wtorek, 11 sierpnia 2020

Wtorkowe - 10 przesyłek/paczek - BUM walnęło z grubej rury 3200 razy (w tym wizyta Pocztexu) - wpis numer 904

Dziś jest 11 sierpnia 2020 rok. Witajcie moim drodzy fani u Łukasza na blogu 😀😊😉 Co prawda ten wpis miał mieć łatkę z datą wczorajszą, ale z powodu na nagły wyjazd zostanie on opublikowany dopiero dziś. Tak jak mówi polskie przysłowie "jedna przesyłka wpisu na blogu nie czyni" to ich 10 napewno, tak 😁😂😁 Dlatego w to upalne wtorkowe popołunie mam dla Państwa 10 przesyłek od listonosza i jedenego rodzynka od Pocztexu. Kto ma ochotę na: pewne sprawy w firmie motoryzacyjnej, spotkanie się z gwiazdą, odwiedzininy w instytucji i muzeum oraz na wakacyjną wyprawę po Polsce, jak i zagranicy - jest proszony o zapięcie pasów i jedziemy...

Jeżeli chodzi o nowe pozytywy to w tej kwestii jest tak pół na pół. Ostatnio w dużej mierze otrzymuje odpowiedzi typu: "Na pewno będziemy mieć coś dla Pana, ale z racji na okres urlopowy proszę się przypomnieć za xyz". Urlop urlopem, ale i tak udało mi się dwa małe miłe odpowiedzi otrzymać o treści: "Dzień dobry, gadżet w drodze 😀" czy "Jutro wyślemy przesyłkę na Pański adres".

I weź tu komuś powiedz że dziś świętujesz okrągłą liczbę w jednej ze swoich kolekcji 😮😬😮 Potem musisz się męczyć z takim procentowym przeciwnikiem w ciekawym etui (prawda że ładna robota) - kto lubi muzykę ?


BUM ALE SIĘ NAROBIŁO:
Miło mi ogłosić, że w ostatnich dniach w mojej kolekcji przypinek PIN właśnie stuknęła kolejna okrągła setka - obecnie mamy już 3237 okazów 😏😁😀 Musicie przyznać, że przez te 5 lat trochę tych metalowych znaczów się nazbierało 😍 Choć na początku mojego kolekcjonowania byłem nastawiony tylko na wpinki z polskimi herbami, to potem postanowiłem do moich zbiorów dołączyć także inne znaczki typu: patriotyczne, logotypy partii politycznych, instytucje, związki sportowe, motoryzacyjne, sportowe, firmowe, miasta zagraniczne, jak i inne.

Kurde na grafice poniżej coraz bardziej robi się ciasno 
(trzeba będzie pomyśleć nad czymś nowym):


A tak prezentują się dwie moje ostatnie tablice - numer 31 i 32 w kolei. Wybaczcie, że kilka wpinek musiałem jeszcze zamazać. Są już one dostępne, ale nie były jeszcze publikowane na blogu - już wkrótce je Wam pokażę...

 

PS: Będzie bardzo wdzięczny za każdy nowy komentarz od Was na blogu, Facebooku, Twitterze czy Instagramie - z góry dziękuje 😍


Pierwsza paczka Pocztex jest od pewnej firmy z branży motoryzacyjnej.
A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- koszulka L,
- czapka z daszkiem,
- smyczka,
- breloczek (nie ma go na zdjęciu - od razu znalazł swojego nowego właściciela),

Druga koperta pochodzi od Philippe Tłokińskiego.
Philippe Tłokiński - polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Występował w przedstawieniach Comédie de Saint-Étienne: Pięć kluczy (5 clefs, 2004) Jeana-Paula Wenzela w Comédie de Saint-Étienne, Pentezylea​ (2008) Heinricha von Kleist​a jako Achilles, Potem (2008) Jeana Dasté​, Wielka budowa (2008) Elfriede Jelinek i Grenlandia (2008) Pauline Sales jako pianista. Grał potem w spektaklach: Grzegorz Dyndała (2008) jako Colin / Bajazet w Théâtre Saint-Gervais w Genewie i Grecki (2008) Stevena Berkoffa jako Eddy w Hot Club w Lyonie, Hamlet nie żyje. Brak grawitacji Ewalda Palmetshoffera jako Oli w Comédie de Reims w Reims], Świecznik (2009) ​Musseta jako Clavaroche w Teatr du Trèfle w Poitiers i Tak powiedział bardzo młody człowiek (2010) Gertrude Stein w roli Ferdinanda w Comédie de Reims. Występował też na scenach polskich, m.in. w farsie Norma Fostera Premiera (2012) w reżyserii Tomasza Dutkiewicza w roli Toma Delaneya w Teatrze Komedia, Kabarecie Warszawskim (2013) inspirowanym tekstem Johna van Drutena I’m a Camera w reż. Krzysztofa Warlikowskiego w Teatrze Nowym, Pierścieniu wielkiej damy (2013) Cypriana Norwida w reż. Tomasza Gawrona jako Szeliga w Kalinowym sercu oraz Kosmosie (2014) Witolda Gombrowicza w Teatrze im. Jaracza w Łodzi​. W 2014 wystąpił w Comédie de Genève w podwójnej roli Oswalda, marszałka Gonerili i księcia Burgundii​ w tragedii Williama Shakespeare’a Król Lear. Karierę filmową rozpoczynał, grając w filmach i serialach francuskich, w tym w jednym odcinku francuskiego serialu TF1 Camping paradis (2010) i Canal+ France Hard (2011), a także w dramacie Lepsze życie (Une vie meilleure, 2011) z udziałem Guillaume’a Caneta. Szerszej polskiej publiczność stał się znany z seriali TVN - Prosto w serce (2011) jako Adam Sagowski, kuzyn Artura, Przepis na życie (2011) jako stażysta Ignacy Makowski i Prawo Agaty (2013-2014) jako prawnik Cyprian. Na dużym ekranie zagrał młodego dziennikarza Roberta w dramacie Marcina Bortkiewicza Noc Walpurgi (2015) u boku Małgorzaty Zajączkowskiej​. W historycznym dramacie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego Kurier (2019) wcielił się w postać Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Od marca 2012 prezenter telewizyjny w programie „Rude Tube” na antenie telewizji AXN Spin; show prowadzi wspólnie z Mariuszem Infuleckim.


W drugiej kopercie było:
- zdjęcie z autografem od Philippe Tłokińskiego,


!!! Dziękuje bardzo za zdjęcie z autografem, miły kontakt oraz wsparcie mojej kolekcji - pozdrawiam !!!

Trzecia SUPER przesyłka okazała się być moimi ostatnimi zakupami ze sklepu na literę S (nie chce robić reklamy).
A w trzeciej SUPER przesyłce zakupowej był: 
- dysk przenośny 1 TB firmy Maxtor,
- kabel USB do obsługi dysku,


Cieszę się bardzo z tego zakupionego dysku, ponieważ posiadam dużo swoich danych. I teraz mam wszystko w jednym miejscu - wyszło w sumie 200 GB danych. Dlatego też mam obecnie do sprzedania drugi dysk komputerowy Samsunga 250 GB - jako gratis dorzucę cztery pendrive różnej wielości ! Chętne osoby zapraszam do kontaktu mailowego -> lukasz.stanczuk24@interia.pl


Czwarta przesyłka jest od pewnej polskiej instytucji.
W czwartej przesyłce znalazłem:
- torba z materiału,
- bardzo fajna pluszowa maskotka tej instytucji,
- opaska odblaskowa,
- notes na lodówkę,
- zakładka do książki,
- smyczka,
- balon,
- długopis,


Piąta przesyłka pochodzi od pewnego polskiego muzeum.
A w piątej przesyłce było:
- folder reklamowy,
- mapa,
- 6 ulotek,
- zakładka do książki,
- 2 pocztówki,
- smyczka,
- odblask (nie ma go na zdjęciu),
- długopis,
- ołówek,
- magnes na lodówkę,


Szósta przesyłka jest od Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego - jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw, ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie Polski, obejmuje zachodnią część historycznego Śląska, czyli większość Dolnego Śląska, a także ziemię kłodzką oraz wschodnie Łużyce Górne.


Dolny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów naszego kraju. 
Pragnących spędzić czas z dala od zgiełku, szukających spokoju i piękna natury przyciągają tutejsze góry, wzniesienia i równiny. Aktywny wypoczynek w krainie opuszczonych zamków i mrocznych tajemnic, wśród lasów, pól, malowniczych wzgórz i górskich szczytów jest niezwykle atrakcyjny o każdej porze roku. Liczne szlaki piesze i trasy rowerowe prowadzą przez najbardziej atrakcyjne obszary Dolnego Śląska. Spokój i bliski kontakt z przyrodą zapewni „wodna wyprawa” po regionie, a niezapomnianych wrażeń dostarczy lot szybowcem lub paralotnią. Na lubiących wyzwania i sporty ekstremalne czekają także liczne drogi wspinaczkowe, a zimą - świetnie przygotowane szlaki narciarskie. Miłośnicy konnej jazdy znajdą tu otwarte przestrzenie, leśne ścieżki, malownicze doliny i łagodne wzgórza.

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce znalazłem:
- 2 notesy w grubej oprawie,
- list,
- naklejka,
- breloczek gumowy "Niepodległa",
- eko długopis,
- 2 przypinki PIN (jedna zasila kolekcję a druga powędruje na wymianę) - 3233 w kolekcji !!!


Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miejskiego w Gorlicach - miasto w województwie małopolskim, siedziba gminy wiejskiej Gorlice i powiatu gorlickiego. Gorlice leżą w dolinie Ropy i jej dopływu Sękówki, na północnej granicy Beskidu Niskiego. Przyległą zachodnią część Beskidu Niskiego powszechnie nazywa się Beskidem Gorlickim. Najwyższy szczyt Gorlic stanowi wzgórze nazywane Łysą Górą (441 m n.p.m.) 49°39′55″N 21°07′31″E. Gorlice składają się z 12 osiedli, które są jednostkami pomocniczymi gminy.


Najciekawsze zabytki miasta znajdują się w okolicach rynku. Wspomniany powyżej Dwór Karwacjanów początkami sięga XV wieku. Pierwotny gotycki budynek przebudowany został w stylu renesansowym. W czasie I wojny światowej został całkowicie zniszczony. Odbudowany w latach 90. XX wieku, zachwyca dziś jasnymi elewacjami, odsłoniętymi fragmentami kamiennych i ceglanych murów, a przede wszystkim wysokim, łamanym dachem pokrytym ceglastą dachówką.
Nieopodal dworu znajduje się Bazylika Mniejsza Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Świątynia wzniesiona została w latach 1875-1892 według projektu Mariana Feliksa Pavoniego. W zewnętrznej bryle uwagę przykuwa wejściowa fasada rozczłonkowana półfilarami, pomiędzy którymi umieszczone są figury ewangelistów. Trójnawowe wnętrze skrywa m.in. obraz Matki Bożej autorstwa Jana Styki umieszczony w ołtarzu głównym.

W rynku należy koniecznie wstąpić do budynku ratusza, w którym w połowie XIX wieku mieściła się apteka. W niej to Ignacy Łukasiewicz przeprowadzał eksperymenty z destylacją ropy. Jego postać upamiętnia portal w holu. Ciekawym miejscem związanym z przemysłem naftowym jest kapliczka z Chrystusem Frasobliwym na rogu ulicy Węgierskiej, gdzie w 1854 roku zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa. Interesujący się tematem wydobywania i przetwórstwa ropy mogą zwiedzić skansen naftowy „Magdalena” przy ul. Lipowej. Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszą się cmentarze wojskowe z I wojny światowej, rozsiane po całej ziemi gorlickiej. W samych Gorlicach znajduje się ich sześć, z tym najbardziej monumentalnym, na którym spoczywa ponad 800 poległych różnych narodowości, wzniesionym na tzw. Górze Cmentarnej. Miasto stanowi ważny węzeł szlaków turystycznych, m.in. na Magurę Wątkowską przez Męcinę i Wapienne, na Magurę Małastowskę przez Owczary, do Ropy przez  Bartnią, Miejską i Łysą Górę. Wszelkie potrzebne informacje turyści mogą uzyskać w Gorlickim Centrum Informacji Turystycznej, punkcie uznanym za jeden z najlepszych w Małopolsce. 
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce było:
- ulotka, 
- 4 pocztówki, 
- 3 magnesy na lodówkę, 
- breloczek, 
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 3234 w kolekcji !!!


Ósma przesyłka jest od Urzędu Miasta i Gminy Syców - miasto w województwie dolnośląskim, powiat oleśnicki, należące do aglomeracji wrocławskiej, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Syców. Syców uzyskał lokację miejską w 1276 roku. Dawniej Wolne Państwo Stanowe. Do 1945 roku majątek ziemski w Sycowie należał do książęcej dynastii Bironów.


W Sycowie turysta powinien odwiedzić właśnie te miejsca:
- Ośrodek historyczny miasta; mimo znacznych ubytków w tkance miejskiej po 1945 r., centrum Sycowa zachowało typowe rozplanowanie późnośredniowiecznego miasta kolonizacyjnego z widoczną owalnicą murów miejskich i prostopadłą siecią ulic,
- Kościół parafialny pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, ul. Wałowa 6, gotycki z XV w., 1815 r., rozbudowany w 1908 r.,
- Kościół ewangelicko-augsburski, pl. Królowej Jadwigi, z l. 1785-1789, klasycystyczny na planie elipsy; zabytek o wysokiej wartości artystycznej, dzieło wybitnego architekta pruskiego Carla Gottharda Langhansa,
- Cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej, ul. Kaliska, z 1945 r.,
- Pozostałości murów obronnych - miejskich, z XIV-XV w., 1578 r.,
- Baszta, gotycka dzwonnica kościoła parafialnego, ul. Kościelna, z końca XIV w., przebudowana w 1909 r., z barokowym hełmem z XVIII w.; unikatowy w Polsce przykład adaptacji dawnej bramy miejskiej na funkcje kościelne,
- Pozostałości zamku na dawnym folwarku Winnica, obecnie owczarnia, ul. Kolejowa, z l. 1819-1821
domy mieszczańskie z XVIII i XIX w.,dom, ul. Kępińska 18, z połowy XIX w. dom z oficyną, Rynek (d. pl. Wolności) 17, z pierwszej połowy XIX w., dom w zespole zamkowym, ul. Wrocławska (d. Świerczewskiego) 1, z czwartej ćw. XIX w., dom, ul. Wrocławska (d. Świerczewskiego) 3, z drugiej połowy XVIII w.poczta, ob. biura, ul. 1 Maja 3, z 1887 r.,
- Zespół dawnych stajni zamkowych - cugowych, ul. Parkowa, z l. 1884-1889 - końca XIX w.: oficyna, obecnie dom, ul. Parkowa 1, ujeżdżalnia, obecnie dom, ul. Parkowa 7, stajnia, obecnie dom, ul. Parkowa 5, ogrodzenie, dwie bramy,

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- plan miasta,
- przypinka PIN z herbem - 3235 w kolekcji !!!


Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Łomża - gmina wiejska w województwie podlaskim, powiat łomżyński. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie łomżyńskim. Siedzibą gminy jest Łomża.


Na terenach tej gminy warto odwiedzić następujące miejsca:
- Punkt widokowy w Siemieniu Nadrzecznym,
- Zabytkowe Puchały,
- Góra Królowej Bony,
- Wzgórze Świętego Wawrzyńca,
- Rezerwat "Rycerski Kierz" i pomnik Stacha Konwy,
- Rezerwat "Wielki Dział",
- Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - Green Velo,
- Stacja Narciarska w Rybnie,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- pocztówka,
- przypinka PIN z herbem - kolejna 3236 w kolekcji !!!

 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od pewnego zagranicznego regionu świata.
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- pocztówka,
- 2 naklejki,
- przypinka PIN z herbem - 3237 w kolekcji !!!


Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).