wtorek, 23 października 2018

Poniedziałkowo/Wtorkowe - 3 przesyłki, muzyczne klimaty + kabaretowe skecze + wyprawa w Polskę - wpis numer 726

Dziś jest 23 października 2018r. Kolejny to już raz, gdy nowy gadżetowy tydzień rozpoczynamy od wtorku - ale dobrze, że coś mamy nowego 😁 Za oknami nasza Złota Polska Jesień zamieniła się w deszczową, pochmurna i wietrzną aurę - ciepłe kurtki, czapki i rękawiczki mile widziane. Co do nowych przesyłek to przez te dwa dni (poniedziałek i wtorek) otrzymałem łącznie trzy nowe przesyłki od listonosza. Także w ciągu ostatnich godzin pojawiły się trzy nowe pozytywy: firmowy, na autograf oraz urzędowy - szczegóły jak zwykle u mnie na blogu 😉😊

Wczoraj także tak po południu wybrałem się do kina na pewny seans - mowa tu o filmie "7 uczuć" Marka Koterskiego twórcy takich hitów jak "Dzień Świra" czy "Baby są jakieś inne". Opowiada on o Adasiu Miauczyńskim. Tym razem cofa się on do czasów dzieciństwa, szkoły i dorastania. Stara się przystosować do życia w społeczeństwie i nauczyć wyrażać podstawowe ludzkie uczucia. Dlatego na początku przedstawione są sceny, w której syn reżysera, Michał, wykłada psychologowi swoje problemy. Na pewno na uwagę zasługuje dobra odsada filmu taka jak między innymi: Michał Koterski, Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Katarzyna Figura, Marcin Dorociński, Tomasz Karolak czy też Joanna Kulig. Jest w nim także dużo humoru. Co do mojej oceny filmu to daje mu taką mocną szkolną 4+. A Wy oceńcie go sami...


GANG SIĘ NAM ROZRASTA:
Dziś także mogę Wam się śmiało pochwalić, że zdobyłem pierwszego mojego członka z Biedronkowego Gangu Słodziaków - jest nim Ryś Rysio (marzyciel, lubi wygrzewać się w słońcu, a gdy zaśnie - głośnio chrapie). Jednak kolekcjonowanie naklejek się opłaca. Jak widać przedstawiciele pozostałych Gangów: Lidlaków i Świeżaków przyjęli nowego kolegę na spokojnie - nie ma między nimi żadnej wojny (bo to przecież gangi).


A Wy macie swojego ulubionego członka z Gangu Słodziaków ?

I w tym właśnie momencie przechodzimy do ostatniego punktu dzisiejszego programu jakim jest prezentacja moich nowych przesyłek 3,2,1 ODPALAMY...

PS:Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Waszą MEGA aktywnością jeżeli chodzi o nowe komentarze pod moim ostatnim wpisem - proszę o więcej, bo wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia 😘


Pierwsza przesyłka pochodzi od Arka Braxtona.
Arek Braxton - wokalista i prezenter telewizyjny znany z programów Muzyczne Hity Kawy czy Herbaty, Raj ,Tęczowy Music Box oraz stacji Disco Polo Music. W Latach 90-tych prowadził programy dla dzieci i młodzieży w TVP Z równym zaangażowaniem prowadzi zarówno imprezy, jak i programy telewizyjne. Autor przebojów "Złoty piach" i " Jest OK " które często są emitowane w rozgłośniach radiowych w Polsce. Jako prezenter i reporter nie boi się zadawać swoim rozmówcom trudnych i dociekliwych pytań. Może pochwalić się ogromną wiedzą muzyczną. Jak sam mówi o sobie, jest "urodzonym optymistą". Obecnie po krótkiej przygodzie z muzyka taneczną wraca do Popu promując najnowszy singiel ''Tylko Jedną Noc '' który zapowiada album ,który ukaże się na wiosnę 2019 r. Kompozytorem piosenki jest Filip Siejka multiinstrumentalista ,producent muzyczny , twórca hitów dla Gwiazd Polskiej sceny muzycznej (Partycja Markowska, Papa D, Zbigniewa Wodeckiego, Mietka Szcześniaka itd.) autorem tekstu jest dziennikarz Polskiego Radia Dariusz Turecki.


Pana Arka miałem także okazje spotkać osobiście podczas I Siedlce Disco Festiwalu (18 czerwca 2017r.) w roli prowadzącego. Zapraszam także do wysłuchania jego najnowszego utworu "Tylko jedna noc".


A w pierwszej przesyłce była:
- pocztówka z autografem,
- płyta CD,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem, płytę CD oraz wsparcie mojej kolekcji - samych HIT-ów życzę !!!

Druga koperta jest od Kabaretu Rak.
Kabaret Rak - polski kabaret, powstały na przełomie roku 1981 i 1982 w Rudzie Śląskiej. W pierwszym składzie występowali: Ryszard Siwek, Andrzej Stefaniuk i Krzysztof Hanke, których pierwsze litery imion tworzyły nazwę formacji. Kabaret przechodził liczne metamorfozy, szczególnie personalne. W obecnym składzie występują Krzysztof Hanke i Krzysztof Respondek.


W drugiej kopercie było:
- wspólne zdjęcie z autografami Krzysztofa Hanke oraz Krzysztofa Respondka,
- pocztówka z pozdrowieniami i podpisem od Krzysztofa Hanke,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie i pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 10 dni,
Szczegóły: oryginały,

Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Gidle - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat radomszczański. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie częstochowskim. Siedziba gminy to Gidle. Za Królestwa Polskiego gmina Gidle należała do powiatu nowo-radomskiego w guberni piotrkowskiej. 31 maja 1870 do gminy przyłączono pozbawione praw miejskich Pławno.


Do najcenniejszych zabytków gminy należą przede wszystkim budowle sakralne w Gidlach:
- Kościół (1632-44) i klasztor (1640-55) oo. Dominikanów,
- Drewniany kościół p.w. św. Marii Magdaleny (XV - XVI w., przebudowany w 1659 r.),
- Pokartuzjański kościół Matki Boskiej Bolesnej (1754),

Na terenie gidelskiego klasztoru działają: niewielkie muzeum i przyklasztorna biblioteka. Biblioteka założona została w 1624 roku. Zawiera kilka tysięcy woluminów. Muzeum natomiast powstało w 1950 roku. Eksponowane są w nim zabytki sztuki sakralnej i regionalnej.

Miejscem szczególnie wartym odwiedzenia jest również Pławno. Tutejszy kościół parafialny, w obecnym kształcie z 1881 r. zasłynął tzw. tryptykiem z Pławna, zaliczanych według niektórych do szkoły Wita Stwosza.

W dawnej siedzibie właścicieli Pławna - kompleksie pałacowo-parkowym z 2. poł. XIX stulecia funkcjonuje dziś Szpital Chorób Płucnych. W otaczającym go parku rosną liczne okazy pomnikowych drzew liściastych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej i ostatnie przesyłce znalazłem:
- folder informacyjny,
- mapa turystyczna,
- 2 pocztówki,
- list,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...