poniedziałek, 30 września 2019

Poniedziałkowe - 12 przesyłek/paczek, gadżetowy Dzień Chłopaka i nie tylko (w tym 2x paczka Pocztex) - wpis numer 833

Dziś mamy 30 września 2019 rok (DZIEŃ CHŁOPAKA) Witam Was Serdecznie Moim Mili 😊 Jak co poniedziałem przedstawiem Wam dziś nową garś przesyłek od mojego ulubionego listonosza i Pocztexu - łącznie nazbierało się ich w sumie 12. Za oknami mamy więtrzną pogodę, raz wieje, raz ulewa a za minut kilka słońce - jak to na jesieni bywa. Co do pozytywów to jak na tą chwilę mamy jeden nowy z urzędu + 2 wiadomości "zobaczym co zostało nam na stanie z gadżetów", + wiadomość "proszę się przypomnieć za x czasu" oraz kilka negatywów z polskich urzędów.

* SMUTNA WIADOMOŚĆ *
Dziś po długiej chorobie zmarł marszałek senior Kornel Morawicki Kawaler Orderu Orła Białego a prywatnie ojciec Premiera RP Mateusza Morawieckiego - miał 78 lat. Zmagał się od miesięcy z rakiem trzustki.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie


Jak widać poniżej udało mi się kilka miesięcy temu otrzymać podpis 
Ś.P. Kornela Morawieckiego:


MASKOTKOWY SZAŁ:
Pewnie wielu z Was podczas zakupów w Biedronce zbiera naklejki na nowe pluszowe maskotki z Gangu Słodziaków. A ja dziś chciałbym Wam pokazać nowe Leśne Lidlaki prosto ze sklepu Lidl. Wśród ośmiu maskotek mamy kolejno: sarenkę, sowę, liska, wilka, jeża, szopa pracza, koziorożca czy zająca - wszystkie po 10 zł sztuka. Mi w piątek udało się zdobyć jeża.

PROSTE PYTANIE:
GANG SŁODZIAKÓW czy GANG LEŚNYCH LIDLAKÓW ?


NOWY MODEL:
Również dzisiaj mam dla Was do zaprezentowania nowego członka w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnej. Autko, o którym jest mowa to samochód osobowy produkowany przez amerykański koncern General Motors pod marką Chevrolet w latach 1967-202 oraz ponownie od 2009 roku - Chevrolet Camaro Z28 1968 w kolorze czerwonym. 

JAK WAM SIĘ PODOBA TAKIE MOTORYZACYJNE CACKO ?


Trochę pracy czeka przede mną, więc od razu odpalamy gadżetową maszynę.
3,2,1 WRZUCAMY PIĄTY BIEG...

PS: Ja tworzę bloga a Was proszę o górę nowych komentarzy tutaj na blogu i innych moich portalach społecznościowych 😀😏


Pierwsza SUPER paczka Pocztex jest od Instytutu Pamięci Narodowej.
Instytut Pamięci Narodowej - został powołany 19 stycznia 1999r. na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998r. W ramach Instytutu działają: Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Biuro Lustracyjne, Archiwum IPN, Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa, Biuro Poszukiwań i Identyfikacji, Biuro Edukacji Narodowej czy Biuro Badań Historycznych. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, w tym zbrodni popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej. Ustawowym zadaniem IPN jest również poszukiwanie miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Państwa Polskiego, poległych w walce z systemem totalitarnym lub wskutek represji totalitarnych i czystek etnicznych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Ponadto IPN ma za zadanie prowadzenie działalności związanej z upamiętnianiem historycznych wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą oraz miejsc walki i męczeństwa innych narodów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Ustawa o IPN przewiduje udostępnianie dokumentów zgromadzonych w archiwach służb specjalnych PRL osobom, o których organy bezpieczeństwa państwa zbierały informacje na podstawie celowo gromadzonych danych, w tym w sposób tajny.


A w pierwszej SUPER paczce Pocztex znalazłem:
- kubek,
- 3 odznaki (w tym 2 w papierowym etui),
- 6 zakładek do książki z magnesem,
- 2 naszywki,
- naklejka,
- opaska odblaskowa,
- 3 długopisy,
- 13 wyjątkowych przypinek PIN (5 zasili moją kolekcję a 8 pójdzie na wymianę) - kolejne od 2658 do 2662 w kolekcji !!!


BARDZO PODOBAJĄ MI SIĘ TAKIE PRZYPINKI PIN:


 !!! Dziękuje bardzo za super przesyłkę z PIN-ami oraz miły kontakt !!!

Druga paczka Pocztex pochodzi od pewnej firmy.
W drugiej paczce Pocztex był:
- bidon rowerowy,


Trzecia koperta należy do Tomasza Kota.
Tomasz Kot - polski aktor teatralny i filmowy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy. 17 listopada 1996 zadebiutował na scenie Teatru Dramatycznego w Legnicy w sztuce „Panna Tutli-Putli”. W 2001 ukończył PWST w Krakowie. 30 września 2006 ożenił się w Częstochowie z Agnieszką Olczyk. 15 kwietnia 2007 urodziła im się córka Blanka, a w 2010 syn Leon. Widzom dobrze znany z wielu ról w serialach i filmach.


A w trzeciej kopercie było:
- podpisane zdjęcie przez Tomasza Kota,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: bardzo długo (już myślałem że mój list zaginął - jak widać nie i bardzo dobrze),
Szczegóły: oryginał,

Czwarta koperta jest od Kamili Matyszczak.
Kamila Matyszczak - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka wydziału aktorskiego w Warszawskiej Szkole Filmowej. Z branżą filmową związana od 2010 roku. W 2012 roku debiutowała w spektaklu pt. "Nie pytaj nas" reżyserowanym przez śp. Elżbietę Słobodę. Ma na swoim koncie kilkanaście ról filmowych i telewizyjnych. Pracowała z takimi reżyserami jak: Xawery Żuławski, Krzysztof Lang, Bogusław Linda, Magdalena Miklasz, Grzegorz Kuczeriszka, Krzysztof Skonieczny, Patryk Vega, Piotr Smoleński, Piotr Wereśniak, Marek Dawid, Leszek Dawid.


Jako ciekawostka powiem Wam, że Kamila zagrała także w teledysku zespołu Boys do piosenki "Wciąż pamiętam":


W czwartej kopercie było:
- zdjęcie z autografem Kamili Matyszczak,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Jak zdobyty: FB,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginał,

Piąta SUPER koperta pochodzi od Michała Barana kolekcjonera autografów i twórcy strony na Facebook-u "Kolekcja Autografów" z którym kilka dni temu wymieniliśmy się swoimi zdobytymi podpisami.

Maria Dębska - polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Ukończyła pierwszy rok na Wydziale Fortepianu Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Marka Drewnowskiego. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (2017). Za tytułową rolę w „Marii Stuart” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego została nagrodzona Grand Prix za wybitną osobowość sceniczną i Nagrodą Publiczności 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, Nagrodą aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie, a także łódzką „Złotą Maską” za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2015/2016. Na profesjonalnej scenie debiutowała w Teatrze Studio w Warszawie w spektaklu „Ripley pod ziemią” Radosława Rychcika. Wystąpiła m.in. w filmach „Zabawa, zabawa”, „Cicha noc”, „Moje córki krowy” i „Demon”, występuje w serialu Barwy szczęścia jako Jaga, gra Weronikę Nowacką w serialu W rytmie serca oraz Zosię Joachim w serialu Wojenne dziewczyny. W 2018 dołączyła do zespołu Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Obecnie związania jest z aktorem Marcinem Bosakiem.


Rudi Schuberth - polski piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, satyryk, prezenter telewizyjny i aktor. Jest autorem piosenek „Córka rybaka”, „Monika - dziewczyna ratownika”, „Wars wita”, „Tylko mi ciebie brak”. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. W 1977 w Gdańsku współtworzył Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat Wały Jagiellońskie. Od 1979 współpracował z Kabaretem Tey. Koncertował w kraju i za granicą (występy dla Polonii w USA, Kanadzie). Współpracował również z orkiestrami Zbigniewa Górnego (m.in. Gala Piosenki Biesiadnej i Co nam w duszy gra) oraz Aleksandra Maliszewskiego. Był prowadzącym teleturnieje Rekiny kart i Zgadula oraz program Śpiewające fortepiany, zasiadał w jury programu Jak oni śpiewają. W 2013 wystąpił na Kabaretonie podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

A w piątej kopercie znalazłem:
- 2 zdjęcie z autografem: Marii Dębskiej i Rudi Schubertha,
 

!!! Dziękuje bardzo Michał za naszą pierwszą i mam nadzieje że nie ostatnią wymianę autografów - pozdrawiam !!!

Jak zdobyty: wymiana,
Ile czekałem: kilka dni,
Szczegóły: oryginały,

Co prawda kiedyś napisałem list do Pani Marii z prośbą o podpisanie zdjęć (adres agencja aktorska - niestety do mnie nie wrócił 😦😩😥) dlatego podwójnie cieszę się z tej wymiany.

Szósta koperta należy do Urzędu Miasta Ustrzyki Dolne - miasto w województwie podkarpackim, siedziba powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne. Wieś prawa wołoskiego Vstryki, własność starostwa przemyskiego położona była na przełomie XVI i XVII wieku w ziemi sanockiej województwa ruskiego. Ustrzyki Dolne uzyskały lokację miejską po 1727 roku, zdegradowane w 1945 roku, ponowne nadanie praw miejskich w 1952 roku. W latach 1944–1951 miasto należało do ZSRR (wróciło do Polski w ramach umowy o zmianie granic podpisanej między RP a ZSRR 15 lutego 1951 r.). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa krośnieńskiego. Leży na wysokości ok. 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej.


Na terenie miasta Ustrzyki Dolne warto odwiedzić między innymi:
- Barokowe Sanktuarium Matki Bożej Rudeckiej Królowej Bieszczadzkiej w Ustrzykach Dolnych-Jasieniu z 1740 r. oraz cmentarz rzymskokatolicki z końca XIX wieku,
- Neogotycki kościół rzymskokatolicki Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski z lat 1909-1911 wraz z ikoną Matki Boskiej z Dzieciątkiem z II poł. XVII wieku,
- Murowana dawna cerkiew na Strwiążyku (obecnie przy ulicy Strwiążyk) z 1831 r.,
- Murowana cerkiew greckokatolicka Zaśnięcia Matki Bożej z 1874 r. Dzwony z tej cerkwi w 1939 r. w obawie przed sekwestrem wojennym zostały zakopane, a po 1951 r. wykopane i zarekwirowane przez władze PRL,
- Budynek dawnej synagogi z ok. 1870 r. oraz zabytkowy cmentarz żydowski (założony w XVIII wieku),
- Stacja kolejowa z 1872 r.,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej kopercie była:
- smyczka,


Siódma koperta jest od Urzędu Gminy Dzwola - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat janowski. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa tarnobrzeskiego. Siedziba gminy to Dzwola.


W Gminie Dzwola turysta powinien odwiedzić następujące miejsca:
- Trasa kolei wąskotorowej w Lasach Janowskich,
- Porytowe Wzgórze - miejsce największej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich,
- Krzyże i kapliczki ziemi dzwolskiej,
- Lasy - Bogactwo Gminy Dzwola,

Przez gminę przebiegają także szlaki turystyczne:
* PIESZE:
- Szlak Historyczny (szlak żółty), Szlak Walk Partyzanckich (szlak czerwony), Szlak „Dawnych rzemiosł ludowych” (szlak zielony), Szlak „Bobrowy” (szlak czerwony),
* ROWEROWE:
- Szlak rowerowy „Wyprawa do Leśnego Skarbca” (szlak niebieski), Szlak rowerowy „Czarna Perła”,
* KONNE:
- Szlak konny - „Cwał” (szlak pomarańczowy),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀 

A w siódmej kopercie był:
- list,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2663 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Lipno - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat leszczyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie leszczyńskim. Siedziba gminy to Lipno. W Lipnie działa klub piłkarski Orzeł Lipno w sezonie 2009/10 gra w B-klasie (najwyższa liga: A-klasa okręgu leszczyńskiego, wywalczona w sezonie 2005/2006).


Gmina Lipno jest jednym z bardzo urokliwych regionów Wielkopolski. Do aktywnego wypoczynku zachęcają tu lasy, malownicze krajobrazy oraz piękna Dolina Samicy z przepływającym tam strumykiem o tej samej nazwie. Przemierzając gminę spotykamy wiele ciekawych miejscowości, kilka zabytkowych parków, a także pomniki przyrody. Odwiedzić można też wiele kościołów, kapliczek, dworków, leśniczówek i wspaniały rezerwat przyrody "Dolinka". Część terenu wyróżniająca się walorami przyrodniczo - krajobrazowymi wchodzi w skład obszarów chronionych.

* Stół Napoleona, 
* Leśniczówka Błotkowo,
* Rzeka Samica, 
* Kościół w Radomicku, 
* Sanktuarium w Górce Duchownej, 
* Staw i Dwór w Klonówcu, 
* Kościół i Towarzystwo Chrystusowe w Mórkowie, 
* Kościół w Wilkowicach, 
* Kościół w Goniembicach,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce znalazłem:
- mapa,
- list,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2664 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka należy do Urzędu Gminy Szemud - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat wejherowski. Wschodnia część gminy znajduje się na obszarze aglomeracji trójmiejskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzą 23 sołectwa: Będargowo, Bojano, Częstkowo, Dobrzewino, Donimierz, Głazica, Grabowiec, Jeleńska Huta, Kamień, Karczemki, Kieleńska Huta, Kielno, Koleczkowo, Kowalewo, Leśno, Łebieńska Huta, Łebno, Przetoczyno, Rębiska, Szemud, Szemudzka Huta, Warzno, Zęblewo. Siedziba gminy to Szemud. Gmina jest gminą dwujęzyczną - według danych pochodzących ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2002 roku, 26,3% ludności gminy posługuje się językiem kaszubskim.


Turystów w Gminie Szemud na pewno zainteresuje:
- Jezioro Marchowo Zachodnie (Kieleńska Huta),
- Jezioro Brzeżonko (Kieleńska Huta),
- Klasztor betlejemitek (Grabowiec),
- Jezioro Marchowo (Koleczkowo),
- Jezioro Łekno (Kieleńska Huta),
- Jezioro Orzechowo (Rębiska),
- Kościół świętego Wojciecha (Kielno),
- Jezioro Kielno (Kielno),
- Jezioro Kamień (Dębnik),
- Jezioro Otalżynko (Jeleńska Huta),
- Jezioro Otalżyno (Jeleńska Huta),
- Kościół świętego Jadwigi Królowej (Bojano),
- Kościół świętego Mikołaja (Szemud),
- Kościół świętego Szymona z Lipnicy (Koleczkowo).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀GMINA SZEMUD Ten kierunek
A w dziewiątej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- pocztówka,
- długopis,


Dziesiąta koperta jest od pewnego zagranicznego miasta.
W dziesiątej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - kolejna 2665 w kolekcji !!!


Jedenasta przesyłka pochodzi od firmy Coloray - Polska.
Coloray - firma swojej ofercie posiadamy fototapety, naklejki, obrazy oraz maty magnetyczne, dostępne w wariantach ponad 40 milionów wzorów. Gwarantuje, że produkty drukowane są na najlepszych materiałach renomowanych producentów, w 100% bezpiecznie dla środowiska. Firma nie uznaje kompromisów w kwestii jakości. W 2016 roku rozpoczęła piękną przygodę współpracy z artystami z całego świata - ilustratorami, grafikami i fotografami. Tworzą COLORAY starają się łączyć miłość do projektowania graficznego i fotografii z doświadczeniem jakie posiada w temacie personalizacji wnętrz - to pozwala nam na obsługę zleceń na najwyższym poziomie. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w jedenastej przesyłce było:
- 7 próbek produktów firmy,
- 2 duże magnesy na lodówkę,


Dwunasta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego Banku Spółdzielczego.
W dwunastej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- plastikowe pudełko na kanapki (w sam raz dla mojego brata ciotecznego - pierwszoklasisty),
- odblaskowa kamizelka,
- torba z materiału,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).