poniedziałek, 28 grudnia 2020

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, świąteczne spotkania rodzinne połączone z nową dawką gadżetów (w tym wizyta Kuriera) - wpis numer 928

Dziś jest 28 grudnia 2020 rok. Chciałbym powitać wszystkich na 928-ym gadżetowym wpisie na blogu 👋 Mówi się święta, święta i po świętach - a u Łukasza gadżetowa maszynka cały czas działa. Dlatego też dla moich przyjaciół i czytelników bloga przygotowałem małe co nieco związane z autografami oraz kolejny mix przesyłek połączony z paczkami 😜😮 - co to będzie zobaczcie sami... W sylwester natomiast aby zamknąć 2020 rok przedstawie wam wyciąg z mojej książki przychodów i rozchodów - czyli statystki... SAM JESTEM CIEKAWY CZY TEN "COVIDOWY ROK" PRZYNIÓSŁ WIĘCEJ ZYSKU, CZY STRAT ?
 
Jako ciekawostka mam dla was zdjęcie z nowymi gadżetami od Coca - Coli. Co prawda miałem je wam zaprezentować przed świętami, ale zapomniałem o nich - wybaczcie 😩 Były dołączane do dwóch butelek coli 0,5 litra w salonikach prasowych jednej z sieci - prawda że fajne 👍👌
 

RODZINNE ŚWIĘTA:
Święta Bożego Narodzenia to taki magiczny okres w roku, gdzie wszyscy spotykamy się ze swoimi rodzinami. Z wiadomych przyczyn w tym roku te święta musiały wyglądać inaczej 😔😧 Dlatego też przygotowałem dla Was nową grupę rodzinnych autografów gwiazd.
 
Do tej grupy autografów należą między innymi:
 Maciej Stuhr z tatą Jerzym Stuhrem, Milena Suszyńska z taką Zbigniewem Suszyńskim i mężem Karolem Dziubą , Michalina Robaczewska z mamą Adrianną Biedrzyńską, Andrzej Grabowski z córką Katarzyną Grabowską , Jan Englert z żoną Beatą Ścibakówną i córką Heleną Englert, Sonia Bohosiewicz z siostrą Mają Bohosiewicz, Antoni Królikowski z mamą Małgorzatą Ostrowską Królikowską i wujkiem Rafałem Królikowskim, Cezary Pazura z bratem Radosławem Pazurą oraz Marcin Mroczek z bratem Rafałem Mroczkiem. 
 

PS: Pod choinką można znaleźć prezenty a na blogu pod postem nowe komentarze - o to drugie Was proszę moi drodzy przyjaciele oraz czytelnicy 💗
 
 
Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy z branży ubezpieczeniowej.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- podkładka pod myszkę komputerową,
- notes,
- smyczka,
- skrobaczka,
- 4 zapachy samochodowe,
- 4 odblaski (nie ma ich na zdjęciu),
 

Druga przesyłka jest od przyjaciółki bloga Julii.
W drugiej przesyłce było:
- 6 zdjęć/pocztówek z autografami od: Łukasza Zagrobelnego, Mateusza Ziółki, Kamili Baar, Poli Gonciarz, Damiana Kordasa i Maffashion,
 

!!! Dzięki Julka za możliwość odkupu od Ciebie kilku fajnych autografu !!!
 
Trzecia koperta pochodzi od Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli Von Der Leyen.
Ursula Von Der Leyen - niemiecka polityk, działaczka Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), posłanka do Bundestagu, w latach 2005-2009 minister do spraw rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży, od 2009 do 2013 minister pracy i spraw społecznych, w latach 2013-2019 minister obrony, od 2019 przewodnicząca Komisji Europejskiej.
 

A w trzeciej kopercie było można znaleźć:
- pocztówka z podpisem od Ursuli Von Der Leyen,
 

!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!
 
Czwarta przesyłka okazała się być osobistą wymianą z Karolem, którym to kilka tygodni temu wymieniliśmy się swoimi okazami w kolekcji.
W czwartej przesyłce z wymiany było:
- 5 przypinek PIN z herbami - od 3830 do 3834 w kolekcji !!!
 

!!! Dzięki Karol za naszą kolejną udaną wymianę dla dwóch stron - pozdrawiam !!!

Piąta przesyłka pochodzi od pewnej polskiej instytucji.
A w piątej przesyłce było:
- naszywka,
- smyczka,
- 3 odblaski (nie ma ich na zdjęciu),
 

Szósta
przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej - powiat w Polsce (w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Ostrów Mazowiecka. W czasach II Rzeczypospolitej powiat o tej samej nazwie, lecz o innych granicach, wchodził w skład województwa białostockiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Ostrów Mazowiecka, gminy miejsko-wiejskie: Brok, gminy wiejskie: Andrzejewo, Boguty-Pianki, Małkinia Górna, Nur, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń, Szulborze Wielkie, Wąsewo, Zaręby Kościelna i miasta: Ostrów Mazowiecka, Brok.
 

Powiat Ostrowski znajduje się na terenie tzw. ,,Zielonych Płuc Polski” oraz Nadbużańskiej Strefy Ekologicznej. Charakteryzuje się łagodnym klimatem oraz wyjątkowymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi, które zawdzięcza przepływającej na tym terenie rzece Bug. Zarówno rzeka jak i wiele zbiorników wodnych występujących w jej dolinie, zachowały się w stanie zbliżonym do naturalnego. Są to tereny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, który powstał dla ochrony unikatowych walorów przyrodniczych doliny Bugu  oraz ich popularyzacji.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce znalazłem:
- mapa powiatu,
- smyczka,
- 2 ładne długopisy w etui,
 

Siódma przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Myślenice - miasto powiatowe w województwie małopolskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Myślenice, jeden z ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej. Wzmiankowane od XIII wieku, uzyskały lokację miejską w 1342 roku. Miasto królewskie Myślimice położone było w drugiej połowie XVI wieku w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego. Wchodziło w skład klucza myślenickiego, stanowiącego uposażenie kasztelanów krakowskich. Nazwa miasta pochodzi, wedle jednej z hipotez, od imienia założyciela osady - Myślimira.
 

Centralnym i najważniejszym punktem miasta jest rynek o kształcie zbliżonym do prostokąta z pierzejami długimi na 120/100/80/115 metrów. Został on wytyczony w roku 1458 według prawa magdeburskiego. W wieku XVIII powstawały przy nim pierwsze murowane domy, najstarszym z nich jest „Kamienica Obońskich” mieszcząca się pod numerem 27. Na płycie rynku znajdują się dwa symbole miasta: studnia-fontanna „Tereska” - pochodzący z końca XIX wieku żeliwny posąg z czeskiej odlewni w Blansku oraz pomnik Świętego Floriana z XVIII wieku.

Kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny znajduje się przy ulicy Piotra Skargi, w pobliżu zachodniej pierzei rynku. Został zbudowany w roku 1466 w stylu gotyckim, a następnie przeszedł wiele modernizacji, które wniosły wiele elementów architektury renesansowej i barokowej. Najstarszą częścią jest prezbiterium oraz nawa główna, z następnych wieków pochodzą zachowane części kościoła, w tym kaplice: Serca Pana Jezusa oraz Matki Bożej, w której znajduje się obraz Matki Boskiej Myślenickiej. Obraz ten wg tradycji powstał w XVI wieku w Rzymie i stanowił własność papieża Sykstusa V, do Myślenic natomiast trafił w roku 1624, a pod koniec XVII wieku został uznany za cudowny. Dokonane badania świadczą jednak, że jest to dzieło z kręgu manierystów praskich powstałe albo w Czechach albo już w Polsce w Krakowie.

Dom Grecki, murowany budynek znajdujący się przy ulicy Sobieskiego 3 został wybudowany w końcu XVII wieku jako dom zajezdny. Początkowo był parterowy, a od roku 1818 jednopiętrowy. Nazwę zawdzięcza goszczeniu licznych kupców ormiańskich, nazywanych wtedy przez miejscowych Grekami. Od drugiej połowy dwudziestego wieku pełni funkcję siedziby Muzeum Regionalnego. Wśród wystaw można podziwiać: XIX-wieczne wnętrza mieszczańskie, ekspozycje dzieł sztuki ludowej, etnograficzne, archeologiczne oraz dotyczące II wojny światowej.

Kościół pod wezwaniem Świętego Jakuba Apostoła został wybudowany pod koniec wieku XV w miejscu najstarszego kościoła w Myślenicach. Podobnie jak kościół parafialny, powstał w stylu gotyckim, lecz przez liczne przebudowy, posiada elementy charakterystyczne dla wielu stylów. Przy kościele oraz po przeciwnej stronie ulicy Niepodległości znajdują się dwa cmentarze, na których są XIX-wieczne klasycystyczne nagrobki oraz dwie zbiorowe mogiły: Grób Nieznanego Żołnierza oraz grób Żołnierza Sowieckiego. Kościół jest jednym z punktów na projektowanej Beskidzkiej Drodze św. Jakuba. W jego pobliżu, na zboczu Plebańskiej Góry, znajduje się źródło zwane „Studzienką”. Mieszkańcy Myślenic uznawali wodę z tego źródła za uzdrawiającą. Obok niego w XVIII wieku powstała Kaplica Matki Bożej Śnieżnej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było:
- ulotka,
- pozdrowienia na piśmie,
- 2 różne przypinki PIN z herbami - 3855 i 3856 w kolekcji !!!
 

Ósma
przesyłka jest od Ośrodka Kultury i Sportu i Turystki w Gminie Puck - gmina wiejska w województwie pomorskim, powiat pucki. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji trójmiejskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. W skład gminy wchodzi 27 sołectw: Błądzikowo, Brudzewo, Celbowo, Darzlubie, Domatowo, Domatówko, Gnieżdżewo, Leśniewo, Łebcz, Mechowo, Mieroszyno, Mrzezino, Osłonino, Połchowo, Połczyno, Radoszewo, Rekowo Górne, Rzucewo, Sławutowo, Smolno, Starzyno, Starzyński Dwór, Strzelno, Swarzewo, Werblinia, Zdrada, Żelistrzewo. Pozostałe miejscowości niesołeckie: Beka, Celbówko, Czarny Młyn, Dana, Golica, Kaczyniec, Łyśniewo, Mieroszyno-Parcele, Muza, Piaśnica Mała, Piaśnica Wielka, Podgóry, Pustki, Sławutówko, Wiedlino, Zele. Siedziba gminy to Puck.
 

W gminie Puck warto zobaczy takie oto miejsca: 
* Rzucewo, „cypel rzucewski”, osada łowców fok z epoki kamienia, III-II tys. p.n.e. Bardzo ważnym okresem w pradziejach naszego regionu był późny neolit (2500-1700 p.n.e.), kiedy to nad dzisiejszą Zatoką Pucką pojawiły się osady łowców fok. Swym zasiedleniem objęli Rewę, Mrzezino, Osłonino, Rzucewo, Ostrowo… Stworzyli silną, oryginalną kulturę rzucewską, znaną z charakterystycznej ceramiki, wyrobów bursztynowych, kamiennych narzędzi. Rzucewska osada łowców fok została odkryta w roku 1894.
* Mieroszyno, kurhan, VIII-VI w. p.n.e., kultura łużycka, epoka brązu. Jedyny zachowany w całości z pośród rozległego cmentarzyska, usytuowany na północnym krańcu Kępy Swarzewskiej. 
* Starzyno, kościół parafialny z polichromią Sądu Ostatecznego (poł.XVIIw.). Fundacja opata cystersów oliwskich Aleksandra Kęsowskiego. Oryginalne wyposażenie i wybitne paramenty liturgiczne Andrzeja Mackensena. XVII-wieczna, eschatologiczna wizją Sądu Ostatecznego na polichromii ściany tęczowej wiejskiej świątyni jest katechetycznym głosem kontrreformacyjnej dyskusji teologicznej tamtego czasu. 
* Mechowo, kościół parafialny, szachulcowy (połowa XVIIIw.), barokowe wyposażenie. Fundacja cysterska. Obrazy z warsztatu znakomitego malarzy pomorskich Hermana Hana, w tym wyjątkowo cenne ikonograficznie Fons Vitae. 
* Swarzewo, kościół parafialny (poł.XIXw.), cudowna figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem (XVw.), Pieta (XVw.). Od pokoleń mieszkańcy Ziemi Puckiej, dwa razy w roku, pieszo pielgrzymują do Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej, Królowej Polskiego Morza. Odpusty w niedzielę około 16 lipca, „na Szkaplerzną”, świętują rybacy z Półwyspu Helskiego, natomiast w niedzielę około 8 września, „na Siewną” - rolnicy. Cudowna gotycka figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem związana była ze Swarzewem od pierwszych lat reformacji, kiedy to „luterscy” helanie, jak opowiada legenda, wyrzucili rzeźbę do morza, a Ona cudownie przypłynęła do swarzewskiego brzegu. 
* Zespoły pałacowo - parkowe (XIXw.): w Rekowie Górnym , Rzucewie, Sławutówku pełnią funkcje hotelowe i restauracyjne, w Łebczu gospodarstwa agroturystycznego, a w Celbowie, Starzyńskim Dworze to układy plenerowe. 
* Zabytki Gminy Puck to też funkcjonujące w strukturach lokalnych zabudowania folwarków, bardzo interesujący typ domu pomorskiego, murowanego z czerwonej cegły na kamiennej podmurówce z XIX/XX w. oraz odchodzące już w „niebyt” w niezwykle szybkim tempie szachulcowe domostwa z połowy XIX w.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- ładnie wykonana przypinka PIN z herbem - 3857 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy w Spytkowicach - gmina wiejska w województwie małopolskim, powiat wadowicki. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bielskim. Siedziba gminy to Spytkowice.
 

Na terenach tej gminy turysta powinien odwiedzić między innymi te miejsca:  
* Zamek zbudowany w I połowie XVI wieku przez Wawrzyńca Myszkowskiego, kasztelana sądeckiego, w stylu gotycko-renesansowym. Powiększony znacznie i przekształcony w okazałą trójskrzydłową rezydencję wczesnobarokową przed rokiem 1630 przez biskupa krakowskiego Marcina Szyszkowskiego. W 1644 r. zamek przeszedł w ręce Opalińskich z Bnina herbu Łodzia. Od początku XIX wieku do 1945 roku zamek był własnością Potockich. Po zniszczeniach, jakim zamek uległ podczas II wojny światowej, obiekt odbudowano w drugiej połowie XX wieku przywracając mu wygląd wczesnobarokowy. Obecnie zamek należy do Skarbu Państwa. W 2000 r. otwarto ekspozyturę Krakowskiego Archiwum Państwowego. 
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętej Katarzyny, wzmiankowany 1325-1327. Obecny zbudowany w XVII w. (zaczęty 1633 przez Mikołaja Szyszkowskiego, biskupa warmińskiego, ukończony przez Łukasza Opalińskiego, podskarbiego poznańskiego).
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w dziewiątej przesyłce było:
- mapa,
- breloczek,
- przypinka PIN z herbem - 3858 w kolekcji !!!
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka jest od Urzędu Gminy Wielka Wieś - gmina wiejska w powiecie krakowskim województwo małopolskie. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krakowskim. Siedziba gminy to Szyce.
 
 
Tereny gminy położone są na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej (częściowo na Wyżynie Olkuskiej, a częściowo w Rowie Krzeszowickim) i wchodzą w skład pięknego krajobrazowo i wartościowego przyrodniczo i geologicznie obszaru Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie oraz Ojcowskiego Parku Narodowego. Liczne ostańce i inne skały, głębokie wąwozy, krasowe źródła, jaskinie i odkryte punkty widokowe na wzniesieniach stanowią o dużych walorach krajobrazowych gminy. Znajduje się tu wiele skał udostępnionych do wspinaczki skałkowej. Na terenie gminy znajdują się takie atrakcje turystyczne, jak: 
 
* Dolina Prądnika, 
* Dolina Kluczwody z Skałą Zamczysko z resztkami dawnego zamku, 
* Dolina Będkowska, 
* Jaskinia Wierzchowska Górna, 
* Rezerwat przyrody Dolina Kluczwody,
* 26 pomników przyrody,
 
Przez gminę przebiegają liczne szlaki turystyki pieszej i rowerowej umożliwiające zwiedzenie atrakcyjnych turystycznie miejsc.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W dziesiątej i ostatniej przesyłce znalazłem:
- mapa gminy,
- list,
- paski do zaznaczania,
- magnes na lodówkę,
- kalendarzyk,
- długopis,
- przypinka PIN z herbem - 3859 w kolekcji !!!
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).