poniedziałek, 12 lipca 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek/paczek, pasmo niepowodzeń "To nie koniec świata", to solidy kopniak (wiadomo gdzie) aby się nie poddawać i iść dalej (w tym wizyta pocztex-u) - wpis numer 959

Dziś mamy 12 lipca 2021 rok. HALO 👋 HALO 👋 HALO 👋 Właśnie w tej chwili melduje się przed Wami nowy gadżetowy wpis o numerze w ewidencji bloga 959 👌 Mam nadzieje, że ten tydzień będzie dla mnie o niebo lepszy niż ten poprzedni - więcej o nim dowiecie się poniżej 😞😟 Na pewno może o tym wskazywać pojawienie się kilku nowych pozytywów z samego rana 😍😍 To co nie będę dalej przedłużał, odpalamy kolejne streszczenie mojego mini gadżetowego serialu "Łukasz w krainie gadżetów" a następnie czeka na nas uczta gadżetowa i nie tylko 😁😁
 
Od samego poniedziałkowego poranka Łukasz otrzymuje kilka negatywnych próśb o gadżety. Żeby było mało tego samego dnia chłopak znajduje w skrzynce wśród przesyłek list z dziurą na odwrocie (przypinka niestety wypadła). W kolejnych dniach również komplikują się sprawy ze wspólnym wyjazdem do rodziny na wieś - w ostateczności chłopak jedzie sam, gdzie wybiera się do lasu na jagody. W piątek natomiast Łukasz umawia się z braćmi ciotecznymi na rower. Niestety wyprawę przerywają ciemne chmury oraz burza - zamiast rowerem chłopak wraca do domu nocnym autobusem. W niedziele natomiast też komplikuje się umówiony wcześniej wyjazd - dlatego Łukasz wybiera się na niego sam. Więc jak widać nie ma co sobie planować, trzeba przez życie iść na spontana - dobrze że chociaż bułeczki z jagodami wyszły PRAWDA ?
 

To nie koniec świata - polski serial obyczajowy, emitowany od 8 września 2013 do 29 maja 2014 na antenie stacji Polsat. Okres zdjęciowy pierwszej serii rozpoczął się 23 lipca 2013, a drugiej 14 stycznia 2014. Zdjęcia kręcone były w Warszawie, Białej Podlaskiej oraz w Uroczysku Zaborek niedaleko Janowa Podlaskiego. 22 maja 2014 telewizja Polsat poinformowała, że serial zakończy się na drugiej serii. Powodem tej decyzji są niezadowalające wyniki oglądalności serialu. Historia Pawła (Krystian Wieczorek) - warszawskiego amanta i menedżera piłkarskiego, który traci pracę. Postanawia przeprowadzić się do Białej Podlaskiej, bo tam ma odziedziczony po dziadku dom. Chce go sprzedać, ale okazuje się, że połowę budynku zajmuje Anka (Karolina Gorczyca), dziewczyna kochająca naturę i pracę z dziećmi, która w dniu swojego ślubu uciekła sprzed ołtarza. Relacje Anki i Pawła na początku nie są dobre, bo oboje są z zupełnie innych światów, ale potem zmieniają się w gorące uczucie.
 

Z obsady aktorskiej serialu "To nie koniec świata" posiadam autografy od:
Krystian Wieczorek (Paweł Anuszkiewicz), Karolina Gorczyca (Anka Szostakowska), Magdalena Lamparska (Ulka, przyjaciółka Anki), Eryk Lubos (Darek Rudzki, chłopak Ulki), Artur Dziurman (Kazimierz Szostakowski), Ś.P. Paweł Królikowski (Burmistrz Władysław Pietrzyk), Marek Siudym (Maciej, pracownik klubu), Klaudia Halejcio (Monika Lauks), Ada Fijał (Kamila), Kamil Kula (Artur), Piotr Stramowski (doktor Adam Tomczyński), Marek Kaliszuk (policjant Jacek Kotek), Anna Karczmarczyk (Blanka),
 
 
PS: W tym paśmie niepowodzeń z tamtego tygodnia chociaż jeżeli chodzi o nowe komentarze to chciałbym widzieć dużą ich ilość od Was - dacię radę 😬😬
 
 
Pierwsza paczka kurierska jest od Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A.
(ZPAS S.A.).
Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. (ul. Przygórze 209, 57-431 Wolibórz) - jest to producent rozwiązań dla branż teleinformatcznej i energetycznej. ZPAS Group działa zgodnie z filozofią utrzymania wypracowanej przez prawie 50 lat swojej działalności opinii godnego zaufania partnera, dostarczającego swoim klientom produkty o najwyższej jakości, krótkim terminie realizacji i na poziomie korzystnych cen. Grupa to nie tylko produkty o najwyższej jakości, odpowiadające wymaganiom w zakresie nowoczesnych technologii high-tech. To również sztab wykwalifikowanych ludzi, zapewniający pomoc techniczną oraz doradztwo podczas wyboru produktów. Po więcej informacji na temat firmy zapraszam do odwiedzenia strony internetowej oraz fanpage'a.
 

A w pierwszej paczce kurierskiej było można znaleźć:
 - duży kalendarz,
- torba z materiału,
- puzzle,
- notes,
- mały jeżeli chodzi o kształt pendrive 16 GB,
- koszulka M,
- torba papierowa,
- 3 długopisy,
 

Druga
przesyłka pochodzi od pewnego nadawcy.
Artur Dziurman - polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i głosowy, także reżyser. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Absolwent PWST w Krakowie (1987). W latach 1987-1989 aktor krakowskiego Teatru Bagatela, a od września 1989 Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Prezes Zarządu Fundacji ITAN Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego w Krakowie. Od 5-19 września 2014 brał udział w drugiej emitowanej przez telewizję Polsat edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną była Walerija Żurawlewa. Z programu odpadli w trzecim odcinku, zajmując 10. miejsce.
 

Ada Fijał - polska aktorka i osobowość medialna. Choć dwukrotnie uczestniczyła w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz wydała solowy album, nie określa się jako piosenkarka. W 2019 pojawiła się na okładce magazynu dla mężczyzn „Playboy”. Ukończyła I LO im. B. Nowodworskiego w Krakowie. Jest absolwentką krakowskiej PWST (2002) i stomatologii Collegium Medicum UJ w Krakowie (2000). W teatrze debiutowała w 2002. 9 października 2004 wystąpiła premierowo w teatrze Fundacja Starego Teatru, odgrywając rolę Klary w spektaklu Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę. Współpracowała z Fundacją Starego Teatru w Krakowie (2004–2005) i z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (2006-2007). latach 2012–2013 razem z Joanną Horodyńską prowadziła program Polsat Café Gwiazdy na dywaniku. Z programu odeszła po zakończeniu wiosennego sezonu 2013. W 2014 odebrała nagrodę „Gwiazda stylu” w plebiscycie Plejada Top Ten. Od 6 marca do 24 kwietnia 2015 brała udział w trzeciej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, jej partnerem tanecznym był Krzysztof Hulboj. W 2016 była nominowana do zdobycia statuetki Plejady w kategorii „Gwiazda sieci” podczas Wielkiej Gali Gwiazd Plejady. Od jesieni 2018 prowadziła program Stylowa Odnowa w TVN Style, a od lata 2019 zasiada w jury programu Shopping Queen dla Polsat Café.
 
W drugiej przesyłce znalazłem:
- dwa zdjęcia z autografami od: Artura Dziurmana i Ady Fijał,
 

Trzecia przesyłka jest od przyjaciela bloga Piotra.
A w trzeciej przesyłce od Piotra było:
- 10 przypinek PIN (w tym 6 na igle) - od 4184 do 4193 w kolekcji !!!
 

!!! Dzięki Piotr za uzupełnienie mojej kolekcji - pozdrawiam 👋 !!!
 
Czwarta przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Anny.
Matylda Damięcka - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, karykaturzystka. Matylda Damięcka pochodzi z rodziny aktorskiej z przedwojennymi tradycjami. Aktorami byli jej dziadkowie Dobiesław i Irena z Górskich Damięccy. Jej rodzice Maciej i Joanna Damięccy oraz brat Mateusz także są aktorami. Zawód aktora uprawiają również stryj Matyldy Damian oraz jej stryjeczny brat Grzegorz. Matylda Damięcka zadebiutowała w 1995 w spektaklu telewizyjnym pt. Różany zamek reżyserii Wojciecha Molskiego, wcielając się w rolę Jutrzenki. Grała również na deskach warszawskich teatrów: Teatr Nowy w Warszawie, Akademia Teatralna w Warszawie, Teatr Kamienica, Teatr Scena Prezentacje w Warszawie, Teatr Druga Strefa w Warszawie, a także w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego oraz w Grupie Dochodzeniowej.
 

Maria Niklińska - polska aktorka i piosenkarka. Jest córką dziennikarki Jolanty Fajkowskiej. W 2002 ukończyła LXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. W 2006 roku została absolwentką Warszawskiej Akademii Teatralnej. Studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku. Debiut aktorski zaliczyła rolą Es-toch w Tajemnicy Sagali. Występowała w serialach: Klan (jako Agata Wilczyńska), Pierwsza miłość (jako Jagoda Borawska), Na dobre i na złe czy Kryminalni. Jej debiutem filmowym była rola Żywii w Starej baśni Jerzego Hoffmana. Zagrała również Tosię w filmie Ja wam pokażę!. Grała w spektaklu Imieniny w reż. Aleksandry Koniecznej w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz spektaklu impresaryjnym Tiramisu. Zagrała też Ofelię w spektaklu Hamlet 44 w reż. Pawła Passiniego, zrealizowanym dla uczczenia 64. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Grała Anielę w Ślubach panieńskich w reż. Jan Englerta w Teatrze Narodowym, występowała też w spektaklu Odejścia Václava Havla w reż. Izabelli Cywińskiej, wystawianym w warszawskim Teatrze Ateneum. Od 14 lutego 2010 grała w spektaklu Pamiętnik cnotliwego rozpustnika (reż. Emilian Kamiński), wystawianym w Teatrze Kamienica. W Teatrze Capitol występuje w spektaklu Carmen, czyli sztuka na 10 telefonów komórkowych.
 
W czwartej przesyłce było:
- dwa zdjęcia z autografami od: Matyldy Damięckiej i Marii Niklińskiej,
 

Piąta przesyłka jest od pewnego polskiego muzeum.
A w piątej przesyłce znalazłem:
- folder reklamowy,
- notes,
- 2 zakładki do książki,
- podkładka pod napój,
- smyczka,
- jo-jo,
- magnes na lodówkę,
- ołówek,
- długopis,
- button,
 

Szósta przesyłka pochodzi od Urzędu Miasta Bielawa - miasto i gmina w Polsce, w województwie dolnośląskim, powiat dzierżoniowski. Bielawa położona jest na Przedgórzu Sudeckim, u podnóża Gór Sowich. Rozciąga się na długości 9 kilometrów wzdłuż potoku Bielawica (niem. Biele), na wysokości 275–450 m n.p.m. Historycznie leży na Dolnym Śląsku.
 
 
Bielawa to kraina ciszy, spokoju i malowniczych krajobrazów. Jako miasto budzi emocje zarówno wśród tych, którzy tu mieszkają, pracują lub uczą się, jak również wśród tych, którzy ją odwiedzają. Matka natura postanowiła połączyć tu dwa żywioły - góry i wodę. Miasto położone jest bowiem na wysokości od 280 do 345 m.n.p.m., a jego podstawowym atutem jest usytuowanie u podnóża najstarszych gór Europy - Gór Sowich. Cztery główne szlaki turystyczne przebiegają m.in. po ośmiu tysiącach hektarów Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Oprócz tego, w Bielawie znajduje się prawdopodobnie najpiękniej położony w Polsce akwen wodny o powierzchni blisko 24 hektarów - jezioro bielawskie. Atrakcje architektury oraz szlaki turystyczne, trasy biegowe, basen i wyciągi narciarskie w samym mieście oraz w Górach Sowich stwarzają możliwość rodzinnego wypoczynku przez cały rok.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W szóstej przesyłce było można znaleźć:
- pocztówka,
- fajny breloczek w kształcie roweru,
- przypinka PIN z logotypem - 4194 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka jest od Urzędu Miasta Świnoujście - miasto na prawach powiatu, uzdrowisko w północno-zachodnim krańcu Polski, najdalej wysunięte na północny zachód miasto w kraju, w województwie zachodniopomorskim z portem morskim i kąpieliskiem, położone nad cieśniną Świną oraz nad Morzem Bałtyckim, jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) wyspach i wysepkach.
 

W Świnoujściu z roku na rok widać, jak z rzeszy wczasowiczów oddających się wyłącznie plażowemu lenistwu, coraz więcej z nich przemierza rowerowe ścieżki, wędruje licznymi, pieszymi szlakami czy próbuje swych sił w różnych formach sportów wodnych.  Na urlopie wreszcie mamy czas na to, na co często go nam brakuje w codziennym zabieganiu w rodzinnych miejscowościach. A Świnoujście aktywnemu wypoczynkowi sprzyja pod wieloma względami, jak mało która polska miejscowość wypoczynkowa. 
 
Z uwagi na niezwykłe położenie geograficzne i zróżnicowane formy terenu, oferuje doskonałe warunki dla całego wachlarza rodzajów turystyki, sportu i rekreacji. Morskie wody Zatoki Pomorskiej, śródlądowy akwen Zalewu Szczecińskiego, rozlewiska Starej Świny otoczone lasami, jeziorka, wysepki, plaże, płaskie leśne dukty, wysokie morenowe wzniesienia, fauna i flora okolicznych rezerwatów przyrody i Wolińskiego Parku Narodowego.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w siódmej przesyłce znalazłem:
- 8 przypinek PIN (siedem takich samych z herbem i jedna z logotypem) - 4195 i 4196 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje bardzo za przesyłkę jednemu pracownikowi tego urzędu 😉 Nie ukrywam że PIN miasta Świnoujście było mi kiedyś ciężko otrzymać - na szczęście jak widać teraz się udało !!!

Ósma przesyłka pochodzi od pewnej polskiej gminy.
W ósmej przesyłce była:
- dziura w kopercie (chyba można wywnioskować, że urząd chciał mi podarować przypinkę PIN - ale podczas wysyłki zagubiła się😢😪😭),
 

Dziewiąta
przesyłka jest od Urzędu Gminy Szreńsk - 
gmina wiejska w województwie mazowieckim, powiat mławski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie ciechanowskim. Siedziba gminy to Szreńsk.
 
 
Zamek w Szreńsku - późnogotycki (tzw. „gotyk mazowiecki” lub renesansowy) zamek na planie regularnym, wyposażony w cztery baszty lub basteje i część mieszkalną, położony pośród mokradeł na północny wschód od miejscowości. Wybudowany w I połowie XVI w. przez Feliksa Szreńskiego, po jego śmierci w 1554 roku przeszedł wraz ze Szreńskiem na własność biskupa płockiego Andrzeja Noskowskiego. W czasie potopu szwedzkiego zajęty przez wojska szwedzkie i obsadzony szwedzkim garnizonem. W czasach potopu na zamku kilkakrotnie zatrzymał się król Karol X Gustaw, dokonując przed bitwą warszawską przeglądu wojsk. W 1656 na tydzień przed bitwą warszawską dotarł do Szreńska z piechotą elektor brandenburski i książę pruski Fryderyk Wilhelm. W 1734 w czasie wojny o sukcesję króla Stanisława Leszczyńskiego zajęty i splądrowany przez wojska rosyjskie - na zamku zimowali Kozacy.
 
Podczas konfederacji barskiej w latach 1769-1771 zamek stanowił bazę sił konfederackich pod dowództwem marszałka wyszogrodzkiego konfederacji barskiej Józefa Sawy-Calińskiego, który 17 lutego 1770 obronił się tu przed wojskami rosyjskimi pod wodzą pułkownika C.F. Wachtmeistra. W rok później Józef Sawa-Caliński ranny w bitwie z wojskami rosyjskimi pod dowództwem majora Salomona pod Szreńskiem 26 kwietnia 1771 dostał się do niewoli rosyjskiej. 14-15 marca 1794 brygada generała Antoniego Madalińskiego (który służył podczas konfederacji barskiej w oddziale Józefa Sawy-Calińskiego, m.in. stacjonując w szreńskim zamku) zniosła posterunek pruskich huzarów na zamku w Szreńsku. Po III rozbiorze zamek znalazł się w zaborze pruskim i stał się własnością Karla Ludwiga Erharda Knoblocha, który rozebrał mury i baszty - przebudowując część mieszkalną zamku (tzw. dom mniejszy) na klasycystyczny pałac, m.in. dobudowując drugi trakt. Pałac przetrwał do 1945, kiedy to po upaństwowieniu, eksploatowany jako szkoła, spłonął w 1948. Nieodbudowany, pozostaje w ruinie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- kalendarz potrójny na ścianę,
- kalendarz książkowy,
- długopis,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnego zagranicznego miasta na świecie.
W dziesiątej przesyłce znalazłem:
- gazeta,
- mapa,
- list,
- 10 naklejek,
- 4 takie same przypinki PIN w kształcie serduszek (jedna zasila kolekcję a pozostałe trzy wędrują na wymianę) - 4197 w kolekcji !!!
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).

6 komentarzy: