poniedziałek, 12 listopada 2018

Relacja z siedleckich wydarzeń na 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości - wpis numer 732


Dziś mamy 12 listopada 2018r. UWAGA WPIS BOGATY W ZDJĘCIA I FILMY Witajcie 😀 w tych szczególnych dla naszego kraju dniach Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku, że dziś wypada nam ustawowo dzień wolny od zajęć chciałbym Wam zaprezentować mój nowy wpis, który będzie zawierał foto i video relację z dwóch siedleckich wydarzeń na 100-lecia Niepodległości.

!!! ZAPRASZAM NA MÓJ WYJĄTKOWY WPIS !!!

PS: DAJCIE ZNAĆ W KOMENTARZACH JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ TE MOJE RELACJĘ 👦

SIEDLECKIE UROCZYSTOŚCI CENTRALE:
Obchody w Siedlcach rozpoczęły się od godziny 13:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny, koncelebrowaną w parafii Świętego Józefa przez Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdę. Po mszy na terenie parafii został odsłonięty i poświęcony okolicznościowy Obelisk na 100-lecie Niepodległości. Następie wszyscy zebrani w towarzystwie pocztów sztandarowych przemaszerowali na Plac Wolności gdzie odbyły się Uroczystości Centralne dzisiejszego święta. Nie zabrało oczywiście takich punktów jak: odśpiewania hymnu państwowego, wystąpienia Prezydenta Miasta, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie wieńców i zapalenie zniczy pamięci, występu Orkiestry Wojskowej w Siedlcach czy też posiłku wojskowego dla wszystkich zebranych mieszkańców miasta i nie tylko.
Video z przemarszu po skończonej Mszy Świętej na Plac Wolności:


MOTOPARADA NIEPODLEGŁOŚCI:
Drugą i moim zdaniem bardzo udaną w tym szczególnym dniu była "Wielka Motoparada Niepodległości"/Plac Sikorskiego w Siedlcach. Zorganizowana przez między innymi: MTZ Korba, Gryf Poland, Natura-lnie 4x4 i FMB Siedlce Impreza ta przyciągnęła bardzo dużo mieszkańców miasta. W jej planie było kolejno: zwiedzanie dostępnych samochodów i motocykli, Wielka Motoparada Niepodległości ulicami Siedlec, wirtualny koncert rocka patriotycznego, grochówka z kuchni polowej oraz ognisko.
I tak na zakończenie serwuje Wam jeszcze trzy filmy: pierwszy to Wielka Motoparada Niepodległości po zmroku oraz dwa kolejne ze zwiedzania dostępnych samochodów oraz motocykli (było głośno - MEGA):PS: Według mnie bardzo udane Święto Niepodległości w Siedlcach. Jedynie, do czego mogę mieć żal jest to, że te dwa wydarzenia w mniejszym stopniu nakładały się czasowo. Można było Centralne Uroczystości rozpocząć o dwie godziny wcześniej o 11:00 na przykład.

To wszystko na dziś 😀
Na kolejny już gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...