środa, 22 kwietnia 2020

Środowe - 6 przesyłek, najwyższy czas rozpędzić tą gadżetową machinę - wpis numer 875

Dziś mamy 22 kwietnia 2020 rok. Witajcie kochani w to środowe popołudnie 😀 - zawsze fajnie się z Wami spotkać 😍😊 Tak jak obiecałem w poniedziałek dziś pobudzimy do życia gadżetową machinę - oleje sprawdzone, benzyna dolana CZAS RUSZAĆ 😎 Oczywiście teraz jest jeszcze za wcześnie na wysyłanie nowych próśb do urzędów czy firmy 😐 ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaprezentować Wam 6 nowych przesyłek (otrzymanych od 16 marca do dnia dzisiejszego) - to już za chwilę...

Wczoraj miałem kilka spraw do załatwienia na mieście. Wysłałem na poczcie przesyłkę z wymiany (nawet bardzo szybko poszło bez kolejni). Niestety tak różowo nie było, gdy musiałem odebrać w jednym z urzędów dwa dokumenty. W kolejce po nie czekałem (oczywiście w odpowiednich odległościach) czekałem łącznie godzinę piętnaście (dodać jeszcze przerwę na dezynfekcje urzędu) - naprawdę współczuje teraz osobom, które muszą coś załatwić na sadzie latać od urzędu do urzędu 😑

DZIEŃ ZIEMI:
Z okazji, że dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi i można obecnie na regalu wybrać się do parku (oczywiście w maseczce) mam dla Was kilka nowych zdjęć z Siedleckiego Parku Aleksandria. Kurcze lubię wiosnę - tą porę roku, kiedy wszystko robi się zielone i budzi się do życia. PS: Nawet kaczki w stawie stęskniły się za ludźmi 😀


I tym właśnie sposobem odpalany po przerwie nowy gadżetowy wpis.
3,2,1 START...

PS: Bardzo miło będzie mi poczytać Wasze nowe komentarze tutaj na blogu oraz na pozostałych moich portalach społecznościowych.


Pierwsza SUPER przesyłka zakupowa pochodzi od przyjaciela bloga Jana.
Krzysztof Czeczot - polski aktor, dramaturg, producent i reżyser teatralny, telewizyjny oraz radiowy. W 2002 ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, wykładowca PWSFTviT w Łodzi (doktorat) oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.W latach 2002–2009 występował na deskach Teatru Współczesnego w Szczecinie, następnie w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. W grudniu 2014 zadebiutował jako reżyser w Teatrze Telewizji, inscenizując Miss Hiv Macieja Kowalewskiego. Następnie dla TVP2 wyreżyserował „Światło w nocy” Macieja Karpińskiego. Jest autorem kilku dramatów, libretta operetki Piękna Helena Jacques’a Offenbacha oraz słuchowisk radiowych i audiobooków. Wyreżyserowany przez Czeczota audiobook Gra o Tron otrzymał nagrodę miesięcznika Film - Złota Kaczka 2012. W lutym 2013 Program Trzeci Polskiego Radia wyemitował słuchowisko Czeczota pt. Andy, w którym grający tytułową rolę Adam Woronowicz dialoguje m.in. z Romanem Wilhelmim (głos Wilhelmiego pochodzi z archiwów Polskiego Radia). Na festiwalu Prix Europa w Berlinie otrzymał prestiżową nagrodę Best European Radio Drama of the Year 2013 za słuchowisko Andy. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach telewizyjnych. Od 2013 prowadzi dom producencki osorno.pl. Jest też pomysłodawcą i producentem słuchowiska „Biblia Audio Superprodukcja”.

Maciej Musiałowski - polski aktor, pochodzi z rodziny artystów. W 2017 otrzymał stypendium dla studentów od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. W 2018 ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na szklanym ekranie debiutował rolą Ksawerego Kryńskiego w serialu TVN Druga szansa (2016-2018). W kolejnych latach zagrał w kolejnych serialach: Ultraviolet (2019) i Kod genetyczny (2020). Zagrał tytułową rolę w filmie Soyer (2017). Uznanie krytyków zdobył rolą Tomasza Giemzy w filmie Jana Komasy Sala samobójców. Hejter (2020). Był uczestnikiem trzeciej edycji programu rozrywkowego TVN Ameryka Express (2018).

Katarzyna Zawadzka - polska aktorka teatralna, filmowa i serialowa. Wychowała się w Dygowie, jest córką Doroty i Marka Zawadzkich. Jej ojciec od 2002 pełni funkcję wójta gminy Dygowo. Zawadzka jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, który ukończyła w 2012 roku. Studiowała m.in. z Dawidem Ogrodnikiem, u boku którego wystąpiła w dramacie Chce się żyć, oraz Mateuszem Kościukiewiczem, z którym stworzyła parę w filmie Baczyński. W 2003 Zawadzka zagrała swoją debiutancką rolę w filmie Królowa chmur. Popularność przyniosła jej natomiast rola Anny w dramacie Barbary Sass W imieniu diabła z 2011 oraz postać Anieli Bylińskiej w serialu Prawo Agaty, w którą wcielała się w latach 2013–2015. Oprócz ról filmowych, od 2012 wystąpiła w trzech sztukach na deskach Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. W marcu tego samego roku w Teatrze Polskim w Warszawie wcieliła się w postać Amelii w sztuce Mazepa na podstawie tekstu Juliusza Słowackiego. W 2011 na 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę w kategorii „Debiut aktorski” za rolę Anny w filmie W imieniu diabła. W 2012 za ten sam film zdobyła główną nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka” podczas 8. Nowojorskiego Festiwalu Filmów Polskich.

A w pierwszej SUPER przesyłce znalazłem:
- 3 zdjęcia z autografem od: Krzysztofa Czeczota, Macieja Musiałowskiego i Katarzyny Zawadzkiej - 1298, 1299 i 1300 w kolekcji !!!


!!! Janek dziękuje bardzo za możliwość zakupu kilka autografów - pozdrawiam 😊 !!!

Druga SUPER zakupowa przesyłka jest od przyjaciela bloga Arkadiusza.
W drugiej SUPER przesyłce było:
- 6 przypinek PIN (w tym 4 z logotypami Związków Sportowych) - od 2968 do 2973 w kolekcji !!!


!!! Arek dziękuje bardzo za możliwość zakupu przypinek - pozdrawiam 😉 !!!

Trzecia koperta pochodzi od Zofii Wichłacz.
Zofia Wichłacz - polska aktorka. Laureatka Orła w kategorii Odkrycie roku za rolę w filmie Miasto 44. Zofia Wichłacz urodziła się 5 kwietnia 1995 w Warszawie. Jest córką operatora filmowego Zbigniewa Wichłacza i scenografki Anny Seitz-Wichłacz. Debiutowała w 2013 w filmach Był sobie dzieciak (reż. Leszek Wosiewicz) i Niegdyś moja matka (reż. Sophia Turkiewicz). Ponadto w tym roku wcieliła się w rolę Meli Dulskiej w spektaklu Teatru Telewizji Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej (reż. Marcin Wrona) oraz gościnnie wystąpiła w drugim sezonie serialu Głęboka woda. Za rolę w Moralności pani Dulskiej uzyskała wyróżnienie aktorskie na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie. Przerwała naukę w szkole teatralnej. W 2014 zagrała jedną z głównych ról w filmie wojennym Miasto 44 w reżyserii Jana Komasy. Za rolę sanitariuszki „Biedronki” otrzymała Orła w kategorii Odkrycie roku oraz nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Ponadto była nominowana do Orła za najlepszą główną rolę kobiecą. W 2014 wystąpiła również w spektaklu telewizyjnym Magdaleny Łazarkiewiz Karski, przedstawiającym życie Jana Karskiego, w którym wcieliła się postać squatterki Aśki. W tym roku pojawiła się także w etiudzie szkolnej Będzie lepiej oraz zagrała w kilku odcinkach serialu Lekarze, wcielając się w rolę Hanny Karskiej. W maju 2015 zadebiutowała na deskach teatru rolą Hanny Zach w monodramie Porozmawiajmy po niemiecku, wystawianym w warszawskim Teatrze „Polonia”. Spektakl oparty na pamiętniku Hanny Zach wyreżyserował Łukasz Kos. W 2016 pojawiła się w dwóch etiudach szkolnych: Męski wieczór i Siostrzyczka. W tym roku została wyróżniona tytułem Europejskiej Gwiazdy Jutra. Pod koniec 2016 odbyła się premiera Powidoków w reżyserii Andrzeja Wajdy (jego ostatni film), w których wcieliła się w postać Hani. W lutym 2017 do kin trafił dramat Pokot oparty na powieści Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych w reżyserii Agnieszki Holland, w którym Wichłacz zagrała matkę „Matogi”. Miesiąc później premierę miał film kryminalny Kasi Adamik Amok na podstawie opartej na faktach powieści Krystiana Bali o tym samym tytule. Aktorka w filmie wcieliła się w Zofię Balę, żonę Krystiana Bali i otrzymała za swoją rolę nominację do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Pod koniec 2017 premiery miały dwie produkcje z jej udziałem: Twój Vincent - film animowany w którym podłożyła głos Marguerite Gachet w polskiej wersji językowej oraz dramat Macieja Sobieszczańskiego Zgoda, w którym wcieliła się w postać Anny. Ponadto zagrała w dwóch odcinkach drugiego sezonu serialu Belfer, wcielając się w postać Karoliny Gontarskiej. W 2017 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie otrzymała nagrodę „Shooting Star” dla najbardziej obiecującej, młodej aktorki europejskiej.


A w trzeciej kopercie znalazłem:
- 2 zdjęcia z autografem od Zofii Wichłacz,


!!! Dziękuje bardzo za dwa zdjęcia z autografem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Na Facebook-u bloga już o tym pisałem, ale chciałem Wam przypomnieć, w jakim stanie wróciły do mnie podpisane zdjęcia. Nie chodzi mi o kopertę, bo i tak się ją wyrzuca, ale trochę słabo, bo dwa zdjęcia były do siebie sklejone przez to, że list dostał trochę wody - musiałem te miejsca sklejenia odciąć. I oczywiście nie mam tu pretensji do Zosi tylko do Poczty Polskiej za takie doręczenie listu 😤😣😠


Czwarta przesyłka jest od Urzędu Miasta w Chorzowie - miasto w Polsce położone w województwie małopolskim, powiat chrzanowski, siedziba władz powiatu chrzanowskiego i gminy miejsko-wiejskiej Chrzanów. Lokację miejską uzyskał około 1350 roku.


Budowle z początków istnienia Chrzanowa - a także późniejsze, lecz wzniesione z drewna, jak ratusz miejski czy pałac hr. Starzeńskich w parku Kościelec - nie zachowały się do dzisiejszych czasów. Zniszczeniom wojennym i późniejszej rozbiórce uległy również synagogi. Zachowały się kościoły i śródmiejskie kamienice. W centrum miasta warte odwiedzenia są: kościół św. Mikołaja, Rynek (przebudowany i odnowiony w latach 2004-2005), plac Tysiąclecia, Park Miejski, aleja Henryka. Warto odwiedzić Muzeum w Chrzanowie (budynek główny na terenie parku oraz tzw. Dom Urbańczyka przy Alei Henryka), a także kościół św. Jana Chrzciciela w Kościelcu.
W sołectwach do ciekawszych obiektów można zaliczyć kościół Podwyższenia Krzyża Św. oraz Pałacyk (obecnie Dom Pomocy Społecznej) w Płazie. Na terenie wapiennika w tej samej miejscowości interesującym zabytkiem architektury przemysłowej jest kręgowy piec do wypalania wapna (typ „Hoffman”) z 1892 r., ostatnia taka budowla zachowana w Polsce. Dość znany jest w Polsce napis na zegarze, znajdującym się przy jednym ze skrzyżowań w Płazie, głoszący: Jedna z tych godzin będzie twą ostatnią. W sąsiedniej gminie Babice zlokalizowane są, należące do Muzeum w Chrzanowie, największe atrakcje okolicy: zakonserwowane ruiny zamku Lipowiec oraz bogaty skansen - Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W czwartej przesyłce było:
- 7 pocztówek,


Piąta przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego regionu świata.
A w piątej przesyłce było:

- folder reklamowy,
- naklejka z herbem,
- długopis,
- list,
- przypinka PIN z herbem - 2974 w kolekcji !!!


Szósta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnej firmy motoryzacyjnej.
W szóstej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- gra pamięciowa,
- mały notes,
- zestaw kredek,
- 2 gumowe breloczki,
- 2 długopisy,


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).