poniedziałek, 18 listopada 2019

Poniedziałkowe - 8 przesyłek, z gwiazdami kina, muzyki, sportu i na wycieczce po Polsce oraz zagranicy (wpis numer 844).

Dziś mamy 18 listopada 2019 rok. Witajcie moi mili na moim blogu w świecie gadżetowych niespodzianek na dobry dzień 😁 Tradycyjnie jak to bywa już od wielu tygodni poniedziałek to taki okres gdzie mogę się z Wami podzielić nową garścią kopert i przesyłek, które otrzymałem od mojego ulubionego listonosza 😊 Wspólnie spotkamy się: z gwiazdami kina, posłuchamy muzyki, wybierzemy się na mecz oraz wybierzemy się na wycieczce po Polsce i zagranicy - zapowiada się ciekawie 😀😀😀

Ten tydzień, jak i weekend rozpoczął się dla mnie bardzo dobrze pod znakiem nowych pozytywów. Łącznie do czasu publikacji tego wpisu pojawiło się łącznie 4 nowe miłe wiadomości (2x na autografy, urząd oraz firmę). Na prawdę uśmiech sam pojawia się na twarzy, gdy po sygnale NOWA WIADOMOŚĆ NA TWOJEJ SKRZYNCE pojawia się taka oto informacja typu: "Dzień dobry! Wysyłamy dziś do Pana przesyłkę z gadżetami naszej firmy".

Dziś także po lekturze nowego wpis dowiecie się, że w mojej kolekcja autografów przekroczył dziś łącznie 1200 okazów 😮😮😮😁😮😮😮


NOWY OKAZ:
Jest mi niezmiernie miło przedstawić Wam nowego członka w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych. Jest to autko z kategorii tych sportowo-użytkowych, produkowany przez brytyjską markę Land Rover - mowa tu o Range Rover Sport w zielonym malowaniu. Sam ten model rozpoczął swoją produkcję od roku 2005. Jest to sportowa wersja popularnego Range Rovera. Od 2013 roku produkowana jest druga generacja tego modelu.


A na deser przygotowałem dla Was ciekawe zdjęcie moich wszystkich autek w skali 1:34 😊😀 Tak się czasami zastanawiam czy lepiej byłoby je ułożyć: kolorystycznie (tak jak jest to obecnie) czy może podzielić je na poszczególne markami.

??? POMOŻECIE PODJĄĆ DECYZJE ???


Nożyk do otwierania jest, dobre chęci są więc zaczynamy.
3,2,1 START...

PS: Jak zawsze w tym miejscu chwilę przed premierą nowych przesyłek na blogu chciałbym Was gorąco zachęcić do komentowania moich postów tutaj oraz na innych portalach społecznościowych.


Pierwsza SUPER przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Patryka, z którym kilka dni temu wymieniliśmy się swoich okazami w kolekcji.

Magdalena Cielecka - młoda, ceniona aktorka teatralna i filmowa. Na scenie zadebiutowała w 1992 r. rolą dziecka w przedstawieniu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej na deskach krakowskiego Teatru Starego. Trzy lata później ukończyła PWST w Krakowie i po raz pierwszy wystąpiła przed kamerami w filmie "Pokuszenie". Za kreację, którą stworzyła w tym obrazie Cielecka otrzymała szereg prestiżowych nagród m.in. na FPFF w Gdyni, na Festiwalu w Genewie i Tokio. W 2000 r. aktorka zagrała w filmie "Amok" w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz. Za rolę tą otrzymała nominację do "Orła", Polskiej Nagrody Filmowej dla najlepszej aktorki roku 1999.

Magdalena Waligórska - Lisiecka - polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (Wydział Aktorski we Wrocławiu), którą ukończyła w 2007. Studiowała wiedzę o teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Przed rozpoczęciem studiów grała w filmach i serialach, głównie role epizodyczne, m.in. w filmie Romana Polańskiego Pianista, w serialach Klan i Na dobre i na złe. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskała dzięki wcielaniu się w rolę barmanki Wioletki w serialu TVP1 Ranczo, w którym grała w latach 2006-2009 i 2011-2016.

Kinga Preis - polska aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Wrocławską PWST ukończyła w 1996 roku. W ciągu kilkunastu lat kariery nagradzana była wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi im. Zbyszka Cybulskiego dla "młodych aktorów wyróżniających się wybitną indywidualnością" czy Złotą Kaczką dla najlepszej aktorki 2001 roku. Swój aktorski wizerunek utrwaliła w takich filmach, jak "Cztery noce z Anną", "Dom zły" czy nominowany do Oscara "W ciemności". W 2010 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

A w pierwszej super przesyłce były:
- 3 zdjęcia z autografami: Magdaleny Cieleckiej, Magdaleny Waligórskiej - Lisieckiej i Kingi Preis,


!!! Dziękuje Patryk za naszą pierwszą wspólną wymianę - mam nadzieje że nie będzie ona ostatnia !!!

Druga przesyłka jest od zespołu M-Power.
M-Power - to nowy projekt na scenie muzycznej. Tworzy go dwóch panów pełnych pasji do muzyki. Każdy z nich (mimo to, że Formacja powstała w 2016 roku) już wcześniej miał do czynienia ze sceną oraz muzyką. Marcin Lichocki inaczej Dj Koksu przez wiele lat występował ze znanymi zespołami nurtu disco takimi jak np. After Party, ma w tej branży duże doświadczenie koncertując w całej Polsce, USA jak i wielu innych krajach . Mateusz Pawłowski syn Katarzyny Pawłowskiej znanej autorki tekstów disco polo m.in do hitu ANDRE "Ale Ale Aleksandra",  jest młodym i kreatywnym człowiekiem, który na scenie czuje się jak przysłowiowa "ryba w wodzie". Kocha każdą muzykę i ma dobry kontakt z publicznością, oprócz nurtu disco polo śpiewał poezję i muzykę klasyczną. Formacja pomimo swojego krótkiego stażu na rynku muzycznym ma na koncie dwa teledyski do piosenek "Stało się" oraz "Karuzela Zdarzeń",  jak i utwór w wersji Audio „Tyle mam Dla Ciebie’’ , które krążą w sieci i na kanałach Tv, Są na etapie kończenia swojej autorskiej płyty, która pod koniec 2017, początek 2018 roku ukaże się na rynku.Zapraszam do wysłuchania nowego utworu od zespołu M-Power "Palmy i daktyle":


W drugiej przesyłce była:
- płyta CD z autografem,


!!! Dziękuje bardzo za płytkę z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia sportowa koperta pochodzi od klubu piłkarskiego Pogoń Szczecin S.A.
Pogoń Szczecin - polski klub piłkarski z siedzibą w Szczecinie, 2-krotny wicemistrz Polski, 3-krotny finalista Pucharu Polski. Aktualnie klub zajmuje 7. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.


A w trzeciej kopercie znalazłem:
- 2 pocztówki z autografami zawodników Pogoni Szczecin,!!! Dziękuje bardzo za dwie pocztówki z autografami zawodników oraz wsparcie mojej kolekcji !!!


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Miasta Trzemeszno - miasto w województwa wielkopolskim, powiat gnieźnieński, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Trzemeszno. Prywatne miasto duchowne, własność opata kanoników regularnych w Trzemesznie pod koniec XVI wieku leżało w powiecie gnieźnieńskim województwa kaliskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego. Położone jest nad jeziorami Klasztornym i Popielewskim na Pojezierzu Gnieźnieńskim. Miejsce narodzin Jana Kilińskiego, pułkownika powstania kościuszkowskiego.

 
Do zabytków miasta zalicza się:
- Kościół klasztorny kanoników regularnych w Trzemesznie i zespół klasztorny - nieaktualne obecnie co do oceny wyników badania archeologiczne przeprowadzone w latach 1945-50 ujawniły istnienie pod obecnym kościołem reliktów budowli,
- Budynki późnobarokowe, fundacji opata Michała Kosmowskiego: budynek dawnego alumnatu i szkoły dla młodzieży, obecnie liceum, zbudowany w latach 1773-75, późnobarokowy szpital, zbudowany 1787-91, mieścił również sierociniec, dom starców i alumnat dla młodzieży nieszlacheckiej, browar klasztorny, w końcu XIX wieku przebudowany i rozbudowany o neogotycką wieżę,
- Wieża ciśnień, wybudowana w latach 1906-1908,
- Dawny kościół szpitalny pod wezwaniem Ducha Świętego, istniejący już w średniowieczy, pierwotnie drewniany, wzmiankowany jako kaplica w 1640, obecny z 1840 r., gruntownie przebudowany w czasie II wojny światowej,
- Zabudowa miejska - najstarsze budynki konstrukcji szkieletowej przy pl. Powstańców Wielkopolskich i ul. Wiosny Ludów z 4. ćwierci XVIII w., ponadto domy późnoklasycystyczne z pocz. XIX w. oraz kamienice eklektyczne i secesyjne,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

TRZEMESZNO #dobry szlak
W czwartej przesyłce było:
- składany plan miasta,


Piąta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Bytoń - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat radziejowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie włocławskim. Siedziba gminy to Bytoń (dawniej Nowy Dwór).


Na terenach Gminy Bytoń warto zobaczyć między innymi:
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Bytoniu,
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Andrzeja Apostoła w Witowie,
- Cmentarz rzymsko-katolicki z XIX w. z kaplicą w Witowie,
- Zespół dworsko-parkowy w Niegibalicach,
- Zespół dworski w Świeszu,
- Dwór w Stróżewie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie znalazłem:
- list,
- przypinka PIN z herbem - 2703 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka jest od Urzędu Gminy Inowłódz - gmina wiejska w województwie łódzkim, powiat tomaszowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie piotrkowskim.
Siedziba gminy to Inowłódz.


Jedną z atrakcji turystycznych znajdujących się w Inowłodzu jest romański kościół Św. Idziego. Kościół ten wystawił w roku 1082 Władysław Herman. Jest on murowany z kamienia polowego, znajdują się w nim małe półokrągłe okna i takie same drzwi. Kościół ten posiada okrągłą wieżę pokrytą czerwonym dachem w kształcie stożka, nad którym góruje duży czerwony krzyż. Inną atrakcją Inowłodza są ruiny zamku zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego. Zamek w Inowłodzu zbudowany był na pagórku nad Pilicą w pierwszej połowie XIV wieku. Ściany zamku o kształcie czworoboku i mur, który niegdyś otaczał zamek, budowane były z cegły i kamienia kopanego. Zamek otoczony był dookoła rowami napełnionymi wodą. Broniły go także ramiona rozchodzącej się rzeki i bagniste łąki. Zamek inowłodzki był warownią, która miała ważne  znaczenie strategiczne.

W Inowłodzu znajduje się także parafia pod wezwaniem Św. Michała Anioła. Powstała ona około 1520 roku za czasów Zygmunta I. Zespół kościelny złożony był ze świątyni, dzwonnicy, szkoły i plebani. Do pamiątek historycznych znajdujących się w parafii inowłodzkiej można zaliczyć cudowny obraz Matki Boskiej Bolesnej. Obraz ten, pędzla nieznanego artysty, przedstawia Matkę Bożą ze złożonymi na piersiach rękami i oczyma na wpół przymkniętymi. Z innych pamiątek znajdujących się w kościele można wymienić starożytny niewielki relikwiarz w stylu gotyckim, w którym oprawione są szczątki Św. Idziego, a także suknię z obrazu Matki Boskiej, rzeźbioną w drewnie, w której obraz był przeniesiony z kapliczki do Inowłodza.

Kolejną atrakcją gminy Inowłódz jest wypoczynkowa miejscowość nad Pilicą - Spała. W odległości 1 km od osady, lasy spalskie po obu brzegach Pilicy tworzą rezerwat przyrody, gdzie ochronie podlega las liściasty. Ozdobą rezerwatu są dęby, których obwód dochodzi do 4 m. Jest to także wymarzone miejsce dla grzybiarzy i myśliwych. Urokliwą ozdobą Spały jest także sosnowy kościółek p.w. Matki Boskiej Królowej Korony Polski. Chociaż ta budowa wykazuje wyraźny wpływ architektury zakopiańskiej, to jednak harmonizuje z krajobrazem Puszczy Pilickiej. Powstał on w 1923 roku na polecenie prezydenta St. Wojciechowskiego. Został wzniesiony w stylu podhalańskim, o konstrukcji zrębowej z przyściennymi słupami, na podmurówce z ciosów kamiennych. Na czterospadowym dachu, pokrytym gontem , ustawiono ośmioboczną sygnaturkę.

Dużą atrakcją turystyczną Spały jest Ośrodek Przygotowań Olimpijskich COS Spała. Dysponuje on obiektami i urządzeniami umożliwiającymi obsługę zajęć szkoleniowych, organizację imprez sportowych, uprawianie i trenowanie szeregu dyscyplin sportowych. Na terenie ośrodka znajdują się hale sportowe, stadiony z bieżniami, kryty basen, kanał badawczo treningowy, gabinety zabiegowe. Oprócz obiektów typowo sportowych, które udostępniane są również na potrzeby sportu indywidualnego i masowego Ośrodek dysponuje obiektami typowo rekreacyjnymi. Posiada między innymi: pięć kortów tenisowych o nawierzchni mineralnej plus ściana do ćwiczeń, dwa boiska do piłki plażowej, wypożyczalnia rowerów.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce było:
- 2 ulotki,


Siódma koperta pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w siódmej kopercie było:
- list,
- 2 takie same przypinki PIN z herbem (tradycyjnie jedna zasili kolekcję a druga powędruje do kolegów przeznaczonych na wymianę) - 2704 w kolekcji !!!

Ósma i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnego dziś zagranicznego regionu świata.
W ósmej i ostatniej przesyłce było:
- 21 naklejek,
- 3 tatuaże,
- balon,
- button,
- przypinka PIN z herbem - 2705 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).