poniedziałek, 16 listopada 2020

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, dziś pijemy toast za 3600-set gadżetowych skarbów (w tym wizyta w paczkomacie) - wpis numer 921

Dziś mamy 16 listopada 2020 rok. Witam Was wszystkich na blogu "pozytywnie zakręconego Łukasza z Siedlec" 😏😎😆😉 Co powiecie tak na rozpoczęcie nowego tygodnia na MEGA dawkę gadżetowych skarbów - ja jestem ZA a ty ? Z innych spraw organizacyjnych przez weekend zmieniłem trochę logo bloga (małe zmiany kosmetyczne, ale są). Na dodatek mam mały problem na blogu - trzymajcie kciuki, aby udało mi się go szybko pokonać. Wracając do gadżetów to dziś mam dla Was zestaw 10-ciu przesyłek i paczek. Będzie jak zwykle wszystkiego po trochu, czyli: paczki Inpost, coś od przyjaciół bloga, spotkania z gwiazdami, dwie instytucje, wycieczka po Polsce + odwiedziny jednej firmy.

NOWE SETKI:
Tak jak obiecałem równo tydzień temu dziś mam dla Was dwie nowe setki 😲 I nie chodzi mi tu o takie od wypicie (%), tylko o dwieście nowych przypinek na zdjęciach (parę dni temu pojawili się u mnie panowie z paparazzi i urządzili sesję zdjęciową 😁). Kto by pomyślał, że od startu kolekcji, czyli 16 lutego 2015 roku uda mi się uzbierać aż tyle tych znaczków - obecnie to aż 3633 wpinek (wliczając dzisiejszy wpis).


A tak wygląda tradycyjna grafika ze wszystkimi tablicami jakie mam z przypinkami:


PS: Dla Was to mała rzecz a dla mnie duża ilość nowych komentarzy na blogu jest zawsze w najwyższej cenie 😘


Pierwsza paczka Inpost (wyjęta z paczkomatu) jest od przyjaciela bloga Antoniego.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- 140 przypinek PIN (5 buttonów, 5 na śrubie, 92 na igle, 37 innych, 1 na wymianę - 122 zasila kolekcję) - od 3496 do 3618 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje Antoni za możliwość zakupu takiego bogatego zestawu przypinek PIN - pozdrawiam !!!

Druga koperta pochodzi od przyjaciółki bloga Amelii.
Karolina Pisarek - to polska modelka i osobowość telewizyjna urodzona w Szczecinku. Swoją karierę w polskim show biznesie rozpoczynała w emitowanym przez telewizję TVN programie Top Model, gdzie zajęła ostatecznie 2. miejsce, przegrywając w finale jedynie z Radkiem Pestką. Krótko po udziale w telewizyjnym show Karolina Pisarek podpisała kontrakt z dużą agencją modelek i rozpoczęła profesjonalną karierę, chodząc na wybiegu u znanych projektantów i promując liczne produkty czy akcje. Celebrytka jest też aktywną użytkowniczką mediów społecznościowych, poprzez które dzieli się ze światem swoim codziennym życiem. W 2020 roku wspólnie z Martą Gajewską-Komorowską zwyciężyli w programie TVN "Ameryka Expres 2".
 

W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Karoliny Pisarek,
 

!!! Dziękuje Amelia za możliwość zakupu autografu Karoliny - pozdrawiam !!!

Trzecia przesyłka jest od Senatora RP Kazimierza Michała Ujazdowskiego.
Kazimierz Michał Ujazdowski - polski polityk i prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego. Minister kultury i dziedzictwa narodowego w rządach Jerzego Buzka (2000-2001), Kazimierza Marcinkiewicza (2005-2006) oraz Jarosława Kaczyńskiego (2006-2007), wicemarszałek Sejmu IV kadencji. Poseł na Sejm I (1991-1993) oraz III, IV, V, VI i VII kadencji (1997-2014), poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji, senator X kadencji.
 

A w trzeciej przesyłce było można znaleźć:
- wizytówka z podpisem Pana Senatora Kazimierza Michała Ujazdowskiego,
 

!!! Dziękuje bardzo za wizytówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od Dowództwa 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.
18 Dywizja Zmechanizowana (ul.Witolda Pileckiego 5, 08-110 Siedlce) - związek taktyczny Sił Zbrojnych RP. W wykonaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej Nr Z-65/Org./P1 oraz Nr Z-66/ZOiU-P1 z dnia 5 września 2018 r. w sprawie sformowania i realizacji zadań umożliwiających sformowanie Dowództwa 18 Dywizji Zmechanizowanej, Minister Obrony Narodowej ustanowił w terminie do dnia 31 grudnia 2018 r. sformowanie Dowództwa 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, przy ul. Pileckiego 5. Docelowo nowa dywizja składać się będzie z trzech brygad: 1 Brygady Pancernej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz nowej brygady, która zostanie utworzona w 2019 r. w Lublinie. Zgodnie z opracowaną przez Sztab Generalny Wojska Polskiego koncepcją i harmonogramem formowania 18 Dywizji, na początku listopada 2018 r. dowództwo i sztab 18. Dywizji mają osiągnąć gotowość bojową w I połowie 2021 r. Z kolei nowa brygada ma zostać certyfikowana w I połowie 2022 r. co jednocześnie potwierdzi jej gotowość do podejmowania działań, natomiast jednostki wsparcia i zabezpieczenia dywizji, w tym batalion rozpoznawczy, pułki artylerii, pułk przeciwlotniczy i logistyczny będą tworzone w II etapie formowania Dywizji, proces ten będzie realizowany od 2021 do 2026 r. Po więcej informacji na temat 18 Dywizji Zmechanizowanej zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
 

W czwartej przesyłce było:
- metalowy kubek,
- smyczka,
- 2 breloczki,
- 6 przypinek PIN (trzy z nich wędruje na wymianę) - 3619, 3620, 3621 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje bardzo za tak fajną przesyłkę, przypinki PIN od kolejnej siedleckiej instytucji oraz miły kontakt !!!

Piąta przesyłka jest od Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. księdza Piotra Skargi
Instytut ks. Piotra Skargi - rozpoczął swoją działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie z inspiracji działających na całym świecie Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Inicjatorami powstania organizacji byli m.in. Leonard Przybysz, Sławomir Olejniczak, Sławomir Skiba i Arkadiusz Stelmach. Dwa lata później, w listopadzie 2001 roku został powołany do życia Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi.


A w piątej kopercie było:
- 2 medaliki,
 

Szósta przesyłka pochodzi od przyjaciela bloga Daniela.
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- 11 przypinek PIN z herbami - od 3622 do 3632 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje Daniel za naszą kolejną już wymianę przypinek PIN - mam nadzieje że moja przesyłka przypadła tobie do gustu 😉 !!!
 
Siódma przesyłka jest od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Bielany - dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Przed wprowadzeniem nowego podziału administracyjnego Warszawy Bielany były częścią dzielnicy Żoliborz. Obecnie jedna z 18 dzielnic - jednostek pomocniczych m.st. Warszawy. Dzielnicę Bielany najlepiej podziwiać podczas spacerów po szlakach (Na szlaku "Historyczne serce Bielan", Na szklaku "Majówka na Młocinach" i Na szlaku "Zielone płuca dzielnicy") oraz przy sportowym odpoczynku jaka jest jazda na rowerze po szlakach (Bielańskich szlakach rowerowych i Bielańskich ścieżkach rowerowych).
 

Atrakcjami turystycznymi dzielnicy Bielany są:
* Las Bielański - kompleks leśny o statusie rezerwatu, zlokalizowany na północ od ulicy Podleśnej,
* Zespół klasztorny kamedułów na Bielanach - jest położony w Lesie Bielańskim na Górze Polkowej, obok znajduje się punkt widokowy z piękną panoramą na Wisłę oraz grób Stanisława Staszica,
* Cmentarz Żołnierzy Włoskich przy ulicy Marymonckiej 40,
* Fort I ("Bielany") (relikty) i Fort II ("Wawrzyszew") - forty Twierdzy Warszawa z drugiej połowy XIX wieku,

Dzielnica Bielany posiada też wiele zielonych miejsc gdzie można odetchnąć zdrowym powietrzem od spalin samochodach np. w:
* Las Bielański,
* Las Nowa Warszawa (zwany także Lasem Młocińskim) i Las Młociny (zwany także Parkiem Młocińskim),
* Las im. Samuela Lindego,
* Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Dęby Młocińskie",
* Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Olszyna",
* Park przy Lesie Bielańskim,
* Stawy Brustmana,
* Stawy Kellera,
* Stawy Młocińskie,
* Łacha Potocka,
* Użytek ekologiczny "Przy Lesie Młocińskim" (położony przy Parku Młocińskim),
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce znalazłem:
- smyczka,
- mały i fajny kompas,
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 3633 w kolekcji !!!
 

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Czyżewie - miasto w Polsce położone w województwie podlaskim, powiat wysokomazowiecki, w gminie Czyżew nad rzeką Brok, oddalone o 2,5 km od granicy z województwem mazowieckim. Leży na Mazowszu, w dawnej ziemi nurskiej. Czyżew uzyskał lokację miejską w 1713 roku, zdegradowany w 1870 roku. Prawa miejskie (potwierdzone w 1775 roku), które odzyskał 1 stycznia 2011. Równocześnie do Czyżewa przyłączono wsie Czyżew-Stacja i Czyżew-Złote Jabłko. Do końca 2010 roku obowiązywała nazwa Czyżew-Osada. Miejscowość jest siedzibą gminy Czyżew (do 2010 jako gmina Czyżew-Osada).
 

Do obiektów zabytkowych miasta Czyżewa należą:
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, Rynek, 1874,
* Synagoga, ul. Piwna / Polna, 4. ćw. XIX w.,
* Park dworski z drugiej połowy XIX w.,
* Drewniana willa, ul. Mazowiecka 12, pocz. XX w.,
* Cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej, 
* Cmentarz grzebalny założony w roku 1860, 
* Kaplica cmentarna z roku 1868 jako grobowa Józefa Małowieskiego, 
* Grobowiec Stolzmanów z trzeciej ćwierci XIX w.,
* Grobowiec Godlewskich z 1863 r., 
* Krypta Sutkowskich z końca XIX w. z herbem Pobóg,
* Inne nagrobki z końca XIX w., 
* Krzyż przydrożny 1895 r. fundacji Jana Brulewskigo,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było:
- ulotka,
- pocztówka z pozdrowieniami - DZIĘKUJE 😍
- przypinka PIN w plastikowym etui - 3633 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta
przesyłka jest od Urzędu Gminy Dębowa Kłoda - gmina wiejska w województwie lubelskim, powiat parczewski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bialskopodlaskim. Siedziba gminy to Dębowa Kłoda.
 

Gmina Dębowa Kłoda - ma charakter rolniczy i jednocześnie wykorzystuje walory krajobrazowo-przyrodnicze do rozwoju turystyki. Posiada predyspozycje do spełniania roli centrum rekreacyjnego i turystycznego. Użytki rolne zajmują ok. 61,8% ogólnej powierzchni gminy, użytki leśne to 31,3% To gmina wybitnie ekologiczna, wręcz zatopiona w zieleni. Uzupełnieniem kompleksu Lasów Parczewskich są liczne stawy i oczka wodne. Cenne walory naturalne krajobrazowo-przyrodnicze zlokalizowane na znacznym obszarze gminy wpływają na jej atrakcyjność turystyczną (w tym kompleks wodno-rekreacyjny „Białka Parczewska”). W średniowieczu tereny obecnej Gminy Dębowa Kłoda były pograniczem polsko-litewsko-ruskim. Ścierały się tu wpływy polskie, ruskie i litewskie. Zaowocowało to zabytkami i śladami wielokuklturowości: kościół w Kodeńcu, kapliczka w Bednarzówce, kościół w Białce, cmentarz prawosławny w Kodeńcu, pomnik upamiętniający wywózki Polaków na Sybir.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- list,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży zabawkowej.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- katalog Lego 06-12/2020r.,
- zestaw naklejek,
- książeczka,
- zawieszka reklamowa,
- ulotka,
 
 
Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

5 komentarzy: