środa, 3 kwietnia 2019

Środowe - 9 przesyłek, dla każdego znajdzie się coś ciekawego - wpis numer 786

Dziś mamy 3 kwietnia 2019 rok. Witajcie 😉 Właśnie teraz przed Wami melduje się nowy gadżetowy wpis, który będzie miał numer 786. Specjalnie dla Was przygotowałem: kilka filmowych chwil, coś motoryzacyjnego, coś od gwiazd, urzędową garść przesyłek, zagraniczna wycieczka oraz zaproszenie do parku wodnego - mam nadzieje że będzie się Wam podobać 😊 Słońce za oknami świeci, a przede mną trochę pracy - więc może od razu przejdę do prezentacji nowych przesyłek...

DO KINA:
Wczoraj po południu postanowiłem wybrać się do kina, aby obejrzeć kolejną premierę filmową. Mowa tu o katolickiej produkcji "Miłość i Miłosierdzie" reżyserii Michała Konrada. Jest to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.

Film, choć ma charakter biograficzny to bardzo mi się podobał. Należy tu także wspomnieć o niezwykłej roli Kamili Kamińskiej jako Święta Siostra Faustyna Kowalska. Ode mnie w skali szkolnej produkcja ta otrzymuje 5.


NOWY OKAZ:
Dziś także chciałbym Wam przedstawić nowego członka w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych - dawno już nie prezentowałem Wam żadnego nowego autka przecież 😌😏 No to macie zagadkę:  niemiecka maszyna, samochód sportowo-użytkowy klasy średniej, produkowany w latach 2008 - 2015. Domyślacie się, o jaki mi model konkretnie chodzi ? Jest do Mercedes-Benz GLK (fajna maszyna mi się podoba).


PS: Tradycyjnie zachęcam Was do aktywnego komentowania moich wpisów na blogu oraz dawania łapek w górę na fanpage'u 😀


Pierwsza przesyłka okazała się być NAGRODĄ od Natalii Opyrchał.
Natalia Opyrchał - to młoda wokalistka i autorka tekstów, ukończyła Akademię Muzyczną w Łodzi na wydziale wokalno-aktorskim (kierunek: wokalistyka estradowa), a także Uniwersytet Ekonomiczny na wydziale finansów i prawa. Laureatka wielu konkursów m.in. Talentów Małopolski. Od dziecka uczyła się grać na gitarze i pianinie. Jej ulubionym gatunkiem muzycznym zawsze był rock, pop, a także soul. Jej talent odkrył pianista - Bogusław Ciapa, były dyrektor szkoły podstawowej w Zebrzydowicach, podczas przesłuchań do chóru szkolnego. Wraz z nim wokalistka brała udział w licznych konkursach na szczeblu małopolskim i ogólnopolskim. Następnie podjęła edukację w szkole muzycznej YAMAHA w Wadowicach pod opieką Rafała Żura. Natalia brała udział w wielu projektach muzycznych. Początkowo śpiewała covery znanych utworów, ale już wtedy tworzyła własne kompozycje. Jej największym marzeniem było założenie własnego zespołu. Występy na scenie zawsze dawały jej nie tylko ogromną radość, ale przede wszystkim poczucie artystycznego spełnienia. Z biegiem czasu zrezygnowała ze śpiewania coverów i skupiła się na własnej twórczości, pisze coraz więcej tekstów, ponieważ twierdzi, że muzykę kreuje się po to, by powiedzieć słuchaczom coś o sobie.


Zapraszam do wysłuchania piosenki Natalii - Kiedyś przyjdzie taki czas:


A w pierwszej przesyłce nagrodowej znalazłem:
- kalendarz na 2019 rok z podpisem Natalii Opyrchał,


!!! Dziękuje bardzo za nagrodę, miły kontakt i wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: konkurs,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Druga koperta pochodzi od Mateusza Kusznierewicza.
Mateusz Kusznierewicz - polski żeglarz sportowy, mistrz olimpijski i mistrz świata.
Dwukrotny medalista olimpijski, dwukrotny indywidualny mistrz świata w klasie Finn oraz mistrz świata w klasie Star, pięciokrotny indywidualny mistrz Europy (również jako junior), wielokrotny zdobywca mistrzostw Polski. Największe sukcesy odnosił w klasie Finn. To w niej zdobył dwa medale olimpijskie: złoty w Atlancie (1996) oraz brązowy w Atenach (2004), był indywidualnym mistrzem świata (1998, 2000), wicemistrzem świata (1999,2001, 2002) oraz mistrzem Europy (2000, 2004). Ponad trzydzieści razy triumfował w regatach z cyklu Pucharu Świata. Z powodzeniem startował także w klasie Star. Wraz z Dominikiem Życkim w 2008 r. sięgnął po tytuł mistrza świata, a także mistrza Europy (2012). Krajowy multimedalista, dziesięciokrotny mistrz Polski w klasie Finn, trzykrotny w klasie Star. Reprezentował klub YKP Warszawa i Gdański Klub Żeglarski. Zaczął uprawiać żeglarstwo w wieku 9 lat (jego pierwszym jachtem był Optimist) w Yacht Klubie Polski w Warszawie. Pierwszym jego znaczącym sukcesem na arenie międzynarodowej było mistrzostwo świata juniorów w klasie OK-Dinghy (1990). W 1992 r. rozpoczął starty w klasie Finn, a od 2005 r. rywalizował w klasie Star. Po igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku zakończył karierę olimpijską, nie rezygnując zupełnie ze sportu. Pod koniec 2013 r. z powodzeniem wystartował m.in. w prestiżowych regatach Star Sailors League – wraz z Dominikiem Życkim sięgnął po srebrny medal. Zaangażowany w działalność społeczną i biznesową. W lipcu 2009 r. został mianowany przez prezydenta Pawła Adamowicza Ambasadorem Miasta Gdańsk do Spraw Morskich. W kwietniu 2013 roku został powołany na stanowisko prezesa Fundacji Gdańskiej. Wśród jego inicjatyw znajduje się wiele imprez promujących sport i żeglarstwo, m.in. realizowany w Gdańsku Program Edukacji Morskiej oraz żeglarski Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. Kusznierewicz jest także komandorem corocznego Zlotu Żaglowców Baltic Sail - największej międzynarodowej imprezy żeglarskiej Gdańska. Założyciel Fundacji Navigare, realizującej m.in. programy Rozwijamy Talenty i Spełniamy Marzenia. W ramach działalności biznesowej prowadzi m.in. firmę szkoleniową Kurs na Sukces, działalność turystyczną pod marką Akademia Kusznierewicza oraz wydaje magazyn pod własnym nazwiskiem. W 2014 roku rozpoczął działalność w branży nowych technologii. Jest autorem Zoom.me – autorskiego projektu cyfrowej ramki do zdjęć. Jest także współinwestorem firmy Eventory. Miłośnik gry w golfa. W listopadzie 2013 roku uhonorowany Nagrodą 20-lecia Polskiego Związku Golfa, jako ambasador tej dyscypliny w Polsce. Został członkiem honorowego komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed wyborami prezydenckimi w Polsce w 2015 roku. Został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016.


W drugiej kopercie była:
- pocztówka z autografem Mateusza Kusznierewicza,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Trzecia koperta jest od Piotra Garbowskiego.
Piotr Garbowski - polski niedowidzący biathlonista i biegacz narciarski, stolarz.
Urodził się 14 września 1973 roku w Klimkówce w województwie podkarpackim. Swoją przygodę z narciarstwem rozpoczął w 2012 roku w rodzimej miejscowości. W kadrze reprezentacji Polski zadebiutował dwa lata później, a w 2018 roku uczestniczył w zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczang. Jego największym osiągnięciem jest piąte miejsce na biathlonowych mistrzostwach świata w 2017 roku w Canmore. W wieku 30 lat stwierdzono u niego zwyrodnienie plamki żółtej, co spowodowało stopniową utratę wzroku. Z zawodu jest stolarzem. Ulubionym sportowcem jest norweski biathlonista Ole Einar Bjørndalen.


A w trzeciej kopercie były:
- 2 zdjęcie z autografem Piotra Garbowskiego i przewodnika Jakuba Twardowskiego,


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji - życzę dużo sukcesów sportowych !!!

Jak zdobyty: mail,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Czwarta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Mokotów - dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Mokotów ma powierzchnię 35,42 km², a liczba mieszkańców (stan na 1 stycznia 2018) wynosi 217 577. Jest największą dzielnicą Warszawy pod względem liczby ludności.


Do najciekawszych zabytków dzielnicy Mokotowa należą:
- Kościół Bernardynów pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy, ul. Czerniakowska 2/4, - Pałac Szustra, ul. Morskie Oko 2,
- Królikarnia, ul. Puławska 113,
- Żółta Karczma, al. Wilanowska 204,
- Rogatki mokotowskie, pl. Unii Lubelskiej,

Atrakcje przyrodnicze:
Zieleń miejską Mokotowa stanowią zespoły roślinności spełniające cele rekreacyjno-wypoczynkowe i estetyczne, a w szczególności parki, zieleńce, zieleń na placach, ulicach, ogrody działkowe, których łączna powierzchnia wynosi 145,75 ha, oraz liczne zarybione stawy i zbiorniki wodne otoczone zielenią, z największym w Warszawie (19,5 ha) Jeziorkiem Czerniakowskim, będącym rezerwatem przyrody.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce było:
- przypinka PIN z herbem dzielnicy Mokotów - kolejna 2448 w kolekcji !!!


Piąta przesyłka jest od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnica Rembertów - dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta. Jest jedną z 18 jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Rembertów ma powierzchnię 19,3 km², a liczba mieszkańców (stan na 1 stycznia 2018) wynosi 24 148. Jest najmniejszą pod względem liczby ludności dzielnicą Warszawy.


Mała gęstość zaludnienia i rzadka zabudowa stwarza możliwości rozwoju obszarów pod budownictwo niskie i rekreacyjno-sportowe. W Rembertowie jest dużo zieleni: na ponad 30% ogólnej powierzchni dzielnicy rosną lasy. W 1998 na obszarze między ulicami Marsa, Żołnierską i torami kolejowym linii Warszawa Zachodnia-Terespol utworzono rezerwat przyrody Kawęczyn.

W Rembertowie znajduje się Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii (WIChiR) i Centralne Archiwum Wojskowe (CAW). Stacjonuje tam część lądowo-powietrzna i sztab jednostki specjalnej – JW 2305 „GROM”. Stacjonował tam również Dywizjon Techniczny WOPK ze składem rakiet, warsztatami i zapleczem logistycznym dla części Dywizjonów Ogniowych 3 Warszawskiej Brygady Wojsk Obrony Powietrznej (później WLOP). Parafie rzymskokatolickie Rembertowa tworzą część dekanatu rembertowskiego w diecezji warszawsko-praskiej. W Rembertowie działają także 2 Kluby Sportowe WKS KADRA REMBERTÓW i UKS AON REMBERTÓW. Są to kluby nastawione głównie na piłkę nożną. W Rembertowie znajduje się także redakcja codziennej gazety Nasz Dziennik, związanej z rozgłośnią radiową o. Tadeusza Rydzyka.Na terenie dzielnicy znajduje się Ciepłownia Kawęczyn z najwyższym w Warszawie kominem (300 metrów).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- mapę dzielnicy,
- przypinkę PIN z herbem dzielnicy Rembertów - kolejna 2449 w kolekcji !!!


Prywatnie mogę Wam zdradzić, że mam rodzinę, która miesza w dzielnicy Rembertów 😉

Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Wałcz - miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, siedziba władz powiatu wałeckiego oraz wiejskiej gminy Wałcz. Miasto położone jest w środkowej części Pojezierza Południowopomorskiego nad jeziorem Raduń, Jeziorem Zamkowym i rzeką Pilcą. Wałcz jest powiatowym ośrodkiem administracyjnym, gospodarczym i kulturalnym, siedzibą urzędów i instytucji lokalnych oraz ósmym ośrodkiem miejskim województwa (pod względem liczby ludności). W Wałczu stacjonuje 100 Batalion Łączności, 104 Batalion Zabezpieczenia, 1 Regionalna Baza Logistyczna, a także ma siedzibę 107 Szpital Wojskowy. Miasto jest także siedzibą dekanatu. Miasto królewskie lokowane w 1303 roku położone było w XVI wieku w województwie poznańskim. Pod koniec XVI wieku należało do starostwa wałeckiego.


Turystów w mieście Wałcz na pewno zainteresuje:
- Ratusz z 1890 r. - część średniowiecznego zespołu urbanistycznego,
- Kościół Świętego Mikołaja - budowla neogotycka z 1865 r.,
- Kościół Świętego Antoniego (ul. Sądowa) - budowla neogotycka zbudowana w latach 1902–1907 z cegły ceramicznej o wątkach krzyżowym i główkowym, na zaprawie wapiennej,
- Parafialna cerkiew prawosławna pod wezwaniem Świętej Trójcy, dawna kaplica ewangelicka z XIX wieku (ul. Kujawska 15A),
- Kościół greckokatolicki Podwyższenia Krzyża Pańskiego z 1923–1924 (ul. 12 Lutego),
- Klasycystyczny dwór z początku XIX w., będący obecnie Muzeum Ziemi Wałeckiej (ul. Pocztowa 14),
- Spichlerz (ul. Kilińszczaków 57),
- Szkoła znana jako Ateny Wałeckie z 1805 r. (ul. Kilińszczaków 59), dawniej kolegium jezuickie, obecnie Zespół Szkół nr 1,
- Szkoła (ul. Sądowa 9),
- Poczta główna (ul. Kilińszczaków 30, Pocztowa 2) – budowla neogotycka z 1895 r.,
- Dworzec kolejowy,
- Kolejowa wieża ciśnień,
- Budynek dawnego szpitala powiatowego, zlikwidowanego pod koniec 2007 roku (ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 52-54),
- Zabytkowy bank (ul. Bankowa 3/5),
- Zabytkowe budynki (ul. Orla 35, ul. Sądowa 1),
- Zabytkowa willa (ul. Dąbrowskiego 18),
- Kamienica (ul. Wojska Polskiego 41), obecnie powiatowy urząd pracy,
- Zabytkowa willa (ul. Wojska Polskiego 51),
- Cmentarz ewangelicki (ul. Kujawska 13, 15),
- Cmentarz katolicki (ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 58),
- Cmentarz wojenny żołnierzy Armii Czerwonej i Wojska Polskiego,
- Pomnik Zdobywców Wału Pomorskiego,
- Pomnik Józefa Piłsudskiego przy Zespole Szkół nr 3,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

WAŁCZ Warto wracać
W szóstej przesyłce było:
- mapa ścieżek rowerowych w mieście Wałcz,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2450 w kolekcji !!!


Siódma koperta jest od pewnego niemieckiego miasta.
A w siódmej kopercie było:
- breloczek,
- żeton do wózków sklepowych,
- pocztówka,


Ósma przesyłka pochodzi od kolejnego dziś pewnego zagranicznego miasta.
W ósmej przesyłce znalazłem:
- pocztówka,
- 14 przypinek PIN (są to dwa rodzaje wpinek - reszta to są ich duble) - kolejne 2451 i 2452 w kolekcji !!!


Dziewiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Centrum Park Chojnice Sp.z.o.o.
Park Wodny Chojnice - to największy kompleks krytych basenów w regionie. Zaprasza wszystkich amatorów wodnego szaleństwa do odwiedzania przez cały rok, zachęcając do zabawy i wypoczynku. Park proponuje korzystanie z wielu wodnych atrakcji. W cenie biletu do Państwa dyspozycji jest oferowany: basen sportowy, basen rekreacyjny, zjeżdżalnię trójspiralnę, grotę solną, brodzik dla dzieci, masaże i bicze wodne, gejzery, jacuzzi czy sztuczną rzekę. Centrum zaprasza również do skorzystania z leczniczych właściwości sauny fińskiej, łaźni tureckiej, łaźni łagodnej oraz infrasauny. Po więcej informacji na temat Parku Wodnego zapraszam na stronę internetową oraz na fanpage'a.


A w dziewiątej i ostatniej przesyłce było:
- 2 duże teczki,
- 3 ulotki,
- 2 zakładki do książek,
- 2 opaski odblaskowe,
- 3 naklejki,
- 2 smyczki,
- 2 ołówki,


W związku z otrzymaniem dziś dwóch przypinek PIN związanych z Warszawą chciałbym Wam tak na koniec wpisu zaprezentować moje wszystkie wpinki z dzielnic naszej stolicy. Oto i one...


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...