środa, 6 lutego 2019

Wtorkowo/Środowe - 10 kopert/przesyłek, w rytmie gwiazd i nie tylko - wpis numer 764

Dziś mamy 6 lutego 2019 rok. Witam Was i pozdrawiam serdecznie 😉 W to środowe popołudnie mam dla Was jak zwykle nową garść przesyłek do opisana na blogu 😏 Fajnie było wrócić z jedno dniowego wyjazdu do domu > otworzyć skrzynkę pocztową > a tu wyciągam 1,2,3,4,5,6,7 kopert - nie mam nic przeciwko aby takie miłe akcenty zdarzały się częściej 😋 Wtorek to też dwa nowe pozytywy: urzędowy i na autografy równej liczny wyświetleń bloga - 600 000 !!!


PO WYJEŹDZIE:
Wczoraj jak już wspominałem na blogu pojechałem do rodziny na wieś na jedno dniowy wyjazd feryjny. Razem z moją ciocią i rodzeństwem ciotecznymi spędziliśmy bardzo fajny i zabawny dzień 😁 Kurcze, ale teraz są fajne zabawki dla dzieci, na przykład taka pluszowa papuga, która powtarza wszystkie ludzkie głosy w zniekształconej barwie - był z niej MEGA ubaw. Wracając do domu udało mi się nagrać przejazd pociągu tzw. "Łukowianki" + jakieś dziwne odgłosy - jak z horroru 😁😂


POZDROWIENIA 
😊 dla Przemka, Damiana, Marcina i Martynki 😊

4 lutego (poniedziałek) minął równo rok od śmierci Ś.P. Wojciech Pokory - polskiego aktora teatralnego i filmowego, pedagoga, artysty kabaretowego oraz reżysera teatralnego 😥  


Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. AMEN
 
I ty właśnie sposobem potarliśmy do głównego punktu programu, jakim jest prezentacja moich nowych przesyłek - dla przypomnienia aż 10 kopert 😏
3,2,1 START...

PS: Małe zadanie dla Was: każda osoba, która odwiedzi mojego bloga jest proszona o pozostawienie nowego komentarza na blogu albo lajka na fanpage'u - z góry dziękuje 😉


Pierwsza przesyłka jest od zespołu M-Power.
M-Power - to nowy projekt na scenie muzycznej. Tworzy go dwóch panów pełnych pasji do muzyki. Każdy z nich (mimo to, że Formacja powstała w 2016 roku) już wcześniej miał do czynienia ze sceną oraz muzyką. Marcin Lichocki inaczej Dj Koksu przez wiele lat występował ze znanymi zespołami nurtu disco takimi jak np. After Party, ma w tej branży duże doświadczenie koncertując w całej Polsce, USA jak i wielu innych krajach . Mateusz Pawłowski syn Katarzyny Pawłowskiej znanej autorki tekstów disco polo m.in do hitu ANDRE "Ale Ale Aleksandra",  jest młodym i kreatywnym człowiekiem, który na scenie czuje się jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Kocha każdą muzykę i ma dobry kontakt z publicznością, oprócz nurtu disco polo śpiewał poezję i muzykę klasyczną. Formacja pomimo swojego krótkiego stażu na rynku muzycznym ma na koncie dwa teledyski do piosenek "Stało się" oraz "Karuzela Zdarzeń",  jak i utwór w wersji Audio „Tyle mam Dla Ciebie’’ , które krążą w sieci i na kanałach Tv, Są na etapie kończenia swojej autorskiej płyty, która pod koniec 2017, początek 2018 roku ukaże się na rynku.


Zapraszam do wysłuchania piosenki M-Power - Pocałuj mnie:


A w pierwszej przesyłce było:
- podpisana pocztówka zespołu (986 w kolekcji),
- płyta CD z autografem (987 w kolekcji),
- naklejka,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę i płytę CD z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Druga koperta pochodzi od Janusza Gajosa.
Janusz Gajos - polski aktor teatralny i filmowy, profesor sztuk teatralnych, fotograf. Doktor honoris causa Łódzkiej Szkoły Filmowej. W jedenastym roku życia zamieszkał wraz z rodzicami w Będzinie, gdzie ukończył szkołę podstawową, zdał maturę w III Liceum Ogólnokształcącym (1957). Zawodu aktora uczył się w Teatrze Dzieci Zagłębia pod opieką Jana Dormana, kilkakrotnie starając się o przyjęcie do Szkół Teatralnych w Łodzi i Krakowie, ciągle bez powodzenia. Odbył służbę wojskową (1960–1961). Studiował na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi (1961–1965), dyplom uzyskał w roku 1971. Debiutował w filmie Marii Kaniewskiej Panienka z okienka (1964) w roli Pietrka. Jako aktor występował w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, od 1970 w teatrach warszawskich (Komedia, Polski, Kwadrat i Dramatyczny), Teatrze Powszechnym w Warszawie (od 1985), Teatrze Narodowym w Warszawie (2003) oraz w spektaklach Teatru Telewizji. W 2003 został wykładowcą PWSFTiT w Łodzi, a w 2006 członkiem rady programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Występował w roli Tureckiego w odcinkach Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz w skeczach telewizyjnego programu specjalnego Kabaretu Dudek pt. W telewizyjnej kawiarni.
Zajmuje się również fotografią, pierwszą wystawę swoich zdjęć zorganizował w Katowicach (2002).
W 2008 otrzymał tytuł profesora sztuk teatralnych. 7 października 2016 został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010 oraz przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku.


W drugiej kopercie były:
- 2 zdjęcia z autografami Janusza Gajosa z kadrów filmów: "Czterej Pancerni i Pies" oraz "Kler" (988 i 989 w kolekcji),


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Co prawda w mojej kolekcji mam już autograf od Pana Janusza, ale zależało mi bardzo na podpisaniu dwóch powyższych zdjęć - wcześniejsza za to fotografię przeznaczam na wymianę:


Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 9 dni,
Szczegóły: oryginały,

Trzecia koperta jest od Agnieszki Mrozińskiej.
Agnieszka Mrozińska - polska aktorka dubbingowa, teatralna, producentka filmowa, wokalistka i tancerka. Absolwentka XCVI Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Studiowała aktorstwo w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jerzego Giedroycia w Warszawie, otrzymała tytuł magistra sztuki. Związana z Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie Panią Agnieszkę można zobaczyć w serialu "Barwy Szczęścia" jako Mariola Kłos.


A w trzeciej przesyłce były:
- 2 zdjęcia z autografami i pozdrowieniami (990 i 991 w kolekcji),


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografami, miły kontakt oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 9 dni,
Szczegóły: oryginały,

Czwarta koperta pochodzi od Magdaleny Szczepanek.
Magdalena Szczepanek - polska aktorka i wokalistka. Obecnie związana jest z Krakowskim Teatrem Variete oraz Teatrem Plejada z Krakowa. Debiutowała na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, gdzie zagrała Dianę Barry w musicalu "Ania z Zielonego Wzgórza" w reż. Jana Szurmieja (premiera 2006). Na scenie nieprzerwanie od 25 lat! Magda Szczepanek od dziecka śpiewała i z powodzeniem brała udział w niezliczonych konkursach, festiwalach piosenki i programach telewizyjnych ( "Twoja droga do gwiazd", "Szansa na sukces" ) Od 11 lat można ją podziwiać w charakterze aktorki. Zagrała m.in. Vivienne Kensington u Janusza Józefowicza w "Legalnej Blondynce" (premiera 2015). Obok Tadeusz Huka i Iwony Bielskiej gra także w drugim spektaklu J. Szydłowskiego "Dziewczyna z plakatu", gdzie wciela się w Polly Perkins- girlaskę z lat dwudziestych i kolejny raz prezentuje warsztat wokalny, taneczny i aktorski. Na co dzień jest pasjonatką jedzenia, lubi gotować i twierdzi, że gdyby nie scena, spełniałaby się w kuchni. Widzom jest dobrze znana z roli Joanny Zatorskiej z serialu TV4 "Policjantki i Policjanci".

(na zdjęciu z serialowym partnerem patrolu 007 
Szymonem Zielińskim (Pawłem Monsielem)

W czwartej kopercie były:
- zdjęcie z autografem (992 w kolekcji),
- wspólna fotografia z autografami patrolu numer 007 serialowej Joanny i Szymona (993 w kolekcji),


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcie z autografami, wsparcie mojej kolekcji oraz jako bonus podpis Pawła Monsiela na wspólnej fotografii !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 1 miesiąc i 8 dni,
Szczegóły: oryginały,

Piąta przesyłka jest od programu pierwszego Polskiego Radia S.A.
Jedynka Polskie Radio - ogólnopolska, całodobowa, publiczna polska stacja radiowa, będąca częścią spółki akcyjnej Polskie Radio. Regularną emisję programu rozpoczęła 18 kwietnia 1926 roku. Radiowa Jedynka nadaje program o charakterze uniwersalnym, adresowany do szerokiego grona słuchaczy, wyróżniający się dużą ilością informacji, które przygotowuje m.in. Redakcja Aktualności PR 1.


A w piątej przesyłce znalazłem:
- pocztówka w etui z autografami pracowników radiowej jedynki - prowadzących audycje: Jolanty Fajkowskiej, Sławy Bieńczyckiej, Romana Czejarka oraz wydawcy Małgorzaty Raduchy (994 w kolekcji),


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Szósta koperta pochodzi od Adama Kszczota.
Adam Kszczot - polski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 metrów.
Wielokrotny medalista mistrzostw Europy, halowych mistrzostw Europy, mistrzostw świata oraz halowych mistrzostw świata. Reprezentował Polskę na drużynowym czempionacie Starego Kontynentu oraz w meczach międzypaństwowych. Rekordzista kraju w biegu na 600 metrów tak w hali, jak i na stadionie. Do największych sukcesów Adama Kszczota należą: Mistrzostwa świata: srebrny medal - Pekin 2015 (bieg na 800 m), srebrny medal - Londyn 2017 (bieg na 800 m), Halowe mistrzostwa świata: złoty medal - Birmingham 2018 (bieg na 800 m), srebrny medal - Sopot 2014 (bieg na 800 m), brązowy medal - Doha 2010 (bieg na 800 m), Mistrzostwa Europy: złoty medal - Zurych 2014 (bieg na 800 m), złoty medal - Amsterdam 2016 (bieg na 800 m), złoty medal - Berlin 2018 (bieg na 800 m), brązowy medal - Barcelona 2010 (bieg na 800 m), Halowe mistrzostwa Europy: złoty medal - Paryż 2011 (bieg na 800 m), złoty medal - Göteborg 2013 (bieg na 800 m), złoty medal - Belgrad 2017 (bieg na 800 m) czy Rekordy Polski: 600 metrów (stadion) - 1:14,55 (5 sierpnia 2009, Lahti) - rekord Polski seniorów, 600 metrów (hala) - 1:15,26 (5 lutego 2012, Moskwa) - rekord Polski seniorów i 800 metrów (hala) - 1:44,57 (14 lutego 2012, Liévin) - rekord Polski seniorów.


W szóstej kopercie była:
- pocztówka z autografem Adama Kszczota (995 w kolekcji),


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wparcie mojej kolekcji - już myślałem że mój list się zagubił w czasie wysyłki !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: kilka miesięcy,
Szczegóły: oryginał,

Siódma koperta jest od Teddy Rinera.
Teddy Riner - francuski judoka, dwukrotny złoty i brązowy medalista olimpijski, dziewięciokrotny mistrz świata, sześciokrotny mistrz Europy. Największym sukcesem zawodnika jest dwukrotny złoty medal igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro oraz dziewięciokrotne mistrzostwo świata.


A w siódmej kopercie była:
- pocztówka z autografem od Teddy Rinera (996 w kolekcji),


!!! Merci beaucoup pour la carte postale avec l'autographe et le soutien de ma collection !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Ósma koperta pochodzi od Starostwa Powiatowego w Staszowie - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Staszów. Powiat istniał także w latach 1809–1844 oraz 1954–1975. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Oleśnica, Osiek, Połaniec, Staszów, Szydłów, gminy wiejskie: Bogoria, Łubnice, Rytwiany i miasta: Oleśnica, Osiek, Połaniec, Staszów, Szydłów.


Do zabytków Powiatu Staszowskiego należą:
- Dworek szlachecki w Ruszczy z przełomu XVIII/XIX w.,
- Klasztor pokamedulski "Pustelnia Złotego Lasu" w Rytwianach z XVII w.,
- Kościół parafialny pw. św. Bartłomieja w Staszowie z XV w.,
- Kościół parafialny pw. św. Marcina w Połańcu z XVIII w.,
- Kościół parafialny pw. Świętej Trójcy w Bogorii z XVIII w.,
- Kościół parafialny pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Niekrasowie z XVII w.,
- Kościół parafialny pw. św. Stanisława w Osieku z XVII/XVIII w.,
- Pałacyk w Wiązownicy (odnawiany),
- Pałacyk w Sichowie (odbudowany z ruin),
- Pałac w Grabkach Dużych,
- Pałac w Kurozwękach,
- Pałac w Łubnicach (szczątki fundamentów),
- Pałac w Wiśniowej,
- Ratusz w Staszowie z XVIII w.,
- Zamek (szczątki) i Pałac (odrestaurowany) w Rytwianach,
- Zamek w Szydłowie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej kopercie było:
- pamiątkowa moneta,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2401 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Karczewie - miasto w województwie mazowieckim, powiat otwocki, położone na prawym brzegu Wisły, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Karczew. Miasto należy do aglomeracji warszawskiej. W mieście znajdują się zakłady przemysłu spożywczego (mięsno-drobiarskiego np. SuperDrob S.A., mleczarskiego) i chemicznego. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku znajdowała się w mieście montownia samochodów marki Mercedes.


Jednym z cenniejszych zabytków Karczewa jest kościół utrzymany w stylu baroku piemonckiego, zbudowany w latach 1732-1737. Autorstwo projektu przypisuje się Jakubowi Fontanie, związanemu z Franciszkiem Bielińskim. Kościół był wielokrotnie przebudowywany. Najstarszą jego częścią jest kaplica Karczewskich należąca wcześniej do wzniesionego w 1541 r. drewnianego kościoła pod wezwaniem św. Bartłomieja wraz z przylegającą do niej prawą kruchtą, dziś kaplica Pamięci Narodowej. W jej wewnętrzne ściany wmurowane są dwie części nagrobka Piotra Mikołaja Karczewskiego zmarłego jako dziecko w 1601 r.

W zewnętrznej ścianie umieszczona jest pochodząca z 1595 r., a wykonana z czerwonego marmuru, tablica fundacyjna kupca warszawskiego Melchiora Walbacha. We wnętrzu kościoła zwraca uwagę krzyż gotycki naprzeciw ambony. Z poprzedniego, drewnianego kościoła pochodzi feretron z wizerunkiem Matki Boskiej z jednej i św. Bartłomieja z drugiej strony. Współczesne jemu są dwie – rzeźbione w drewnie – figury przedstawiające świętych apostołów Piotra i Pawła.
W centralnej części uwagę przyciąga ambona. Wykonana w stylu barokowym, ma kształt łodzi z żaglem, kotwicą, siecią rybacką i orłem osłaniającym przód łodzi. Ten sam styl reprezentuje ołtarz umieszczony w prawym skrzydle transeptu. W jego środkowej części znajduje się obraz "Ukrzyżowanie" będący kopią Rubensa i wywodzący się prawdopodobnie z jego szkoły. W lewym bocznym ołtarzu wisi duży obraz przedstawiający św. Kazimierza pędzla Michała Elwiro Andriollego.

W kościele są jeszcze dwa obrazy tego samego artysty: "Chrystus w grobie" wiszący w lewej nawie oraz "Matka Boska Smutna" – zdobiący kaplicę Pamięci Narodowej. Ten ostatni miał symbolizować niewolę narodu i przygotowywany był na wystawę w Londynie. Na wzmiankę zasługuje również – rzeźbiona w piaskowcu, a pochodząca z kościoła św. Anny w Warszawie – figura Matki Boskiej. Piedestał figury był głowicą kolumny w soborze bizantyjskim stojącym niegdyś w centrum Warszawy. Na przykościelnym cmentarzu znajduje się klasycystyczna dzwonnica pochodząca z przełomu XVIII i XIX w. Obok niej, piękna figura Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, dzieło prof. Mazurka z 1905 r.

W parku na Starym Mieście usytuowano pomnik Chrystusa Króla ufundowany w r. 1936 przez kupców karczewskich na pamiątkę odzyskania niepodległości. Z połowy XVIII w. pochodzi kaplica z rzeźbą św. Leonarda, patrona więźniów i niewolników. Obok głównej bramy prowadzącej na przykościelny cmentarz ustawiono w 1993 roku kamień z okolicznościową tablicą upamiętniającą 100. rocznicę śmierci Michała Andriollego, która przypomina jego związki z Karczewem.
Na rynku usytuowany jest neogotycki budynek z początku XX wieku pełniący w tamtych czasach rolę zajazdu. Wcześniej podobną funkcję spełniał drewniany zajazd, stojący w centrum rynku (w miejscu dzisiejszej restauracji). Budynek ucierpiał w czasie I wojny światowej i około 1917 roku został rozebrany. Na cmentarzu przy ul. Żaboklickiego zainteresowanie wzbudza pochodząca z XIX w. kaplica, ufundowana przez Kurtza – ówczesnego właściciela dóbr otwockich. Cmentarz żydowski – na piaszczystych wydmach przy ul. Otwockiej zachowały się resztki kirkutu. Drugi taki cmentarz znajduje się w karczewskim lesie przy gruntowej drodze do Anielina (Karczew-Anielin – nr rej.: 1407 z 2.02.1991).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- 6 dużych pocztówek,
- przypinka (PIN) z herbem,


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Rozogi - gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, powiat szczycieński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie ostrołęckim. Siedziba gminy to Rozogi.


Z ciekawszych zabytków można wymienić dawny kościół ewangelicki, obecnie katolicki p.w. św. Marii Magdaleny oraz Muzeum Mazursko – Kurpiowskie. Obiekt można zwiedzać po wcześniejszym telefoniczny uzgodnieniu. Atrakcję regionu stanowią zabytkowe kościoły i cmentarze ewangelickie oraz mazurska wieś Klon. Miejscowość ta ciekawa jest pod względem architektonicznym i widokowym. Do dnia dzisiejszego zachowana została w większej części zabudowa drewniana z XIX wieku.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W dziesiątej i ostatniej przesyłce było:
- 2 pocztówki,
- smyczka,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2402 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...