poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Taneczny galimatias - wpis numer 874

Dziś mamy 20 kwietnia 2020 rok. Witam Was moi drodzy czytelnicy jak co poniedziałek na blogu. W dzisiejszym scenariuszu 874 posta mamy między innymi taneczne spotkanie oraz wspomnienie jednego bardzo znanego polskiego filmu z 1988 roku 😎 Ten dzień rozpoczął się także od bardzo dobrej informacji wprost ze Szpitala Miejskiego w Siedlcach - przez weekend wypisano kolejnych 11 ozdrowieńców, który mieli dodatni test na COVID - 19 OBY TAK DALEJ !!!

Czy stęskniliście się za gadżetowymi wpisami na blogu ? Pytam się dlatego, że przez ostatni czas od 16 marca przyszło do mnie łącznie 11 przesyłek (dla przypomnienia od tego czasu wstrzymałem wysyłanie próśb) 😐 Tak sobie myślę, czy może warto w najbliższą środę przygotować dla Was post z przesyłkami - 11-stkę rozbijemy na pół CO WY NA TO ? Także dziś otrzymałem takiego miłego maila o treści: "Niedawno otrzymaliśmy nową dostawę PIN-ów z herbem naszego miasta. Przesyłka jest już przygotowana, ale zostanie wysłana po uspokojeniu się sytuacji epidemicznej w Polsce - OCZYWIŚCIE ROZUMIEM I POCZEKAM - ZDROWIE JEST TERAZ NAJWAŻNIEJSZE 😊


PS: Nowe komentarze są zawsze mile widziane. Tak jak pisałem wcześniej dajcie znaczy czy chcecie nowy gadżetowy post z przesyłkami w tą środę, czy nie ?


TANIEC - układ rytmicznych ruchów ciała, powstających spontanicznie pod wpływem bodźców emocjonalnych lub świadomie wyrażających pewne stany psychiczne, skoordynowanych zazwyczaj ze zrytmizowaną muzyką lub tylko elementem rytmicznym. Ruchy te mają wartość estetyczną i symboliczną, i są w danej kulturze uznawane za taniec przez wykonawców i odbiorców. Tańce mogą być podzielone i opisane ze względu na rodzaj choreografii, rodzaj ruchów lub historyczne pochodzenie. Głównym elementem tańca jest ruch ciała wykonawcy, może on być bardziej lub mniej skoordynowany, szybszy lub wolniejszy, ale zawsze celowy. Drugim elementem tańca jest rytm. Taniec można też nazwać formą komunikacji niewerbalnej.


Grupa tancerzy w kolekcji autografów jest bardzo liczna:
Paulina Biernat, Agustin Egurrora, Anna Głogowska, Izabela Janachowska, Jacek Jeschke, Agnieszka Kaczorowska, Jan Kliment, Lenka Klimentova, Żora Koroliow, Kamil Kuroczko, Janji Lesar, Michał Malitowski, 2x Rafał Maserak, Krystyna Mazurówna, Wiktoria Omyła, Stefano Terrazzino, Hanna Żudziewicz, Walerija Żurawlewa, Marcin "Gleba" Florek (osobiście),


KOGEL MOGEL - polski film fabularny z 1988 w reżyserii Romana Załuskiego. Scenariusz stworzył Załuski wraz ze scenarzystką Iloną Łepkowską. W 1989 powstała kontynuacja filmu pt. Galimatias, czyli kogel-mogel II, a 30 lat później w 2019 - trzecia część pt. Miszmasz, czyli kogel-mogel 3. Plenery: Warszawa (Stare Miasto, Trasa Łazienkowska, Dworzec Centralny, Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście, Ogród Saski, ul. Marszałkowska), Roszczep w powiecie wołomińskim - filmowe Grabowo. Akcja filmu rozpoczyna się latem 1987, kiedy Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska) po egzaminach wstępnych na Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego wraca do rodzinnej wsi Grabowo na Podlasiu. Na miejscu dowiaduje się, że rodzice (Katarzyna Łaniewska i Jerzy Turek) bez jej wiedzy rozpoczęli przygotowania do zaręczyn z bogatym, ale mało urodziwym Staśkiem Kolasą (Jerzy Rogalski). Początkowo Kasia nie godzi się na ślub, ale po otrzymaniu mylnej informacji, że nie dostała się na studia, przyjmuje zaręczyny. W przeddzień ślubu Kasia otrzymuje oficjalnie zawiadomienie o przyjęciu na studia, przez co postanawia uciec z domu. Wyjeżdża do Warszawy, gdzie dostaje pracę jako opiekunka nieznośnego Piotrusia Wolańskiego (Maciej Koterski), z którym od razu łapie dobry kontakt. Zamieszkuje w mieszkaniu Wolańskich w wieżowcu przy ul. Stawki. Tymczasem pani Wolańska (Ewa Kasprzyk) podejrzewa Kasię o romans z mężem (Zdzisław Wardejn), docentem i lektorem na wydziale pedagogiki na UW. Po namowach babci Wolańskiej (Małgorzata Lorentowicz) Kasia wraca do pracy jako opiekunka Piotrusia. W jednej z restauracji Kasia zostawia torebkę, czego świadkiem był przystojny, 28-letni Paweł Zawada (Dariusz Siatkowski), absolwent SGGW. Po oddaniu zguby podrywa dziewczynę, ostatecznie para zakochuje się w sobie i wyjeżdżają do rodzinnej wsi Brzózki, gdzie mieszka Paweł. Tam, w obecności rodziców, ogłaszają, że biorą ślub.


Z obsady filmu posiadam autografy od:
Grażyny Błęckiej-Kolskiej (Katarzyna Solska), Ewy Kasprzyk (Barbara Wolańska), Zdzisława Wardejna (docent Marian Wolański), Jerzego Rogalskiego (Staszek Kolasa, narzeczony Kasi), Ryszarda Kotysa (listonosz) i Katarzyny Łaniewskiej (Solska, matka Kasi).


Może niektórzy z Was na to nie zwrócili uwagi, ale w pierwszej części filmu Kogel Mogel jest mały akcent nawiązujący do mojego miasta Siedlce - chodzi o tabliczkę na pociągu.


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny nowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).