poniedziałek, 27 stycznia 2020

Poniedziałkowe - 11 przesyłek/paczek, kinowa premiera + nowy sprzęt + duże spotkanie z gwiazdami + nowe gadżety (w tym wizyta Pocztex-a i Kuriera) = wpis numer 857

Dziś mamy 27 stycznia 2020 rok. (75 rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau) Witam Serdecznie wszystkich obecnych na premierze 857 gadżetowego posta na blogu. Jak co tydzień mam dla Was nowy MIX przesyłek i paczek otrzymanych w ciągu ostatnich 5-ciu dni - będzie ich w sumie aż 11😉 Nie chwaląc się podczas otwierania jednej z nich moim nowym nożykiem skaleczyłem się lekko w palec - mały nożyk a ostry wariat 😈😈😈 Także dziś od godzin porannych pojawiło się kilka miłych odpowiedzi na moje prośby (nie sprawdziłem jeszcze dokładnie, ale chyba trzy z nich było pozytywne).

75 lat od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-75-lat-od-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-wspolne-wystapienie-,nId,4292348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
75 lat od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-75-lat-od-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-wspolne-wystapienie-,nId,4292348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
75 lat od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-75-lat-od-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-wspolne-wystapienie-,nId,4292348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Obecność w Oświęcimiu w 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-75-lat-od-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-wspolne-wystapienie-,nId,4292348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
75 lat od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-75-lat-od-wyzwolenia-auschwitz-birkenau-wspolne-wystapienie-,nId,4292348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=f
DO KINA:
Jako że jestem fanem serii filmów "Psy" w ubiegły wtorek postanowiłem wybrać się do kina na trzecią część historii Franza Maurera - "Psy 3 w imię zasad", reżyserem tej i pozostałych części jest Władysław Pasikowski. Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

Mówi się, że każda kolejna część filmu musi być lepsza niż ta poprzednia. Jeżeli chodzi o moją opinię to jest ona dobra, a nawet bardzo dobra. Sensacyjno/kryminalne kino z nutą humoru. Ode mnie w stali 0-10 "Psy 3" otrzymują mocną 9-tkę.


I tradycyjnie jak tu u mnie na blogu bywa mam dla Was zestaw zdjęć z autografami od obsady filmu "Psy 3 w imię zasad". Są to kolejno: Bogusław Linda (Franz Maurer), Cezary Pazura (Waldemar "Nowy" Morawiec), Marcin Dorociński (komisarz Witkowski), Jan Frycz ("Panicz"), Sebastian Fabijański (Damian), Mirosław Baka (komendant Guziński), Artur Żmijewski (Radosław Wolf) i Michalina Robakiewicz (posterunkowa).


Robiąc pierwsze zdjęcie zapomniałem dodać autograf Pana Jana Frycza 😓 i dlatego są dwie fotografie 😏

ZAWSZE W ZASIĘGU:
Aby być w stałym zasięgu z Wami i internetu postanowiłem zakupić w ostatnich dniach nowy router WI-FI już o częstotliwości pracy od 2,4 do 5 GHZ. Dotychczasowego mojego staruszka od TP-Linka zamieniam na nowy sprzęt od firmy ASUS (RT-AC750L). Posiada on cztery anteny, dzięki czemu sygnał WI-FI będzie mocniejszy co do różnych miejsc u mnie w domu. Instalacja routera jest dziecinnie prosta - zajmuje kilka minut.


Internet po mieszkaniu chla a na moim biurku o swoją prezentację dopytują nowe przesyłki i paczki.
3,2,1 ODPALAMY MACHINĘ...

PS: Będzie mi bardzo miło, gdy po publikacji tego posta zostanę obsypany dużą ilością Waszych nowych komentarzy tutaj na blogu i na fanpage'u.


Pierwsza paczka pocztex pochodzi od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- parasolka,
- okulary przeciwsłoneczne,
- torba z materiału,


Druga paczka kurierska jest od pewnej firmy z branży budowlanej.
W drugiej paczce kurierskiej było:
- duży kalendarz na ścianę,
- torba na buty,
- notes,
- anty-stresowy breloczek,


Trzecia SUPER przesyłka pochodzi od Rafała.
A w trzeciej SUPER przesyłce było:
- 5 zdjęć z autografami od: Aleksandry Domańskiej (aktorka), Michała "Miśka" Koterskiego (aktor), Bogusława Lindy (aktor), Borysa Szyca (aktor) i Sióstr Godlewskich (prezenterki TV).


!!! Dziękuje Rafał za przesyłkę i kolejną naszą udaną współpracę !!!

Czwarta SUPER przesyłka jest od Michała.
Piotr Fronczewski - polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, piosenkarz, satyryk, reżyser teatralny oraz pedagog. Ma w swoim dorobku artystycznym blisko 120 ról filmowych w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Jeden z najwybitniejszych i najwszechstronniejszych aktorów w historii polskiej kinematografii. W filmie zadebiutował jeszcze jako dziecko w obrazie "Wolne miasto". Jest absolwentem warszawskiej Wyższej Szkoły Teatralnej. Po jej ukończeniu został zaangażowany do zespołu Teatru Narodowego, gdzie pracował do roku 1969. Później kolejno występował na deskach Teatru Współczesnego, Dramatycznego, Studio i Ateneum. Piotr Fronczewski jest artystą wszechstronnie utalentowanym. Doskonale sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych, jak i komediowych. Na początku lat 80. zaskoczył widzów postacią śpiewającego Franka Kimono, którego utwory cieszyły się dużą popularnością. W 1997 roku Piotr Fronczewski został laureatem Superwiktora za całokształt pracy artystycznej.


W czwartej SUPER przesyłce było:
- zdjęcie z autografem od Piotra Fronczewskiego,


!!! Dziękuje Michał za przesyłkę i pierwszą naszą udaną współpracę !!!

Piąta SUPER przesyłka pochodzi od Stanisława.
A w piątej SUPER przesyłce znalazłem:
- 4 zdjęcia z autografami od: Katarzyny Grabowskiej (aktorka), Bohdana Łazuki (aktor), Joanny Moro (aktorka) i Zofii Wichłacz (aktorka).


!!! Dziękuje Stanisław za przesyłkę i pierwszą naszą udaną współpracę !!!

Szósta przesyłka jest od Urzędu Miasta Legnica - miasto na prawach powiatu w Polsce, w środkowej części województwa dolnośląskiego, w większości na Równinie Legnickiej, położone nad rzekami: Kaczawą (lewy dopływ Odry) i wpadającą do niej Czarną Wodą. Legnica uzyskała lokację miejską przed 1252 rokiem. W latach 1809–1945 Legnica była stolicą rejencji legnickiej w pruskiej prowincji Śląsk. Od 1 czerwca 1975 r. do 31 grudnia 1998 miasto było stolicą województwa legnickiego. Od 1992 r. stolica diecezji legnickiej kościoła rzymskokatolickiego. Od 1999 roku siedziba władz ziemskiego powiatu legnickiego. Legnica, według stanu na dzień 30 czerwca 2019, liczy 99 486 mieszkańców i jest 3. co do wielkości (po Wrocławiu i Wałbrzychu) miastem w województwie. Stanowi również najdalej wysunięty na południe i największy ośrodek miejski Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Legnica stanowi ośrodek LGOM, znajdują się w niej zakłady należące do KGHM Polska Miedź, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Legnicki Park Technologiczny. Legnica jest członkiem Związku Miast Polskich.


Najważniejszym miejscem, od którego powinniśmy zacząć spacer po Legnicy jest ulica Najświętszej Marii Panny. Jest to jedna z najstarszych ulic tego miasta. Zwiedzanie najlepiej rozpocząć na jednym z jej końców, czyli w kościele Najświętszej Marii Panny. Piękna XII wieczna świątynia posiada liczne witraże oraz zjawiskową emporę organową i organy. Po wyjściu warto udać się na drugi koniec ulicy, czyli do katedry św. apostołów Piotra i Pawła. Przechodząc obok licznych zabytkowych kamienic, mijać będziemy między innymi dom tkacza oraz odrestaurowane kamienice w stylu secesyjnym. Na końcu przepięknym gotyckim portalem zaprasza nas katedra świętych apostołów Piotra i Pawła. Warto wejść, aby zobaczyć bogate wyposażenie oraz detale architektoniczne świątyni.
Nie trzeba nigdzie daleko chodzić, aby delektować się kolejnymi historycznymi budynkami i miejscami. Tuż obok znajduje się Legnicki rynek. Możemy tutaj podziwiać Akademię Rycerską, rzeźbę Julka, teatr miejski czy mozaikę kopernikańską. Nie sposób pominąć muzeum miedzi. Znajdziemy tu zbiory zarówno techniczne jak i artystyczne związane z przetwarzaniem i obróbką miedzi, czyli metalu, z którego słynie ten region. Jeśli chodzi o zabytki i architekturę warto wybrać się również do galerii sztuki, zamku Piastowskiego czy Tarninowa, czyli dzielnicy bogaczy i radzieckich generałów. Są to tylko niektóre atrakcje z których słynie Legnica.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

LEGNICA z nią zawsze po drodze
W szóstej przesyłce było:
- chusta,
- smyczka,
- 10 ulotek,


Po dziurze na kopercie i zaklejeniem jej szarą taśmą mogę chyba śmiało wywnioskować, że nadawca dodał także przypinkę PIN z herbem - niestety z wiadomych dziurawych przyczyn owa wpinka do mnie nie dotarła SZKODA 😤😣😥

Siódma koperta pochodzi od Urzędu Gminy Belsk Duży - gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat grójecki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie radomskim. W latach 1918-1939, 1945-1954 i 1972-1975 gmina Belsk Duży należała do województwa warszawskiego. Siedziba gminy to Belsk Duży.


Do ciekawych miejsc w gminie Belsk Duży nalezą:
- Zespół klasztorny o.o. Paulinów w Łęczeszycach
- Kościół parafialny w Lewiczynie,
- Zespół dawnej poczty z XIX wieku w Belsku Dużym,
- Zespół pałacowo-parkowy w Małej Wsi z parkiem krajobrazowym o powierzchni 25,76 ha,
- Zespół pałacowo-parkowy w Rębowoli z XIX wieku z parkiem krajobrazowym o pow. 3,53 ha,
- Zespół dworsko-parkowy w Odrzywołku z parkiem o pow. 2,00 ha z przełomu XVII-XVIII wieku,
- Park przydworski w Oczesałach o pow. 9,00 ha,
- Kościół parafialny w Belsku Dużym z II połowy XVIII w. Strefa ochrony konserwatorskiej w granicach ogrodzenia. Na terenie kościoła grób Jana Kozietulskiego (1781-1821) pułkownika, uczestnika kampanii napoleońskich, dowódcy słynnej szarży jazdy polskiej pod Somosierrą,
- Zespół folwarczny w Starej Wsi (gorzelnia, magazyny spirytusu, spichlerz, stodoła, obora, magazyny, warsztaty, stróżówka),
- Cmentarze rzymskokatolickie w miejscowościach: Belsk Duży, Lewiczyn, Zaborówek, Belsk Mały,
- Miejsca pamięci narodowej: mogiła z 1863 r. w Belsku Małym, mogiły z II wojny światowej na cmentarzu w Belsku Dużym i Łęczeszycach,
- Rerwat przyrody Modrzewina o charakterze leśnym unikatowy i jeden z najciekawszych w kraju o powierzchni ponad 300 ha. Reprezentuje naturalne środowisko modrzewia polskiego osiągające okazałe rozmiary z domieszką dębu i lipy,
- Obszar krajobrazu chronionego „Dolina rzeki Jeziorki” obejmujący północno-zachodnią część gminy, zróżnicowany i atrakcyjny krajobrazowo teren związany z systemem rzeki Jeziorki.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej kopercie znalazłem:
- przypinka PIN z herbem - 2785 w kolekcji !!!


Ósma koperta jest od Urzędu Gminy Pielgrzymka - gmina wiejska w województwie dolnośląskim, powiat złotoryjski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie legnickim. Siedziba gminy to Pielgrzymka.


Gmina ma typowo rolniczy charakter, a dogodne warunki klimatyczne i glebowe pozwalają na prowadzenie intensywnej produkcji rolnej z ukierunkowaniem w przyszłości na rolnictwo ekologiczne. Występują tu ponadto bogate, częściowo eksploatowane złoża surowców mineralnych - piaskowców (w tym unikatowe - różowe) i kruszywa budowlanego. Rozwojowi turystyki w gminie sprzyjają wybitne walory krajobrazowe, w tym rezerwat przyrody „Ostrzyca Proboszczowicka” z otaczającą strefą chronionego krajobrazu. Na wzgórzu Ostrzyca (501 m n.p.m.) zwanym popularnie „Śląską Fudżijamą” znaleźć można najpiękniejsze w Polsce gołoborza bazaltowe oraz unikatowe gatunki roślin i owadów. 
 
W zachodniej części gminy w rejonie wsi Czaple występują duże kompleksy leśne  o doskonałych warunkach dla amatorów zbieractwa jagód i grzybów. Przez gminę wiodą szlaki turystyczne Wygasłych Wulkanów i Zamków Piastowskich oraz szlak sakralno-kulturowy pod nazwą Droga św. Jakuba - Via Regia przeznaczony dla turystów rowerowych i pieszych. Przez gminę przebiega także pierwszy w Polsce Agroturystyczny Szlak Winno-Miodowy „Grodziec”. Amatorów wędkowania zapraszamy do łowienia ryb w naszych nieskażonych rzekach górskich.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
GMINA PIELGRZYMKA Wulkan pozytywnej energii
W ósmej kopercie była:
- przypinka PIN z herbem - 2786 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy w Wielkiej Nieszawce - gmina wiejska w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, powiat toruński. Siedzibą gminy jest Wielka Nieszawka. Według danych z 30.06.2014 r. gmina ma powierzchnię 216,22 km² i zamieszkuje ją 4920 osób. W latach 1975-1998 gmina administracyjnie należała do województwa toruńskiego.


Turystów na terenie tej gminy na pewno zainteresuję:
- Drewniana kaplica mennonicka, obecnie kościół rzymsko-katolicki pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z 1890 roku i cmentarz przykościelny w Małej Nieszawce,
- Cmentarz jeńców wojennych z okresu II wojny światowej w Małej Nieszawce,
- Rruiny zamku z ok. połowy XIII w. w Małej Nieszawce.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

GMINA WIELKA NIESZAWKA...piękna z natury
A w dziewiątej przesyłce było:
- przypinka PIN z herbem - 2787 w kolekcji !!!


Dziesiąta przesyłka jest od pewnej zagranicznej instytucji sportowej.
W dziesiątej przesyłce było:
- pocztówka,
- przypinka PIN - 2788 w kolekcji !!!


Jedenasta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży budowlanej.
A w jedenastej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- notes w teczce,
- czapka z daszkiem,
- smyczka,
- 2 długopisy,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).