środa, 20 marca 2019

Wtorkowo/Środowe - 12 przesyłek, w rytmie bardzo dobrego gadżetowego dnia - wpis numer 781

Dziś mamy 20 marca 2019 rok. Witam Was w ten słoneczny (aż musiałem rolety opuścić) dzień nad Siedlcami 😀 Tak to już dziś przedstawie Wam zapowiadane wczoraj na fanpage'u aż 12 nowych przesyłek na blogu. Będą klimaty spod znaku: kina, muzyki, aktorstwa, sportu, urzędów oraz zagranicy 😀😉 Nie chcę zapeszyć, ale ostatnio jakoś więcej przesyłek do mnie przychodzi. Pewnie pamiętacie ostatnie miesiące po 2,3,4,2 koperty, teraz meldują się większa ilość - nie mam nic przeciwko, żeby tak zostało 😏 Poniedziałek/Wtorek/Środa to także u mnie łącznie 4 nowe pozytywy: 3 urzędowe i jeden na autograf. Wśród nich jeden, który bardzo mi się spodobał o treści: "Jesteśmy pod wrażeniem Twojej imponującej kolekcji gadżetów i przypinek. Obecnie kompletujemy dla Ciebie przesyłkę" - BARDZO MI MIŁO 😊

KINOWE KLIMATY:
Wczoraj w godzinach popołudniowych postanowiłem wybrać się do kina na ostatnią premierę kinową pod tytułem "Kurier". Jest to film, który został zainspirowany życiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, legendarny Kurier z Warszawy miał zadecydować o losach naszego kraju i II wojny światowej. Nowak-Jeziorański na stałe zapisał się na kartach historii, a dziś jego działalność porównywana jest do przygód Jamesa Bonda. Akcja filmu toczyć się będzie w dniach poprzedzających wybuch powstańczego zrywu 1944 roku, gdy dowódcy Armii Krajowej rozważają, czy wydać rozkaz o wybuchu powstania, czy odstąpić od ryzykownego planu. Nowak-Jeziorański otrzymał zadanie przedostania się do Londynu, aby przekazać informacje rządowi RP na uchodźstwie z sytuacji w okupowanej Polsce i Warszawie, przygotowującej się do powstania. Po spotkaniach z angielskimi politykami do kraju wraca bez dobrych wieści: powstańcy nie mogą oczekiwać pomocy ze strony aliantów.

 Jeżeli chodzi o moją opinię to muszę przyznać, że film potrafi chwycić za gardło. Szczególnie sceny pościgów czy akcji potrafią spowodować przyspieszony rytm serca. Ode mnie w skali szkolnej dostaje 5+ i zachęcam wszystkich do zapoznania się z tą produkcją.


I jak to bywa z filmami u mnie na blogu oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawienia obsady tej produkcji w połączeniu z moją kolekcją autografów: Rafał Królikowski/Generał Stanisław Tatar, Mirosław Baka/Generał Tadeusz Pełczyński, Adam Woronowicz/Pułkownik Kazimierz Iranek-Osmecki, Jan Frycz/Generał Kazimierz Sosnkowski, Cezary Pazura/lokator, Jakub Wesołowski:


Na uwagę zasługuje także bardzo fajny i wpadający w ucho utwór stworzona przez Krzysztofa Zalewskiego jako muzyka filmowa do wyżej wymienionej produkcji:


Z tych filmowych klimatów przechodzimy teraz na te gadżetowe.
3,2,1 ZGŁASZAM GOTOWOŚĆ...

PS: Zawsze chętnie poczytam i odpiszę na Wasze nowe komentarze na blogu i lajki na fanpage'u - pozdrawiam 😎😀


Pierwsza przesyłka ZAKUPOWA jest od Anny, która odsprzedała mi kilka swoich autografów.

Katarzyna Figura - polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, symbol seksu lat 80. i 90, laureatka Orła za główną rolę kobiecą w filmie Żurek.

Robert Więckiewicz - polski aktor filmowy i teatralny, członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Adam Woronowicz - polski aktor, w latach 1997–2001 i od 2008 aktor Teatru Rozmaitości w Warszawie (TR Warszawa).

Michał Malitowski - polski tancerz tańca towarzyskiego i osobowość telewizyjna. Czterokrotny mistrz Polski w parze z Iwoną Golczak (1997, 1999, 2000, 2001) oraz dziewięciokrotny w parze z Joanną Leunis w latach 2002-2010. Wicemistrz świata (2010, 2011), mistrz świata par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich (2008, 2009). Od 1 października 2002 do 6 sierpnia 2011 reprezentował Polskę, później – aż do zakończenia kariery turniejowej – tańczy w barwach Anglii.


A w pierwszej przesyłce znalazłem:
- 4 zdjęcia z autografami od: Katarzyny Figury, Roberta Więckiewicza, Adama Woronowicza i Michała Malitowskiego,


!!! Dziękuje Aniu za możliwość odkupu od Ciebie tych autografów, które na pewno uzupełnią moją bogatą kolekcję - pozdrawiam !!!

Jak zdobyty: zakup,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Druga koperta pochodzi od zespołu SzuGirls.
SzuGirls - tworzą dwie młode, bardzo sympatyczne dziewczyny (Agnieszka Warjas i Dominika Kos), które pochodzą z Tarnowa. Konkretnie zakręcone na punkcie muzyki disco polo, postanowiły spróbować swoich sił w branży. W lutym 2017 roku wydały swój debiutancki singiel „Mała Czarna”, a teraz przyszedł czas na kolejny klip pt: „Bryka”.


Zapraszam także od wysłuchania propozycji muzycznej od dziewczyny SzuGirls - Tu For Ju:


W drugiej kopercie były:
- 2 zdjęcia z autografami,

!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografami oraz wparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Trzecia koperta jest od zespołu Ich Troje.
Ich Troje - polski zespół pop-rockowy, założony 3 listopada 1995 w Łodzi. Dwukrotny reprezentant Polski w Konkursu Piosenki Eurowizji (2003, 2006). Zespół tworzy piosenki głównie w języku polskim, ale także w innych językach: niemieckim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim i francuskim. Obecnie w skład grupy wchodzą: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Agata Buczkowska.


A w trzeciej kopercie była:
- pocztówka z autografami członków zespołu Ich Troje,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: równo miesiąc,
Szczegóły: oryginał,

Czwarta koperta pochodzi od Marty Chodorowskiej.
Marta Chodorowska - polska aktorka. Absolwentka iławskiego LO im. S. Żeromskiego, policealnego Lart Studio w Krakowie. W 2005 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Debiutowała w kinie w filmie Powiedz to, Gabi rolą Gabi. Gościnnie związana z Teatrem Narodowym, w którym debiutowała w spektaklu Agnieszki Glińskiej 2 maja. Chodorowska zagrała rolę Anny w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika w Teatrze Kamienica, rozżalonej i zbuntowanej dziewczyny, która po śmierci matki próbuje ustalić kto jest jej ojcem. Chodorowska wcieliła się również w rolę Agaty Czuby w radiowym słuchowisku W Jezioranach. Widzom dobrze znana z ról: córki Wójta Gminy Wilkowyję Klaudia z "Rancza" oraz ostatnio w serialu Telewizji Polsat "Pierwsza Miłość" jako Marzena Lisiak.


W czwartej kopercie było:
- zdjęcie z autografem i najlepszymi życzeniami od Marty Chodorowskiej,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem, życzenia, miły kontakt oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 10 dni,
Szczegóły: oryginał,

Piąta koperta jest od Ewy Swobody.
Ewa Swoboda - polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich. Mistrzyni Europy juniorów z Eskilstuny (2015) w biegu na 100 metrów (11,52), czwarta zawodniczka na tym samym dystansie podczas mistrzostw świata juniorów młodszych w Doniecku (2013) oraz piąta, również na 100 metrów, podczas mistrzostw świata juniorów w Eugene (2014). Miesiąc później uzyskała najlepszy czas eliminacji w biegu na 100 metrów (11,30) podczas igrzysk olimpijskich młodzieży w chińskim Nankinie, lecz w biegu finałowym popełniła falstart i została zdyskwalifikowana. W 2016 została wicemistrzynią świata juniorek w biegu na 100 metrów, natomiast w 2017 zdobyła pierwszy w karierze medal na seniorskiej imprezie – podczas halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie zdobyła srebrny medal po tym, jak zdyskwalifikowano za doping Ukrainkę Ołesię Powch. W 2019 została halową mistrzynią Europy w biegu na 60 m, wcześniej wygrała klasyfikację IAAF World Indoor Tour na tym dystansie. Złota medalistka mistrzostw Polski w juniorskich kategoriach wiekowych na stadionie i w hali. Halowa mistrzyni Polski seniorek na 60 metrów (2015, 2017, 2018 i 2019). Złota medalistka mistrzostw Polski seniorek w biegu na 100 metrów (2016, 2017 i 2018). W 2013 czterokrotnie poprawiała rekord Polski juniorek młodszych w biegu na 100 metrów (od 11,69 do 11,54). Rok później poprawiała ten rezultat trzykrotnie uzyskując 11,45, 11,42 oraz 11,30 (wyrównany, a następnie poprawiony rekord Polski juniorek Ewy Kłobukowskiej). W 2016 wynikiem 7,13 s ustanowiła nowy halowy rekord Polski w biegu na 60 m, poprawiając 30-letni rekord Ewy Pisiewicz o 0,05 s. 12 lutego 2016 podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu uzyskała wynik 7,07 ustanawiając nowy halowy rekord kraju oraz rekord świata juniorek. Rezultatem tym wyrównała także najlepszy wynik na listach światowych należący do Dafne Schippers, która jednak już dzień później poprawiła swój rezultat na 7,00.


A w piątej kopercie znalazłem:
- zdjęcie z autografem od Ewy Swobody,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji - życzę wiele kolejnych sukcesów sportowych !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: 10 dni,
Szczegóły: oryginał,

Szósta koperta pochodzi od Starostwa Powiatowego w Rypinie - powiat w Polsce (we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Rypin. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Rypin, gminy wiejskie: Brzuze, Rogowo, Rypin, Skrwilno, Wąpielsk i miasta: Rypin.


Odwiedzając tereny powiatu warto zwiedzić następujące miejsca:
* Ugoszcz - zespół pałacowo-parkowy z II poł. XIX w.,
* Studzianka - kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Studziennej, z 1704 r.,
* Żałe - kościół pod wezwaniem świętej Anny, murowany w 1930 r.,
* Trąbin - kościół pod wezwaniem świętego Antoniego zbudowany w 1881 r.,
* Skrwilno - kościół pod wezwaniem świętych Anny i Michała Archanioła z 1888 r.,
* Okalewo - kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej z 1846 r.: Zespół pałacowo-dworski, klasycystyczny z ok. 1800 r.,
* Grodzisko - z IX-X w. nad jeziorem Skrwileńskim,
* Rogowo - kościół pod wezwaniem świętego Bartłomieja wzniesiony w 1878 r.,
* Radziki Duże - ruiny zamku wzniesionego między 1405-1466 r. Zamek uszkodzony w czasie wojen szwedzkich. Murowany z cegły o układzie wendyjskim i gotyckim na podmurówce z kamienia polnego,
* Rypin - kaplica pod wezwaniem świętej Barbary z 1850 r.: Kościół pw. Trójcy Świętej z 1355 r. Wzniesiony z fundacji książąt dobrzyńskich Bolesława i Władysława. Odnawiany po raz ostatni w 1995 r. Polichromia wnętrza wykonana w 1932 r. przez Władysława Drapiewskiego. Gotycki, ze szczytami i kruchtą zachodnią neogotyckimi. Orientowany. Murowany z cegły w układzie gotyckim, na cegłach widoczne liczne dołki (zrobione palcami w ramach pokuty). Od zachodu neogotycka kruchta. Wnętrze nakryte pozornym sklepieniem kolebkowym, Kościół ewangelicko-augsburski z 1888 r.,
* Rusinowo - spichlerz folwarczny z pierwszej połowie XIX w.: Zespoły dworskie z I poł. XIX w.,
* Sadłowo - kościół pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela wzniesiony w 1752 r.,
* Kowalki - zespoły dworskie z II połowy XIX w.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej kopercie była:
-
magnes na lodówkę,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2434 w kolekcji !!!


Siódma koperta jest od Urzędu Miejskiego w Andrychowie - miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, powiat wadowicki, nad rzeką Wieprzówką, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Andrychów. Miasto posiada tradycje przemysłowe sięgające XVIII w. Pokonało problemy związane z transformacją ustrojową i obecnie rozwija się również jako ośrodek przemysłowy: m.in. powstała tam podstrefa specjalnej strefy ekonomicznej zarządzana przez Krakowski Park Technologiczny. Tradycyjne gałęzie przemysłu andrychowskiego to przemysł bawełniany, przemysł włókienniczy i przemysł maszynowy. Z racji położenia, tradycji letniskowej i stale rozwijanego zaplecza stał się ważnym ośrodkiem turystycznym w rejonie Beskidu Małego.


Do listy atrakcji, które należy odwiedzić w Andrychowie należy zaliczyć:
* Starówka w Andrychowie - serce miasta stanowi nieregularny rynek z zabytkową zabudową z XIX i XX wieku, drewniana starówka zachowała styl galicyjski,
* Barokowy kościół Św. Macieja Apostoła, Rynek - zabytkowa świątynia znajduje się na andrychowskim głównym placu, koło Parku Miejskiego,
* Pałac Bobrowskich w Andrychowie, Rynek - tzw. Zamek Andrychowski leży w centrum miasta, a otacza go Park Miejski ze stawem,
* Leskowiec w Beskidzie Małym,* Groń Jana Pawła II w Beskidzie Małym,
* Gościniec Kocierski,
* Serpentyna Kocierska - piękna malownicza trasa wiodąca na Kocierz,
* Fontanny w Andrychowie, Rynek i Park Miejski,
* Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej, ul. Krakowska 69,
* Platan stanowiący pomnik przyrody, Park Miejski,

Głównymi walorami turystycznymi Andrychowa są: Beskid Andrychowski (wschodnia część Beskidu Małego) oraz Starówka andrychowska w klimacie małego, galicyjskiego, górskiego miasta.
Oferta turystyczna gminy jest zróżnicowana: może być atrakcyjna zarówno dla turysty zainteresowanego aktywnym wypoczynkiem, jak i rekreacją. Możliwości, jakie dają góry zostały wykorzystane – szlaki turystyczne, wyciągi i trasy narciarskie, ścianki wspinaczkowe. Rekreację zapewniają obiekty sportowe (kompleks odkrytych basenów, korty, lodowisko), rozrywkowe (Park Miniatur, Park Dinozaurów w pobliskim Inwałdzie). Dodatkową atrakcję stanowi oferta kulturalna.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

ANDRYCHÓW miejsce utkane w atrakcje
A w siódmej kopercie było:
- przypinka typu button,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2435 w kolekcji !!!


Ósma koperta pochodzi od Urzędu Miasta i Gminy Nowe Skalmierzyce - miasto w województwie wielkopolskim, powiat ostrowski, w gminie Nowe Skalmierzyce, na Wysoczyźnie Kaliskiej, w Kaliskiem, ośrodek przemysłowy w Kalisko-Ostrowskim Okręgu Przemysłowym, w aglomeracji kalisko-ostrowskiej, graniczy z Kaliszem, wsią Skalmierzyce, ok. 15 km na wschód od Ostrowa Wielkopolskiego. Od czerwca 1993 miasto corocznie obchodzi „Dni Miasta Nowe Skalmierzyce”.


Turystów w tym rejonie Polski na pewno zainteresuje:
- Neogotycki budynek dworca celnego w zespole dawnej stacji granicznej (1905–1906),
- Szkoła ul. Kaliska 52 (1909, 1929–1930),
- Neobarokowy poewangelicki kościół pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, obecnie rzymskokatolicki (1911),
- Plebania (pocz. XX w.),
- Stary dworzec kolejowy (1895–1896),
- Architektura neogotycka: budynek dawnej poczty kolejowej (pocz. XX w.), wieża ciśnień przy ul. 29 Grudnia (1913), przepompownia przy ul. 29 Grudnia,
- Budynek dawnego hotelu „Mamelok” przy ul. Kaliskiej (XIX w.),
- Zabudowa Placu Wolności z budynkiem dawnego hotelu „Sperling” (przełom XIX/XX w.),
- Kamienica tzw. cła przy ul. Kaliskiej 36 (przełom XIX/XX w.),
- Cmentarz ewangelicki przy ul. Hallera (pocz. XX w.),
- Kamienica przy ul. 3 Maja 32 (1908),
- Trzykondygnacyjna kamienica przy ul. Wyszyńskiego 10 (1909),
- Zabudowa ulicy Kolejowej (1910),
- Nastawnia (ok. 1910),
- Kamienica przy ul. Wyszyńskiego 8 (1913),
- Zabudowa ulicy 3 Maja,
- Rzymskokatolicki kościół pod wezwaniem Bożego Ciała (1931–1932): zespół witraży (1949), wieża (2008),

Najbardziej rozpoznawalnym elementem architektury Nowych Skalmierzyc jest neogotycki dworzec kolejowy, wpisany w 2017 roku w rejestr zabytków. Przez miasto przebiega szlak rowerowy im. Fryderyka Chopina (59 km) z Ostrowa Wielkopolskiego przez Lewków, Kwiatków, Ociąż, Skalmierzyce, Nowe Skalmierzyce i dalej Śliwniki, Biskupice Ołoboczne, Kęszyce, Mikstat do Antonina.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2436 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Radoszyce - miasto w Polsce położone w województwie świętokrzyskim, powiat konecki, siedziba władz gminy miejsko-wiejskiej Radoszyce. Miasto w okresie 1370-1870, restytuowane 1 stycznia 2018. W latach 1975–1998 położone w województwie kieleckim. Było miastem królewskim Korony Królestwa Polskiego. W 1428 roku uzyskały prawo składu.


Do zabytków miasta Radoszyce należą:
- Kościół pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła z I połowy XVII w., rozbudowany w 1846 r.,
- Kolumna przydrożna wykonana w 1610 r., przeniesiona obecnie na teren cmentarza parafialnego,
- Ruiny zamku w Radoszycach,
- Cmentarz parafialny,
- Cmentarz żydowski,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- 2 foldery informacyjne,
- 4 ulotki,


Dziesiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiej Gminy Rawicz - miasto w województwie wielkopolskim, powiat rawicki (siedziba władz powiatu), siedziba gminy miejsko-wiejskiej Rawicz.
W okresie II Rzeczypospolitej oraz w latach 1945–1975 miejscowość administracyjnie należała do województwa poznańskiego, a od 1975 do 1998 do województwa leszczyńskiego.


W Rawiczu na pewno warto odwiedzić Stare Miasto a wraz z nim obiekty zabudować takie jak:
- Barokowy ratusz na Rynku,
- Kościół neogotycki pod wezwaniem Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Marii Panny,
- Kościół poewangelicki pod wezwaniem świętego Andrzeja Boboli,
- Planty powstałe z przebudowania wałów obronnych - drugie pod względem wielkości w Polsce po krakowskich. 16 października 2003 r. nadano im imię Jana Pawła II,
- Układ urbanistyczny - wszystkie ulice na Starym Mieście krzyżując się tworzą kąty proste,

Do II wojny światowej znajdowała się tutaj okazała synagoga, która została zburzona przez Niemców w kwietniu 1941. Obecnie na jej miejscu znajduje się parking, na którym zaznaczono zarys fundamentów synagogi.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

RAWICZ zawsze otwarty...
W dziesiątej przesyłce znalazłem:
- mała latarka,
- notes na lodówkę,
- magnes,
- smyczka,
- wizytówka,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2437 w kolekcji !!!


Powiem Wam szczerze, że takie metalowe wykonania PIN-ów najbardziej mi się podobają - a jaka jest Wasza opinia ?


Jedenasta przesyłka jest od Urzędu Gminy Łużna - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat gorlicki. Siedzibą gminy jest Łużna. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim.


Na listy zabytków gminy Łużna należy wpisać:
* Biesna:
- Cmentarz wojenny nr 121 – Biesna,
- Park dworski,
* Łużna:
- Cmentarz wojenny nr 123 – Łużna-Pustki,
- Cmentarz wojenny nr 120 – Łużna-Podbrzezie,
- Cmentarz wojenny nr 122 – Łużna,
- Kościół św. Marcina Biskupa w Łużnej,
* Szalowa:
- Kościół św. Michała Archanioła w Szalowej - w 2000 został wytypowany, wraz z kilkoma innymi kościołami drewnianymi z terenu Małopolski, do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jednak w 2003, ze względu na swą odrębność (pozostałe były gotyckie), nie został na tę listę wpisany,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w jedenastej przesyłce było:
- 2 mapy turystyczne gminy,
- płyta CD "Gontyna nowa odsłona",
- folder turystyczny,
- 2 pocztówki,
- magnes na lodówkę,


Dwunasta i ostatnia na dziś przesyłka zagraniczna jest od pewnego miasta.
W dwunastej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- 5 naklejek,
- list,

Gadżetowa środa nam mija a u mnie dwie moje kolekcje zostały uzupełnione o nowe okazy: 9 autografów i 4 wpinki 😀


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...