poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Poniedziałkowe - 10 przesyłek, paczek, można być królową życia, królami nieśmiertelnych przebojów jak i królem gadżetów - sam siebie mianowałem ooo... (w tym wizyta kuriera) - wpis numer 945

Dziś mamy 12 kwietnia 2021 rok. Witajcie serdecznie na moim blogu 😍 W to poniedziałkowe popołudnie tak na rozpoczęcie tygodnia mam dla Was nową dawkę przesyłek i paczek do zaprezentowania - o tym więcej już za chwilę... W ubiegłą środę miałem trochę roboty informatycznej. Postanowiłem na nowo przywrócić ustawienia swojego komputera do tych początkowych i wgrać na nowo Windowsa - to czekanie od 0 do 100 % tragedia jak dla mnie 😤😤 Żeby było śmieszniej po pierwszy resecie gdzieś/coś musiałem zmienić w ustawieniach (wiadomo ja tylko pociągnął) i się spierniczyło - operację musiałem jeszcze raz powtórzyć 😵😫😵 Mój komputer może nie jest pierwszej nowości to po takim procesie widocznie przyspieszył (czasami nie powiem zdarzało mu się trochę przymulić - teraz śmiga).
 
NIEZAPOMNIANE PRZEBOJE:
Kto z nas nie lubi słuchać dobrego bitu. Ze znanych gatunków muzyki typu: pop, hip hop, techno, klasyczna, disco polo, dance, classic, soul, metal itp. każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Sam nie mam swojego ulubionego gatunku muzycznego. Po prostu lubię wiele piosenek z różnych gatunków - musi ona wpaść w ucho i mi się spodobać 😉 Są też takie piosenki, które nikt nie słucha a każdy zna ich teksty 😎 Dlatego też postanowiłem przygotować dla Was kolejną muzyczną grupę autografów 😮😮
 
A oto grupa autografów od największych polskich piosenkarzy:
 Wojciech Gąsowski, Halina Frąckowiak, Edyta Geppert, Edward Hulewicz, Seweryn Krajewski, Alicja Majewska, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Izabela Trojanowska,
 

Z ŻYCIA KOLEKCJONERA:
Za namową kolegi kolekcjonera Daniela postanowiłem w końcu po raz drugi uporządkować kolekcję przypinek PIN. Od ostatnich porządków jakiś czas minął, dużo nowych wpinek doszło i zrobił się trochę duży bałagan. Jak widać po zdjęciu zakupiłem już sobie nowe tablice, gdzie przypinki będę przybijał. Wcześniej posegregowane wpinki będę wrzucał do woreczków oraz wykreślał z listy gdzie sobie wydrukowałem wszystkie nazw: województw/powiatów/miast/gmin.
 
Na pytanie, czy chce mi się tak bawić - chce, bo należę do takich osób, które lubią mieć obok siebie porządek. Chciałbym także zorientować się jaki procent polskich przypinek z herbem posiadam.


 PS: Pamiętajcie, że każdy nowy komentarz to nagroda dla twórcy bloga i motywacja do dalszej pracy od widzów😃
 
 
Pierwsza paczka kurierska jest od firmy z branży producentów rolet okiennych.
A w pierwszej paczce kurierskiej znalazłem:
- koszulka L,
- skrobaczka do okien z rękawem,
- mała torebka podróżna,
- zestaw barmański w drewnianym etui (poprawcie mnie jakbym się mylił),
- 4 długopisy,
 

Druga przesyłka pochodzi od przyjaciółki bloga Veroniki.
Dagmara Kaźmierska - polska celebrytka. Karierę w show biznesie rozpoczęła w 2016 roku, gdy zaczęła występować w reality show Królowe życia. Program pokazuje życie zamożnych i przedsiębiorczych bohaterów, którzy osiągnęli sukces w lokalnym środowisku i żyją pławiąc się w luksusach. Kamery rejestrują codzienne życie barwnych i przebojowych bohaterów, którzy u jednych wzbudzają sympatię i podziw, a u innych falę zazdrości i krytyki. Dagmara jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych uczestniczek hitowego show. Pojawia się tam jako charyzmatyczna właścicielka butiku z Kłodzka, która wróciła do kraju po latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych. Widzowie pokochali szczerą, ekscentryczną i przedsiębiorczą gwiazdę, często pokazującą, że ma też dobre serce i jest wrażliwa na niedolę innych. Dagmara ma tysiące fanów, którzy mocno jej kibicują. W 2018 roku była bohaterką programu Made in Maroko. Dzięki popularności, jaką przyniosły jej Królowe życia, celebrytka otrzymała możliwość zagrania epizodycznej roli w filmie Patryka Vegi pt. Kobiety mafii 2. Kaźmierska aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, umieszczając tam zdjęcia ze swojego życia prywatnego. Chętnie też pojawia się na imprezach branżowych i pozuje na ściankach.
 

Seweryn Krajewski -  polski kompozytor, piosenkarz, multiinstrumentalista oraz były lider zespołu Czerwone Gitary, urodził się w Nowej Soli. Dzieciństwo spędził jednak na Pomorzu, gdzie w 1949 roku przeprowadził się z rodziną - do Sopotu. Jest absolwentem klasy skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej i Liceum Muzycznego w Gdańsku, do którego uczęszczał od 1961 roku, grając na gitarze i śpiewając w czasie nauki w zespołach Błękitni oraz Złote Struny. Kompozytor popularnych piosenek rozrywkowych, m.in.: „Nie zadzieraj nosa”, „Barwy jesieni”, „Stracić kogoś”, „Dzień jeden w roku”, „Takie ładne oczy”, „Anna Maria”, „Gondolierzy znad Wisły”, „Szary kolor twoich oczu”, „Tak bardzo się starałem”, „Dozwolone od lat 18”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Ciągle pada”, „Słowo jedyne - Ty”, „Mam dobry dzień”, „Trzecia miłość żagle”, „Niebo z moich stron”, „Remedium”, „Ludzkie gadanie”, „Nie spoczniemy”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Wielka miłość”, „Kiedy mnie już nie będzie”, „Nie jesteś sama” i „Chodź, przytul, przebacz”.
 
W drugiej przesyłce były:
- 2 zdjęcia z autografami od: Dagmary Kaźmierskiej oraz Seweryna Krajewskiego,
 

Trzecia koperta jest od Posła na Sejm RP Franciszka Sterczewskiego.
Franciszek Sterczewski - polski aktywista miejski i polityk, poseł na Sejm IX kadencji (od 2019). Z wykształcenia jest inżynierem architektem, w 2014 ukończył studia inżynierskie na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Był zawodowo związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, gdzie pracował jako koordynator ds. strategii rozwoju. Brał udział w protestach przeciwko odbudowie Zamku Królewskiego w Poznaniu, którego projektowana forma budziła kontrowersje. W lipcu 2017 przejął organizację protestów w obronie niezawisłości sądów, kontynuowanych i rozwiniętych pod nazwą Łańcuch Światła. W 2019 współorganizował Protest z Wykrzyknikiem na poznańskim placu Wolności, akcję mającą na celu udzielenie wsparcia uczestnikom strajku nauczycieli w Polsce w 2019. W 2019 wszedł w skład rady osiedla Święty Łazarz w Poznaniu, został też członkiem zarządu osiedla. W wyborach parlamentarnych w 2019 został wybrany do Sejmu z okręgu poznańskiego, startując z ostatniego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej jako kandydat bezpartyjny. Uzyskał 25 060 głosów, co stanowiło trzeci wynik na liście, której przypadło pięć mandatów w tym okręgu.
 

A w trzeciej przesyłce było:
- 2 pocztówki (jedna z podpisem Pana Posła),
- 2 wizytówki,
 

!!! Dziękuje bardzo za pocztówkę z podpisem oraz wsparcie mojej kolekcji !!!

Czwarta przesyłka pochodzi od Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.
Instytut Pamięci Narodowej - został powołany 19 stycznia 1999r. na mocy ustawy z dnia 18 grudnia 1998r. W ramach Instytutu działają: Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Biuro Lustracyjne, Archiwum IPN, Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa, Biuro Poszukiwań i Identyfikacji, Biuro Edukacji Narodowej czy Biuro Badań Historycznych. Do zadań Instytutu należy gromadzenie i zarządzanie dokumentami organów bezpieczeństwa państwa, sporządzonymi od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r., prowadzenie śledztw w sprawie zbrodni nazistowskich i komunistycznych, w tym zbrodni popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości, popełnionych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Inne ważne zadania Instytutu, to prowadzenie badań naukowych oraz działalność w zakresie edukacji publicznej. Ustawowym zadaniem IPN jest również poszukiwanie miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Państwa Polskiego, poległych w walce z systemem totalitarnym lub wskutek represji totalitarnych i czystek etnicznych w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Ponadto IPN ma za zadanie prowadzenie działalności związanej z upamiętnianiem historycznych wydarzeń, miejsc i postaci w dziejach walk i męczeństwa narodu polskiego w kraju i zagranicą oraz miejsc walki i męczeństwa innych narodów na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od 8 listopada 1917 r. do 31 lipca 1990 r. Ustawa o IPN przewiduje udostępnianie dokumentów zgromadzonych w archiwach służb specjalnych PRL osobom, o których organy bezpieczeństwa państwa zbierały informacje na podstawie celowo gromadzonych danych, w tym w sposób tajny.


W czwartej przesyłce znalazłem: 
- 9 zakładek na magnesie,
- długopis,
- 6 przypinek PIN - od 4061 do 4066 w kolekcji !!!
 

Piąta
przesyłka jest od przyjaciela bloga Daniela, z którym to kilka tygodni temu wymieniliśmy się swoimi okazami w kolekcjach.
A w piątej przesyłce było:
- 11 przypinek PIN z herbami - od 4067 do 4078 w kolekcji !!!
 

!!! Dziękuje Daniel za kolejną naszą udaną wymianę 😉 !!!

Szósta przesyłka pochodzi od Starostwa Powiatowego w Trzebnicy - powiat istniejący w latach 1946-1975 w Polsce (w północno-wschodniej części województwa wrocławskiego). Jego siedzibą jest miasto Trzebnica. Utworzony na nowo w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej w (w północno-wschodniej części województwa dolnośląskiego). Graniczy z powiatami: milickim, oleśnickim, średzkim, górowskim, wołowskim, wrocławskim, rawickim oraz z Wrocławiem (miasto na prawach powiatu). Przez powiat przebiega droga ekspresowa S5 i droga krajowa nr 15. W skład powiatu wchodzą: miasta: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Żmigród, Prusice oraz gminy: Wisznica Mała i Zawonia.


Na terenach Powiatu Trzebnickiego warto odwiedzić między innymi:
* Bazylika i sanktuarium św. Jadwigi - miejsce spoczynku Henryka I Brodatego i Jadwigi Śląskiej: kościół parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja i św. Jadwigi, z lat 1203-1240, w latach 1268-1269, 1740-85, klasztor, z lat 1697-1726,
* Folwark klasztorny, XVIII- początek XX: dwadzieścia budynków mieszkalnych i gospodarczych, ogrodzenie murowane, 
* Kościół pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła, z XIII w., przebudowany w latach 1845-1855, ul. Drzymały 1, wieża z XV w.,
* Dom, ul. Henryka Brodatego 1, z XVII/XVIII w.,
* Plebania, obecnie dom, ul. Jana Pawła II 3 (d. Henryka Brodatego 2), z ok. 1700 r., przebudowana początku XX w.,
* Dawny hotel „Zdrój Jadwigi”, ul. Leśna 1, z 1888 r.,
* Zespół pensjonatu, ul. Oleśnicka 16/18, z 1890-XX w.: pensjonat „Zamek przy Lesie Bukowym”, wozownia, studnia „Źródło Marii Karoliny”, park,
* Dom, Rynek 8, z końca XVIII w.,
* Szkoła, ul. Stawowa 1, z 1902 r., 
* Pałacyk, ul. ks. Bochenka (dawna Wolności) 8, z końca XIX / XX w. z ogrodem, 
* Kościół Czternastu Świętych Wspomożycieli,
* Cmentarz żydowski,
* Ratusz,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W szóstej przesyłce była: 
- przypinka PIN z herbem - 4079 w kolekcji !!!
 

Siódma
przesyłka jest od Urzędu Miasta Radzionków - miasto w południowej Polsce, województwo śląskie, powiat tarnogórski. Radzionków leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie historycznego Górnego Śląska. Pod względem geologicznym miasto położone jest na garbie Tarnogórskim.
 

Atrakcje w Radzionkowie:
W Radzionkowie znajduje się unikatowe w Polsce Muzeum Chleba (ul. Nałkowskiej 5) - prywatne ciekawe muzeum, w którym można nie tylko zobaczyć stare sprzęty i urządzenia, ale również samodzielnie upiec bułeczkę lub małą chałkę. Podobne Muzeum Chleba istnieje w Ustce. Od niedawna w Radzionkowie działa też ośrodek Riding Club (ul. Anieli Krzywoń 1) - ośrodek konny, a ponadto hotel. Odbywają się tu ciekawe wydarzenia, m.in. Zawody Jeździeckie, Strong Man i tym podobne.

Ciekawym miejscem w Radzionkowie jest Księża Góra, ul. Księżogórska - najwyższe wzniesienie na Garbie Tarnogórskim (357 m n.p.m.). Na jej terenie w okresie międzywojennym powstał atrakcyjny park, z inicjatywy Jerzego Ziętka. Do dzisiaj mieszkańcom służy tutaj kąpielisko, jednak od 2010 roku teren ten jako MOSiR przeszedł gruntowną rewitalizację. Powstały piękne obiekty rekreacji sportowej, w tym kąpielisko, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej czy korty tenisowe. Ponadto na dzieci czekają atrakcyjne place zabaw, bezpłatny mini park linowy oraz siłownia na powietrzu. Są też ścieżki nordic walking i trasy rowerowe. Obok MOSiR bezpłatnie odwiedzić też można Śląski Ogród Botaniczny. Przy ulicy Nałkowskiej 51 znajduje się Mini Skansen Górniczy, w skład którego wchodzi kapliczka Św. Barbary oraz kilka urządzeń z istniejącej w tym miejscu Kopalni Powstańców Śląskich

Zabytki w Radzionkowie:
W Radzionkowie warto też zobaczyć zabytkowy kościół Św. Wojciecha (ul. Św. Wojciecha 48) - neogotycką świątynię z 1875 roku ze strzelistą wieżą. Wewnątrz znajdują się neogotyckie ołtarze, rzeźbione w drewnie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
A w siódmej przesyłce było:
- 4 składane mapy,
- 4 pocztówki,
- notes,
 

Ósma przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy w Doruchowie - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, powiat ostrzeszowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie kaliskim. Siedziba gminy to Doruchów. Obszar gminy wynosi 9933 ha, w tym 6479 ha użytków rolnych.
 
 
Do listy zabytków tej gminy należą: 
* Doruchów - Dom Katolicki i młyn z początku XX wieku, zespół kościelny z XIX w., 
* Mieleszówka - kapliczka betonowa budowana po 1945 roku, 
* Morawin - kapliczka betonowa budowana po 1945 roku, kościół parafialny budowany w latach 1931 - 1952, 
* Plugawice - dwór z parkiem z II połowy XIX wieku, 
* Rudniczysko - młyn wodny z 1928 roku (murowany), 
* Stara Kuźnica - dwór z początku X wieku i młyn z początku XX wieku, 
* Torzeniec - zespół dworski z początku XX wieku (dom zarządzający z XX w.) z resztkami sięgającego XVIII w. złożeń francuskich,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
 
W ósmej przesyłce było można znaleźć:
- list,
- przypinka PIN z herbem - 4080 w kolekcji !!!
 

Dziewiąta
przesyłka jest od Urzędu Gminy Niebylec - gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat strzyżowski. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie rzeszowskim. Siedziba gminy to Niebylec.

 
Na pytanie co warto zobaczyć w tej gminie - odpowiadam:
* Kościół pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego w Niebylcu, 
* Kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja w Połomii,
* Drewniany kościół w Lutczy pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP,
* Cerkiew pod wezwaniem Zaśnięcia NMP w Bliziance,
* Cerkiew pod wezwaniem Świętych Kosmy i Damiana w Gwoździance,
* Muzeum regionalne im. Juliana Przybosia w Gwoźnicy Górnej,
* Zagroda skansenowska Antoniego Błądzińskiego w Gwoźnicy Górnej,
* Dwór w Baryczce,
* Synagoga w Niebylcu,
* Zespół dworski w Niebylcu,
* Kościół parafialny pod wezwaniem świętego Antoniego Padewskiego w Gwoźnicy Górnej,
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w dziewiątej przesyłce było:
- mały notes,
- notes na lodówkę,
- breloczek,
- długopis,
 

Dziesiąta i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od pewnej firmy z branży hydraulicznej.
W dziesiątej i ostatniej na dziś przesyłce znalazłem:
- kalendarz potrójny,
- 4 ulotki,
- notes,
- 2 smyczki,
- długopis,
 

Na dziś to wszystko 😀 Kolejny gadżetowy wpis już wkrótce (obserwujcie bloga i inne moje profile społecznościowe).