecia koperta pochodzi od Urzędu Gminy Wręczyca Wielka - gmina wiejska w województwie śląskim, powiat kłobucki. W latach 1975–1998 położona była w województwie częstochowskim. Południowe obrzeża gminy leżą na terenie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą wchodzącego w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Gmina należy do Lokalnej Grupy Działania realizującej projekt „Zielony Wierzchołek Śląska”. Gminę Wręczyca Wielka utworzono z dniem 1 stycznia 1973 na mocy uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej w Katowicach z dnia 6 grudnia 1972 r. Nr XX/99/72. Siedzibą gminy jest Wręczyca Wielka.


Tereny gminy Wręczyca Wielka stanowią niezwykle urokliwy zakątek powiatu kłobuckiego, którego ciekawostki nie tylko warto znać, lecz warto także polecić miłośnikom przyrody oraz turystom szukającym piękna i spokoju. Głównymi elementami wpływającymi na duże walory przyrodnicze gminy są : stosunkowo bogata flora, duża różnorodność siedliskowa, wysoka lesistość, liczne zachowane stare drzewa oraz dobrze rozwinięta sieć wód powierzchniowych stwarzająca dogodne warunki do bytowania rodzimych gatunków flory i fauny. Głównymi ciekami gminy są rzeki Pankówka, Biała i Czarna Oksza oraz Gorzelanka. Ich liczne, często bezimienne dopływy umożliwiają w połączeniu w połączeniu ze zróżnicowanym terenem wykształcenie licznych ekosystemów hydrogenicznych stanowiących ostoję rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Atrakcje to nie tylko przyroda. W gminie znajdują się też miejsca zabytkowe takie jak: Kościół w Truskolasach pochodzący z roku 1737 czy też Cmentarz parafialny w Truskolasach z nagrobki z XIX i początków XX wieku.

Aktywnie wypoczywający turysta znajdzie tu także cztery tras rowerowych:
* Trasa Nr 1 „ Krzyżowa droga”,
* Trasa nr 2 „Szlakowa wycieczka”,
* Trasa nr 3 „Szlakiem wiaduktów”
* Trasa nr 4 „Leśna wędrówka”,
* Trasa nr 5 „Wycieczka do Truskolas”,
* Szlak Pankówki,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej kopercie znalazłem:
- przypinkę (PIN) z herbem - kolejna 2259 w kolekcji !!!


Czwarta przesyłka jest od pewnej instytucji.
W czwartej przesyłce było:
- 5 folderów reklamujących,
- 2 buttony,
- list,


Piąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej rozgłośni radiowej.
A w piątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- duża papierowa torba,
- płyta Mirosława i Bożeny Szołtysków "Pieśni pielgrzymkowe",
- mały notes,
- 3 podkładki pod napój,
- 2 naklejki,
- 2 długopisy,
- smyczka,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...