poniedziałek, 24 czerwca 2019

Poniedziałkowe - 13 przesyłek/paczek, zakopany w nowe przesyłki (w tym wizyta Kuriera) - wpis numer 810

Dziś mamy 24 czerwca 2019 rok. Witam Was w ten poniedziałkowy dość gorący dzień nad Siedleckim niebem 😀 Po tygodniowej przerwie spowodowanej dość napiętym grafikiem imprez i wydarzeń w moim mieście powracam do Was z dużą ilością nowych przesyłek i paczek - łącznie będzie ich aż 13 (pechowe ? Chyba nie). Wspólnie spotkamy się z gwiazdami i nie tylko, wybierzemy się na wycieczce po Polsce oraz zajrzymy co tam słychać za granicą - zapowiada się ciekawie 😎 Co do pozytywów to w tej kwestii jak zwykle pojawiło się kilka nowości, ale nie powiem Wam ile było ich w sumie, bo jeszcze nie sprawdzałem dokładnie mojej skrzynki mailowej.

Za chwilę po opublikowaniu wpisu czeka na mnie trochę pracy biurowej - pakowanie listów, zdjęć, przyklejanie i adresowanie kopert do gwiazd - trzymacie kciuki, aby te listy dotarły do swoich adresatów i wróciły podpisane dość szybko 😊


IMPREZY/WYDARZENIA:
Poprzedni tydzień w moim mieście Siedlce był bogaty w różne ciekawe imprezy i wydarzenia. Mowa tu o kolejno: X Siedleckim Zlocie Pojazdów Zabytkowych (16.06.), Symulowanym zderzeniu kolejowym z samochodem osobowym (18.06.), I Jackonalia III Wieku - gwiazdami wieczoru byli: Olga Bończyk oraz najstarsza polska DJ-ka DJ Wika (19.06.), Uroczystość Bożego Ciała oraz koncert "Siedlce dla Jezusa" (20.06.). Poniżej prezentuje Wam kilka filmów z tych wyżej wymienionych wydarzeń.

Więcej filmów znajdziecie na moim kanale YouTube 😀 zapraszam do subskrypcji, aby być na bieżąco 😉


Także podczas Jackonali III Wieku udało mi się zdobyć dwa nowe autografy od: Olgi Bończyk (polska aktorka teatralna, filmowa i wokalistka) oraz DJ Wiki (najstarszej polskiej DJ-ki) - oto i one:


Imprezy imprezami a tu ładna sumka nowych przesyłek i paczek oczekuje na swoją prezentację.
3,2,1 ZACZYNAMY...

PS: Jak zawsze liczę bardzo gorąco na Waszą aktywność w postaci nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u.


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od pewnej firmy z branży stalowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- 2 duże i 3 małe notesy,
- bardzo ładny duży kubek,
- 3 zasłonki na kamerkę internetową,
- smyczka (mała i duża),
- 3 długopisy,


Druga przesyłka jest od zespołu muzycznego Marioo.
Grupa Marioo - jest to zespół z gatunku disco polo i dance. Głównym wokalistą, kompozytorem, tekściarzem i producentem jest Mariusz Jasionowicz, który przybrał pseudonim sceniczny Mario. Jego energiczne melodyjne utworzy, pełne nietuzinkowych tekstów podbijają serca wielbicieli i wielbicielek muzyki disco polo i dance.


Zapraszam do przesłuchania nowości od zespołu Marioo - Ze mną bądź 😀


W drugiej przesyłce była:
- płyta z autografem od wokalisty zespołu Marioo,


!!! Dziękuje bardzo za płytę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta pochodzi od Kazimierza Kaczora.
Kazimierz Kaczor - polski aktor teatralny i filmowy, prezenter telewizyjny. 20 grudnia 1959 zadebiutował jako aktor na scenie teatru. Przez półtora roku studiował w Krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej. Pracował jako magazynier i dyspozytor w Krakowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, a następnie jako maszynista sceny w Teatrze Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie. Absolwent Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1965). Aktor Teatru Starego w Krakowie (1965–1973), Teatru Współczesnego w Warszawie (1973–1974), Teatru Powszechnego w Warszawie (od 1974). W latach 1996–2003 prowadził na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej teleturniej „Va Banque”.
Przewodniczący Sekcji Dramatu w ZASP (1990–1993), członek Rady Kultury przy Prezydencie RP (1992–1993), prezes Związku Artystów Scen Polskich (1996–2002). Był sygnatariuszem petycji przeciwko represjom organów bezpieczeństwa wobec protestujących w Radomiu i Ursusie w 1976 roku (1977). Według zasobu archiwalnego Instytutu Pamięci Narodowej inwigilowany w ramach SOR Krakus. Jest bohaterem książki „Kazimierz Kaczor. Nie tylko polskie drogi” (Wydawnictwo SQN, Kraków, 2013), będącej wywiadem-rzeką, jakiego udzielił dziennikarzowi Pawłowi Piotrowiczowi.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Kazimierza Kaczora,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta koperta jest od Kabaretu Kałamasz.
Kabaret Kałamasz - polski kabaret, w skład którego wchodzą: Bogdan Kalus, Jacek Łapot, Sylwester Maciejewski oraz Dariusz Szweda. Aktorzy znani z serialu „Ranczo”, bywalcy „ławeczki”. Potrafią na trzeźwo zagrać każdą dawkę promili. Korzystają ze swoich doświadczeń: „lata pracy na ulicy…” Ulubieńcy prostych ludzi i prezesów spółek. Każdy by chciał:„siedzieć, popijać i żeby telewizja mu za to płaciła”. Jak sami się określają stanowią "lekkostrawny koktajl starego Kabaretu Długi z aktorami popularnego serialu "Ranczo". Nadający się do regularnego spożycia, ale i do degustacji dla miłośników kabaretu literackiego i aktorskiego. Nazwa kabaretu to akronim pierwszych sylab nazwisk wykonawców.


W czwartej kopercie była:
- pocztówka z autografami członków kabaretu,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Piąta koperta pochodzi od Przemysława Niemca.
Przemysław Niemiec - polski kolarz szosowy, zawodnik drużyny UCI WorldTeams UAE Team Emirates. Olimpijczyk, pierwszy polski zwycięzca etapu Vuelta a España. Za zasługi dla polskiego kolarstwa, za znaczące osiągnięcia sportowe 20 października 2014 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Brązowym Krzyżem Zasługi. W 2008 roku wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, podczas których zajął 16. pozycję (pierwsze wśród Polaków) w wyścigu ze startu wspólnego. Po późniejszej dyskwalifikacji Davide Rebellina przesunięto go na miejsce 15. Od 2011 roku ściga się w dywizji UCI ProTour. W barwach Lampre-ISD wystartował dwukrotnie w wyścigu Giro d'Italia, a także raz w Vuelta a España. W ich trakcie pełnił funkcję najważniejszego górskiego pomocnika lidera ekipy - Michele Scarponiego. W sezonie 2014 został jednym z liderów zespołu Lampre-Merida, w barwach którego walczyć miał na trasie Giro. Niemiec do startu przygotował się dobrze, po drodze stając na podium Giro del Trentino. Nadzieje na dobry wynik w Italii prysły po kraksach i deszczowych etapach, jakimi przywitały kolarzy Włochy. Porażka na Giro skłoniła Niemca do zmiany priorytetów i skupienia się na drugiej części sezonu. W sierpniu zaliczył bardzo udany start w Tour de Pologne, kończąc zmagania w Krakowie na 5. miejscu. Kolejnym celem stała się hiszpańska Vuelta a España. Niemcowi nie układało się w walce o klasyfikacji generalnej, więc na 15. odcinku zabrał się do ucieczki i po samotnym rajdzie na Lagos de Covadonga zdołał wygrać trudny górski etap, na metę docierając zaledwie pięć sekund przed szarżującymi faworytami wyścigu.


A w piątej kopercie była:
- pocztówka z autografem Przemysława Niemca,


!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Szósta przesyłka zagraniczna jest od Lingerie Fighting Championship (LFC) czyli Mistrzostw Walki Kobiet w bieliźnie.
Lingerie Fighting Championship - to połączenie zawodowe wrestlingu i MMA. Kobiety wychodzą do klatki w pełnym makijażu, ładnie ułożonych włosach i przede wszystkim - seksownej bieliźnie. Potem rzucają się na siebie w walce o zwycięstwo.


W szóstej przesyłce znalazłem:
- 2 duże pocztówki z autografami zawodniczek LFC,


!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Siódma koperta pochodzi od Archidiecezji Poznańskiej (po raz drugi).
Stanisław Gądecki - polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, biskup pomocniczy gnieźnieński w latach 1992–2002, arcybiskup metropolita poznański od 2002, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w latach 2004–2014, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski od 2014, wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy od 2016.


A w piątej kopercie był:
- obrazek z nadrukiem podpisu Arcybiskupa Metropolii Poznańskiej Stanisława Gądeckiego,
- list,


!!! Bóg zapłać za obrazek z nadrugiem podpisu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Ósma koperta jest od Diecezji Tarnowskiej.
Andrzej Jeż - polski duchowny rzymskokatolicki, doktor nauk teologicznych, biskup pomocniczy tarnowski w latach 2009-2012, biskup diecezjalny tarnowski od 2012.


W ósmej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Biskupa Tarnowskiego Księdza Andrzeja Jeża,


!!! Bóg zapłać za zdjęcie z podpisem Księdza Biskupa Tarnowskiego oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Dziewiąta przesyłka pochodzi od Starotwa Powiatowego w Wieluniu - powiat w Polsce (województwo łódzkie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Wieluń. W skład powiatu wchodzą: miasto: Wieluń, gmina miejsko-wiejska: Wieluń i gminy wiejskie: Biała, Czarnożyły, Konopnica, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Skomlin i Wierzchlas.


Na terenie powiatu znajdziemy wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, do których należą m. in. Brama Krakowska, kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Wieluniu, dwór i park w Komornikach, dwór i park w Masłowicach, dwór w Konopnicy, dwór w Mokrsku, kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Łagiewnikach, kościół parafialny pw. Narodzenia NMP w Szynkielowie, kościół parafialny pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Krzyworzece, kościół parafialny pod wezwaniem świętego Bartłomieja w Czarnożyłach, kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego w Dzietrznikach, kościół pod wazwaniem świętego Kazimierza Królewicza w Osjakowie, ruiny dworu obronnego w Kamionce, wiatrak w Kocilewie czy też liczne zespoły dworskie w wielu miejscowościach powiatu.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- folder informacyjny,
- mapa turystyczna "Na bursztynowym szlaku",
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2551 w kolekcji !!!


Dziesiąta przesyłka jest od Urzędu Miejskiego w Kaliszu Pomorskim - miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, powiat drawski, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Kalisz Pomorski.


Turystów w Kaliszu Pomorskim na pewno zainteresuje:
* Pałac Wedlów z XIV wieku,
* Kamień szlifierski,
* Kościół w Suchowie,
* Klasycystyczny kościół pod wezwaniem MB Królowej Polski,
* Elektrownia wodna w Borowie,
* Kościół w Białym Zdroju - pod wezwaniem Izydora,
* Jezioro Mąkowarskie (Cybowskie),
* Spichlerz w Giżynie,
* Spichlerz w Starej Studnicy,
* Folwark w Starej Studnicy,
* Odkrywka skał gnejsowych,
* Młyn w Starej Korytnicy,
* Stok narciarski "STARA STUDNICA-SKI",
* Jezioro Ogórkowe,
* Plebania,
* Most i wiadukt obok przystani Mąkowary,
* Kościół w Giżynie pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W dziesiątej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- mapa,
- ulotka,
- smyczka,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2552 w kolekcji !!!


Jedenasta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Miedzichowo - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat nowotomyski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gorzowskim. Siedziba gminy to Miedzichowo.


Na terenach gminy warto odwiedzić między innymi:
* MIEDZICHOWO:- Poewangelicki kościół świętego Stanisława z 1907 r.,
- „Pastorówka”, obecnie plebania,
- Domy szachulcowe i murowane z poł. XIX w.,
- Zespół młyna z 1902 r.,
- „Młynarzówka” przy ul. Zbąszyńskiej z II połowy XIX w., zespół młyna z 1902 r.,
- Budynek poczty z 1909 r.,

* BOLEWICE (gm. Miedzichowo):
- Siedziba Nadleśnictwa - budynek z 1848 r.,
- Kościół Chrystusa Króla z 1946 r.,
* JABŁONKA STARA (gm. Miedzichowo):
- Stanowisko archeologiczne - grodzisko wczesnośredniowieczne, Leśniczówka „Królewiec”,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

MIEDZICHOWO Nie da się ukryć
A w jedenastej przesyłce było:
- książeczka dla dzieci edukacyjna z malowankami i nie tylko,
- mapa gminy,
- notes,
- małe kredki,


Dwunasta przesyłka jest od Urzędu Gminy Suchy Las - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat poznański. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie poznańskim. Siedzibą gminy jest Suchy Las. Gmina Suchy Las znajduje się na północ od granic miasta Poznania, stolicy województwa wielkopolskiego. Przez gminę przebiega droga krajowa nr 11, prowadząca z Poznania do Koszalina. W planach miasta Poznania jest wybudowanie IV ramy ( obwodnicy ) komunikacyjnej Poznania, która będzie kończyć się w gminie Suchy Las na krajowej S11. Te dwa czynniki determinują w wielkim stopniu lokalny rozwój i jego główne kierunki.
Gmina składa się obecnie z jedenastu jednostek pomocniczych – pięciu osiedli: Suchy Las, Suchy Las - Wschód, Biedrusko, Złotniki-Osiedle, Osiedle Grzybowe oraz sześciu sołectw: Chludowo, Golęczewo, Jelonek, Zielątkowo, Złotkowo, Złotniki-Wieś. Unikatem na skalę europejską jest położony na tym terenie „Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko”, w którym można zobaczyć wgłębienia powstałe na skutek deszczu meteorytowego.


Suchy Las - to nowoczesna i dynamicznie rozwijającą się gmina w powiecie poznańskim. Sąsiedztwo Poznania, będącego ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i oświatowym, stwarza dogodne warunki dla inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej. Spokojne i zielone tereny osiedlowe, położone blisko dużej aglomeracji miejskiej stanowią doskonałe miejsce do osiedlania się. Dla wciąż zwiększającej się liczby mieszkańców przygotowana jest bogata oferta bazy dydaktycznej. Nowocześnie wyposażone szkoły, również o profilach sportowych, wraz z nowymi obiektami sportowymi stwarzają doskonałe warunki kształcenia dla dzieci i młodzieży. W Suchym Lesie funkcjonuje Hala Sportowo-Widowiskową Gminnego Ośrodka Sportu, w której organizowane są zarówno imprezy sportowe jak i koncerty i inne przedsięwzięcia. Park Wodny Octopus przyciąga amatorów pływania, ale oferuje również bowling, na jego terenie znajduje się także restauracja oraz nowoczesna sala konferencyjna. Na terenie gminy działa wiele klubów sportowych i stowarzyszeń, propagujących sport oraz prowadzących działalność kulturalną i prospołeczną, dzięki którym wspomagane jest wykonywanie zadań publicznych przez samorząd. Gmina dysponuje od ponad dwudziestu lat własną flotą komunikacyjną Zakładu Komunikacji Publicznej, prężnie działa również Zakład Gospodarki Komunalnej. Gminne Centrum Informatyczne jest w trakcie realizacji sieci światłowodowej, której celem ma być świadczenie usług dostępu do szerokopasmowego internetu, usług telewizyjnych oraz telekomunikacyjnych.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

SUCHY LAS + FOR YOU
W dwunastej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- proporczyk,
- zestaw naklejek,
- pocztówka,
- breloczek,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2553 w kolekcji !!!


Trzynasta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta.
A w trzynastej i ostatniej przesyłce było:
- list,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2554 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).