poniedziałek, 14 września 2020

Poniedziałkowe - 10 kopert/przesyłek, o mnie się nie martw, gadżeciarz zawsze sobie radę da - wpis numer 911

Dziś mamy 14 września 2020 rok. Witajcie Serdecznie w świecie "Gadżetów na dobry dzień" 👋 Jak co poniedziałek na mojej stronce chciałbym Wam zaprezentować to co przez ostatnie tygodnie udało mi się otrzymać od miłych nadawców z gadżetów i nie tylko 😎 Łącznie dziś przygotowałem MIX 10-ci kopert oraz przesyłek. Wspólnie wybierzemy się w podróż koleją przez stacje: triathlon, Senat RP, polskie muzeum, powiat, miasto, gmina oraz cel wycieczki zagranicznej 👌👏 W ostatnim poście pisałem Wam także, że moja lista pozytywów została znacznie odchudzona. Na szczęście dziś i przez weekend pojawiło się aż 4 nowe pozytywy - oby tak dalej...

!!! ZAPRASZAM NA NOWY WPIS NUMER 911 !!!

O mnie się nie martw - polski serial komediowo-obyczajowy w reżyserii Michała Rogalskiego, emitowany na antenie TVP2 od 5 września 2014. Ciepły, pełen humoru i emocji serial komediowy, w którym zderzają się dwa światy: zwykłych ludzi żyjących od pierwszego do pierwszego oraz bogatych prawników. Jednym z głównych bohaterów jest Marcin Kaszuba - bogaty i zdolny prawnik. Kiedyś nie stronił od imprez i grał na uczuciach kobiet. Za sprawą jednej z nich zmienił się jednak w opiekuńczego i odpowiedzialnego mężczyznę.


A oto autografy obsady aktorskiej z serialu "O mnie się nie martw":
Paweł Domagała (Krzysztof Małecki), Katarzyna Ankudowicz (Marta Piątek-Małeck), Aleksandra Domańska (Joanna Zarzycka), Marcin Korcz (Paweł Radecki), Ewa Gawryluk (Iwona), Lucyna Malec (Danuta Małecka) i Joanna Kuberska (Olga Wesołowska),


PS: Podoba Wam się u mnie na blogu ? Chcecie więcej nowych przesyłek i paczek ? Jeżeli tak - zachęcam bardzo gorąco do komentowania moich wpisów tutaj, jak i na pozostałych portalach społecznościowych.


Pierwsza paczka jest od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna - system kolei aglomeracyjnej w aglomeracji łódzkiej obejmującej linie kolejowe w województwie łódzkim należące do sieci PKP. Operatorem systemu jest Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. Działalność ŁKA skupia się na liniach łączących miasta satelickie z Łodzią. W weekendy między Łodzią a Warszawą uruchamiane są komercyjne pociągi ŁKA Sprinter, nie są one jednak formalnie częścią kolei aglomeracyjnej. Po więcej informacji na temat Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.


A w pierwszej paczce znalazłem między innymi:
- metalowy bidon,
- przenośny zestaw na posiłek z widelcem i nożem,
- okulary przeciwsłoneczne,
- mały notes,
- 2 magnesy na lodówkę,
- ładny długopis,


 !!! Dziękuje bardzo za paczkę oraz miły kontakt - pozdrawiam !!!

Druga koperta pochodzi od Roksany Słupek.
Roksana Słupek - to polska triathlonistka urodzona w 1999 roku. Pomimo swojego młodego wieku zdobyła już swoje pierwsze podium w Pucharze Europy w kategorii seniorów. Do tej pory startowała jako juniorka. Sezon 2017 zakończyła na 86 miejscu w europejskim rankingu juniorów. Ale już w tym roku zdołała awansować na 33 pozycję. Jej największym sukcesem na arenie międzynarodowej było 2 miejsce w Pucharze Europy ETU Alanya. Roksana zajęła również wysokie 4 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Tartu. Natomiast w kraju podczas Pucharu Europy zorganizowanego w Olsztynie była najlepszą Polką, zajęła tam 5 miejsce. Roksana zwyciężyła Mistrzostwa Polski Juniorów w Triathlonie. Rok 2018 był dla Roksany przełomowy ze względu na zajmowane miejsca w międzynarodowych zawodach jak i ilości startów.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Roksany Słupek,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Trzecia koperta jest od Pani Senator RP Barbary Borys Damięckiej.
Barbara Borys Damięcka - polska reżyser teatralna i telewizyjna, od 2007 senator VII, VIII, IX i X kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej, marszałek senior Senatu X kadencji.
W 1959 ukończyła studia na Wydziale Organizacji Produkcji Filmowej PWSTiF w Łodzi. Przez 35 lat (do 1993) była zawodowo związana z Telewizją Polską. W latach 1997-2007 pełniła funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Syrena w Warszawie. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 kandydowała z listy Inicjatywy dla Polski, która nie osiągnęła progu wyborczego. W wyborach parlamentarnych w 2007 startowała do Senatu w okręgu warszawskim z ramienia Platformy Obywatelskiej, uzyskała mandat, zdobywając największą liczbę głosów w Polsce - 605 972. W wyborach parlamentarnych w 2011 ponownie została kandydatką do Senatu w okręgu wyborczym nr 44 (również z ramienia PO), uzyskała mandat na kolejną kadencję liczbą 196 735 głosów. W 2015 po raz trzeci została senatorem, poparło ją 164 796 osób. Z racji wieku została powołana na marszałka seniora Senatu IX kadencji, jednak zrezygnowała z powodu stanu zdrowia. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o senacką reelekcję z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 43, otrzymując 157 359 głosów. Jako najstarszy senator została powołana na marszałka seniora Senatu X kadencji.


A w trzeciej kopercie było:
- zdjęcie z podpisem Pani Senator RP Barbary Borys Damięckiej,
- 2 długopisy,
- ładna sejmowa smyczka,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
 
Czwarta przesyłka pochodzi od pewnego polskiego muzeum.
W czwartej przesyłce było:
- zakładka do książki,
- 2 magnesy na lodówkę,
- podkładka pod napój,
- button,


Piąta przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Piasecznie - powiat w Polsce w województwie mazowieckim, z siedzibą w Piasecznie. Jeden z najbogatszych i najlepiej rozwijających się powiatów w Polsce. W skład powiatu wchodzą 4 miasta: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Tarczyn oraz 223 wsie. Do powiatu należą także: gminy miejsko-wiejskie: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn czy gminy wiejskie: Lesznowola, Prażmów.


Urokliwe krajobrazy, cenne zabytki i dobra infrastruktura turystyczna sprzyjają rozwojowi turystyki podmiejskiej i rekreacji weekendowej. Powiat Piaseczyński posiada niepowtarzalne walory przyrodnicze i krajobrazowe. Do najważniejszych należą: Chojnowski Park Krajobrazowy, Pradolina Wisły, Skarpa Wiślana i dolina rzeki Jeziorki. W granicach powiatu znajduje się 11 rezerwatów przyrody.

Powiat oferuje także wiele atrakcji dla miłośników historii i zabytków. Najcenniejszym obiektem są ruiny XV-wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku. Bardzo interesującym miastem jest Góra Kalwaria, gdzie w XVII w. powstał znany ośrodek pielgrzymkowy, nazwany Nową Jerozolimą. Do dzisiaj można tu podziwiać zabytki architektury sakralnej. W XIX w. Góra Kalwaria stała się ważnym ośrodkiem chasydyzmu. W czasach II Rzeczypospolitej sława mieszkającego w Górze cadyka Abrahama Altera przyciągała tysiące pielgrzymów. Zasłużoną renomą cieszy się Konstancin-Jeziorna, powstałe na przełomie XIX i XX w. miasto-ogród. Do dzisiaj zachowały się tu liczne przykłady cennej architektury willowej i rezydencjonalnej. Atrakcją Konstancina, posiadającego status jedynego na Mazowszu uzdrowiska, jest zadbany park zdrojowy z tężnią solankową.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w piątej przesyłce było:
-  worek na buty,


Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Tczewie - miasto w północnej Polsce, województwo pomorskie, siedziba powiatu tczewskiego. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa gdańskiego.


Na pytanie co warto odwiedzić w mieście Tczew odpowiadam:
* Zabytkowe mosty przez Wisłę - wiślane mosty stanowią szczególną atrakcję Tczewa. Jako pierwszy, w latach 1851-1857, powstał most drogowy i był wówczas jednym z najdłuższych na świecie (837 metrów długości). Jego budowa kosztowała 4 miliony talarów. Kamień węgielny pod budowę położył Fryderyk Wilhelm IV.
* Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły - dzięki dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, wsparciu Ministra Pracy i Gospodarki oraz środkom z budżetu miasta powstało w Tczewie Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły - Fabryka Sztuk. To placówka z nowatorską ofertą działań promujących dziedzictwo regionu Kociewia oraz organizowanym punktem informacji turystycznej. Centrum realizuje działalność wystawienniczą, związaną z gospodarczymi pamiątkami wykorzystania Wisły przez wieki, ale także jest miejscem działań organizacji pozarządowych na rzecz utrwalania i upowszechniania regionalnej kultury Kociewia.
* Układ lokacyjny Starego Miasta - przetrwał od czasów średniowiecza niewiele zmieniwszy się przez wieki. Stare, wąskie ulice: Garncarska, Kościelna, Podmurna, Rybacka i Zamkowa zachowały nie tylko swoje nazwy lecz i urok minionych stuleci. Plac Hallera jest centralnym punktem Starego Miasta. Otaczające go secesyjne kamienice pochodzą z XIX i XX w. Ciekawostką może być fakt, że większość z nich ustawiono na średniowiecznych fundamentach.
* Pozostałości murów obronnych - Tczew już w XII w. był otoczony wałami o konstrukcji ziemno-drewnianej. W XIV w. wybudowano nowe mury obronne z cegły, wzmocnione basztami i wieżami. Ich długość wynosiła około 1270 m. W XVI w. miasto miało 5 bram, w tym 2 furty oraz 12 wież i umocnionych baszt. Po XIV-wiecznych murach przetrwały do dziś jedynie fragmenty przy ul. Zamkowej, Wodnej, Rybackiej, Podmurnej, Krótkiej i J. Dąbrowskiego. Sukcesywnie prowadzone są prace zmierzające do odrestaurowania i wyeksponowania zabytkowych murów.
* Kościół farny pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - to najstarszy zabytek w mieście. Pochodzi z XIII wieku. Jest to trzynawowa świątynia zbudowana w stylu nadwiślańskiego gotyku z barokowym wystrojem wnętrz. W 1993 r., podczas remontu, odkryte zostały trzy zamurowane wnęki, a w niszach ujawniły się kolejne warstwy malowideł. Najstarsza z nich, pochodząca z XV w. to fresk świętych niewiast: Katarzyny, Elżbiety, Heleny, Ireny, Jadwigi Śląskiej, Genowefy i Doroty. Każda ze świętych trzyma w dłoniach swoje atrybuty - wrzeciono, koszyk, kościół, krzyż itp. Rzadko w średniowiecznej sztuce sakralnej przedstawiano wyłącznie postacie kobiet.
* Wiatrak typu holenderskiego z XIX w. - drewniany, podmurowany, z obrotową głowicą; zrekonstruowany w 1950 r. wiatrak jest turystycznym unikatem pomorskiego krajobrazu miejskiego. Posiada rzadko spotykane pięcioramienne skrzydło i obrotową głowicę. Od 1983 r. znajduje się w rękach prywatnych. Wizerunek wiatraka stanowi logo miasta.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- ładnie wykonana przypinki PIN z herbem - 3306 w kolekcji !!!


!!! Dziękuje bardzo jednemu pracownikowi urzędu za przesyłkę i miły kontakt !!!

Siódma przesyłka jest od Urzędu Gminy Kamienica - gmina wiejska w południowej części województwa małopolskiego, powiat limanowski, między pasmem Gorców a Beskidu Wyspowego. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Kamienica. W skład gminy wchodzą, oprócz Kamienicy, cztery okoliczne miejscowości: Szczawa, Zalesie, Zbludza i Zasadne.


Gmina Kamienica to miejsce gdzie warto odwiedzić następujące miejsca:
* Zespół pałacu, dworu i zabytkowego parku w Kamienicy z XIX w.,
* Kaplica Szalajów z początku XIX w. na cmentarzu w Kamienicy,
* Stare budowle gospodarskie, plebańskie i podworskie w Kamienicy,
* Zabytkowe budownictwo góralskie z ciekawymi kapliczkami
* Pomnik martyrologii w rejonie Gorca Kamienieckiego,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- przewodnik turystyczny,
- ulotka,
- 2 pocztówki,
- przypinka PIN z herbem - 3307 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Lubień - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat myślenicki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie nowosądeckim. Siedziba gminy to Lubień.


Turystów w tej części Polski na pewno zainteresuje następujące miejsce:
* Kościół pod wezwaniem Świętego Wojciecha - należący pierwotnie do parafii Łętownia ufundował Spytko Jordan Melsztyński. Parafia Łętownia zwg. na rosnącą liczebność swoich wiernych wybudowała nową świątynie, a mały drewniany kościółek wraz z jego wyposażeniem sprzedała dwóm pobożnym niewiastom Jadwidze i Małgorzacie, które według podania były szwaczkami z roli Marszałkowej w miejscowości Krzeczów. Jak podaje historia sprowadzenie kościółka z Łętowni do Krzeczowa zwg. na warunki komunikacyjne: brak dróg i strome pagórki były bardzo trudne i pracochłonne. Mimo tych trudności kościółek został przetransportowany w przeciągu półtora dnia. Motywacja była ogromna dzięki rządzącemu ówcześnie Diecezją Krakowską Biskupowi Ignacemu Sołtyk, który za okazałą pomoc przy transporcie kościoła udzielał odpustu zupełnego.

Gmina także posiada wiele szlaków turystycznych:
* Beskid Wyspowy, Szlak Papieski w Beskidzie Wyspowym, Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), Glisne (600-634 m n.p.m.), Szczebel (976 m n.p.m.), Lubień (350 m n.p.m.), Kasinka Mała (389 m n.p.m.), Lubogoszcz (967 m n.p.m.), Kasina Wielka (480 m n.p.m.), Śnieżnica (855 m n.p.m.), Przełęcz Gruszowiec (660 m n.p.m.), Ćwiliń (1072 m n.p.m.), Jurków (530 m n.p.m.), Przełęcz Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego (705 m n.p.m.), Mogielica (1170 m n.p.m.), Polana Wały (970 m n.p.m.), Jasień (1062 m n.p.m.), Lubomierz (560 m n.p.m.) czy Mszana Dolna (400 m n.p.m.).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce była:
- przypinka PIN z herbem - 3308 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka jest od Urzędu Gminy w Smykowie - gmina wiejska w województwie świętokrzyskim, powiat konecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kieleckim. Siedziba gminy to Smyków. W wyborach parlamentarnych w 2007 w gminie Smyków padł rekord poparcia dla PiS. Za tą partią opowiedziało się 78,9% mieszkańców gminy.


Smyków położony jest w otulinie Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego, u podnóża góry Krzemionki (336 m. n.p.m. - Góry Świętokrzyskie, Pasmo Orłowińskie) nad rzeką Belnianką, w otoczeniu lasów mieszanych z przewagą drzewostanu iglastego. Belnianka jest uznawana za jedną z najczystszych rzek w Polsce. Potwierdzają to specjalistyczne czasopisma wędkarskie i... zamieszkujące rzekę bobry. Okoliczne lasy to prawdziwe zagłębie jagodowo-borowikowe. Wiedzą o tym nawet mieszkańcy Kielc, którzy w okresie jesiennym wędrują leśnymi duktami w poszukiwaniu tych szlachetnych grzybów.

Od stolicy województwa dzieli nas niespełna 30 km. Jeszcze bliżej, bo ok. 15 km. mamy do największej atrakcji turystycznej regionu, jaką jest Bazylika Mniejsza na Świętym Krzyżu, w której Misjonarze Oblaci przechowują relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Dojazd do innych atrakcji regionu - Szydłowa, Kurozwęk czy Ujazdu zajmuje nie więcej niż 60 minut. Blisko stąd na górskie szlaki najstarszych polskich gór - Gór Świętokrzyskich. Chyba nie ma u nas domu, z którego okien nie byłoby widać największego świętokrzyskiego szczytu, czyli Łysicy (612 m. n.p.m.). Niewątpliwie największą atrakcją najbliższą naszej miejscowości jest Rezerwat Białe Ługi - unikatowy na skalę europejską obszar torfowiskowy, w którym spotkamy wiele chronionych gatunków roślin, m. in. wełniankę i rosiczkę.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce znalazłem:
- 5 pocztówek,
- 2 takie same przypinki PIN z herbem (jedna zasila moją kolekcję a druga wędruje na wymianę) - 3309 w kolekcji !!!


Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce było:
- wizytówka,
- przypinka PIN z herbem - 3310 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

2 komentarze:

  1. Gratuluję :) Zapraszam na nowy post: http://autografymalutkiej.blogspot.com/2020/09/944-marian-opania.html

    OdpowiedzUsuń