Pierwsza paczka którą przyniósł mi kurier była przesyłka od firmy Big Info Monitor - Firma prowadzi Rejestr Dłużników BIG. Jako jedyny z BIG-ów działających w Polsce umożliwia także dostęp do baz Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich (6,1 mln informacji o zaległym zadłużeniu przedsiębiorców i konsumentów).
Stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy sektorem bankowym i pozostałymi sektorami gospodarki. Gromadzi i dostarcza wiarygodne informacje gospodarcze oraz udostępnia unikalne dane z sektora bankowego o wywiązywaniu się z zobowiązań finansowych. Wspiera procesy windykacyjne. Potwierdza wiarygodność finansową klientów i kontrahentów.
Polecam firmę Biuro Informacji Gospodarczej Info Monitor S.A. - Sprawdzaj kontrahentów, odzyskuj należności, potwierdzaj wiarygodność.
A w paczce było:
- piłeczka,
- smyczka,
- długopis,
- paczka miętówek,
- paczka miętówek w formie tabletek na obniżenie ryzyka,
Druga paczka od Gminy Stegna - Gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie elbląskim.
W gminie Stegna każdy znajdzie coś dla siebie:
- turyści którzy lubią aktywny wypoczynek zapraszam na: Szlaki piesze (Szlak żółty - "Jantarowy" i Szlak niebieski - "Nadwiślański"),
- turyści którzy lubią historię zapraszam do: Przekopu Wisły (Najważniejszą XIX-wieczną inwestycją w rejonie Stegny było wykonanie przekopu Wisły. Liczne i groźne powodzie, jakie w tym stuleciu nawiedzały wszystkie części Żuław doprowadziły do akcji regulacji Wisły), Domy Podcienione (Dom podcieniowy – typ dużych wiejskich budynków mieszkalnych, z charakterystycznym wielosłupowym podcieniem wysuniętym przed zasadniczą część budynku), Żuławska Kolej Dojazdowa, Stacja Pomp w Rybinie - Chłodniewo i Osłonce, Śluza "Gdańska Głowa" w Żuławkach i Wiatrak "Kożlak" w Drewnicy,
- turyści którzy lubią spędzić czas kulturowo zapraszam obejrzenia: Kościoła świętego Jakuba w Niedżwiedzicy, Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Żuławkach i Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie.
Gmina posiada też cztery plaże takie jak: plaża w Mikoszewie, plaża w Jantarze, pplaża w Junoszynie i plaża w Stegnie, jest jeszcze bogata oferta noclegowa (hotele/pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, campingi oraz agroturystyka) gdzie można posmakować kuchni regionalnej.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w kopercie była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
Trzecia paczka od Urząd Miejski w Michałowie - Michałowo zajmuje środkowo-wschodnią część województwa podlaskiego. Pod względem powierzchni, jest jedną z największych w województwie. Wynosi ona 409,19 km2 (13,7% powierzchni powiatu białostockiego). Na obszarze gminy znajduje się 76 miejscowości, w tym 27 sołectw. Jej powierzchnia to blisko 410 km2. Gmina liczy 7332 mieszkańców, z czego 3271 żyje w stolicy gminy – Michałowie.
Najciekawszymi miejscami w Michałowie są: Zalew Siemianówka, Rezerwat przyrody Gorbacz, Jałówka, ruiny kościoła pw. Świętego Antoniego, Ruiny pałacu i park krajobrazowy w Hieronimowie, Kryta Plywalnia Na Fali, Bandarouskaja Hościounia, Prymacka Biesieda, Święto Grzyba, Pracownia Filmu, Dźwięku i Fotogtafii Michałowo "Niezbudka".
Miasto posiada szlaki turystyczne takie jak:
- Szlak Cerkwi Prawosławnych,
- Zielony szlak pieszy: Narewka – Waliły Stacja - liczy sobie 67 kilometrów i łączy Puszczę Białowieską z Puszczą Knyszyńską biegnąc obok zbiornika wodnego Siemianówka. Poza walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi ukazuje zabytkowe obiekty sakralne.
- Żółty szlak rowerowy ma w sumie 75 km i prowadzi przez najciekawsze miejsca gminy Michałowo. Rozpoczyna się w Królowym Moście należącym do gminy Gródek i kończy się w Jałówce. Z tej miejscowości można jednak udać się dalej. Wzdłuż doliny rzeki Świsłocz, poprzez Bobrowniki, Kruszyniany i Walitły, znów wrócimy do Królowego Mostu.
Miasto posiada też bogatą bazę noclegową i agroturystyczną.
W paczce była:
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
Czwarta paczka od firmy Składowski Spółka Jawna www.sklodowski.com.pl - Głównym przedmiotem działalności jest hurtowa sprzedaż: nawozów mineralnych, cementu, węgla, materiałów budowlanych, środków ochrony roślin, foli i sznurka, materiału siewnego kwalifikowanego i nawozów dolistnych.
Skłodowski Spółka Jawna posiada rozbudowaną sieć handlu detalicznego zajmującego się sprzedażą:
środków do produkcji rolniczej, środków higieny doju i pomieszczeń, pasz i premiksów, AGD i RTV, materiałów budowlanych i wykończeniowych, chemii domowej, materiałów biurowych, materiału siewnego kwalifikowanego, paliw i olejów, opału, systemów grzewczych, artykułów elektrycznych i oświetleniowych, artykułów sanitarnych, narzędzi spalinowych i elektrycznych, akcesoriów ogrodniczych, skuterów, rowerów i części zamiennych i części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych.
Skłodowski Spółka Jawna prowadzi również: skup i kontraktację płodów rolnych na rzecz młynów, olejarni i zakładów przetwórstwa spożywczego i usługi transportowe na terenie całego kraju.
SERDECZNIE POLECAM FIRMĘ :-)
A w kopercie był:
- długopis,
Piąta paczka od Urzędu Miasta i Gminy Wleń - Miasto leżące na Dolnym Śląsku, w województwie dolnośląskim, w powiecie lwóweckim, siedziba gminy miejsko - wiejskiej Wleń. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa jeleniogórskiego.
Miasto Wleń zachęca do: przejścia ścieżka św. Jadwigi Śląskiej, oraz zapoznania się z turystyką pieszą, turystyką rowerową turystyka raftingowa - pontonowa (Spływy Bobrem), turystyka konna (Stadniny koni).
Głównymi zabytkami miasta Wleń są miasto, cmentarz ewangelicki, cmentarz katolicki, ratusz, z XVIII w., dom, ul. Bohaterów Nysy 34, XVII w., 1890 r., willa, ul. Górska 1, z 1912 r., kamienica, ul. Kościelna 1, XIX/XX w., dom, ul. Kościelna 31, drewniany, z połowy XIX w., pałac książęcy, ul. Winiogórska 1, z XVI-XIX w., kościół pw. św. Mikołaja Biskupa, kościół pw. św. Jadwigi, pomnik Gołębiarki, zabytkowe kamieniczki, krzyże pokutne, zamek Wleński Gródek, kapliczka Matki Boskiej, budynek Sanatorium, pałac (Lenno) w Łupkach i zabytkowy tunel kolejowy.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
A w przesyłce było:
- 3 informatory,
- mała i duża pocztówka,
- list,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
Szósta paczka od Urzędu Gminy Pruszcz Gdański - Gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie gdańskim. Gmina w całości znajduje się w aglomeracji gdańskiej. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim.
W gminie Pruszcz Gdański zapraszam do zwiedzania: Hydrowęzła, Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego z 1367 r. i Cmentarza Żołnierzy Radzieckich.
SERDECZNIE ZAPRASZMA :-)
W paczce było:
- 3 informatory,
- ulotka,
- pocztówka,
- magnes z herbem Gminy Pruszcz Gdański,
Siódma paczka od Urzędu Gminy Trawniki - Gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie lubelskim.
Serdecznie polecam aby zapoznać się z zabytkami takimi jak: Cmentarz wojenny, Nadwieprzański Park Krajobrazowy, Kościół św. Stanisława Biskupa, Dwór w Struży i Kościół św. Judy Tadeusza.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W paczce było:
- 2 mapy,
- informator,
- płyta DVD - Gmina Trawniki,
- 7 pocztówek,
- list,
Ósma paczka od Urzędu Gminy Grodziczno - Gmina wiejska w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim. W latach 1975 - 1998 gmina położona była w województwie toruńskim. Siedziba gminy to Grodziczno.
Przez teren gminy przepływa rzeka Wel - największy lewobrzeżny dopływ Drwęcy. Bierze ona początek poza granicami byłego województwa toruńskiego, w okolicy wsi Jankowice u podnóża Wzgórz Dylewskich na wysokości 231 m n.p.m. Powierzchnia zlewni rzeki wynosi 799,1 km2 z czego jedynie 146,5 km2 leży w granicach byłego województwa toruńskiego (gmina Grodziczno i Nowe Miasto Lub.). Pozostała część zlewni położona jest na obszarze byłego województwa ciechanowskiego i olsztyńskiego. Wel w gminie Grodziczno płynie przez bardzo urozmaicony teren. Odzwierciedleniem tego jest występowanie odcinków rybackich charakterystycznych zarówno dla krainy pstrąga, lipienia, brzany i leszcza. Ogólnie na całej długości Welu stwierdzono występowanie 28 gatunków ryb i 2 gatunków raków. Na szczególną uwagę zasługują ryby wędrowne: węgorz, pstrąg potokowy, troć wędrowna. Na obszarze gminy Grodziczno znajduje się duża ilość jezior. Jest tu ponad 20 zbiorników o powierzchni powyżej i ha. Największymi jeziorami są: Kiełpińskie, Jakubowskie, Linowiec oraz Katlewskie. Trzy ostatnie są w stanie silnego zarastania. Jezioro Kiełpińskie zaliczane jest do najczystszych w okolicy, posiada II klasę czystości. Wysokie walory krajobrazowe (lasy porastające brzegi jeziora) oraz dobra jakość wód powodują, że w sezonie letnim nad jeziorem wypoczywają liczne grupy turystów. Ponad 37% obszaru gminy (57,65% km2) jest objęte różnymi formami ochrony przyrody. 41,8 km2 zajmuje park krajobrazowy, a 15,9 km2 obszar chronionego krajobrazu. Na terenie gminy częściowo położony jest Welski Park Krajobrazowy, ustanowiony w 1995 roku. Utworzono go przede wszystkim w celu ochrony rzeki Wel i jej doliny oraz jezior, przez które przepływa. Charakterystyczną cechą parku jest różnorodność cech środowiska przyrodniczego, ciekawy krajobraz oraz bogactwo flory i fauny. W fazie projektu jest utworzenie rezerwatu przyrody na przełomowym odcinku rzeki Wel zwanym "Piekiełkiem nad Wlą" (lub "Piekłem"). Przełomowy odcinek rzeki Wel ma długość 2 km, znajduje się w pobliżu siedziby byłego leśnictwa Straszewo. Rzeka ma tu charakter szumiącego potoku górskiego, cechuje się znacznym spadkiem, nieco krętym biegiem i kamienistym dnem. Na terenie projektowanego rezerwatu występuje kilkanaście gatunków chronionych, w tym objęte ochroną, m.in. kopytnik pospolity, marzanna wonna, konwalia majowa, kruszyna pospolita oraz ochroną ścisłą: pluskwica europejska, wawrzynek wilczełyko, kruszczyk szerokolistny, bluszcz pospolity, gnieznik leśny.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W paczce było:
- 3 informatory,
- 2 ulotki,
- mapka,
- zestaw pocztówek,
- pocztówka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
Dziewiąta paczka od Gminy Kaliska - Gmina położona w południowej części województwa pomorskiego na skraju Borów Tucholskich, w powiecie starogardzkim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie gdańskim. Siedziba gminy to Kaliska.
Co warto zobaczyć w Gminie Kaliska ?
Zabytki:
- Krytą strzechą chatę kociewską z 1885 r.w Piecach
- Neogotyckie kościoły poewangelickie w Kaliskach i Płocicznie- Kościół parafialny z charakterystyczną wieżą w Piecach
- Osiedle tartaczne w Kaliskach – drewniane domki robotnicze wybudowane w I połowie XX wieku dla pracowników tartaku
- Izbę pamięci Izydora Gulgowskiego w Iwicznie (etnografa, pisarza, współtwórcy Muzeum Kaszubskiego we Wdzydzach Kiszewskich)
- Gawrę kociewską przy Ośrodku Rozwoju i Integracji Sołectwa w Bartlu Wielkim
- Repliki polskich ogrodów ozdobnych przy Centrum Ogrodniczym „Frank-Raj” we Franku (rekonstrukcja historycznych oraz współczesnych ogrodów ozdobnych, palmiarnia oraz inne atrakcje) – więcej informacji: www.frank-raj.pl.
Rekreacja:
- Lasy bogate w runo leśne i zwierzynę łowną;
- Rzeka Wda oraz liczne jeziora zarówno do kąpieli, jak i uprawiania wędkarstwa – dziewięć z nich ma powierzchnię powyżej 6 ha, najpopularniejsze to: Trzechowskie, Kazubskie, Wygonin;
- Ośrodek Rozwoju i Integracji Sołectwa w Bartlu Wielkim – miejsca noclegowe dla grup zorganizowanych, drewniana gawra z paleniskiem – idealne miejsce do biesiadowania; w pobliżu Dydaktyczna Ścieżka Leśna „Bartlewianka”;
- Tereny sprzyjające uprawianiu turystyki rowerowej i konnej;
- Szlaki turystyczne: piesze (Izydora Gulgowskiego i fragmenty szlaków: Kociewskiego oraz Kręgów Kamiennych), wodny (szlak kajakowy Wdy), konny (Kociewie na 4 kopyta) oraz rowerowe: trasa starościńska, trasa starogardzka i trasa Kaliska; więcej informacji na temat szlaków: www.szlaki.kociewie.eu; www.rowery.kociewie.eu; www.konie.kociewie.eu;
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W przesyłce było:
- 2 informatory,
- mapka,
Dziesiąta paczka od Urzędu Miasta w Krotoszyn - Miasto w województwie wielkopolskim, na Wysoczyźnie Kaliskiej, siedziba powiatu krotoszyńskiego i gminy Krotoszyn.
Atrakcjami turystycznymi Krotoszyna są:
- Ratusz,
- Kościół Farny św. Jana Chrzciciela,- Kościół św. św. Fabiana i Sebastiana,
- Kościół św. Marii Magdaleny,
+ Barokowy Zespół Potrynitarski:
1. Kościół św. św. Piotra i Pawła,
2. Budynek poklasztorny,3. Park przy kościele,
+ Zespół Pałacowy:
1. Pałac Gałeckich,
2. Park krajobrazowy,
+ Zespół kościelny poewangelicki:
1. Kościół św. Andrzeja Boboli,
2. Dawna pastorówka,3. Dawny dom kantora,
- Krotoszanka - najstarszy zachowany dom w Krotoszynie z 2 poł. XVIII w.,
Atrakcjami kulturalnymi są:
- Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka,
- Kino "Przedwiośnie",
Atrakcjami sportowymi są:
- Centrum Sportu i Rekreacji "WODNIK"
- Kąpielisko,
- Jezioro Odrzykowskie,
Najpiękniejszą przyrodą w Krotoszynie jest rezerwaty przyrody: "Dąbrowa" (16,62 ha), "Dąbrowa Smoszew" (13,46 ha) oraz liczne pomniki przyrody, np. rezerwat florystyczny "Miejski Bór" (28,87 ha), gdzie można mile spędzić czas wolny.
SERDECZNIE ZAPRASZAM :-)
W paczce było:
- informator,
- zestaw pocztówek,
- 5 pocztówek,
- zakłada do książek,
- smyczka,
- żeton do wózka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!Jedenasta paczka od Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa - Dzielnica Bielany - Dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Przed wprowadzeniem nowego podziału administracyjnego Warszawy Bielany były częścią dzielnicy Żoliborz. Obecnie jedna z 18 dzielnic – jednostek pomocniczych m.st. Warszawy.
Dzielnicę Bielany najlepiej podziwiać podczas spacerów po szlakach (Na szlaku "Historyczne serce Bielan", Na szklaku "Majówka na Młocinach" i Na szlaku "Zielone płuca dzielnicy") oraz przy sportowym odpoczynku jaka jest jazda na rowerze po szlakach (Bielańskich szlakach rowerowych i Bielańskich ścieżkach rowerowych).
Atrakcjami turystycznymi Bielan są:
- Las Bielański – kompleks leśny o statusie rezerwatu, zlokalizowany na północ od ulicy Podleśnej
- Zespół klasztorny kamedułów na Bielanach – Jest położony w Lesie Bielańskim na Górze Polkowej, obok znajduje się punkt widokowy z piękną panoramą na Wisłę oraz grób Stanisława Staszica
- Cmentarz Żołnierzy Włoskich przy ulicy Marymonckiej 40
- Fort I ("Bielany") (relikty) i Fort II ("Wawrzyszew") – forty Twierdzy Warszawa z drugiej połowy XIX wieku.
Dzielnica Bielany posiada też wiele zielonych miejsc gdzie można odetchnąć zdrowym powietrzem od spalin samochodach np. w:
- Las Bielański,
- Las Nowa Warszawa (zwany także Lasem Młocińskim) i Las Młociny (zwany także Parkiem Młocińskim),
- Las im. Samuela Lindego,
- Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Dęby Młocińskie",
- Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy "Olszyna",
- Park przy Lesie Bielańskim,
- Stawy Brustmana,
- Stawy Kellera,
- Stawy Młocińskie,
- Łacha Potocka,
- Użytek ekologiczny "Przy Lesie Młocińskim" (położony przy Parku Młocińskim),
SERDECZNIE ZAPRASZAM do zatrzymania się na Bielanach w czasie pobytu w Warszawie :-)
A w paczce było:
- teczka,
- książka "Sport na Bielanach - Dawniej i Dziś",
- mapka dzielnicy Bielany,
- ulotka,
- 2 balony,
- długopis,
- maskotka kotek,
Dwunastą i ostatnią paczką na dziś jest przesyłka od Urzędu Gminy Sanok - Gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim.
Zabytkami Gminy Sanok są:
- Mrzygłód (To malownicze, dawne miasteczko, w którym czas się zatrzymał. Mrzygłód słynie z zespołu zabudowy, która oddaje w miniaturze układ średniowiecznego miasta),
- Zespół dworsko parkowy w Jurowcach (Dwór neoklasycystyczny z pierwszej połowy XIX wieku należący niegdyś do rodziny Słoneckich. Początkowo dwór był drewniany, natomiast jego kolejny właściciel na początku XX wieku przebudował go na murowany. Wokół dworu znajduje się zabytkowy park, a w jego pobliżu staw),
- Zespół dworsko parkowy w Pisarowcach (Dwór, wzniesiony wokoło połowy XIX wieku, prawdopodobnie przez Rylskich, na miejscu
starszego, wzmiankowanego w 1645 roku. W 1965 roku został zamieniony na szkołę. Przy dworze resztki parku krajobrazowego. Zachowane okazy starych drzew, klony, dęby oraz altana bukowa),
- Zespół dworsko parkowy w Markowcach ( Dwór Jachimowskich, wzniesiony na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego wieku, na miejscu starszego. Przy dworze resztki krajobrazowego parku z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego stulecia),
- Dwór, schrony, cmentarz,
Gmina Sanok to zapierające dech w piersiach pejzaże. To miejsce, gdzie pomimo XXI wieku, wciąż możemy znaleźć ciche zakątki, tak dalekie od powszechnej komercji. Cuda przyrody, dzikie i nieskażone cywilizacją miejsca, które gwarantują spokój są niewątpliwym atutem Gminy Sanok. Spacerując Doliną Sanu mamy szansę pooddychać świeżym powietrzem, a u podnóża gór Słonnych poczuć wiatr we włosach. Na południowych stokach Gór Słonnych, we wsi Bykowce znajduje się rezerwat przyrody „Polanki", utworzony w 1996 r. o powierzchni 191,94 ha.
Na terenie Gminy znajduje się Park Krajobrazowy Gór Słonnych Północna „Brama Bieszczad” oraz wzgórza Gór Słonnych ("Orli Kamień") oraz są dwa rezerwaty przyrody jak: Rezerwat Góry „Sobień” i Rezerwat „Prządki”.
A w przesyłce było:
- książka "Gmina Sanok przez cały rok",
- książka "Potencjał jest na wschodzie",
- mapka,
- torba z materiału,
- opaska odblaskowa,
- opaska na rękę,
- płyta DVD Gmina Sanok,
- przypinka,
- przypinka (PIN) kolejna do kolekcji !!!
A wy co dziś dostaliście ? ile mieliście paczek dziś ?