Strony

piątek, 31 sierpnia 2018

Czwartkowo/Piątkowe - 4 przesyłki/paczki, komu medal a kto chce odkrywać ciekawe regiony Polski ? - wpis numer 703

Dziś mamy 31 sierpnia 2018r. No i narobiło się 😒 - ostatni dzień tygodnia roboczo/gadżetowego, ostatni dzień sierpnia i ostatni dzień wakacji 😖 Już w najbliższy poniedziałek dzieci i nastolatki rozpoczął szkołę. Tak też w ostatnich dnia razem z bratem ciotecznym zastanawialiśmy się nad dniami wolnymi w ciągu najbliższych 10 szkolnych miesięcy. Wyszło niestety nie najlepiej otóż: Dzień Nauczyciela, Dzień Niepodległości oraz Trzech Króli wypada w niedziele - czyli nie mam mowy o wolnym dniu w tygodniu nauki 😌 Dobrze, że ja szkołę mam już za sobą...

Jeżeli chodzi o gadżety to przez te dwa dni (czwartek i piątek) łącznie otrzymałem: 1 paczkę od kuriera i 3 przesyłki wprost od mojego listonosza. Czekam także na moje listy wysłane do gwiazd z prośbą o autograf - mam nadzieje, że się szybko pojawią 😏 Nowe przesyłki jak widać przychodzą a skutkuje to tym że moja lista pozytywów w ostatnim czasie dość mocno została odchudzona 😐 Ale nie ma się czym przejmować, bo dziś otrzymałem miłą wiadomość na autograf oraz informacje od firmy typu: "Chętnie prześlemy Panu nasze gadżety - kurierem". DZIEJE SIĘ...

INFORMACJA:
Pewnie pamiętacie jeszcze jak na początku lipca w Siedlcach był nagrywany nowy odcinek serialu "Ojciec Mateusz" ? W związku z tym miło mi ogłosić że ten ten "siedlecki odcinek" będzie wyświetlony jako prapremiera dla siedlczan 23 września o godzinie 19:00 na Placu Sikorskiego - a cztery dni później 27 września zostanie on emitowany na antenie TVP 1.


IMPREZOWE MENU:
Tak jak już Wam informowałem na blogu w dniach 1-14 września w Siedlcach odbędą się dni miasta. Łącznie to kilkadziesiąt ciekawych imprez i koncertów. Najbliższy weekend (1-2 września) zapowiada się bardzo ciekawie. Otóż odbędą się w mieście: XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym (1-2.09.), Koncerty zespołów: Lemon i Bajm (1.09.) oraz XI Festiwal Teatrów Ulicznych (2.09.) - jest w czym wybierać a to nie koniec... 😉😊 Na pewno z tych wymienionych powyżej imprez na moim blogu znajdziecie relację foto/video - do zobaczenia już wkrótce...



NOWY OKAZ:
Już dawno na blogu nie przedstawiałem Wam żadnego nowego okazu w mojej kolekcji modeli motoryzacyjnych - kurcze trochę ją zaniedbałem to fakt. W związku z tym postanowiłem to zmienić i dziś przedstawiam Wam maszynę wprost ze Stanów Zjednoczonych - mowa tu o okazje: Jeep Renegade Trailhawk (w kolorze białym). Tak się właśnie prezentuje...


PODOBA SIĘ WAM ?

I właśnie tym sposobem przeszliśmy do prezentacji nowych przesyłek i paczek na blogu 
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Pokażcie w komentarzach i lajki na fanpage'u jak Wam się podoba mój nowy wpis na blogu - pozdrawiam 😊


Pierwsza paczka kurierska pochodzi od firmy Modern Forms Sp.z.o.o.
Modern Forms - to producent, który tworzy: oryginalne medale i statuetki, designerskie otwieracze na zamówienie, nowoczesne szyldy reklamowe, informacyjne, pamiątkowe oraz tablice unijne wg nowych wytycznych UE. Laserowe cięcie stali i nadruk UV. Firma to polska jakość, doceniona przez wiele znanych firm, prestiżowych marek i czołowym organizatorów imprez. Po więcej informacji zapraszam na stronę internetową oraz na fanpage'a firmy.


A w pierwszej przesyłce kurierskiej znalazłem:
- teczkę z 9-cioma medalami w środku,
- 5 medali osobno dołączonych,
- katalog produktów,



Firmie Modern Forms dziękuje za paczkę oraz muszę przyznać że wykonanie otrzymanych medali jest na bardzo wysokim poziomie. Wśród otrzymanych 14 medali są i: metalowe, plastikowe jak i drewniane - POLECAM 😀

Druga koperta jest od Urzędu Gminy Czudec - gmina wiejska w województwie podkarpackim, powiat strzyżowski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie rzeszowskim.
Siedziba gminy to Czudec.


Czudec liczy dziś 2,8 tysięcy mieszkańców i zachował wiele ze swej miejskiej przeszłości: m.in. układ urbanistyczny z centralnie położonym rynkiem, w pobliżu którego znaleźć można liczne jeszcze drewniane domy mieszczańskie z przełomu XIX i XX w. oraz synagogę żydowską, w której obecnie mieści się biblioteka gminna. Cennym zabytkiem jest kościół parafialny świętej Trójcy, wzniesiony w stylu barokowym w latach 1713-34 i otoczony w 1752 r. murkiem z dwiema bramkami. Wewnątrz na szczególną uwagę zasługują bogato zdobione ołtarze boczne z XVIII w. i XIX w. ołtarz główny z cudownym obrazem M.B. Łaskawej. Interesujący jest także otoczony parkiem dawny zespół pałacowy Grabieńskich (dziś szkoła), w którym oprócz XVIII w. pałacu znaleźć można jeszcze oficynę zwaną skarbcem - prawdopodobnie wcześniejszy dwór z XVI w., a na starym cmentarzu kościół św. Marcina z XV w. Dawny dwór Jarochowskich z przełomu XIX i XX w. zachował się także w otoczeniu parku w Babicy, a w Nowej Wsi Czudecklej odnaleźć można pozostałości dworu Wasilewskich z połowy XIX w. i uroczą XIX w. kapliczkę św. Jana Nepomucena. Ten sam święty uwieczniony w XV w. rzeźbie spogląda z wysokiego cokołu na Pstrągową - wieś zaświadczającą o tragicznych losach tej ziemi w czasach II wojny światowej (pomnik ofiar pacyfikacji dokonanej w 1943 r.).
 
Obszar gminy zamyka od północy wał wzniesień Kamieńca (442 m n.p.m.), Wielkiego Działu (404 m n.p.m.) i Krzemionki (402 m n.p.m.) przez które na wschód przełamuje się Wisłok, tworząc tzw. Bramę Babicką. Sięgające 400 m n.p.m. wzgórza rozciągają się także na granicy z gminą Strzyżów (piękne punkty widokowe) oraz w zakolu Wisłoka koło Czudca (G. Zamkowa 336 m n.p.m.). Większość z nich porastają bogate gatunkowo lasy ze starodrzewem bukowym. Ich fragment (71 ha) objęto w 1997 r. ochroną w rezerwacie. "Wielki Las" (na północny-zachód od Czudca). Ciekawe krajobrazowo są także pozostałe tereny gminy, urozmaicone pasami wzniesień oddzielających sieć krótkich dolin rzecznych, m.in. potoku Pstrągówka i Gwoźnica. Urocze tereny Pogórza zachęcają do weekendowych wędrówek a zimą umożliwiają uprawianie narciarstwa (wyciąg orczykowy w Babicy). Dogodnym miejscem rekreacji są także brzegi Wisłoka, zwłaszcza popularne Zawisłocze. 
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej kopercie była:
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2264 w kolekcji !!!


Trzecia przesyłka pochodzi od Urzędu Gminy Lubrza - gmina wiejska w województwie lubuskim, powiat świebodziński. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim.
Siedziba gminy to Lubrza.


Gmina Lubrza oferuje turystom wiele atrakcji. Znakomite warunki klimatyczne, ukształtowanie terenu, liczne jeziora i lasy sprzyjające rekreacji. O walorach krajobrazowych stanowi duża liczba wzgórz morenowych pokrytych lasami i sięgających bezwzględnej wysokości ponad 100 m. Jeziora znajdujące się na tym terenie mają łączną powierzchnię 600 ha. Największe z nich - jezioro Niesłysz (na zdjęciu, z widokiem na miejscowość Przełazy) ma aż 563 ha. Lasy porastające gminę, to przede wszystkim drzewostan sosnowy i bukowy. W okolicach Nowej Wioski miłośnicy przyrody znajdą las dębowy i pełne uroku torfowiska. Nie brak tu również drzew pomnikowych (jest ich aż 12). We wsiach zachowały się liczne parki dworskie. Wśród rezerwatów na uwagę zasługuje zimowisko nietoperzy w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Do dziś podziemia zamieszkują nietoperze w liczbie ok. 20 tysięcy - ssaki uważane za bardzo tajemnicze zwierzęta. Ich bytowaniu sprzyja stała w tym miejscu temperatura (ok. 8-10 st. C) oraz wilgotność przekraczająca 100%. Dlatego, m.in. w północnej części podziemi, utworzono rezerwat nietoperzy "Nietoperek". Zimuje tu 12 gatunków tych ssaków. Pod koniec lat 80 odkryto tu również albinosa - jednego z kilku istniejących na świecie nietoperzy o białej sierści. Nietoperze zimując tworzą skupiska liczące czasami kilkaset osobników. Obecnie ochroną objęto również część południową MRU - Pętlę Boryszyńską.

Innym ciekawym rezerwatem jest "Pniewski Ług". W pobliżu jez. Pień, na wschód od Nowej Wioski, rozciąga się torfowisko porośnięte brzozami i sosnami. Na terenie gminy Lubrza znajduje się sporo obiektów przyrodniczych zasługujących na uwagę. Turystom polecić można nie tylko atrakcje związane z plażowaniem, ale również długie spacery i wycieczki rowerowe. Drogi leśne o dobrej nawierzchni sprzyjają tego typu wyprawom. W każdej wsi znajduje się przystanek PKS i sklepy spożywcze.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

A w trzeciej przesyłce było:
- mała i duża mapa,
- folder reklamowy,
- 3 pocztówki,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2265 w kolekcji !!!


Czwarta i ostatnia na dziś koperta jest od Urzędu Gminy Sadki - gmina wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, powiat nakielski. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie bydgoskim. Siedzibą gminy są Sadki.


Gmina Sadki to miejsca warte odwiedzenia takie jak:
- Kościół pod wezwaniem Św. Wojciecha,
- Założenie pałacowo-parkowe w Samostrzelu,
- Założenie dworsko - parkowe w Broniewie, 
- Założenie dworsko - parkowe w Dębowie,
- Cmentarz rzymsko-katolicki pod wezwaniem Św. Wojciecha w Sadkach, 

Ciekawą formą promocji jest także wirtualny spacer po gminie Sadki - dostępy tutaj LINK

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
W czwartej i ostatniej kopercie było można znaleźć:
- breloczek w kształcie serca,
- zapach samochody,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2266 w kolekcji !!!


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

środa, 29 sierpnia 2018

Środowe - 3 przesyłki/paczki, zobaczcie co dziś dla Was fajnego przygotowałem - w tym wizyta Pocztexu - wpis numer 702

Dziś mamy 29 sierpnia 2018r. Hej, hej jak tam u Was czas leci ? 😀😉 U mnie dziękuje dobrze, choć jestem trochę zmęczony bo około godziny 15:00 wróciłem do domu z działki (a miałem tam trochę pracy). Tak jak wspominałem na fanpage'u bloga dziś rano odwiedził mnie Pocztex z pewną paczką 😏 Również po powrocie do domu w mojej skrzynce pocztowej znalazły się dwie nowe przesyłki zostawione wcześniej od listonosza. Także po zalogowaniu dziś na mojego mail pokazała się właśnie taka miła wiadomość o treści: "Panie Łukaszu, przesyłka zostały dziś do Pana nadana. Pozdrawiam." - aż chce się powiedzieć chcemy więcej...

NOWE MASKOTKI:
Pewnie pamiętacie jeszcze Świeżaki i Lidlaki - czyli maskotki odpowiednio z dwóch największych sieci hipermarketów Biedronka i Lidl. Jeżeli tak to mam dla Was dobrą informację. Otóż sieć sklepów Biedronka kilka dni temu wprowadziła na rynek nową grupę maskotek - mowa tu o Gangu Słodziaków. Są to odpowiednio: sowa Zosia, jeż Jerzy, zając Zuzia, lis Lucek, bóbr Borys oraz ryś Ryś. Gangiem Słodziaków będzie można otrzymać za darmo – po zebraniu 60 naklejek. Posiadanie 30 naklejek pozwoli na zakup maskotki za 19,99 zł sztuka. Za 15 naklejek będzie można odebrać (za darmo) książkę „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Książka w regularnej cenie kosztuje 9,99 zł. Regularna cena Słodziaka to 49,99 zł.


Jak Wam się podobają ? Czy już udało się Wam zdobyć chociaż jedną maskotkę ? - pochwalcie się w komentarzach 😉

Tyle o maskotkach 😀 czas przejść do głównego punktu programu i zaprezentować dla Was moje nowe przesyłki 3,2,1 START...

PS: Bardzo chętnie przyjmę od Was każdą ilość nowych komentarzy na blogu oraz lajków na fanpage'u - POZDRAWIAM 😉


Pierwsza ekspresowa paczka Pocztex pochodzi od Urzędu Gminy Pcim - gmina wiejska w Polsce położona w województwie małopolskim, powiat myślenicki. Siedzibą gminy jest Pcim. W latach 1975–1998 gmina administracyjnie należała do województwa krakowskiego.


Gmina Pcim to przede wszystkim zabytki takie jak:
- Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętego Mikołaja (Pcim),
- Kaplica Świętego Floriana (Pcim),
- Kościół Parafialny pod wezwaniem MB Królowej Polski (Stróża),
- Kościół Parafialny pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny (Trzebunia),
- Zespół zabudowy Willi Klebertówka (Stróża),
- Leśniczówka (Trzebunia),

Przez tereny gminy przechodzą także szlaki PTTK oraz trasy rowerowe: 
- odcinek pierwszy: Stróża Zarębki, trasa o długości 3,5 km, szerokość 2,0 m, prowadzi wzdłuż rzeki Raby, koło drogi powiatowej do miejscowości Pcim (okolica głównego mostu w Pcimiu),
- odcinek drugi: Pcim "most", trasa o długości 1,1 km, szerokość 2,0 m, prowadzi wzdłuż drogi powiatowej do roli Górzany-Krawcy,

SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀
A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- kubek,
- 3 buttony,
- przypinkę (PIN) z herbem - kolejna 2263 w kolekcji !!!


!!! Bardzo dziękuje za paczkę i PIN-sa, który już dołączył do mojej kolekcji - POZDRAWIAM 😊 !!!

Druga przesyłka jest od Krystiana - kolekcjonera autografów, z którym kilka dni temu wymieniłem się swoimi zbiorami. Prowadzi on także bloga "Autografy Krystiana" - na który serdecznie zapraszam.

Nenad Bjelica - chorwacki piłkarz i trener piłkarski. Rozpoczął karierę w małym klubie Metalac Olt. Potem przeniósł się do jednego z większych klubów Chorwacji, NK Osijek, w którym grał w juniorach a także zadebiutował w nowo powstałej lidze chorwackiej. W styczniu 1993 zdecydował się wyjechać zagranicę, wybór padł na hiszpańskiego średniaka Albacete Balompie, klubu który rok w rok bronił się przed spadkiem z Primera División. Największym sukcesem w barwach Albacete był awans do półfinału Copa del Rey. Kiedy w 1996 roku klub spadł do Segunda División, Bjelica podpisał kontrakt z Realem Betis. Pierwszy sezon w barwach Betisu był dla Bjelicy udany, klub zajął 4 miejsce w lidze i awansował aż do finału Copa del Rey. W następnym sezonie Bjelica stracił miejsce w składzie i został wypożyczony do 2-ligowego UD Las Palmas. Na wiosnę wrócił do Betisu, ale zagrał tylko 3 mecze i kolejny sezon 1998/1999 spędził ponownie w Las Palmas. W 1999 roku Bjelica postanowił wrócić do ojczyzny. Trafił do klubu, w którym się wychował, do NK Osijek. Zagrał w nim 3 rundy w Pucharze UEFA i przez 1,5 sezonu gry w Osijeku odzyskał formę. Zimą 2000 za 0,5 miliona euro został sprzedany do 1.FC Kaiserslautern. W Kaiserslautern grał 4 lata ze zmiennym szczęściem, czasami był zawodnikiem pierwszego składu, a czasami grał nawet w amatorach w Regionallidze. W 2004 roku na zasadzie wolnego transferu odszedł do austriackiej Admiry Wacker Mödling. W sezonie 2005/2006 klub spadł z pierwszej ligi Austrii, a Bjelica przeniósł się do FC Kärnten z Klagenfurtu, w którym grał 2 lata. Po sezonie 2007/2008 zakończył karierę piłkarską. W reprezentacji Chorwacji Bjelica zadebiutował 28 lutego 2001 roku za kadencji selekcjonera Mirko Jozicia w wygranym 1:0 przez Chorwację meczu z reprezentacją Austrii, kiedy to w 76 minucie zmienił Boško Balabana. Bjelica w reprezentacji zagrał 9-krotnie. Reprezentował Chorwację na Euro 2004, na którym to zagrał 2 mecze, w tym swój ostatni w kadrze – 17 czerwca 2004, zremisowany 2:2 z reprezentacją Francji. Obecnie jest szkoleniowcem Dinamo Zagrzeb.

Tomasz Kędziora - polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w ukraińskim klubie Dynamo Kijów. Wcześniej grał także w drużynie Lecha Poznań czy w kadrze reprezentacji młodzieżowej.


W drugiej przesyłce były:
- 2 zdjęcia/pocztówki z autografem: Nenada Bjelica i Tomasz Kędziory,


!!! Dzięki Krystian za możliwość wymiany - mam nadzieje że nie będzie ona ostatnia !!!

Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi od Aleksandry Przesław.
Aleksandra Przesław - polska aktorka filmowa. Znana między innymi z ról: 2015 "Tadeusz" obsada aktorska, 2015 "10:15 na pogrzeb" obsada aktorska, 2016: "Zbliżenie" obsada aktorska, 2016: "Uzurpator" jako pielęgniarka, 2016: :Szczęśliwi ludzie" obsada aktorska, 2017: "Soyer" jako lekarka, 2017: "Na sygnale" jako Karolina (odc.171) czy też ostatnio od 2018: "Korona królów" jako królowa Adelajda Heska.


A w trzeciej i ostatniej na dziś przesyłce była:
- pocztówka "Korona Królów" z autografem i życzeniami od Aleksandry Przesław - DZIĘKUJE BARDZO 😊


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

wtorek, 28 sierpnia 2018

Współpraca reklamowa ze Spółdzielnią Piekarsko-Ciastkarską w Warszawie


Dziś jest 28 sierpnia 2018r. Witam Was Serdecznie w ten pochmurny, choć ciepły wtorkowy dzień nad Siedlcami. Jak wiecie z moim blogiem nie można narzekać na nudę 😀 W związku z tym w odróżnieniu od dnia wczorajszego i dwóch nowych przesyłek/paczek dziś przygotowałem dla Was coś extra 😉 Mowa tu o wyjątkowym poście i prezentacji mojej najnowszej współpracy reklamowej ze Spółdzielnią Piekarsko-Ciastkarskiej w Warszawie. Sam byłem dziś pozytywnie zaskoczony, gdy zobaczyłem w moich drzwiach kuriera z dość dużą paczką. Pewnie tak jak ja lubicie świeże i jeszcze ciepłe wyroby piekarskie oraz na deser coś słodkiego 😊


!!! ZAPRASZAM NA MÓJ NOWY WPIS !!!

Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie - to 70 lat tradycji wypieku wyrobów piekarskich o najwyższej jakości i doskonałym smaku. Produkty wypiekane są  z pasją i dbałością o najwyższą jakość. Nowoczesne zarządzanie produkcją umiejętnie łączone jest z tradycyjnymi metodami produkcji i unikalnymi recepturami, opracowanymi przez specjalistów. Spółdzielnię tworzy zespół doświadczonych piekarzy, otwartych na zmiany i nieustannie opracowujących nowe wypieki. Obecnie gama produktów to chleby pszenno-żytnie jak na przykład uwielbiany przez konsumentów chleb baltonowski oraz chleby żytnie dodatkowo wzbogacane ziarnami np. słonecznika, siemienia lnianego czy sezamu. Wypiekane są też różnorodne bułki, począwszy od tradycyjnej pszennej kajzerki po wyborną grahamkę czy inne z ziarnami. Miłośnicy słodkości też znajdą coś dla siebie np. doskonałe drożdżówki oraz pyszne ciasta i torty. 

Wszystkie produkty tworzone są według starannie opracowanych receptur a każdy użyty składnik i jego proporcje mają ogromny wpływ na smak wypieków. Jako największy producent  pieczywa  spółdzielnia dba o to, aby wyroby były przygotowywane wyłącznie ze składników najwyższej jakości. Pieczywo SPC można kupić w  sklepach firmowych, a także w wielu sklepach na terenie Warszawy. Po więcej informacji na temat SPC zapraszam na stronę internetową oraz do polubienia fanpage'a


Warto też dodać, że od niedawno spółdzielnia wprowadziła też markę premium lunch’ownie Smacznego Warszawo (Mokotów: ul.Kierbedzia 8, ul.Konstruktorska 10c, Żoliborz: ul.Rydygiera 18, Praga Południe: ul.Międzynarodowa 42) gdzie serwowane są świeże produkty, przygotowane bezpośrednio przed podaniem. Oferowane jest blisko dwadzieścia rodzajów kanapek, w tym także z pastami robionymi na miejscu, kanapki wegańskie oraz wrapy. Przygotowane są one na bazie chlebów pełnoziarnistych, chlebów na naturalnym zakwasie oraz bułek wypiekanych z surowego, niemrożonego ciasta oraz bajgli i croissantów.  Oferta to także kilkanaście rodzai pizzy, podawanych  w całości lub w kawałkach - na bazie ciasta autorskiej receptury SPC. W lokalu przygotowywane są również świeże sałatki, koktajle, jogurty z owocami, soki wyciskane na miejscu jak też drożdżówki, w tym jagodzianki, wypiekane w sklepie z surowego ciasta. W  punktach  można kupić także pieczywo i ciasto oraz wypić aromatyczną kawę. Czy ty już odkryłeś lokal Smacznego Warszawo ???


Zapraszam do obejrzenia filmu o spółdzielni -> LINK

A w ramach współpracy reklamowej w dużej paczce znalazłem:
- SUPER drewniana deska do krojenia,
- 3 drewniane łopatki do masła,
- bardzo ładny kubek,
- koszulka XL,
- 4 zaproszenia do lokalu "Smacznego Warszawo" na śniadanie, 2x lunch i deser,
- torba z materiału,
- 4 GB pendrive,
- 5 zestawów bardzo grubych małych notesów,
- piłeczka anty-stresowa,
- 17 balonów,
- 6 długopisów w tym jeden ekologiczny,
- 2 zawieszki do kluczy,
- smyczka,


 Firma:
 Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska w Warszawie
Adres:
ul. Krakowiaków 103,
02-255 Warszawa
Kontakt: telefon/mail:
tel. 22 573 92 00
tel/fax 22 868 23 77
 e-mail: spc@spc.pl

Serdecznie dziękuje Spółdzielni Piekarsko-Ciastkarskiej w Warszawie za zaufanie i chęć nawiązanie z moim blogiem "Gadżety na dobry dzień" współpracy reklamowej😀 Również chciałbym pozdrowić i podziękować pewnej osobie za tak super paczkę oraz miły kontakt 😊

To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Poniedziałkowe - 2 przesyłki/paczki, zobaczcie co przyniósł gadżetowy dzień + relacja z Hosanna Festiwal 2018 + świętowanie 700-tnego wpisu na blogu oraz wizyta Pocztexu

Dziś mamy 27 sierpnia 2018r. Witam Was na progu nowego gadżetowego tygodnia 😉 Ten wpis jest dla mnie szczególny, ponieważ będzie on nosił miano 700-tnego na blogu od czasu jego rozpoczęcia 😊 W ciągu tych trzech lat na mojej stronce pojawiały się posty w większości gadżetowe z nowymi przesyłkami i paczki. Nie zabrakło także takich wpisów, gdzie prezentuje Wam relacje z imprez i wydarzeń w moim mieście Siedlce - dajcie znać które wpisy (gadżetowe czy te z imprez) bardziej lubicie ? Jeżeli chodzi o sprawy gadżetowe to dziś odwiedził mnie Pocztex z jedną paczką oraz chwilę potem zastukał mój znajomy Listonosz. Także dziś moja skrzynka mailowa została wzbogacona o dwa nowe pozytywy: na autograf i urzędowy. Wypatruje także kolejnego kuriera - tym razem będzie to paczka z ostatniej nawiązanej współpracy reklamowej - więcej info już wkrótce...

HOSANNA FESTIWAL 2018 już za nami...
Przez ostatnie dwa dni (sobota - niedziela) w Siedlcach odbyła się już kolejna edycja Hosanna Festiwal. Impera ta to Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej, który od ponad 20 lat organizowany jest w Siedlcach. U progu swej historii był Diecezjalnym Przeglądem Piosenki Religijnej, z czasem zyskał rangę ogólnopolską i zmienił nazwę. Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gromadzi dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz liczną publiczność.


W niedziele zaś na deskach siedleckiego amfiteatru przy niestety deszczowej aurze odbył się koncert laureatów Hosanna Festiwalu. Przed zebraną publicznością wystąpiło łącznie pięć zespołów takich jak: Sąsiedzi z Częstochowy, Laudans z Mińska na Białorusi, Nie śpijcie! Nie! z Siedlec, Monika Giergiel z Krakowa czy też zespół OCDC z Warszawy. Po nie łatwej dla jury decyzji zostały przyznane następujące nagrody: III miejsce i 1000 zł ex aequo dla zespołów OCDC i Laudans. II miejsce i 1500 zł należało dla zespołu z Siedlec Nie śpijcie! Nie!. I miejsce i 3500 zł przypadło dla Moniki Giergiel z Krakowa. Została także wręczona nagroda Grand Prix w wysokości 3500 zł dla zespołu Sąsiedzi z Częstochowy - GRATULACJE 😀

Poniżej prezentuje moją foto i video relację z tego festiwalu - ZAPRASZAM:


Zapraszam także do obejrzenia czterech moich filmików z Hosanna Festiwalu z występów zespołów: Sąsiedzi, Nie śpijcie! Nie!, OCDC oraz z ogłoszenia wyników - SĄ DOSTĘPNE POD LINKIEM

To już wszystkie emocje koncertowe 😃 najwyższy czas przejść do prezentacji moich nowych przesyłek i paczek na blogu 
3,2,1 JEDZIEMY...

PS: Będzie mi bardzo miło jak pod wpisem zobaczę wasze nowe komentarze i lajki na fanpage'u - pozdrawiam 😎


Pierwsza paczka Pocztex pochodzi od pewnej instytucji.
A w pierwszej paczce Pocztex znalazłem:
- worek na kapcie,
- bardzo ładny czarny kubek,
- 18 naklejek,
- 3 smyczki,
- 2 buttony,
- 2 przypinki (PIN) kolejne 2261 i 2262 w kolekcji !!!


Druga i ostatnia na dziś przesyłka jest od kolejnej instytucji.
W drugiej, dużej i ostatniej przesyłce było:
- duża torba papierowa,
- okulary przeciwsłoneczne,
- puzzle (chyba już wiem co będę robił wieczorem - bardzo lubię takie układanki),
- pojemnik na wodę,
- folder informacyjny,
- plan obiektu,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...

piątek, 24 sierpnia 2018

Piątkowe - 3 przesyłki, na zakupy, na wycieczkę i na wyjazd zagraniczy dziś Was zapraszam - wpis numer 699

Dziś mamy 24 sierpnia 2018r. Piąty dzień tygodnia wiecie co oznacza - że właśnie dziś zaczyna nam się weekend 😎 Jak tak na szybko mam dla Was dziś trzy nowe przesyłki wprost od mojego listonosza. O nowych pozytywach na razie cisza ale bądźmy dobrej myśli - coś zawsze nowego się pojawi...

ROZRYWKOWY ROZKŁAD JAZDY:
W ciągu najbliższych dni w Siedlcach odbędzie się kilka fajnych imprez na które chciałbym Was zaprosić 😀 Mowa tu o: 1) Hossanna Festiwal (25.08. - Centrum Kultury i Sztuki/ ul. Bpa. I. Świrskiego 31, godz. 16:30 i 26.08. Amfiteatr Siedlecki/ ul.Wiśniewskiego 1, godz. 16:00). W ty roku na deskach amfiteatru wystąpią też zespoły: Mate.O/TU i Deus Meus. 2) XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym (1-2.09. na terenach obok Stadionu Miejskiego/ ul. Jana Pawła II 6. 3) Dni Siedlec 2018r. (1-14.09. w planie imprez znajdziecie wiele wydarzeń i koncertów organizowanych w ramach tegorocznego święta miasta na przykład: koncert zespołów: LemON i Bajm, Festiwal Teatrów Ulicznych "pod Niebem", koncert "Mazowsze Niepodległej" czy też 25. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny - SERDECZNIE ZAPRASZAM



WYJAZD NA WIEŚ:
Wczoraj jak już wspominałem w środowym wpisie wyjechałem na kolejny wakacyjny wyjazd do rodziny na wieś. W związku z tym mam dla Was dwa fajne zdjęcia, które ukazują zachód słońca - zrobione w czasie powrotu pociągiem do domu 😉😎 Mam nadzieje że Wam się podobają ?


To wszystko na dziś 😀 czas odpalić maszynę i zacząć prezentacje moich nowych przesyłek na blogu 
3,2,1 START...

PS: Będzie mi bardzo miło gdy pokażecie mi swoją aktywność w postaci nowych komentarzy pod wpisem czy też lajków na fanpage'u 😉😊


Pierwsza przesyłka pochodzi od pewnego sklepu, gdzie kilka dni temu zrobiłem mały zakup.
A w pierwszej przesyłce było:
- bardzo ładne wykonane i zamówione przeze mnie etui na mój nowy telefon Samsung Galaxy J6 (2018),
- szkło do przyklejenia na ekran smartfona,


Owy sklep skąd zamówiłem prezentowane powyżej etui posiada około 150 rodzai wzorów - na pewno znajdziecie coś dla siebie. Jeżeli chodzi o cenę to wygląda też atrakcyjnie. W Siedlcach za takie pieniądze miałbym podobne etui ale w jednym kolorze. Jeżeli chcecie namiar na sklep to piszcie...

Druga przesyłka jest od Starostwa Powiatowego w Jarosławiu - powiat w Polsce (województwo podkarpackie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Jarosław. Powiat położony jest we wschodniej części województwa podkarpackiego. Jest częścią makroregionu południowo-wschodniej Polski. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie (miasta): Jarosław, Radymno, gmina miejsko-wiejska: Pruchnik i gminy wiejskie: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Radymno Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica.


Powiat jarosławski to miejsce, gdzie znajdą się atrakcje dla każdego, bez względu na preferencje dotyczące sposobu spędzania wolnego czasu. Bogata, wielokulturowa historia, zabytki architektury świeckiej i sakralnej czekają na miłośników zwiedzania. Wydarzenia kulturalne spodobają się koneserom muzyki dawnej i zwolennikom sztuki ludowej. Na ceniących sobie aktywny wypoczynek czekają trasy rowerowe, szlaki piesze, nizinny odcinek szlaku wodnego „Błękitny San", ścieżki nordic walking i przyrodnicze oraz zalewy i akweny wędkarskie.

A w powiecie jarosławskim warto odwiedzić między innymi:
- Rynek w Jarosławiu, 
- Kamienica Orsettich - Muzeum, 
- Podziemna trasa turystyczna im. prof. Feliksa Zalewskiego,
- Opactwo ss. Benedyktynek,
- Kamienica Królowej Marysieńki (Rynek 11), 
- Kamienica Rydzikowska (Rynek 14),
- Kamienica Mieszczańska Rynek 6 - XVI/XVII wiek, 
- Kościół św. Jana Chrzciciela i dawne Kolegium Jezuitów z wieżą zegarową (Pl. Ks. Piotra Skargi),
- Synagoga (Pl. Bóżnic),
- Relikty Bramy Krakowskiej i murów obronnych z XVI wieku (ul. Grodzka),

Przebywając w okolicach Jarosławia nie sposób ominąć miejscowości:
* Pruchnik - w Rynku mieści się bardzo rzadka zabudowa – 40 dziewiętnastowiecznych, drewnianych domów o charakterystycznych podcieniach, Muzeum Parafialne, dwie kapliczki, tzw. Tatarskie słupy,  zbudowane z kamieni,  pochodzące z XVI w.,
* Chłopice - Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia- kościół o konstrukcji drewnianej z XVII w. wraz z przyległą kaplicą, w podziemiach której mieści się krypta właścicieli Chłopic. Fundatorem kościoła był Jan III Sobieski,
* Pełkinie Wygarki (Gmina Jarosław) - zespół pałacowo- parkowy dawnej rezydencji Czartoryskich, obecnie Dom Pomocy Społecznej. Pod koniec XVI w. Kostkowie posiadali tu murowany dwór, wzniesiony w latach 1575 –1590, który potem był wielokrotnie przebudowany i przekształcany. W latach 1661 –1724 powstała nowa bardziej okazała budowla, zw. Zamkiem.,
* Wysock (Gmina Laszki) - barokowy pałac Czartoryskich od 1961 r. mieszczący  Dom Pomocy Społecznej  otoczony parkiem, gdzie znajdują się piękne starodrzewy,

Godne polecenia są również zabytki sztuki cerkiewnej (m.in. Jarosław, Chotyniec, Młyny), czy też znane sanktuaria (w kościele o.o. Dominikanów w Jarosławiu, Jodłówce czy Tuligłowach) licznie odwiedzane przez pątników i turystów. Także osoby, które lubią wędrówki po szlakach turystycznych i ścieżkach przyrodniczych znajdą tu coś dla siebie.
SERDECZNIE ZAPRASZAM 😀

W drugiej przesyłce znalazłem:
- folder turystyczny "Powiat Jarosławski odkryj własną przestrzeń",
- mapa powiatu,
- przypinka (PIN) z herbem - kolejna 2260 w kolekcji !!!


Trzecia i ostatnia na dziś przesyłka pochodzi z zagranicy od pewnego powiatu.
A w trzeciej i ostatniej przesyłce było:
- 2 naklejki z herbem,
- list,


To wszystko na dziś 😀
Na kolejny gadżetowy wpis z nowymi przesyłkami i paczkami zapraszam już wkrótce...