poniedziałek, 2 grudnia 2019

Poniedziałkowe - 8 przesyłek/paczek, rozświetlona choinka, spotkanie z dwiema Michalinami oraz nowa garść gadżetów i nie tylko (w tym paczka Kurierska) - wpis numer 847

Dziś mamy 2 grudnia 2019 rok. Witam Was bardzo serdecznie w drugiej części prezentacji przesyłek z poprzedniego tygodnia 😊 Po 7 piątkowych kopertach dziś mam dla Was o jedną  przesyłkę a właściwie paczkę od kuriera więcej - czyli łącznie 8. Wspólnie w tym 847 poście: poczujemy magię świąt, zobaczymy co przygotowała dla nas pewna miła firma, spotkamy się z dwiema Michalinami, odwiedzimy pewne starostwo i gminę oraz wpadniemy na chwilę poza granice naszego kraju. Jeżeli chodzi o pozytywy to między kilkoma mailami z negatywnymi odpowiedziami uchowały się też takie z dwiema pozytywnymi odpowiedziami na moją prośbę - wielkie dzięki dla tych nadawców 😍

SIEDLECKA CHOINKA:
Choć do świąt mamy jeszcze kilka tygodni to w sklepach czy w telewizji coraz bardziej czuć tą magię zbliżającego się Bożego Narodzenia. W związku z tym wczoraj wieczorem w towarzystwie Świętego Mikołaja na głównym placu Sikorskiego w Siedlcach została zaprezentowana i rozświetlona siedlecka choinka. Jest to 14-metrowe drzewko z tysiącami iluminacji świątecznych, ufundowana przez firmę Selgros. Wydarzenie to przyciągnęło wiele mieszkańców miasta.

Zapraszam do obejrzenia filmów z obliczania do rozświetlenia choinki oraz kilku zdjęć.
Zobaczcie co dziś dla Was fajnego z przesyłek przygotowałem 😉
3,2,1, JEDZIEMY...

PS: Jak zawsze moi drodzy czytelnicy zachęcam Was bardzo gorąco do komentowania moich nowych postów tutaj na blogu i innych moich portalach społecznościowych.


Pierwsza SUPER paczka kurierska pochodzi od firmy Zaptech Sp.j.
Firma Zaptech (ul. Przemysłowa 8, 88-160 Janikowo) - działa na rynku od 1995 roku. Specjalizuje się w recyklingu technicznych tworzyw sztucznych wykorzystywanych w przemyśle motoryzacyjnym oraz RTV i AGD. Firma produkuje regranulaty tworzyw sztucznych oraz wyroby z folii LDPE: rękawy, kaptury, worki itp. Nad prawidłowością procesów produkcyjnych czuwa specjalistycznie wyposażone laboratorium. Od roku 2014 cała działalność firmy Zaptech objęta jest zintegrowanym systemem zarządzania jakością zgodnym ze standardami: PN-EN ISO 9001:2015. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej super paczce kurierskiej znalazłem:
- kalendarz potrójny na 2020 rok z zegarkiem (jeszcze takiego nie widziałem),
- podkładka pod myszkę,
- torebka,
- mały notes,
- pendrive 4 GB,
- zapalniczka,
- 4 naklejki,
- długopis,
- ołówek,


!!! Dziękuje bardzo za super paczkę oraz miły kontakt 😊 !!!

Druga koperta jest od Michaliny Łabacz.
Michalina Łabacz - polska aktorka filmowa i teatralna, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Na ekranie zadebiutowała rolą Zosi Głowackiej w filmie „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego, za którą otrzymała liczne nagrody. W 2016 roku została uhonorowana nagrodą za najlepszy debiut aktorski na 41. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a rok później została uznana za największe odkrycie na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni i uhonorowana „Jańciem Wodnikiem” – nagrodą publiczności. Jesienią 2017 roku otrzymała nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Historycznych „Waterloo Historical Film Festival” w Belgii i została uznana najlepszą aktorką. Zdobyła również Różę Gali 2017 w kategorii „Debiut”. Z kolei podczas 5. Edycji Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu otrzymała Złotego Szczeniaka za najlepszą pierwszoplanową kreację aktorską. Za rolę w „Wołyniu” została też nominowana do Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł w kategorii Najlepsza główna rola kobieca oraz w kategorii Odkrycie roku. Na swoim koncie ma również rolę Magdy Reiss w 2. sezonie serialu „Belfer”. W Teatrze Telewizji zadebiutowała rolą Natalii Haldin w spektaklu "Spiskowcy" w reż. Jana Englerta. W 2017 roku dołączyła do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie.


W drugiej kopercie były:
- 2 zdjęcia z autografem od Michaliny Łabacz,


 !!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!


Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: długo (ale nie wiem dokładnie),
Szczegóły: oryginały,

Trzecia koperta pochodzi od Michaliny Robakiewicz.
Michalina Robakiewicz - młoda aktorka znana z takich produkcji jak: "Klan" czy teraz obecnie w "Na Wspólnej". Prywatnie córka aktorów Adrianny Biedrzyńskiej i Macieja Robakiewicza.


Adrianna Biedrzyńska - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz piosenkarka. Absolwentka Szkoły Podstawowej nr 50 i VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy (1980) oraz Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi (1984). Jako dziecko uczyła się gry na skrzypcach, nie została jednak - wbrew planom - skrzypaczką. Zagrała w wielu filmach, serialach telewizyjnych i przedstawieniach teatralnych.

A w trzeciej kopercie były:
- 2 zdjęcia z autografem od Michaliny Robakiewicz,
- 1 pocztówka z podpisem Adrianny Biedrzyńskiej,


!!! Dziękuje bardzo Michalina za dwa zdjęcia z autografem oraz podpis twojej mamy 😊 !!!

Jak zdobyty: list,
Ile czekałem: kilka miesięcy (ale nie wiem dokładnie),
Szczegóły: oryginały,

Czwarta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Żarach - powiat w Polsce (województwo lubuskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Żary. Powiat położony jest w następujących regionach fizycznogeograficznych: Bory Dolnośląskie, Wzniesienia Żarskie, Wzniesienia Gubińskie z Borami Zielonogórskimi oraz Obniżenie Nowosolskie, Kotlina Zasiecka i Wał Mużakowski, graniczy z niemieckimi landami Brandenburgia i Saksonia. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Łęknica, Żary, gminy miejsko-wiejskie: Jasień, Lubsko, gminy wiejskie: Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel, Tuplice, Żary i miasta: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko.


Turysta w powiecie żarskim powinien odwiedzić następujące miejsca:
PAŁACE i DWORKI:
- Pałac z 1781 roku (Białków), Pałac rodziny Wiedebach z XVI wieku (Biecz), Dwór z 1840 roku (Bieniów), Pałac barokowy z 1753 roku (Brody), Pałac neorenasansowy z XIX wieku (Brzostowa), Dwór klasycystyczny z 1800 roku (Budziechów), Pałac z XVI wieku. (Dębinka), Pałac neogotycki z XIX wieku. (Dłużek), Dwór (Grabik), Zabytkowy dwór z XIX wieku (Grabik), Zamek książąt głogowskich z XIV wieku (Lubsko), Pałac (Stara Woda (niem. Altwasser)),

- Kościół z 1721 roku (Biecz),
- Kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP z XIV wieku (Bieniów),
- Plebania (Bieniów),
- Brama Zasiecka z XVIII wieku (Brody),
- Kościół z XIV wieku (Dębinka),
- Baszta bramy Żarskiej (Lubsko)
- Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny (Lubsko),
- Neogotycki kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa (Lubsko),
- Ratusz miejski (Lubsko),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce znalazłem:
- smyczka,
- 3 odblaski,
- 2 breloczki,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 2722 w kolekcji !!!


Piąta koperta pochodzi od Urzędu Gminy Bledzew - gmina wiejska w województwie lubuskim, powiat międzyrzecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gorzowskim. Siedziba gminy to Bledzew.


Na terenie tej miejscowości warto odwiedzić między innymi:
DOMY:
- ul. Kościelna 5, murowany z około połowy XIX wieku, nr 6 - nie istnieje, ul. Kościuszki 2, 7, 10, 25, murowane z około połowy XIX wieku, z początku XX wieku, ul. Rycerska 6, z połowy XIX wieku, z początku XX wieku, Rynek 1, 2, 4, 7, 8, murowane z połowy XIX wieku, Rynek 7, z XVIII/XIX wieku, z początku XX wieku, pl. Wiosny Ludów 4, murowany z 1860 roku,
- Kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny, murowany z początku XV wieku, z wyposażeniem wnętrza z XVII i XVIII w.,
- Młyn wodny, pocysterski, szachulcowy, pl. Klasztorny 3, z połowy XIX wieku,
- Figura świętego Jana Nepomucena barokowa z końca XVIII w., w rynku,
- Cmentarz żydowski,
- Miejscowość posiada czytelne cechy pierwotnego założenia miejskiego, ukształtowanego od połowie XV w. z prostokątnym rynkiem pośrodku, częściowo zabudowane domami z początku XIX w.
- Niewielka elektrownia wodna na Obrze, wzniesiona w latach 1906-1911 znajduje się w odległości 2 km na wschód od Bledzewa. Na jej potrzeby utworzono Zalew Bledzewski o powierzchni ok. 130 ha i długości ponad 7 km, ciągnący się w głębokiej i malowniczej dolinie rzeki. Po uzgodnieniu terminu jest udostępniana do zwiedzania turystom,
- Elementy militarnych umocnień obronnych odcinka Werkgruppe Ludendorff Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego do, którego należą: bunkry znajdujące się w pobliskich lasach (stanowisko bojowe Pz. W. 817 dwukondygnacyjne żelbetowe z grupy warownej Roon z zespołu MRU z 1935, stanowisko bojowe 824 a (520) jednokondygnacyjne żelbetowe (MRU) z 1935), forteczny most zwodzony przechylno-przesuwny K804 postawiony na rzece Obrze z lat [1936-1939].
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej kopercie było:
- przypinka PIN z herbem - 2723 w kolekcji !!!


Szósta przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W szóstej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 2724 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka jest od kolejnego dziś pewnego zagranicznego regionu świata.
A w siódmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 2725 w kolekcji !!!


Ósma i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od trzeciego dziś pewnego zagranicznego regionu świata.
W ósmej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- pocztówka,
- 3 przypinki PIN (w tym jedna to dubel) - 2726 i 2727 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).